FANDOM


Zbuntowany duch (ang. Rebel Spirit) to trzynasty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 13 września 2013 roku w Stanach Zjednoczonych i 19 lutego 2014 roku w Polsce.

Streszczenie Edytuj

Unalaq chce nauczyc korre panowac nad duchami lecz jej ojciec sie na to nie zgadza .W nocy drużyne atakuje Ciemny Duch.

Opis Edytuj

Officer Mako

Mako w policji

Mija pół roku od wydarzeń z pierwszej księgi. Korra powraca na wysepkę Tenzina - z opanowanym Stanem Awatara oraz pokonanym Amonem, nic nie stoi jej na przeszkodzie do dalszego treningu. Dziewczyna spędza wolne chwile na zabawie z Jinorą, Meelo i Ikki - grupa urządza wyścig na powietrznych skuterach dookoła wyspy. Kiedy to Korra pozostaje daleko w tyle, wykorzystuje swój Stan Awatara. Tym samym zdobywa potrzebną siłę i prędkość, by prześcignąć dzieci oraz wygrać. Denerwuje to najmłodszą z dziewczynek, Ikki - Korra lekceważy jej wyzwiska. Całą rozmowę słyszy Tenzin, rozgniewany zachowaniem swojej uczennicy.

Uważa, że Korra nie ma szacunku do tak potężnej energii jaką posiada, a skupić powinna się nie na zabawach, a na praktyce magii powietrza. Zaplanował już trasę po wszystkich Świątyniach Powietrza, co miałoby młodej Awatar pomóc - dziewczyna wpierw zamierza odwiedzić rodzinne Plemię Wody.

We wspomnianej wiosce odbywa się coroczny Festiwal Duchów - Korra płynie tam zarówno z rodziną Tenzina, jak i resztą Drużyny Awatara. Na statku, Korra i Mako wygłupiają się, rozmawiając o jego nowej pracy. Z czasem, tor rozmowy schodzi na Tenzina oraz jego natarczywe "błagania" o treningi. Gdy mag ognia staje po jego stronie,
Korra using the Avatar State

Wyścig Korry z dziećmi.

zirytowana Korra postanawia sie przejść i zapomnieć o wszystkim. Na miejscu, młoda czarodziejka spotyka się.

  Podczas wieczornej uczty, Korra zasiada przy stole ze swoim ojcem i wujem - rozmowa ponownie dotyczy jej treningów. Przypadkowo na jaw wychodzi prawda o wczesnym życiu dziewczyny. Korra przez całe życie miała świadomość, iż Biały Lotos trzymał ją w "zamknięciu" na prośbę Awatara Aanga. W rzeczywistości, to jej rodzice oraz Tenzin podjęli "jak najlepszą" decyzję. Podczas festiwalu, Korra opowiada o wszystkim Mako - najwyraźniej rola "doradcy Awatara" nie wychodzi mu najlepiej, co ostatecznie prowadzi do kłótni pary.

Po zmroku, kiedy wszyscy już śpią, Korra zostaje wybudzona przez Nagę - niedźwiedzio-pies reaguje negatywnie na dziwną energię, dochodzącą z zewnątrz. Awatar, wraz z Mako i Bolinem dochodzi do tajemniczego stworzenia - agresywnego ducha, który atakuje przyjaciół. Nawet odsiecz przybyłych Tenzina i Tonraqa nie pomaga, a z opresji ratuje ich dopiero Unalaq. Na wskutek tych wydarzeń, Korra podejmuje decyzję - postanawia porzucić
Tonraq fighting a dark spirit

Tonraq sciga ducha

naukę u Tenzina i oddać się w ręce swojego bardziej uzdolnionego wujka.ze swoją rodziną - w tym z Unalaqem, bratem jej ojca i jednocześnie wodzem w Północnym Plemieniu Wody. Mężczyzna od samego początku jest negatywnie nastawiony do festiwalu - wspomina o tym, gdy opowiada o napadzie rozwścieczonych duchów południowych wód na dwójkę żeglarzy. Unalaq oferuje Korrze nauki, wspomagające jej duchową stronę duszy - Tonraq sprzeciwia się, uważając Tenzina za idealnego mentora dla swojej córki.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.