FANDOM


250px-Fire Lord Zuko

Zuko jako władca ognia

Władca Ognia  jest przywódcą Narodu Ognia , którym może być zarówno mężczyzna jak i kobieta, jest to zazwyczaj najpotężniejszy mag ognia.  Władca Ognia przeważnie mieszka w Zamku w stolicy Narodu ognia - Azulonie.


Historia Edytuj

200px-Sozin's portrait

Portret Sozina

W odległej przeszłości ,Naród Ognia rządził jako teokracja prowadzonej przez Mędrców Pożarnej. Stanowisko Pożarnej Pana w tym czasie jedynie oznaczał mędrca głowy , jednak późniejsze posiadacze tytułu potrzeby posiadania większej mocy , i podzielić się od mędrców , począwszy Narodu Ognia królewski rodowód rodziny . Następnie pozycje wielki mędrzec i High Sage ustalono zastąpić oryginalną rolę ogień Pana jako szefa Mędrców Pożarnej. Mimo początkowej niechęci między Mędrców pożarze i rodziny królewskiej ,równowaga sił osiągnęła stan równowagi przez czas Pana Sozin of Fire , który podporządkował mędrców do zasady ogień Pana. Podczas rządów Lord Ognia Azulon za , Prince Iroh był pierwszy w kolejce . Po jedynym synem Iroh w Lu Ten , zginął podczas oblężenia Ba Sing Se , Iroh porzucił misję i wrócił do domu. Książę Ozai , drugi urodził się syn , nazywa się spotkanie z Azulon podczas którego próbował przekonać ojca , aby wymienić go na Iroh dziedzica i taśmy z jego przyrodzone . Według Azula , Azulon stał wściekły na tę propozycję , i powiedział Ozai że musi "wiedzieć ból utraty pierworodnego syna " , jak Iroh zrobił , zabijając swego syna , Zuko .  w tajemniczych okolicznościach , Azulon zmarłdzień po zasugerował Ozai zabitych Zuko i podobno oświadczył, że Ozai odziedziczy tron .Jak ogień Pana Ozai prowadzone ustalonego zwyczaju , podtrzymując absolutną władzę ogień Pana nad narodu
200px-Ozai painting

Portret Ozai

i jego zdolności do dyktowania wojskowe decyzje. Blisko stu War tegoroczny wniosku , jednak Lord Ognia Ozai zerwał z tą tradycją poprzez ustanowienie prywatnego pozycję znaną jako Króla Feniksa , wieńczący sobie najwyższego władcy świata . Po przejściu na jego pierwszy syn urodził się , Prince Zuko , nadał pozycję Pożarnej Pana do córki , księżniczki Azula , powierzając ją prowadzić Narodu Ognia w razie jego nieobecności .  Jednakże, po przybyciu Comet Sozin za , Zuko i Katara przerwany koronacji Azula , a Zuko ogłosił zamiar zostać koronowany Lord Ognia , prowokując Azula wyzwanie go do Agni Kai o tron ​​, która doprowadziła do jego zwycięstwa .


Władcy Edytuj

  • Ozai
  • Azula (przez bardzo krórtki czas, ok. 2 dni)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.