FANDOM


Fire Nation emblem

Ursa była żoną Ozaia, a później Norena, matką Zuko, Azuli i Kiyi, córką Jinzuka i Riny, a także wnuczką Awatara Roko i Ta Min. Była dobrą, opiekuńczą i kochającą matką dla swoich dzieci, choć Azula uważała, że bardziej faworyzowała Zuko.

Ursa dorastała w niewielkiej wiosce Hira'a położonej w Narodzie Ognia, dopóki jako potomkini Roko, nie została zmuszona przez Władcę Ognia Azulona do poślubienia Ozaia w celu wypełnienia przepowiedni, która przyniosłaby wielką moc rodowi Azulona. Kiedy parę lat później dowiedziała się, że Władca Ognia rozkazał jej mężowi zamordować Zuko, a sam Ozai zamierzał bez skrupułów wprowadzić ten plan w życie, Ursa zagwarantowała oszczędzenie życia swojemu synowi, lecz w zamian została wygnana ze Stolicy Narodu Ognia. Powróciła do swojej rodzinnej wioski i odbudowała związek ze swoim dawnym chłopakiem, który zmienił swoją twarz, żyjąc pod nową tożsamością jako Noren. Aby móc ponownie wieść normalne życie, Ursa poprosiła Matkę Twarzy o całkowicie nową twarz i tożsamość, która jednocześnie wymazała wszystkie jej wspomnienia związane z życiem u boku Ozaia jako Księżniczka Narodu Ognia. Jako Noriko, miała kolejną córkę, Kiyi, choć jej dwójce starszych dzieci udało się ją w końcu odnaleźć, a także ponownie napotkać Matkę Twarzy, co skłoniło ją do decyzji powrotu do jej dawnej tożsamości. Zuko również unieważnił jej wygnanie i powitał z powrotem w stolicy w celu wizyty wraz z jej rodziną.

Historia Edytuj

Ursa and Ikem

Ursa i Ikem caluja sie

Ursa  była córką  Jinzuka i Riny. Wychowywała się w małej wiosce Narodu Ognia, Hira'a. Od najmłodszych lat była bliską przyjaciółką chłopca o imieniu Ikem. Choć często się ze sobą drażnili, gdy byli młodsi - później stali się szczęśliwą parą.

Ursa wzięła udział w castingu do roli cesarzowej Smoka w lokalnej produkcji Miłości wśród Smoków. Poszła powiedzieć Ikem'owi o otrzymaniu roli. Za jego zgodą, ćwiczyli scenę całowania przed spektaklem. Ursa nie była jednak zachwycona tym, że musieli udawać miłość - i to na oczach innych! Ikem zaskoczył ją niepokojącym spojrzeniem, kiedy ta zdejmowała maskę. Ursa miała żal do niego o to, wskutek czego tamten zaproponował

Zmieszana Ursa, skupiła się na wykonaniu powierzonego jej zadaniu - i pocałowała. Tej samej nocy, w której doszło wspomnianego wcześniej zdarzenia, z zapałem ruszyła do domu, aby przekazać matce o dobrej nowinie. Jej radość jednak szybko uleciała, kiedy ujrzała matkę płaczącą. Kiedy zapytał, co się dzieje i gdzie jest jej ojciec , jej matka powiedziała jej, że on był w szklarni z odwiedzającymi . Jednak przed Ursa opuścił pokój , jej matka podkreśliła , że kocha ją bez względu na to , co się stało . Ursa płaczeUrsa płaczliwie licytacji Ikem pożegnanie , aby zapewnić mu bezpieczeństwo .

Ursa crying

Ursa placze poniewaz musi sie rostac z Ikemem.

Po wejściu do szklarni , Ursa odkryli , że goście , o których matka rozmawiał byli Lord Ognia Azulon i jego syn , książę Ozai . Ogień Pan pochwalił jej piękno przed wspomnieć proroctwo poczynione przez ogień Mędrców , że zapewniona potężny ród władców wyjdzie ze związku małżeńskiego potomek Avatar Roku i własnego rodu . Ozai następnie zaproponował Ursa , a ona , bez wyboru w tej sprawie , zgodził się . Jak Ursa opuszczał miasto z jej narzeczonego , Ikem zablokowane drogi przewozu jest . Błagała , aby Ozai że zamówienie swoich żołnierzy , aby zatrzymać , nazywając księcia " [ jej ] miłość " . On spełnił , i wyszła z powozu i kazał Ikem iść do domu .

