Tyczenie (ang. The Stakeout) to trzydziesty piąty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 1 sierpnia 2014 roku w Stanach Zjednoczonych i w 2015 roku w Polsce.

Streszczenie[edytujedytuj kod]

Korra dowiaduje się o grupie, która zamierza ją zniszczyć.

Opis[edytujedytuj kod]

Na Królestwie Ziemi, Naga prowadzi klub avatara do wsi na pustyni. Wchodzą tawerna, gdzie Bolin zauważa plakat z jego obrazem, który on uważa za promocyjny strzal. Mako poprawia go, twierdząc, że i trzy inne przedstawiające każdego członka zespołu plakaty sa to ostrzezenia. Mako czyta głośno deklarację autora, że są oni przestepcami i musza zostac zlapani do wiezienia. Asami, która nalega na grupę zeby zostawić te plakaty, nagle widzi kilku klientów przygląda im się podejrzliwie.

Bolin i Mako przebrani w zolte kaptury.

Drużyna Avatara kieruje sie w głąb Ziemi, gdzie Nadze udaje się znaleźć Aiwei w opuszczonych jeepach za głazem. Mako postanawia zbadać pobliskie miejsca z bratem podczas gdy Korra i Asami czekaja przed jeepem w celu zminimalizowania ryzyka ze ktos je znajdzie. Bolin podniecony wyciąga parę żółtych ponczoch dla niego i jego brata do noszenia w przebraniach i rozpoczyna uruchomienie pod opisem ich tajnych tożsamości.

Po wejściu do Mglistej Oazy, Bolin i Mako podejście właściciela tawerny i zapytać o Aiwei. Choć właściciel tawerny przypomina przed napotykając Aiwei noc, on zaprzecza, wiedząc, gdzie człowiek kierował potem, zmuszając dwóch braci, aby szukać gdzie indziej.

Asami probuje z Korra znalezc gaj.

Powrót do jeepa, Asami pyta Korre, czy ona jest w porządku, Korra wyraża swoją frustrację nad nie wiedzą, co Zaheer i jego grupa chce od niej. Asami wyraża swoją niepewność w tej sprawie. Po stwierdzeniu, że oaza jest lokalizacja Aiwei i spotkaniem Zaheera, zaczynają szukać gaju na mapie.

Bolin zauważa dwie osoby przypatrujące go z daleka i mówi Mako, które wydają się być łowcami nagród. Przy założeniu, że zostali odkryci, Bolin i Mako uciekaja, widza Aiwei.

Mako wraca poinformować Korre i Asami z pobytu Aiwei, natomiast dziewczyny ujawnily swój plan na spotkanie z Zaheerem w Xai Bau. Asami wyraża swoją frustrację nie jest w stanie znaleźć gaju na mapie, co skłoniło Korre by sledzic Aiwei. Druzyna w czasie sledzenia Aiwei spotyka dwoje ludzi ktorzy sa fanami Bolina. Fani chca pomoc Korze i grupie wiec wynajmuja dla nich pokoje do spania.

Mako i Korra zaczynaja oglądać pokój Aiwei dla jakichkolwiek oznaki aktywności, podczas gdy Bolin i Asami graja w Pai Sho dla zabicia czasu. Mako pyta Korre, jak ona będzie działać powinna zmierzyć sie z Aiwei. Mako zauważa, że czterej przestępcy milczał podczas ich trzynastu latach więzienia i wyrażaja swoją niepewność, Korra jest w stanie zastraszyć ich z jej magii. Asami wygrala gre z Bolinem.

Korra medytuje by wejsc do Świata Duchów.

Po kilku godzinach, Bolin świętuje koniec gry, który pozwoliłby mu wygrać grę, ale Pabu biegnie przez deskę i rozprasza płytki, zanim będzie mógł dokonać ostatecznego ruch. Korra postanawia skonfrontować sie z Aiwei , lecz gdy wchodzi do jego pokoju widzi go jak medytuje.Ona i Asami stwierdza ja ze miejscem do porozumienia sie Zaheera i Aiwei jest Swiat duchow. Korra zaczyna medytowac i wchodzi do swiata duchow.

