FANDOM


Zuko - Władca Ognia, syn Władcy Ognia Ozaia i jego żony Ursy. Zuko jest Magiem Ognia. Ścigał Awatara Aanga po całym świecie, by móc wrócić do Narodu Ognia i odzyskać honor. Pod koniec stuletniej wojny, Zuko postanowił pomóc Awatarowi pokonać Władcę Ognia i tak też się stało. Wtedy Zuko został kolejnym Władcą Ognia.

Historia

Wczesne lata

Zuko rescuing turtle crab

Zuko jako dziecko próbuje ratować kraba

Rodzina Zuko często wyjeżdżała na wakacje do Żażącej Wyspy z czasem Zuko zaczął nazywać te lata mianem, kiedy jego rodzina była " naprawdę szczęśliwa " .Kiedy miał trzy lata, Zuko zobaczył jastrzębia atakującego krabio-żółwia na plaży .Mały Książę natychmiast rzucił się do ratowania krabów , czując chęć pomocy słabym .Jednak, kiedy zwierzęta bezpiecznie spoczywały w jego ramionach, Zuko zdał sobie sprawę, że jastrząb umrze z głodu bez ofiary. Pewnego dnia, Zuko zdając sobie sprawę po której stronie powinien stać skoczył do oceanu, prawie utonął, zanim został uratowany przez swojego ojca. Mały Książę spędził resztę dnia pod opieką swojej matki. Zuko i jego rodzina często chodzili do Teatru na Żarzącej Wyspie na spektakl pod tytułem  "Walka smoczych serc". Niemniej jednak, kiedy Zuko dorósł chwilę na Żarzącej  Wyspie wspominał to ze szczęściem na twarzy. 

Kiedy Zuko był małym chłopcem, jego ojciec zażądał u Władcy Ognia Azulona, aby to on, a nie jego starszy brat Iroh został następnym Władcą Ognia. Azulon oburzył się, ponieważ Iroh niedawno stracił syna, a odebranie mu pierwszeństwa do tronu byłoby kolejnym ciosem. Za karę za zuchwałość, Władca Ognia nakazał Ozaiowi zabić Zuko. Kiedy Ursa dowiedziała się o planie Ozaiego zawarła z nim umowę, że odejdzie z kraju jeśli ten oszczędzi syna i tak się stało, o Ozai został Władcą Ognia. Kiedy Zuko miał 13 lat, bardzo chciał iść na naradę wojenną. Stryj Iroh, który sprawował nad nim pieczę zgodził się, pod warunkiem, że Zuko nie wypowie się ani słowem. Jednak na naradzie chłopak skrytykował jednego z generałów. Za karę, został wyzwany na pojedynek Agni Kai.

Przyjął wyzwanie, myśląc, że z łatwością pokona starego człowieka. Jednak okazało się, że ma walczyć z własnym ojcem. Próbował się wycofać i na kolanach błagał o wybaczenie. Ale Lord Ozai nie wybaczał nikomu. Jako nauczkę wypalił mu bliznę na lewym oku i powiedział, że ma nie wracać bez Avatara, wygnał go. Wraz ze stryjem Iroh chłopak wyruszył na poszukiwania Ostatniego Maga Powietrza.

Zima 99 ASC

Historia Zuko - Zima 99 ASC

Wiosna 100 ASC

Historia Zuko - Wiosna 100 ASC

Lato 100 ASC

Historia Zuko - Lato 100 ASC

 W komiksach

Zuko and the promise

Zuko prosi Aanga o przysługe

Po stu latach wojny , Zuko został koronowany na Władcę Narodu Ognia, po czym zaczął się Ruch przywrócenia Harmonii , aby przenieść Kolonistów z powrotem do Narodu Ognia . Podczas oficjalnej zapowiedzi planu do ludu Ba Sing Se , Zuko i jego przyjaciele polecieli na Appie oglądać Świąteczne fajerwerki . Podczas gdy lecieli ,zaniepokojony władca Ognia poprosił Avatara o złożenie mu obietnicy: Jeżeli Aang zobaczy, że Zuko staje się taki jak jego Ojciec , jako Avatar, Aang musi zakończyć jego życie .

Początkowo z niedowierzaniem , Aang spojrzał się na Katarę, w poszukiwaniu odpowiedzi. Katara z aprobatą pokiwała głową , a widząc to , niepewnie zgodził się.Furthermore , Zuko zaczął aktywnie zmienić rząd Narodu Ognia , on usunięty większości lojalistów Ozai jest ze swoich biur , co tylko kilka wyjątków , w tym ojca Mai . Tego i jego polityki pojednania , ponieważ niektóre w Narodu Ognia i koloniach rozwinął głębokie nienawiść do niego . Podziemne organizacje rebelianckie powstały w próbach przywrócenia Ozai powrót do władzy , i kilka zamachów na jego życie miało miejsce , choć ostatecznie , wszystkie te próby zawiodły .

200px-Zuko attacking Morishita

Zuko atakuje ojca Kori.

Rok później , po pięciu próbach na życie Pana Ognia , Kori , córka Morishita , burmistrz Yu Dao, włamał się do Pałacu Królewskiego zabić Zuko . Mimo, że pokonał ochroniarzy , nie była w stanie pokonać Zuko , który zabrał ją jako więźnia i dowiedział się prawdy za atakiem . Ogień Pan udał się do jej domu kolonii porozmawiać z burmistrzem , jednak gdy Zuko wyjaśnił, żeruch był przynieść światu pokój , Morishita reaguje słabo i zaczął kłócić , używając Ozai jako przykład pożaru Pana, który nie zdradzi jego ludzie , powodując Zuko pamięta wizytę zrobił do ojca w więzieniu. Ozai ostrzegł go , że zamierza powrócić , jakomłody człowiek potrzebuje pomocy jestwładcą narodu, który nie mógł poradzić na własną rękę .

Ogień Pan zagroził burmistrz Morishita , twierdząc , że nie lubi swojego ojca , aburmistrz zgodził : Nie był , jak jego ojciec , który miał wiele wad , ale nigdy nie byłtchórzem izdrajcą . Na to , Zuko nakazał burmistrzowi zajętych , ale strażnicy zostali zaatakowani przez earthbender , pani Morishita , który poprosił o ogień Pana o przebaczenie męża za jego wypowiedzi . Zuko , zaskoczony , że byłaearthbender , jak jej córka , dowiedziałem się, że ludzie już siedzibę w mieście zdecydowanie wystarczy nawet tworzyć rodziny między ludźmi z różnych krajów . To właśnie z tego powodu , że Zuko dozwolone Koloniści Narodu Ognia , aby pozostać w mieście i ogłosił odrzucenie Ruchu Harmonia Restoration .