Pomimo jego żebractwa , Ursa powiedział mu, że jej decyzja nie może być cofnięte , jako propozycja Ozai za przynieśli zaszczyt jej rodziny . Ona wyraźnie do Ikem że małżeństwo Ozai było , co ona naprawdę chce i , ze łzami w oczach , powiedział mu raz jeszcze wrócić do domu , wiedząc , że to jedyny sposób , aby zapewnić mu bezpieczeństwo .

Ozai and Ursa's wedding

Ursa bierze slub z Ozaiem.

Ona następnie pozostawiła sprofanowanego Ikem'a przez stronie drogi. Ursa wyszła za Ozai'a. Podczas ich ślubu , narzeczony poprosił ją o powiedzenie rodziców o jego dobroci dla niej. Był zmuszony zawiadomić rodziców o zabraniu córki. Zaczęła ona nowe życie jako księżniczka Narodu Ognia. Następnie Ursa urodziła księcia Zuko , a dwa lata później - księżniczkę Azulę .

Na rodzinnej wycieczce do Ember Island, Zuko narażał swoje życie dla uratowania kraba ognistego. Przeżył dzięki interwencji Ozai'a. Rodzice cieszyli się, że udało się zapobiec nieszczęściu. Nawet po urodzeniu dwójki dzieci, nie zapomniała o bliskich, o czym świadczy jej częste pisanie do nich. Rozkazał swojemu słudze, Elui , wysłać tajne listy do jej bliskich w Hira'a. Chciała, by tamci o niej nie zapomnieli i mimo odległości traktowali ją nadal jako członka rodziny. Było to dla niej niezwykle ważne. Jednak nie wiedziała ona o niedotarciu na miejsce listów. Ostatecznie podejrzenie o kradzież listów padło na Ozai'a, a tamten zmanipulował nią do przyjęcia go

Ursa caressing Ikem's mask

Ursa trzyma maske Ikema.

Pisała fałszywy list do Ikem w którym stwierdziła ona mu być prawdziwym ojcem Zuko miesięcy później , Ozai konfrontacji jej z jego wiedzy o piśmie , wskazując, że jej działania były zdradzieckie do korony Narodu Ognia . Ursa początkowo był wściekły , aby dowiedzieć się , że jej podejrzenia Ozai były prawidłowe , ale szybko rozpłakała się , gdy Ozai ujawnił, że podjęte środki, aby zabić Ikem . Ursa zażądał wiedzieć dlaczego Ozai zrobił tego , ponieważ oboje wiedzieli Zuko został naprawdę syn Ozai , a Ozai zareagował prosząc ją, dlaczego napisał fałszywą nas na pierwszym miejscu .

Ursa opowiedziała mu swój dawny plan. Powiedziała o niechęci pokrewieństwa Zuko z Ozai'em. Ozai zaczął więc traktować Zuko w tak sposób, jakby on nie był synem, by się na niej odegrać. Później w nocy , Ursa znaleziono jej dzieci kłócą się o coś . Zaciekawiona tym, wzięła Azulę na bok, by dowiedzieć się od niej pełnej historii. Według dziewczynki Ozai poprosił Lorda Ognia Azulona o przekazanie mu tronu. Lu Ten zginął w oblężeniu Ba Sing Se . By ukarać jej zachowanie, Ozai za pośrednictwem rozwścieczonego Azulona poczuć ból utraty pierworodnego przez zabicie go. Ursę poruszyła owa informacja - położyła więc Azulę do łóżka i wyruszyła na poszukiwanie męża. Ozai powiedział o konieczności wydarzania się wszystkiego zgodnie z jego wolą. Ursa zawarła z nim umowę z nim umowę o osadzeniu Zuko na tronie. Ozai podjął korzystną dla niej decyzję, ale nakazał jej otruć go. Próbowała ona negocjować z racji jej przywiązania i oddania dla dziecka, ale ostatecznie musiała sama opuścić zamek. 

