Trudna droga (ang. In Harm's Way) to trzydziesty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 11 lipca 2014 roku w Stanach Zjednoczonych i w 6 maja 2015 roku w Polsce.

Streszczenie[edytujedytuj kod]

Do plemienia wody przybywa Tonraq z Zuko, by walczyć z Zaheerem, Ming-Hua i Ghazanem którzy chcą uwolnić P' Li.

Opis[edytujedytuj kod]

Lord Zuko przybywa na Druku do więzienia P' Li na Biegunie Północnym, aby poinformować Tonraqa, Desna i Eska, że nie widział żadnych osób, kierujących się w stronę obiektu. Ostrzega grupę przed nadciągającą śnieżycę, którą Tonraq natychmiast identyfikuje jako dzieło Zaheera. Gdy obie grupy spotykają się Tonraq ostrzega Zaheera, że ponowi swoje dzieło uwięzienia przestępcy jak trzynaście lat wcześniej.

Desna i Eska walcza z Ming-Hua.

Desna i Eska próbują ujarzmić Ming-Hua

serią pocisków lodowych, których zwinnie unika. W rezultacie, bliźniacy tworzą zaporę z lodowych kolców, próbując uniemożliwić przejście, jednak starania są bezskuteczne, ponieważ Ming-Hua tka sobie drogę przez kolce i zamyka bliźniaków w kolumnach lodowych. Za pomocą wiertła lodu przedostaje się w dół do celi P'Li i uwalnia ją. Obie kobiety powracają na powierzchnię - Ming-Hua niosąc na plecach P'Li. Smok Lorda Zuko natychmiast atakuje tę dwójkę wiązką ognia, który odbija P'Li, stwierdzając, że ,,czekała trzynaście lat żeby poczuć takie ciepło''. Czwórce przestępców udaje się unieszkodliwić Tonraqa i Lorda Zuko. Odjeżdżając od miejsca walki P'Li obejmuje Zaheera i wyznaje, że myślała, iż już nigdy go nie zobaczy. Gdy zaczęli się całować namiętnie, Ghazan nie ukrywał zniesmaczenia.

W Ba Sing Se Korra stwierdza obecność Magów Powietrza i zwraca się do Królowej Ziemi - Hou-Ting - o pomoc w ich odnalezieniu, jednak władczyni wszystkiemu zaprzecza. Wkrótce po rozmowie z Awatarem, królowa przybywa z wiadomością o Magach będących rzekomo w prowincji Yang, stwierdzając, że dokładnie takiej informacji Korra oczekiwała. Dziewczyna bez przekonania dziękuje Hou-Ting, ale wyraża swoją chęć pozostania w mieście przez jakiś czas, co nie specjalnie podoba się królowej, która planowała ich wyjazd tego samego dnia. Asami chcąc zyskać trochę więcej czasu dla Korry, stwierdza, że trzeba zatrzymać się na co

najmniej jeden dzień w celu naprawy silnika sterowca.

Mako proponuje zeby isc nad jezioro Laogai bo kiedys to byla twierdza Dai Li.

Wewnątrz domu, członkowie zespołu Awatara omawiają działania Królowej Ziemi.

Bumi uzasadnia Hou-Ting, twierdząc, że jest to technicznie królowa ma prawo powołać do wojska swoich obywateli. Jinora wyraża zaniepokojenie bezpieczeństwem Kaia, którego mogła uprowadzić, by zrekrutować go do armii. Korra pociesza dziewczynkę, zapewniając ją, że odnajdą chłopaka. Mako ujawnia, że ​​przeczytał w jednej z książek Jinory że prawdopodobnie znajduje się pod jeziorem Laogai, które niegdyś było tajną twierdzą Dai Li. Ku zaskoczeniu wszystkich Jinora stwierdza, że może zbadać to miejsce poprzez stworzenie astralnej projekcji siebie. Pomimo świadomości, że projekcja nie będzie tak silna, jak podczas [http://awatar.wikia.com/wiki/Harmonijne_Zr%C3%B3wnanie Harmonijnego Zrównania], zapewnia, że korzystanie z tej techniki będzie skuteczne, ale tylko jeśli znajdzie się wystarczająco blisko jeziora. W tym czasie Kai trenuje

Magię Powietrza pod jeziorem. Wojownik Dai Li traktuje brutalnie swoich podopiecznych, dlatego kiedy chłopak pomoga innemu magowi, zostaje za karę wtrącony do lochu.

Jinora wychodzi z ciala by moc uwolnic Kaiego.

Korra, Tenzin i Jinora udają sie nad jezioro Laogai, żeby Jinora wyszła z ciala w postaci duchowej i sprawdziła co tam jest. Kiedy Jinora zaczyna medytować, jej astralna projekcja przenosi się pod jezioro, ale nic tam nie ma. Dziewczyna probuje jeszcze raz łącząc się z duchową energią Kaia i przenosi krypty w której znajduje się Kai. Okazuje się, że Magowie Powietrza przetrzymywani są w pałacu królowej.

Oburzona Drużyna Awatara dowiaduje się, że Magowie byli ukryci tuż pod nosem zostaje zaskoczona przybyciem Lin Beifong, która wyjawia Tenzinowi, że Zaheer i jego współpracownicy uciekli ze swoich więzień i poszukują Korry. Tenzin opowiaza,wkrótce po tym, jak Korrę zidentyfikowano jako Awatara, grupa próbowała ją porwać, jednak motyw ich celów pozostaje tajemnicą. Lin prosi Korrę o powrót do Miasta Republiki ale ona sie na to nie zgadza. Korra i reszta drużyny uwalniają magów powietrza lecz na drodze staje im Dai Li, którzy są kierowani przez królową Hou-Ting. Jednak rekruci atakują Dai Li i królową wykorzystując swoje umiejętności tkania powietrza i udaje im się uciec z Ba Sing Se. Zbiegli postanawiają zostać nomadami powietrza w Północej Świątyni Powietrza pod okiem Tenzina.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.