W duchu świata, Korra spotyka Zaheera i Aiwei. Aiwei chce przylaczyc sie do grupy lecz Zaheer sie nie zgadza i wrzuca go do mgly zgubionych dusz. Zaheer wraca do zagajnika, gdzie przechodzi do konfrontacji z Korra i ostatecznie postanawia odpowiedzieć na wszystkie jej pytania. Korra najpierw pyta kto to Zaheer i jego grupa, on odpowiada, że są członkami czerwonego lotosu, tajnego stowarzyszenia poświęconego przywróceniu wolności na świecie.

Zaheer dalej pokazuje, że to był pomysł Unalaq zeby porwać Korre, gdy była młodsza, zanim udało mu się ostrzec swoich towarzyszy w sferze fizycznej o miejscu pobytu Korry. W ich kryjówce, P'Li instruuje Ghazan i Ming-Hua, aby przejść w poszukiwaniu Awatara, a ona pozostaje do ochrony ciała Zaheer. Powrót w zagajniku, Zaheer informuje, w jaki sposób poznał Unalaq jako nastolatek, dołączył do społeczeństwa, gdy dowiedzieli się o Raavie i Vaatu jak "głupi" decyzja Avatar Wana podzielić Raava i Vaatu. Korra broni Wana i twierdzi, że starał się przywrócić równowagę. Korra dowiaduje sie ze grupa chce Korre po to by otworzyla portale. Zaheer podkreśla, że ​​chciał tylko pokazać awatarowi drogę do lepszego świata.

Zaheer oowiada Korze o planach Unalaqa.

Korra pyta Zaheer dlaczego Unalaq nie został uwięziony, czy był rzeczywiście członkiem ich grupy. Zaheer dodaje, że Unalaq zdradził go i jego przyjaciół, co pozwala im pozostać w więzieniu, podczas gdy on wykonywał swoje własne cele, i zapewnił, że decyzja Unalaqa, aby stać się ciemny Awatar nigdy nie był częścią misji. Twierdzi on, że jego misja polega na przywróceniu równowagi w świecie poprzez eliminację istnienia narodów i rządów. Korra przyznaje, że nie zawsze zgadzam się z decyzjami niektórych przywódców politycznych, ale twierdzi, że ich wyeliminowanie nie jest odpowiedzia, co skłoniło Zaheera stwierdzić, że prawdziwa wolność można osiągnąć tylko wtedy, gdy rządy są zburzone. Korra zauważa, że plan Zaheer będzie tylko pogrążyć świat w chaosie.

Powrót w gospodzie, Ming-Hua realizuje Mako podczas gdy Bolin próbuje bronić się przed atakami Ghazan. Mako zostaje przykuty do sciany przez macki Ming-Hua. Tymczasem Ghazan strzela trzema pociskami w kierunku Bolina, który skacze do basenu z wodą dla bezpieczeństwa. Ming-Hua mówi Ghazanowi by realizować Asami, lapia ja i wsadzaja do wiezienia ziemi.

Korra i Asami w wiezieniu Hou-Ting.

W duchu świata, Zaheer twierdzi, że to on jest przeznaczony do zniszczenia całego świata i roślin nasion do nowego świata, aby się rozwijać. Korra wzywa go. Zaheer komplementuje Korra ze jest mądra kobieta, ale stwierdza, że ​​zmiany są nieuniknione, a tym samym nie może być zatrzymany nawet przez Awatara. Sfrustrowana, Korra pyta Zaheera co zamierza z nią zrobić, jeśli nie uda się uchwycić ją, do którego Zaheer niejednoznacznie odpowiada, że ​​będzie wiedziała, na tyle wcześnie, zauważając, że lotos powinien mieć ją teraz. Zaniepokojona, Korra wraca do sfery fizycznej i odkrywa, że ​​powstrzymują ja kaftany i kagańce. Powrót do kryjówki Zaheera i grupy porywaja Mako i Bolina.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.