FANDOM


Pobrane (1)

Twarz Wu niedługo po tym jak przybył do Miasta Republiki

Wu z dynastii Hou-Ting jest pra-bratankiem zmarłego Króla Ziemi Hou-Ting i prawnukiem Ziemi Króla Kuei. Został zmuszony do opuszczenia Ziemi Brytania ze względu na niestabilność i szukać schronienia w Mieście Republiki, gdzie został koronowany .( suwerennego narodu w 174 AG) [2] Jego władza została wypowiedziana przez Kuvira i jej zwolenników, jednak po tym zdarzeniu przywódca oświadczył się na nowo   thumb|220x220px|Wu, zostaje porwany przez podstęp. thumb|220x220px|Wu dosiada [http://awatar.wikia.com/wiki/Kretoborsuk kretoborsuka] i pomaga wydostać się obywatelom z Miasta Republiki w trakcie oblegania miasta przez Kuvire, jej wojska i [http://awatar.wikia.com/wiki/Bro%C5%84_z_Duchowych_winoro%C5%9Blii broń z duchowych winoroślii]. powstałego "Cesarza (Imperatora) Ziemi", który umożliwiał mu powrót do Ba Sing Se [3] i zakładał  rolę  króla. [4] Po swoich doświadczeniach podczas ataku na miasto przez Zjednoczoną Armię Królestwa Ziemi (Kuviry).  Wu postanowił znieść monarchię na rzecz  Królestwa Ziemi, aby upodobnić się do państw demokratycznie wybranych przywódców. [1]. 

Po zabójstwie jego ciotki(Hou-Ting), książę Wu został ustawiony do przejęcia władzy, jako król Ziemi, jednak przed tym został  tymczasowo przeniesiony do Miasta Republiki do zapewnienia jego bezpieczeństwa w czasie anarchii w Królestwie Ziemi. Mieszkał w mieście, trzymano go pod stałym nadzorem Mako, który został przydzielony jako jego osobisty ochroniarz.

Wu, gdy przybył do Miasta Republiki był tchórzliwy, nieporadny i dziwnie postrzegany, jednak wiele zdarzeń (porwanie w toalecie, ucieczka porywaczą, ucieczka przed zwolennikami kuviry, atak wojsk kuviry, odsunięcie od tronu, opowieści Mako i toważystwo drużyny Awatara) wywarło na niego wpływ i obudziło w nim ducha walki, zimną krew i racjonalne myślenie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.