Zuko stopping Katara

Zuko trzyma Katare w celu ratowania zolnierzy

Po Drużyna Avatara słyszał o Zuko jest wycofanie poparcia dla Ruchu Harmonia Restoration , że udał się do Yu Dao , gdzie Zuko zatrzymał . Aang i Katara przeleciał nad murami miasta , aby spotkać Lord Ognia , jednak niektórzy strażnicy Narodu Ognia poinformował ich , że nikt nie może wejść bez zgody Ognia Pańskiego , nawet Awatara , z którym Aang twierdził, że chciał tylko porozmawiać z nim . Strażnicy odpowiedzieli atakiem Aang i Katara z firebending . Popara pokonała wszystkich strażników , Katara został pochwycony przez Zuko , który napominał ją atakuje jego ludzi . Aang , zły na działania Zuko w , ostrzegł go, by pozwolił jej odejść , ale on upierał się, że po raz pierwszy miał się zgodzić , aby zatrzymać atakujących ; Aang Zuko i Katara oddzielone z airbending , skłoniło Zuko do odwetu , a Aang , aby wprowadzić Avatar państwo .

Katara , mówiąc mu, że nie będzie w stanie kontrolować siebie w zmienionym stanie emocjonalnym , udało się go uspokoić . Ogień Pan zgodził się rozmawiać i dał para objazd Yu Dao, wskazując, jak mocno zintegrowana z życia obywateli były w kolonii . Na to , Katara zaproponował rozmowę z Kuei dotyczące sprawy , do którychAvatar i Lord Ognia zarówno uzgodnione .

Zuko asking his father advice

Zuko rozmawia z ojcem

Wracając do st. , Zuko spotkał Mai, który próbował go pocieszyć po stwierdzeniu jego zmęczenie i brak snu , i poprosił go, aby z nią porozmawiać , czy miał problemy, do których Zuko uzgodnione i powiedział, że nie powtórzy . Mai poinformował go, że ona wniosła Kyoshi Warriors dla lepszej ochrony pałacu . Tej nocy , Zuko obudził się w środku nocy , w przekonaniu, że coś usłyszał . Dzieje na zewnątrz, by zbadać , został poinformowany przez Suki i Ty Lee , że to była spokojna noc. Mylić , poszedł na drinka wody , mając nadzieję, żezrobi mu zaledwie niektóre dobre, choć skończyło się przygotowania herbaty wziąć do swojego ojca w więzieniu . Nie , ukląkł przed nim i prosił go o radę .

Zuko przechowywane stara się znaleźć właściwą drogę i pokonać jego bezsenność . Przechodząc do Ozai dla orientacji , powiedziano mu, że bez względu na to , co postanowił zrobić , to zawsze jestdobrą rzeczą dla Ogień byłw związku z tym , co Pan i powiedział idzie . Zuko nie chciał uwierzyć , że stwierdzając byłowiększego dobra poza własnymi decyzjami . Rozwścieczony nad przekonaniami Zuko , w Ozai zażądał go do opuszczenia jego obecności , jak Zuko był nadal słaby z tego powodu.

Mai confronting Fire Lord Zuko

Mai zrywa z Zukiem

Podczas gdy Zuko rozmyślał nad tym, co zrobić , Mai czynienia go o tajnych spotkaniach z Ozai i oskarżył go o nie ufając w niej. Przeprosił ją i przyznał, że ją kocha , ale ona odparła , że okazało się, że on kochał jego tajemnice ponad nią , a tym samym zakończył swój związek . Suki przybył natychmiast po odejściu Mai , kłaniając się przed pożarem Pana podczas przepraszając go , jak czuła się odpowiedzialna za ich rozpadu . Powiedziała mu , że jest tym, który poinformował o swoich nocnych Mai rozmów w nadziei na pomoc Zuko , jak ona i Kyoshi Warriors byli martwi się o niego . Jednak, gdy ogólne Mak Zuko przyjechał do informowania , że Ziemia Króla Kuei przygotowywał się do inwazji Yu Tao , Zuko pchnął jego problemy relacji bok i wdrożony swoją flotę do obrony kolonii z armii Królestwa Ziemi .

Aang and Zuko dream

Aang i Zuko maja ten sam sen

Podczas snuu w statku , Zuko i Aang wspólny sen, w którym duchy Ozai i Roku stał za nimi , kiedy próbował wyjaśnić Aanga jego sprzeczne uczucia o Ruchu Harmonia renowacji: konieczność ochrony swoich ludzi do jego pierwotnej obietnicy zobacz Ruch Harmonia Restoration przez . Głos Ozai echem w jego głowie , mówiąc mu, że wola Pana Ognia ustalana co jest słuszne . Przekonany, że nigdy nie będzie znaleźć właściwą drogę na własną rękę , on ofiarował się dobrowolnie do Aanga . Jakwszedł do Avatara Avatar członkowskie, w celu spełnienia jego obietnicy Zuko ,Ogień Pan zauważył jego smutny matka stoi za duchem Roku i poprosił ją, żeby nie płakać . Tymczasem Aang faulowany elementarny atak na niego, ale zanim mógł spełnić swoją obietnicę , aby zabić Zuko , obie nastolatki obudziłem się z szoku .

200px-Zuko and picture of Iroh

Zuko patrzy na portlek Iroh

Konflikt o swoich działaniach , Zuko szukać porady rozmawiając z obrazem swego wuja , Iroh . Jego monolog został przerwany , gdyżołnierz zaalarmował go, żeflota przybyła na brzegu Królestwo Ziemi , wywołując Zuko ubrać się do bitwy i opuszczenia prowadzić swoją armię . Siły Narodu Ognia osiągnął bramy Yu Dao w tej chwili siły Ziemia Brytania miały polecenie , aby rozpocząć atak.