200px-Ursa hugs Zuko

Ursa żegna Zuka

Ursa uścisnęła syna po raz ostatni przed opuszczeniem dobytku. Sporządziła ona uprzednio bezbarwną i bezwonną truciznę i podała władcy przed zabiciem jednego z dzieci, czego miał dokonać. Pocałowała śpiącego Azula w policzek , zanim przejdziemy do Zuko i budzić młodego księcia . Przypomniała mu o jej prawdziwej , mocnej macierzyńską miłością i powiedział mu, aby zawsze pamiętać , kim był , bez względu na to , jak rzeczy wydawało się zmienić . Ona następnie ściągnął kaptur jej pelerynę nad głową i odeszła w cień . Opuściła pałac na łodzi , kierując się w stronę Hira'a . Przybywając w Hira'a w środku nocy , Ursa poszedł do starego domu jej rodziców , aby ich odwiedzić .

200px-Ursa becomes Noriko

Twarz Ursy zabiera Matka twarzy

Jednak dziewczynka otworzyła drzwi , zamiast i poinformował ją , nie wiedząc, z kim była , że Jinzuk i Rina oboje zmarł rok wcześniej. Zasmucony i dokąd pójść , Ursa wycofali się na scenie teatru w środku miasta i zawołał do siebie w milczeniu . Noren podszedł do niej , wierząc, że szukałem w następnej części gry , ale po realizacji , jak smutnebyły księżniczka Narodu Ognia było , zaprosił ją na śniadanie , coś Ursa chętnie akceptowane . Ursa staje NorikoUrsa odbiera jej nową twarz i tożsamość od Matki Faces , stając Noriko w procesie .Jak Ursa zjadła śniadanie , ona rozmawiała z Noren , gdy nagle , Noren wymienionej Ursa jej imię , gdy ona była jeszcze pewna , aby wprowadzić się .

Niewygodne Ursa straciła apetyt i przygotowany do wyjazdu, gdy Noren przyznał, że jest rzeczywiście Ikem , jej były narzeczony . Ikem ujawnił, że spotkał się z Matką Faces , który zmienił swoje oblicze . Ursa wywnioskować , że Ozai nie wyszukał i zabijania Ikem bo zmienił swoją twarz i tożsamość. Ikem dał Ursie szansę na nadrobienie czasu. Para poszła do zapominalskich Valley i czekał nanastępny sezon , aby przyjść na spotkanie z Matką Faces .

Matka Faces dotarła , ale został zaskoczony decyzją URSA , aby zmienić jej twarz , mimo jej oczywistej urody. Aby sprawdzić jej szczerość ,duch oferowane dotychczasowemu Księżniczka nową, znacznie jaśniej twarz, która Ursa zaakceptowana bez wahania. Jednak, gdy został zapytany przez Ursa Matki Twarze jakby chciał nowy umysł , że nie pamiętam jej dawne życie . Po długich obradach , Ursa zgodził się zapomnieć jej przeszłe życie , nawet to oznaczało dla niej zapomnieć dzieci wyjechała z powrotem do pałacu . Z nową twarz i tożsamość , Ursa , który znał się jako " Noriko " , ożenił Noren i miał jedno dziecko, KIyI .Życie jako Noriko Edytuj" Noriko " mieszka spokojnie z rodziną w Hira'a aż do przybycia ukrytego zespołu Avatar w 102 ASC .

