FANDOM


Yakone to jeden z największych przestępców, jacy grasowali w Mieście Republiki. Był on skazany za używanie magi krwi. Chociaż uśpił wszystkich na sali to Aang wszedł w Stan Awatara i ruszył w pościg, a następnie odebrał mu talent.

Historia

Nie wiadomo, jak i kiedy nauczył się kontroli krwi, ale byłocudowne i ostatecznie znalazł sposób na wykorzystanie tej techniki bez pełni księżyca , a nawet ruchy ręki .

Yakone byłszefem imperium karnego w Republic City i miał historię aresztowań , chociaż zawsze był uniewinniony z wszystkich zarzutów .

W 128 DCS , Yakone został oskarżony o co Kontrola krwi według zeznań kilku świadków . Szef Policji Beifong Toph , towarzyszy niektórych oficerów i Aang został aresztowany , gdy jadł w " kuchni Kuang " . Karne z dumą ogłosił , że zostanie uniewinniony ponownie zrobił poprzednie razy.

Yakone trafił do ratusza , aby być sądzony przed Radą Republiki Zjednoczonych, które było bronione przez prawnika, który odwołał się do niemożności kontrolowania krwi bez pełni księżyca . Według wielu świadków było , że nie dokonał wyczynu Yakone " w dowolnym czasie , z wyjątkiem podczas pełni księżyca " , więc pozornie niemożliwe przestępstwo zostało popełnione . Przed ogłoszeniem ostatecznego werdyktu Rady , powiedziałradny Sokka dowody są wystarczające , aby przekonać Radę , że Yakone był"pojedynczy nauczyciel " i użył swoich uprawnień w celu popełnienia przestępstwa , które zostały naładowane . Z tego powodu ,Mistrz Krew oskarżony i skazany na łańcuchu perpetua.Sin Ale Yakone stał , uśmiechając się i zaczęli używać złowrogi zdolność Sokka , a także innych członków Rady .

Aang quitándole su Control a Yakone

Aang odbiera Yakonowi magie

Toph próbował zatrzymać Yakone z linki metalowej , ale także szybko opanować . Wkrótce wszyscy w pokoju padł ofiarą jego kontrolą . Następnie użył zakazanej sztuki Toph zmusić otwarte kajdanki . Od tej chwili mógł poruszać rękami , a jego wpływ na ludzi stały się bardziej skuteczne, aby osiągnąć desmayarlos . Wśród ofiar był Avatar Aang , który może oprzeć się lepiej niż inne siły Yakone , ale szybko stracił przytomność też. Jednak Aang Avatar wszedł państwo , obudził się i ścigany Yakone . Korzystanie kontroli powietrza, udało się zniszczyć samochód ucieczka . Ale był zaskoczony , aby zobaczyć , że Yakone bez szwanku ze szczątków wagonu . Mistrz użył krwi nową technikę , próbując go zabić , ale jego próba została udaremniona , kiedy Aang Avatar wszedł państwo , uwalniając kontroli karnych i zatrzymując się w ziemi ramki. Yakone Aang nie mógł pomóc mu zdjąć jego kontrolę poprzez techniki sterowania mocą.

Czas po ucieczce z więzienia

Yakone's new face

Yakon podany operacji plastycznej

Po ucieczce z więzienia poddał się operacji plastycznej i zyskał nawą tożsamość. Osiedlił się w Północnym Plemieniu Wody i założył tam rodzinę. Niedługo po tym na świat przyszedł Noatak (Amon), a trzy lata później Tarrlok. Po jakimś czasie Yakone zaczął trenować swoich synów w technice magii wody. Pewnego dnia na tak zwanej wyprawie łowieckiej wyznał im, że nazywa się Yakone i jest jednym z największych przestępców w Mieście Republiki. Opowiedział synom o tym, iż utracił zdolność tkania krwi, ponieważ odebrał mu ją Awatar. Wyjawił Tarrlokowi i Noatakowi, że pochodzą oni z rodu o najsilniejszej linii magów krwii. Yakone nakazał synom, aby ci pomścili jego stratę, gdy już staną się wystarczająco dobrymi magami.

Umiejetnosci

Toph y Yakone

Yakone używa Magi Krwi na Toph

Yakone był potężny Waterbender , w stanie opanować technikę rzadkich Kontroli krwi . Potrafił płynu w osoby, które pozwoliło mu na manipulowanie ciała osoby w sposób podobny do tego z lalkarza lub urazów powodować bolesne skręcania części ciała osoby w różnych kierunkach, więc może nawet lewitować ich cele i rzuca swoje ofiary , a pokonując je nieświadomie w procesie . Yakone miał rzadką formę kontroli psychicznej , co pozwala mu działać wysokiego poziomu kontroli ze zwykłego wysiłku .

W porównaniu z synem Tarrlok , który odziedziczył jego zdolność , Yakone pokazuje wielką opanowanie jego możliwości, jak był w stanie przeprowadzić kilkadziesiąt osób obecnych na rozprawie do nieprzytomności , wywierając minimalny wysiłek umysłowy , a często Tarrlok bezpośrednie gesty używane do manipulowania ich ofiar . Jednaktechnika okazała się nieskuteczna przeciwko Yakone Aanga w awatarze państwa. Pomimo jego utraty kontroli , Yakone byłdobrym nauczycielem , że osobiście nauczał swoich dwoje dzieci do opanowania i skutecznie wykorzystywać do kontroli wód krwi kontrola w każdej chwili , nawet uczyć swoje dziecko , jak korzystać z Noatak kontrolę psychiczną bez użycia rodzaj ruchu ręki lub kontaktu z oczami .

Rodzina

Yakone
   
   
Żona Yakona
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Amon
   
   
Tarrlok
   
   
   
   

Ciekawostki

Nigdy niewidziano w serialu by w serialu jak Yakone tkał wodę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.