Tuż przedbitwa wybuchła , Toph wyłączone wszystkie zbiorniki przeciwpożarowe narodu przez metalbending wszystkie swoje śruby na zewnątrz. Podczas gdy wojska Narodu Ognia były w nieładzie , pomylić się, co się stało , ogólne Jak zamawiać swoje wojska Ziemia Królestwo wejść Yu Dao i aresztować Koloniści , ruch Zuko przeciwdziałać dowodzenia swej ziemi wojska , by bronić ludzi z Narodu Ognia w kolonii , powodując obie armie do spotkania . Kiedy Jak i jego ludzie byli temat , aby napaść Kori , Sokka i szyderstwa , Zuko przyszedł im z pomocą , a rozpoczęła się w pojedynku zogólnego .

Jednak zostały one szybko przerwana przez Aanga , który wszedł do Avatar państwo . Przekonany, że Aang zamierza spełnić swoją obietnicę , Zuko wkrótce przyznał się do ponownego rozważenia , ale od razu pogodzić się z myślą , że jego upadek był najlepiej. Zuko zdjął hełm i patrzył, jak Aang wyświetlane silną wyczynu earthbending stworzyć przepaść między Yu Dao i wojsk walczących . Jednak , jako że stał się zbyt blisko krawędzi przepaści , nowo utworzonego kamienia rozdrobnionego pod nogi Zuko i on gwałtownie w dół , ale w ostatniej chwili został uratowany od śmierci przez Aang . Po zapoznaniu się rozumowanie awatara z Ziemi Króla Kuei i realizacji jego własne działania były słuszne , Zuko upadł.

Aang and Zuko at assembly

Aang z Zukiem na naradzie

Jakiś czas po bitwie o Yu Dao, Zuko wziął udział w posiedzeniu wraz z przyjaciółmi i kilku urzędników rządowych w domu gubernatora Yu Dao do dyskusji na temat przyszłości miasta . Profesor wygłosił wykład na temat starożytnych filozofiach Ziemia Brytania dotyczących czterech narodów , choć było to mało interesujące dla niego , jak powoli strefowego jakoczłowiek droned na . Jednak warknął powrotem na baczność , gdyprofesor wspomniał słowo " rodzina " . Że nie złapał całą oświadczenie , że zwrócił się do człowieka , aby powtórzyć to, co powiedział , a on słuchał z uwagą , jak tam jestdokonanie porównania między , jak się traktuje swojej rodziny i jak się zasad . Zamyślił się na słowach , a kiedy Aang zapytał, czy wszystko było w porządku , zastanawiał się , cowygnanie z matką do lat wraz z jego własnych działań oddanie swojego ojca w więzieniu , a jego siostra w instytucji przeznaczone dla jego narodu .

Zainspirowany filozofią dotyczącą rodziny i narodu , Zuko wrócił do domu i położył mu ojca i siostrę w sąsiednich komórkach w celu ułatwienia rozmowy między nimi , w nadziei na zdobycie informacji o miejscu pobytu URSA jest . Gdy powiedziano mu przez Suki że Ozai i Azula nie powiedział ani słowa do siebie , wszedł do pokoju , aby przynieść herbatę próbując złagodzić napięcie.

Jednak Azula postrzegana jego próbę obsługi jako sposób Mock fakt , że była powściągliwość , a następnie powalił go na chwytając tacę z ręki z zębami , ku uciesze Ozai za . Zuko próbował zapobiec Ty Lee blokowaniu Azula chi , jakby działał zbyt późno . Nazwał dwa Kyoshi Warriors powrotem i delikatnie umieszczony Teraz sparaliżowany Azula z powrotem na krześle . Wyjaśnił jej, że on po prostu chciał ich trochę godności , dając im herbatę. Jego siostra wysłał go jednak, mówiąc, że tylko w ten sposób , że naprawdę może przynieść im godności było pozwolić im mieć rozmowę na osobności .

Azula burning Ursa's letters

Zuko probuje powstrzymac Azule

Po pół godzinie , Zuko wrócił do zbierania Azula żeby koło niej jej starym pokoju w pałacu , w którym zostanie ona przebywa od tego momentu . Suki i Ty Lee towarzyszył mu , choć wysłał je , aby przeprowadzić prywatną rozmowę z siostrą . Raz sam, zapytał, co ona i ich ojciec mówił o, choć Azula uniknął pytanie i zapytał , w zamian , czy kiedykolwiek doświadczył uczucie bycia chi zablokowane .

Gdy Zuko powiedział, że nie miał , ona udała się skrupulatnie opisać uczucie , wspomnieć, że jeden staje się bardzo elastyczne prawo przed odzyskaniu pełnej kontroli . Aby udowodnić swoje słowa , że skręcone rękę z jej kaftan bezpieczeństwa i strzelił piorun na brata . Zuko rozkazał jej przestać , mające na wybuch pożaru w niej, jak ona uciekła , co skończyło się uwalniając ją całkowicie . Zuko został zmuszony na obronie jak Azula rzucił niebieski ogień wybuch na niego , jakby widział, jak udała się do sąsiedniego budynku .

Zuko po siostrę do jednej z tajnych komorach Ozai , który został ukryty przez firebending wyzwalane drzwi , gdzie została szalejącej o ich ojciec przezwyciężenia kontrolę powiedzieć jej prawdę , a grzebać w skrzyni . Zuko zażądał Azula wręczyć mu liter Ursa napisał, że znalazła , jednak Azula spalił je wszystkie przed nim - z wyjątkiem jednego , choć Zuko nie wiedziałem. W celu uzyskania informacji , Zuko spełnione życzenie Azula , aby umożliwić jej towarzyszyć mu niezwiązany z godnością i na jego dążeniu do znalezienia ich matkę .

Zuko wezwał swych przyjaciół , aby towarzyszyć im , jak również, choć gdy przyszedł do pałacu i zauważyłem Azula nie musiał im wyjaśnić , jak wszystko poszło w dół i jak ona będzie towarzyszyć im Hira'a , ostatecznie wygrywając niechętnie przyjaciół na pomysł .

Tuż przed wyjazdem na następny dzień , Zuko Katara jest umieścić obawy o obecności Azula za swobodnie , mówiąc, że jego siostra powinna być strzeżony przez cały czas . Pierwsza bójka natychmiast po po Azula Sokka uderzył piorun z nią , zmuszając innych do interwencji . Zuko groził jej z jego firebending , przypominając jej o transakcji bili .

