FANDOM


Wojna (ang. Turning the Tides) to dziesiąty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 16 czerwca 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i 28 października 2012 roku w Polsce.

Streszczenie Edytuj

Rownosciowcy zaatakowali miasto republiki .Korra z druzyna  walcza z nimi .Amon na pomniku avatara zaklada jego maske miasto upadlo.

Opis Edytuj

Po ucieczce z więzienia Tarrlok jest , zostanie podjęta Korra Air Temple Island do odzyskać . Ona jest postrzegane śpi spokojnie w swoim łóżku , z Mako siedział przy jej łóżku , jak Asami wygląda on na nich, zniechęcony w pozornej atrakcji Mako do Korra .
200px-Team Avatar eating

Korra zjada Tenzina obiad z rodziną i jej przyjaciół , że dzień . Ona dziękuje Pema na jedzenie , i mówi, że czuje się jak jej dawnego siebie ponownie. Pema i Asami posprzątać ze stołu i idź do kuchni , a Tenzin pyta Korra o tym, co się stało z Tarrlok i Amona . Korra mówi Tenzin i Lin Beifong że Tarrlok jest rzeczywiście syn Yakone , a opowiada, że ​​Amon nagle zabrać Tarrlok na zginanie i prawie zdobył ją. Lin twierdzi jej zrozumienie natury zdolności bloodbending Tarrlok , ale ona i Tenzin express szok w odważnej decyzji Amona uchwycić członkiem Rady i usunąć jego zginanie.

W kuchni , Asami i Pema umyć naczynia , kiedy Mako przychodzi z prośbą o gorącej wody do herbaty dla Korra . Asami ze złością mówi, że on jestfirebender i można gotować w wodzie się . Pema przechodzi do głupio wyjść z kuchni, aby uniknąć konfliktu , mając nadzieję , że Asami i Mako będą rozmawiać przez swoje problemy . Argument wynika w którym Asami oskarża Mako posiadania uczucia Korra i odkrywa , że jest świadomycałować on i Korra dzielili . Kiedyzaskoczony Mako postanawia omówić swoje problemy w relacjach później Asami gniewnie pozostawia , mówiąc , że nie może byćrelacja mówić szybko . Tenzin pyta Lin strzec swoją żonę i dzieci , podczas gdy uczestniczy w nadchodzącym posiedzeniu Rady , na co ona wyraża zgodę . Pema przybywa tuż po i wręcza jej Meelo , stwierdzając, że musi się umyć , wywołując niezadowolony reakcję Lin . Tenzin pozostawia na Oogi spotkać się z pozostałymi członkami rady .
Tenzin airbending Equalists

W Equalists inicjować swoje plany ataku na miasto , począwszy od pozyskiwania członków Rady . Councilwoman Naród Ognia jest opanowana przez porucznika , przebrany jako Exterminator . Kiedy Tenzin przybywa ratusza , jest on napadnięty przez Equalists na dachu przebraniu sprzątaczki , jednak udaje mu się skutecznie uniknąć swoich porywaczy . Strona rada informuje go , że wszyscy pozostali członkowie rady zostali schwytani , pozostawiając Tenzin za Republic City, który jest następnie zbombardowany przez Equalist sterowców . Odwiedza Komendy Głównej Policji rozmawiać Saikhan . Ulgą , że radny Tenzin nie został schwytany ,szef policji informuje go o pogarszającej się sytuacji w mieście i że jego siły rozmieszczone są zbyt cienkie , aby być w stanie skutecznie odeprzeć zapewniające ataki Equalist . Tenzin prosi go , aby wysłać telegram do Stanów sił do dalszych wzmocnień . W tym momencie , linie telefoniczne są sabotowane przez Equalists i siedziba spryskuje gazem nerwowym , czyniąc najbardziej nieświadomości policji. Tenzin udaje się ewakuować resztę policji w ochronnej kuli powietrza , tylko znaleźć mecha czołgi otaczające okręgu .

Zbiorniki przechwytywania wszystkich gliniarzy metalbender , w tym Głównego Saikhan , poprzez magnesy na ramionach , które przyciągają mundury oficerów metalowych. Tenzin próbuje ich powstrzymać , ale jest ubezwłasnowolniony i ogarnia ich kolejnymi atakami. Jednak zanim zostanie zatrzymany przez Equalists , Korra i jej zespół przyjeżdża. Są w stanie zniszczyć wiele zbiorników , a Asami walczy Equalist wojsk lądowych i uwalnia Tenzin i metalbenders . Oni zniszczyć czołgi pozostałe natomiast Hiroshi Sato patrzy na scenie od sterowca , wyrażając rozczarowanie i niesmak , widząc walkę córkę obok giętarki . Amon , który jest po jego stronie , zapewnia go , że ma on wkrótce córkę z powrotem .