Azula threatening Ursa

Gdy Azula zagroziła zabiciem jej, Ursa przeprosiła swoją pierwszą córkę za bycie niezbyt dobrą matką, pomimo braku wspomnień.

wycofał swoje zapytanie . Noren przerwał ich rozmowę , i twierdząc, wierzyć Sokka za tytułową historię o nich są historycy dramat , poinformowała grupę Ursa był najbardziej znanym członkiem trupy , ale że został zabrany do Stolicy Narodu Ognia . Gdy Zuko zapytał o Ikem'a , Noren przekazał im, że Ikem był chłopak Ursa , ale po Ursa została podjęta , wyjechał z Noriko dodając, że uważa się, że był prowadzony od do zapominalskich Valley, niebezpiecznym lesie niedaleko miasta . Poinformowała ich, że Ursa najwyraźniej powrócił do Hira'a lat później , szukając Ikem , a następnie udał się do zapominalskich Dolinie go znaleźć , choć Noren wątpliwość dokładność rachunku żony.

Azula grożąc UrsaGdy Azula zagroził, że ją zabije, Ursa przeprosił córki za nie jestlepsza matka . Następnej nocy , Zuko wrócił do domu , na poznanie prawdy o Noriko faktycznie jest Ursa . Gdy Zuko miał odejść, Noren zatrzymał go i powiedział żonieprawdę o swojej tożsamości . Azula pojawił się wdomu , którzy chcą ją zabić , a kwestionowanie czy Kiyi byłozastąpienie jej. Odpowiedź Noriko było to, że gdyby rzeczywiście był jej matka , jej jedyną wadą nie kochając jej wystarczy. Po Zuko pokonała Azulę i uciekła ,Matko twarzach pojawił , prosząc ją, czy chce odzyskać swoje dawne wspomnienia, która zgodziła się . Następnego dnia przeprosił Zuko i powiedział mu prawdę o piśmie . Zuko wybaczył jej i Ursa postanowiła podzielić swoją przeszłość z jej synem .

Osobowość Edytuj

Ursa durmiendo a Zuko

Ursa usypia Syna.

Jedną z cech definiujących Ursa była jej silna macierzyńska miłość i opiekuńczość jej jedyny syn, Zuko, i jej życie było poświęcone ochronie mu szkody. Jest także pragmatykiem, a ona zdecydowała się opuścić Ikem tyłu, aby go chronić, a później przyjął wygnanie w celu ratowania Zuko. Pomimo jej miłość do swoich dzieci, że zdecydowaliśmy się również zapomnieć o ich istnieniu w jednym punkcie, aby wybrać wewnętrzny spokój raz ona połączyć się z Ikem. W końcu przyszła żałować tej decyzji, zdając sobie sprawę, że Zuko i Azula byli jej prawdziwa rodzina. Choć nie wykazują zabawa strony, jak ona żartobliwie przestraszony Ikem i dokuczał mu w młodszych latach.

Umiejetnosci Edytuj

Ursa making

Ursa przygotowuje truciznę.

Ursa wiedziała wiele o ziołach leczniczych i truciznach, gdyż jej matka była żoną dobrego zielarza. Po tym, jak zaakceptowała propozycję małżeństwa z Ozaiem, nie ćwiczyła tych umiejętności, a Ozai był ich nieświadomy aż życie Zuko było zagrożone i ofiarowała swoje umiejętności Ozaiowi. Użyła swojej znajomość ziół i leków, aby utworzyć potężną bezbarwną i bezwonną truciznę, która była całkowicie nie do wykrycia.

Drzewo genealogiczne Edytuj

Information icon Osobny artykuł: Rodzina królewska Narodu Ognia

|Zukan

|_ | |!| |_ |Sozin

| | | | | |   | | Roko |y| Ta Min   |_

| |!| | | | | | | | | | | |!| | | |_ |Azulon

 |~|~|y|~|~| IIah | |  Rina |y| Jinzuk   | |  |_

| |,|- |-|-|^|-|-|- |.| | | |||!| | | |_ | Iroh | | | | | |Ozai

|~|y|~|Ursa|y|Ikem|_ | |!| | | | | | | |,|-|- |^|.| | | |!| |_ | Lu Ten | | Mai |y| Zuko

| |Azula | | Kiyi | |_ | | | | | | | |! | | | | | | | | |_ | | | | | | | Izumi

 | | | | | |  |_

| | | | | | | |!| | | | | | | |_ | | | | | | | Iroh|||||||_

\ [czy tam nie powinno być czasem "Ikem" a nie "Noren"?]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.