Zuko holding Azula back

Zuko straszy Azule

Jakiś czas później, zbliża się zmrok, Zuko mocno musiał trzymać Azula powrotem ponownie, wciskając ją z epizodzie psychotycznym. Po zbliża Hira'a, on powiedział, że powinny one w obozie, jak nie chciał wejść Hira'a jak gangiem bandytów w środku nocy. Zuko został rozproszony, kiedy Aang dokonał makabrycznego twarz, komentując, że to z powodu obecności ducha. Jednak, gdy Zuko spojrzał, nie mógł zobaczyć ducha wilka Aang miał na myśli. Azula wykorzystał zamieszanie stanąć na krawędzi siodełka Appa i skakać, dużo szoku Zuko jest, ponieważ były one zbyt wysoko, by mogła przetrwać upadek. Z powodu interwencji Aang, w Azula się go bezpiecznie i zrobił przerwę na nim, z Zuko na jej tropie.

Zuko reading Ursa's letter

Zuko dowiaduje sie ze jego ojcem jest Ikem

O zmroku ,zespół założyli obóz i Zuko siedział przy ognisku wraz z Sokka , a Azula spał niespokojnie od grupy , Aang medytował i Katara spał obok Appa z Momo . Odpowiadając na pytanie, Sokka , w Zuko powiedział mu, że niech Azula spać z rękami ograniczeń, jako że daje jej szansę , ponieważ zrobiła zapisać je wszystkie od osy mole . Wyraził również przekonanie, że wszystko, co uczyniłoby z porządku od Katara i Aang zgodził się strzec jej w systemie zmianowym.

Kiedy zapytał , dlaczego Sokka wciąż w górę,wojownik Plemię Wody komicznie wspomniał, że miał problemy z pęcherzem od wypił zbyt dużo wody , aby pozbyć się smaku osy Moth ' , który był więcej niż musiał wiedzieć . Zuko był zaskoczony działaniami Sokka jakowojownik skomentował o niskiej temperaturze , a następnie pokryte Katara kocem , pozostawiając Lord Ognia zastanawiasz się, dlaczego wciąż tak bardzo dbał o Katara po tym rzucił tyle śnieżkami w twarz. Po otrzymaniu prostą odpowiedź , że Sokka nie przeszkadza coraz krótki koniec umowy z siostrą , Zuko był inspirowany traktować swoją siostrę lepiej i przykrył ją ciepłym kocem , jak również. Jednak, jak udał się do powrotu na swoje miejsce , zauważył list wystaje jej buta. Ostrożnie sięgnął po niego , uważając , by jej nie obudzić , i przeczytaj go , jego szok rośnie z każdym słowem , jak to byłlist napisany przez matkę do Ikem , aluzję , że mógłby być jego synem , w przeciwieństwie do Ozai jest .

Zuko and Aang arguing about the letter

Zuko mowi Aangowi ze Ozai nie jest jego synem

Następnego dnia rano , Zuko omówione w treści listu z Aanga prywatnie blisko urwiska . Podczas gdy Aang był wyraźnie wstrząśnięty, aby dowiedzieć się od swojego przyjaciela najwyraźniej nieślubnego rodu , Zuko wyznał , że czuje się nadzieję i ulgę na rzekomej prawdy nie jest synem Ozai poprzez krew . Wierzył , że jego rzekome nieślubne doprowadziły Ozai pozbyć i maltretować go jak małe dziecko .

Gdy Aang wątpliwość Zuko dlaczego Ozai nie tylko wyeliminować go natychmiast , gdy dowiedział się, Zuko nie było jego syn , opowiadał historię Ozai powiedział mu podczas konfrontacji w Dzień Czarnego Słońca : jak Lord Ognia Azulon kazał mu zabić Zuko przeżyć ból utraty pierworodnego syna , po tym jak rozwścieczony Azulon za sugerowanie , że cofa przyrodzone brata dziedziczenia po śmierci jedynego dziecka Iroh w Lu ten i jego zamiaru tego robić , ale jego matka wstawił w jego imieniu w jakiś sposób oszczędzając jego życie . Aang próbował odwieść Zuko od myślenia i jest zwolniony z jego domniemanego nieślubnego rodu , rozumiejąc konsekwencje trzymać Zuko w tronu powinny treść listu ujawnione. Ich dyskusja została przerwana przez psychotycznego Azula który zażądał , aby wiedzieć, gdzie jej list był .

Zuko had enough

Zuko grozi Azule

Zuko i Aang zaangażowany Azula w błędnym strzelaniny , aleAwatar stał zaniepokojony Katara i samopoczucia Sokka , więc Zuko kazał mu iść i sprawdzić na nich. Zachował on Azula się , gdyksiężna krzyknęła na niego , aby powiedzieć matce , że ona się stać Lord Ognia . Zuko próbował przełamać równowagę Azula i zyskać przewagę w walce , ale został złapany off-guard , jak jego siostra uniknął jego ataku i uderzył go w klatkę piersiową , a tym samym przewracając go z równowagi . Azula otrzymał otwarcia potrzebny i wyrwał jej list z kieszeni tuniki Zuko jest .

Już miała dać ostateczny cios , Zuko chwycił siostrę za jej kostki , podczas gdy ona była jeszcze w powietrzu i rzucił ją na ziemię . Zaczął ją zwisają nad urwiska , pytając , dlaczego oni zawsze musieli walczyć . On odpowiedział pomruki Azula chodzi o ich matki Zuko wywołującego ją rzucić w przepaść , gdy Azula sobie sprawę, że jej brat nie spalić nas mimo to całą noc . Zuko patrzy na nią ze smutkiem , zanim pozwolił jej odejść , prowadząc Azula się zastanawiać, czy jej brat faktycznie chciał, aby ten list . Zuko odpowiedział, że należy nadal poszukuje swojej matki .

Rodzeństwo przyszedł do zrozumienia i wrócił do obozu , gdzie inni tylko ugasić pożar wykonany przez Azula . Wsiedli Appa i poleciał do kierunku Hira'a . Kiedy tam dotarli , Zuko zasugerował, że oni nie przebrania , a więc byli w stanie wejść do miasta niezauważona, gdzie byli świadkami końcową scenę Miłości wśród Smoków . Zuko czule przypomniał Azula czasów to oni reaktywują tę samą część po obejrzeniu Zawodnicy Ember Wyspa , choć Zuko zastanawiał się, dlaczego on zawsze miał grać rolę ciemnej wodzie Ducha .