Tenzin , Korra , a inni nagle sterowce Equalist widok zbliżających Air Temple Island. Tamporucznik prowadzi wojsk lądowych jako White Lotus przygotować wartownicy do odparcia ataków . Lin wzywa Pema i dzieci , aby ukryć wewnątrz . Pema nagle krzyczy z bólu i zapowiada , że jej dziecko przychodzi. Dwie położne Air Acolyte wprowadzi ją do środka, aby odebrać poród .

200px-Meelo fighting Equalists

Porucznik i jego siły Equalist opuścić sterowców . Lin jest w stanie odeprzeć niektóre z nich , ale jest znokautowany przez porucznika. Jednak Jinora przybywa , pokonując poruczniku , a Ikki i Meelo są w stanie obezwładnić resztę Equalists .

Tenzin , Korra , a reszta Avatar zespołu przyjeżdżają na wyspę . Tenzin początkowo pokazuje rozczarowanie Lin za umożliwienie jego dzieci do walki , ale ona mówi mu, że powinien być dumny ze swoich dzieci do nauki ich dobrze , jak ona stracili , gdyby nie było dla nich.

Tenzin potem idzie do Pema , która urodziła syna. Jinora , Ikki i Meelo przyjść , aby zobaczyć dziecko , którego nazwa Rohan Tenzin i Pema . Ich spokojny moment, rodzina zostaje przerwana , jednak, gdy więcej Equalists przybywają na wyspę . Tenzin postanawia, że ​​on i jego rodzina musi uciekać . Lin mówi mu, że ona będzie się z nimi , twierdząc , że musi chronić ostatnich airbenders świata. Tenzin mówi Korra ukryć w międzyczasie aż Forces United przyjeżdża w trzy dni. Obiecuje Korra , że wrócą z posiłkami i , że kiedy nie będą one w stanie włączyć pływów przed Equalists .

Korra , Bolin , Mako i Asami następnie wspiąć się na Naga. The White wartownicy Lotus powiedzieć im, że będą trzymać Equalists off podczas Korra i jej załoga uciekać . Strażnicy są jednak przytłoczeni Equalist sił jako Korra sprawia jej uciec . Porucznik goni Korra i jej przyjaciół , ale Naga swats go w powietrzu . Następnie zanurzyć do wody i udać się do lądu.
200px-Lin stopping the Equalists

Tenzin , Pema , ich dzieci , a Lin wszystkim jazda na Oogi , uciekając z wyspy. Są one realizowane przez dwa Equalist sterowców . Net jest uruchomiony na żubra nieba , ale rozrywa Lin go na strzępy. Ona mówi Tenzin nie wrócić do niej, bez względu na to , co się dzieje . On patrzy , jak ona chwytaki na sterowca . Ona jest w stanie zgrać dużą sekcję off dachowe , powodując eksplozję , która powoduje sterowca za upadek . Ona skacze do następnego sterowca i zaczyna robić to samo , ale ona jest zatrzymany, gdy Equalists wspinać się do góry i wbić ją nieprzytomną . Meelo , patrząc na , stwierdza, że ​​ona jest jego bohater , do którego Tenzin uroczyście zgadza .

Korra i jej przyjaciele są w stanie zrobić to bezpiecznie do brzegu , gdzie ogląda Air Temple Wyspa niestety z oddali. Tymczasemwyspa została całkowicie opanowane przez Equalists . Lin jest pokazany skrępowany i konfrontacji Amona . Mówi jej, że może zachować jej zginanie jeśli ona mówi mu, gdzie Korra jest . Niemniej jednak, że zdecyduje się milczeć , a nie kompromisuw awatarze , a Amon przechodzi do usunięcia jej zginanie.

Młody United Forces ogólne nazwie Iroh dowiaduje się, że otrzymał wiadomość od Awatara , mówiąc, że miasto Republic został przekroczony. Opowiada telegrafista przekazywać jąwiadomość , że będzie tam z jego siły w ciągu trzech dni , a on oczekuje przejmując miasto z nią.

Zobacz teżEdytuj

LISTA ODCINKÓW KSIĘGI I: POWIETRZE

1. "Witaj w Mieście Republiki"
2. "Liść na wietrze"
3. "Objawienie"
4. "Głos w nocy"

5. "Duch współzawodnictwa"
6. "A zwycięzcą jest..."
7. "Pokłosie"
8. "Spotkanie biegunów"

9. "Z przeszłości"
10. "Wojna"
11. "Trupy w szafie"
12. "Koniec gry"

Księgi: Woda | Ziemia | Ogień| Powietrze| Duchy|Zmiana|Równowaga
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.