Pozabawa się skończyła, zapytała się wokół o Ursa . Dyrektor przedsiębiorstwa działającego , Noren , zaprosił ich do swojego domu , aby porozmawiać o Ursa prywatnie i Zuko dziękowali mu . W domu Noren , w Kiyi , córka reżysera , zapytała Zuko i Azula , czy chcieliby , aby zobaczyć jej lalkę , z którą z radością przyjął , a on później skarcił Azula na przerażającą dziewczynę grożąc odciąć głowę KIyI za lalki . Wkrótce dowiedzieli się, że Ursa została podjęta z miasta na wiele lat przed służbowych i Ikem jej złamane serce chłopaka , od lewej do zapominalskich Dolinie zapomnieć jego dotychczasowe życie.

Aang and Zuko talk

Zuko rozmawia z Aangiem

Później drużyny Awatar skłonił do rodziny w uznaniu za pomoc , a oni zostawili . Podczas spaceru z powrotem , Aang przeprosił spokojnej Zuko reagowania sposób zrobił wcześniej, i zasugerował, że spalają one list , zapominając o znalezienie Ikem , do któregomłody Lord Ognia wyznał , że nie ma nas już , niech mu Azula utrzymać ją i powiedział, że należy skupić się na zadaniu , a potem dbać o to, co powinien robić i być . Słysząc to , Aang powiedział Zuko go słuchać , i zaczął tłumacząc, że gdy ludzie przychodzą do tronu Ognia Pana , nie kłaniać mu się , ale do spokojnej nowej ery reprezentował , i dlatego , bez względu na to , kto jest jego prawdziwym ojciec , powinien pozostać na tronie . Sokka przerwał ich rozmowę , aby zapytać , jak długo będą one dalej z misją , a napięcia między Katara i Azula byli nadal rośnie . Zuko oświadczył, że po przejściu do zapominalskich Valley,wyszukiwanie nie dobiegła końca .

Wkrótce potemgrupa przybył zapominalskich Valley, a Zuko zatrzymany Azula ze spalania wszystko wokół niej stworzyć odrębną ścieżkę . Po jakimś kłótnie ,grupa przybyła na stawie jasnych i spokojnej wody . Zuko skomentował jak spokój wszystko było , jak doskonały tafli szkła , a Aang powiedział wszystkim , że toduchowe miejsce, które musiały być respektowane . Zuko był zmuszony po raz kolejny uspokoić napięcia po Azula zobaczył odbicie matki w stawie , a następnie przeszkadzał jej spokój , strzelając błyskawicami w nim. Przedkonflikt może być rozstrzygnięty,grupa została zaatakowana przez winorośli i innych roślin. Po Aang uwalnia Zuko przed przypięty do drzewa , Katara zakończył walkę , wnioskując , że były one skierowane inne waterbenders .

Azula attacks Misu and Rafa

Azula strzela w Zuko

Rafa i Misu ujawnił się , a dwie rodzeństwo założyć małą obóz razem z Team Avatar mówić rzeczy. Jak Misu powiedział historię swojego życia, jak ona poświęciła swoje życie , aby dbać o swojego brata i jak ona zrobi wszystko, aby pomóc jej brata , Zuko i Azula wzrok od siebie . Aang chciał pomóc rodzeństwo , przechodząc do ducha świata , choć to nie było do gustu Azula za który zaczął odchodzić . Zuko próbował ją powstrzymać , stwierdzając, że Aang byłAvatar , a ponieważ był o pomaganiu ludziom , a oni byli jego przyjaciel , pomaga ludziom to , co zrobią , zbyt .

Azula odpowiedział , wskazując, że teraz rozumie , że Zuko wolał podróżować po świecie pomagając biednym ludziom , a nie stać się Lord Ognia . Zuko próbował odpowiedzieć i zaprzeczyć temu, co mówiła jego siostra , ale Azula weszła w kolejny z jej odcinków , twierdząc, że jej matka wysłała rodzeństwo Plemienia Wody , aby ich spowolnić . Kiedy ze złością pobiegł , przygotowuje się do nakręcenia błyskawicy na Rafa i misu , Zuko dostał się do ich pomocy i postawić się w między nimi i ataku swojej siostry .

Zuko revealing the truth

Zuko mowi kim naprawde jest

Po przybyciu do domu i widząc Noren że Azula jeszcze nie przybył , Zuko dołączył do rodziny na obiad pod naciskiem KIyI i Noren . Skupiając się na Noriko , zapytał, czy była szczęśliwa , a ona odpowiedziała , że po tym , że była ,Lord Ognia dostaje gotowy do wyjazdu , jednak Noren zatrzymał go . Aktor przekonać swojego gościa do ujawnienia , kim był , co robił bezpośrednio do Noriko . Noren wyjaśnił, że poznał Zuko z jego blizny , i przeprosił za nie mówi mu prawdy o Ursa . Po przypomnieniu Ursa o jej przeszłości i zmian zarówno twarzy i pamięci , Noren objawił Zuko swoją prawdziwą tożsamość Ikem . Firebender oświadczył, że Hira'a było gdzie należał , z jego " matki , siostry i ojca" .

Ikem osłupiał w deklaracji , mówiąc, że nie było to możliwe . Przedrozmowa może być kontynuowany, Azula , przedarł się przez dach , ustawiony na zabicie jej matki . Zuko walczył jego siostra próbuje ją powstrzymać , tylko dla niej przypiąć Ursa do ściany . Zuko oddzielone siostrę od matki , i walczylichwili dłużej . Azula zastanawiał się, dlaczego Zuko nadal walczyć , wiedząc , że chce być wolne od obciążeń z tronu , a także zastanawiał się, dlaczego nie rzucać zarówno jej, jak i list z klifu na drugi dzień . Zuko odpowiedział mówiąctron było jego przeznaczenie , i że choć jego związek z siostrą był brudny, Azula była jeszcze jego siostra . Na to , Azula piaskowane otwór przez ściany domu i pobiegł w stronę zapominalskich Valley. Zuko próbował powiedzieć jej wrócić , by mógł jej pomóc , ale ona uciekła i opuścił nas w tyle.

Ursa begins her tale

Ursa opowiada Zukowi swoja historie życia

W tym czasiepojawiła się Matka Faces , pytając, czy Ursa chciał odzyskać dawnego życia . Zuko próbował powiedzieć matce , że nie trzeba , przypominając jej o życiu zrobiła . Pomimo tego , Ursa akceptowane ofertę Ducha . Następnego dnia , Zuko i Ursa mówił o swojej przeszłości , ten ostatni przepraszając za nie kochając ich mało i za zapominając o nim . Zuko podkreślił , że nie ma się , mówiąc, że życie do dumy , niezależnie . Podał Ursa list przedstawiający Ikem jak jego ojciec , a ona odpowiedziała , że to, co napisała na nim nie było prawdą . Zuko był zdenerwowany , aby dowiedzieć się , że Ozai rzeczywiście był jego ojciec , ale czułem się jak rzeczy były jakie były pisane. Ogień Pan powiedział, że chciał wiedzieć wszystko o przeszłości matki i Ursa powiedział mu, że od początku . Zuko później delegowany przez niego obowiązków Lord Ognia do wuja raz jeszcze , wysyłając go do Yu Dao zamiast uczestniczyć zapowiedź nowego rządu koalicyjnego w mieście, aby być w stanie obsługiwać Ursa i jej rodzinę , kiedy przyszedł odwiedzić st. na Po raz pierwszy od jej wygnania .

Nowa Era

Lord Zuko

Zuko postanawia leciec na biegun by moc niedopuscic do uwolnienia P' Li.

W trzeciej księdze Zuko już jako stary mag postanawia pomóc Tonraqowi a także Desnie i Esce w pokonaniu Ming-Hua wiec leci na biegun północny by się zmierzyć z wrogiem.Pan Zuko przybywa na Druku poza więzienia P' Li na Biegunie Północnym, aby poinformować Tonraqa, Desna i Eska, że nie widział żadnych osób, kierując się w stronę obiektu. Ostrzega grupę nadjeżdżającego śnieżycy, która Tonraq natychmiast identyfikuje jako dzieło Zaheera. Obie grupy spotkania natychmiast, z Tonraq uwagi, że może on łatwo uwięzić Zaheera jak on trzynaście lat temu.Plemienny szef próbuje podporządkować sobie Magie powietrza z Magia wody, ale ten jest w stanie uniknąć jego ataków z łatwością.Desna i Eska próbują ujarzmić Ming-Hua serią pocisków lodowych, które unika.

W rezultacie, bliźniacy wyczarować zapory kolcami lodowa kolejnej próby zatrzymania jej podejście, ale są nieskuteczne jako Ming-Hua tka sobie drogę przez kolce i pułapki je w kolumnach lodowych. Za pomocą wiertła lodu, zrobiła tunele w dół do komórki P'Li i uwalnia ja i jej Magie Ognia, ku jej zaskoczeniu.Powrót na powierzchnię z P'Li wiszące na plecach Ming-Hua.

Zuko and Korra

Zuko był zadowolony, aby służyć jako doradca Korry , tak jak to zrobił dla Aanga.

Smok Zuko natychmiast atakuje dwóch z wybuchu pożaru, który odbija P'Li, stwierdzając, że ona czekała trzynaście lat i czuje ciepło ponownie przed atakiem Druk wiązką spalania. Czterej przestępcy szybko uciekać. P'Li obejmuje Zaheera i wyraża, jak myślała, że już nigdy nie zobaczy go jeszcze raz, a dwa zaczeli sie całować namiętnie, ku rozczarowaniu Ghazana.

Zuko polecial razem z grupa do Sao Fu by pomoc magom powietrza. Korra podeszla do Zuko z pytaniem czy może zostać jej doradcą na to Zuko zgodził się.

Dziedzictwo

Na jego czesc w Miescie Republiki stoi ogromy pomnik.Jest on wykonany z marmuru stoi na podescie.Ukazuje on Zuka jako wielkiego władce ognia.

Charakter

200px-Zuko at a loss

Zuko wscieka sie na Iroh

Początkowo wydawał się być głównym negatywnym charakterem serii. W rzeczywistości Zuko nie jest czarnym charakterem, takim jak Ozai lub Zhao. Zuko został wygnany z kraju przez własnego ojca, wydarzenie to wpłynęło bezpośrednio na jego osobowość. Wierzył, lub zmuszał się do przekonania, że tylko schwytanie Avatara może mu przywrócić honor, który odebrał mu jego własny ojciec oraz zdobyć jego miłość . W związku z tym stał się jednym z wrogów. Czasami jednak, książę wygląda na bardzo zakłopotanego, bo nie może się zdecydować, co robić dalej i jest rozdarty pomiędzy pragnieniem odzyskania utraconego honoru i faktem, że czuje się naprawdę okropnie. Podczas gdy Zuko próbuje być twardy i zachować bezstronność w jego poszukiwaniu, jego lojalność wobec swego wuja i jego ludzi przejawia się w zwalczaniu własnych pragnień.

Charakterem Zuko jest bardzo uparty, poważny i bardzo porywczy. Jego zwyczaj oporu i ciężkiej deprywacji jego wściekłość i napędzany smutkiem uczynił go jeszcze bardziej zdeterminowanym. Zuko jest bardzo arogancki i zrobi wszystko, aby uchwycić Avatar i przywrócić swój honor, a to z czasem doprowadziło go do podjęcia lekkomyślnych decyzji . Próbując dostać rzeczy z powrotem na torze, nie pozwalają nikomu stać mu na drodze . Zuko często udaremnione złość na jego stryja Iroh'a jednak ciągle próbował uspokoić bratanka i pomóc mu odnaleźć spokój .

Zuko's breakdown

Zuko wymyka elementy i los.

Zuko uważa, że ​​stała się silna, bo musiała walczyć i cierpieć za ich marzenia. Powiedział kiedyś , że jest nieszczęśliwy , a świat jest przeciwko nim, ale on nie chce szczęścia , ponieważ może zarządzać swoim własnym losie . Więc Zuko rzuca wyzwanie jego woli świat żelazo i niezachwianą determinację . Zuko mądry i ostrożny , ale bardzo emocjonalny i porywczy , więc czasami przychodzi w ślad za jego charakter . Rzadko myśli sytuację do końca , który często prowadził go w ślepy zaułek , takich jak na biegunie północnym w " Oblężenie Północy , część 2 ". Wujek Iroh skarcił go w takich przypadkach , a na koniec trzeciej księdze Zuko zaczął działać , a bardziej dokładnie przemyśleć sytuację kilka kroków do przodu .

Kompleks życie nie Zuko kontrowersyjne . Książę kraju Ognia , pyszny i arogancki , pogardza ​​ludzi pod nim , ale w tym samym czasie u ludzi sympatyzuje z nimi. Tak , próbował chronić żołnierzy rekrutów , którzy chcieli wysłaćogóle umrzeć . Podczas wygnania Zuko pokazał niespotykany upór w dążeniu do Aanga , stosując wszystko, co dało mu szansę , aby osiągnąć cel . Mimo słów , które oddają Awatar ważny zespół bezpieczeństwa i sam , Zuko ryzykowali swoje życie , aby uratować mężczyznę podczas burzy , a następnie powiedział do kierowania statkiem do bezpieczeństwa . ( " Burza " ) Jeszcze przed postanowił uratować swego wuja wykonywania Avatar. ( " Zimowe przesilenie , Część 1 :Świat duchów " ).

Zuko fires angrily at soldiers

Zuko atakuje dwoch straznikow ogniem

Po tym, Zuko był zaskakująco niechętnie wrócić do Narodu Ognia jako bohater. Niemniej jednak, po powiadomieniu jego siostrę o zamiarze pozostania w Ba Sing Se, księżniczka wyciągnął atut w postaci starego znajomego-Mai, którzy dzielili z Zuko wzajemnej sympatii jako dziecko. Po foliowanie Azula datę obiad skonfigurować, Zuko towarzyszy córka gubernatora na spacer po całym mieście, gdzie-po incydencie z udziałem Jin octofish i fontanna-dwa skończyło się całować i wspomnień.Następnego dnia, gdy zobaczył Mai się podczas inspekcji, Zuko poważnie rozważa powrót do domu z nią, patrzył przez Azula.Księżniczka zwrócił jej uwagę na Iroh prowadzony na pokładzie statku Narodu Ognia w łańcuchach i zastanawiał się głośno, czy będzie on w ogóle przetrwać podróż. Jak ona licytować jej brat pożegnanie, Zuko nagle wydał postanowienie, by się z nimi z powrotem do Narodu Ognia. Azula chytrze powiedział bratu robić, co chciał, a to jest jego decyzja.

Happy Zuko

Zuko wykazuje sympatie do druzyny.

Podczas czasu spędzonego w zespole Awatar Zuko stał się bardziej towarzyski . Pokazał jego najlepszej strony , pomagając nowych przyjaciół , starając się uczynić je przyjemnymi, często zaczął się uśmiechać . Spokojny , pewny siebie, zorganizowany , zabawny, przyjazny i skromny -dokładne przeciwieństwo poprzedniego nerwowego , aroganckiego i wybuchowego Zuko . Żałował, przeszłość i przeprosił tych, którzy boli . W finale serii , Zuko naprawdę cieszyli się zwycięstwa , spotkanie z ukochaną Mei i możliwości zakończenia wojny .

Jednak obawy wewnętrzne zwrócone Zuko w pierwszym roku swego panowania . Stał się drażliwy, i wątpił , że mógłby być dobrym panem ognia . W nieładzie , Zuko gracz o radę do swego ojca . Nie chciał wziąć jego filozofię , żeLord Ognia ma zawsze rację , a jednak przeniósł swoje wojska do południowej Członek w odpowiedzi na podobny ruchkróla ziemi . Dopiero po interwencji Aanga , Zuko sobie sprawę, że nie boi się odpowiedzialności , i że będzie to samo tyran jak Ozai . ( " Obietnica " ).

218px-Zuko rebuking his bodyguards

W pierwszym roku, jak Lord Ognia Zuko tymczasowo stał się agresywny i konflikt z powodu nocnych strachów, chroniczną bezsenność i paranoję.

Na początku swego panowania jako Lord Ognia , Zuko był stanowczy posiadaniaNarodu Ognia zapłacić za jego zbrodnie , posiadające kolonie rozwiązana . Jednak po zapoznaniu się z sytuacją w Yu Dao i jak życie Narodu Ognia i Ziemi Królestwa był głęboko związany obywatele sami , Zuko się konflikt o jego obowiązków , a po nazwietchórzem przez burmistrza Morishita , stanął po stronie swoich ludzi , poświęcając się do ochrony ich i ich sposób życia , wycofuje swoje poparcie Ruchu Harmonia Restoration , a nawet walki swoich przyjaciół , Avatar Aang Katara i z tego powodu . W tym czasie , Zuko opracowany nocnych lęków , chroniczną bezsenność i nieco paranoidalne podejście. Byłoby to jeszcze bardziej wzrosnąć , gdy odkrył , że ( przynajmniej niektóre ) zabójców próbujących odebrać sobie życie były jego własne nieszczęśliwi ludzie , jak mu zależało tak wiele dla swojego kraju . Zuko w końcu stał się tak zdesperowani i konflikt nad obowiązkami i presji bycia Ogień Pan , że zwrócił się do swego uwięzionego ojca Ozai o radę , w jaki sposób radzić sobie z presją tytule . Pomimo tego , że w dalszym ciągu zaprzecza roszczeń Ozai że decyzje pożaru Pana rację domyślnie. Jednakże , po otrzymaniu informacji o zbliżającym się ataku Królestwo Ziemi , on niechętnie przyznał w duchu , że jego ojciec miał rację i przygotował się do walki ponownie.

Ostatecznie , Zuko sobie sprawę, że jego emocjonalna niestabilność na jego pozycji jako Lord Ognia nie był spowodowany presją byciawładcą lub wyborów dokonanych on Yu Dao, ale ze względu na jego strachu ostatecznie stajesam jak jego ojciec tyran było . Jednak w końcu godzi się z faktem , że nie jestz boku na siebie i swojej osobowości , że nie może zrozumieć .

Poprofesor Królestwo Ziemi zwrócił uwagę na podobieństwa między rządzenia narodem i dbanie o rodzinę , Zuko zaczął wątpić w swoje własne cechy lidera ponownie jak jego rodzina została całkowicie zepsuty iduża część to ze względu na jego działania . Jednak zrobił pokazać skruchę i wolę , aby naprawić błędy z przeszłości , starając się naprawić szczeliny między jego rodziny . Uwolnił Azula ze szpitala psychiatrycznego i poprosił ją o pomoc w poszukiwaniu swojej matki , nawet pozwala jej podróżować i niezwiązany z godnością . Po rozmowie z Sokka o rodzeństwo ,ostatni zauważył, że pomimo ich kłótni , on i Katara była rodzina i jako starszy brat , on zawsze się nią opiekować . Zainspirowany tymi słowami , Zuko , który nigdy tak naprawdę nie próbował połączyć się ze swoją młodszą siostrą , Azula , próbował zrobić to samo .

Zdolności

Magia ognia

[[Video:Zuko blocks attack.png|thumb|Zuko tka potezny ogien w dniu Komety Sozina.]] Zuko wykazal sie bardzo dużą zdolnością do tkania ognia jego umiejetności wzrosly  w ostatnich miesiącach wojny.Choć bardzo dobrze tkał ogień nie byl tak sprawny jak jego siostra Azula.Jako dziecko mógl wytwarzać tylko male wybuchy ognia lecz w wieku trzynastu lat zaczel trenowac z Iroh magie ognia.Kiedy Zuko odkrył że Aang jest na biegunie polnocnym nadal uczył się magi ognia by nie przegrać z avatarem.

Zuko w czsie najazdu na biegun polnocny walczył z Katara i dużym płomieniem ognia stracil ją i pokonal.Po oblezeniu północy magia ognia Zuka stała się bardziej zaanwasowana i wydajna.Jednak Zuko nie mógl jeszcze dać sobie rady z Azula i przegrywał .Zuko potrafil takze tworzyc ogen z swoich mieczy .W czasie bitwy w katapundach Zuko wykazal sie duza umiejetnoscia w magi ognia .

Zuko absorbing lightning

Zuko przekierowuje blyskawice

Potrafi tworzyć potężne bicze , wybuchy ognia i sznury ognia.Aang nie mogli sobie poradzic z Zukiem nawet wladajac woda , powietrzem i ziemia.Zuko takze potrafil przekierowac blyskawice.Ihro uczyl go podstaw lecz gdy ksiaze chcial wytworzyc blyskawice ogen strzelal mu prosto w twarz gdyz byl za bardzo nerwowy by ja stworzyc.W dniu inwazji Zuko rozmawial z Ozai po zacmieniu Ozai strzelil w Zuka blyskawica lecz on ja przekierowal i uciekl .Potem Zuko uczyl Aanga przekierowania blyskawicy.

Zuko wykazal sie magia ognia walczac z Azula na Agni Kai wytwarzal poterzne wybuchy ognia , a takze blokowal ogen siostry i stracil ja gdy ujezdzala ogen.W komiksach Zuko blokowal ogen Azuli w czasie jej psychicznych zmian .


Zwinność

Blue Spirit sneaks

Zuko ukazuje swoja zwinnosc.

Oprócz jego magii ognia i umiejętności walki  bronią, Zuko jest wysoko wykwalifikowany w walce wręcz. Zuko był w stanie pokonać kilku uzbrojonych żołnierzy Królestwa ziemi w szybkim tempie. Zuko jest bardzo silny fizycznie, jest w stanie niemal nonszalancko wysłać osoby pływające jedną ręką i przebijać się przez kajdan żelaza z jednego rzutu.  Jest on dość szybki i zwinny, Potrafi wykonywać wspaniałe akrobatyczne wyczyny, takie jak odbijnie się od ścian i pół salto w powietrzu. Zuko potrafi także szybko się wspinać oraz szybko biegać.


Drzewo genealogiczne

Information icon Osobny artykuł: Rodzina królewska Narodu Ognia

|Zukan

|_ | |!| |_ |Sozin

| | | | | |   | | Roko |y| Ta Min   |_

| |!| | | | | | | | | | | |!| | | |_ |Azulon

 |~|~|y|~|~| IIah | |  Rina |y| Jinzuk   | |  |_

| |,|- |-|-|^|-|-|- |.| | | |||!| | | |_ | Iroh | | | | | |Ozai

|~|y|~|Ursa|y|Ikem|_ | |!| | | | | | | |,|-|- |^|.| | | |!| |_ | Lu Ten | | Mai |y| Zuko

| |Azula | | Kiyi | |_ | | | | | | | |! | | | | | | | | |_ | | | | | | | Izumi

 | | | | | |  |_

| | | | | | | |!| | | | | | | |_ | | | | | | | Iroh|||||||_

\

Ciekawostki

Film - Zuko headshot

Zuko w filmie

 • Pierwszym ważnym aktem Zuko jako ogień Pana, co do wysyłania strony wyszukiwania dla matki.
 • Zuko jest tylko charakter mieć cały odcinek "Zuko Alone", całkowicie Zadzwoń do siebie, bez żadnych innych znaków, z wyjątkiem regularnych Pojawiając się w retrospekcjach.
 • W filmie Zuka gra Dev Patel
 • Podczas Uważany zdrajcą, nazwa Zuko właśnie wymienione na Naród Ognia gończy jak 祖 寇, które w tłumaczeniu jako "przodków bandyta". Później, w "Opowieści z Ba Sing Se", jego nazwisko, co napisane w 苏科 na jego tytuł karta segmentu, co przekłada zasady jak "zmartwychwstałego".Co w związku z tym słowo su wykorzystywane do jego pradziadka nazwa Sozin jest na boksy, które odbyły zwoje pamiętnik. W "poszukiwaniu części 1 Jednakże, gdy Ursa pisze list do Ikem pisze nazwę Zuko jako 竖 髙 czyli" pionowy wysoki "z drugim znakiem jest wariant" 高 ".
 • Ta blizna jest zaufany przez mieszkańców królestwa ziemi: wierzyli, że "Lee" został ranny w walce z magiem ognia. Nawet podejrzane Jet stwierdził, że "blizna nie jest dokładnie na wodzie maga."
 • W Zuko szybko rosną włosy. W pierwszym odcinku drugiego sezonu, był ogolony, drugi z jego głowy była pokryta włosami. W trzecim sezonie, nosi długie włosy. Można zauważyć, że Twoje włosy nie rosną Zuko z równą prędkością, na przykład pewnego dnia prawie łysa głowa była pokryta włosami i między sezonów 2 i 3 włosy w ogóle nie rosną. Beat It był aktorem ukazywania go w teatrze Wyspa Węgiel.
 • Pojawienie Zuko w przebraniu Blue maski towarzyszy specjalną melodią.
 • Twórcy od początku wiedzieli, że Zuko jest nauczycielem magii ognia Aanga, ale do końca mieli nadzieję, że będzie to niespodzianka dla publiczności.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.