FANDOM


Linia 1: Linia 1:
'''{{Szablon:Cytat|Żywioły to jedność - Iroh do Zuka|||||bgcolor = orange|kolor_tekstu = white}}'''
+
{{Szablon:Cytat|powietrze|Żywioły to jedność|Iroh}}
   
   

Wersja z 12:22, lip 2, 2014

"Żywioły to jedność"
— Iroh


Roku bending theelements

Roko opanowuje wszystkie cztery żywioły.

Cztery żywioły jest to element w świecie Avatara . W dawnych czasach wszystkie cztery narody żyły ze soba w harmonii a tych którzy władali żywiołam darzono szacunkiem. Avatar mógł władać czteroma żywiołami. Nie wszyscy rodzą sie ze zdolnościami tkania żywiołów. Choc kazdy tka iiny zywioł i tak sa połączone nie dostrzegał tego jednak władca ognia Sozin.Gięcie jest zdolność do manipulowania element , i jako takie , jest istotne dla wszystkich aspektów życia w świecie Avatara. Istnieje pięć znanych sztuki gięcia ; . Cztery z nich zgiąć konkretny element fizyczny , podczas gdypiąty pochyla energię wewnątrz samego organizmu ludzkiego Cztery elementarne sztuki gięcia oparte są na czterech klasycznych elementów , wody, ziemi , ognia i powietrza , a każdy jest manipulowany przez niektórych stylów sztuki walki , które przypominają właściwości samego elementu . Niektóre giętarki mogą skutecznie manipulować element z minimalnym ruchu ciała , takich jak przy użyciu tylko głowy . W jeszcze rzadszych przypadkach , giętarki są w stanie wykonać ich wyginaniu bez pomocy jakiegokolwiek ruchu fizycznego na wszystkich , by zamiast korzystania sama ostrość i siłę woli , umiejętności znany jako psychicznej zginanie. Każdy element jest również związane z konkretnym narodem na świecie,Plemię Wody odpowiada waterbending Ziemia Brytania z earthbending , Narodu Ognia z firebending i koczownicy powietrzne z airbending . Jednak inne grupy stowarzyszone istnieje gięcia jak Foggy Swamp Tribe dla waterbending i Sun Warriors na firebending . Sztuka piąty gięcia, energybending , to w przeciwieństwie do pozostałych czterech , w tym małym fizycznego działania jest wymagane do kierowaniazginania się . Cztery elementarne sztuki zginania są zależne od energii lub Chi, w organizmie człowieka , w oparciu o jego przepływu przez korpus manipulować specyficzny element. Osób jest w stanie wygiąć , gdy dochodzą oddziaływania ich chi poza ciałem do oddziaływania z otoczeniem. Energybending , z drugiej strony, jest związana z manipulowaniem samej energii , i jest w stanie usunąć lub udzielenia zginanie umiejętności.

Four nations' symbols drawing

Iroh pokazuje Zuko ze zywioly to jednosc

Choć każdy naród jest związany z konkretnym sztuki gięcia, nie wszyscy obywatele z każdego narodu, z wyjątkiem Nomads Air, rodzą się z umiejętnością zginać element. Nie jest jasne, jak zdolność do zginania jest rozprowadzany wśród ludności lub, jak bardzo jest ona związana z dziedziczenia, nawet wśród bliźniaków jednojajowych jest to możliwe, aby jeden się Bender, a drugi nie. W przypadku małżeństw mieszanych, dzieci mogą być giętarki z każdym elementem giętarki, jeśli są one w ogóle, na przykład firebender Mako i earthbender Bolin są braćmi z rodzicami z Narodu Ognia i Ziemi Królestwa.Tylko sprawa jednego człowiek jest w stanie zginać wiele elementów jest Avatar, duch wcielony światowej, posiadające zdolność do uprawiania wszystkich pięciu sztuk zginania .        

Magia powietrza

Information icon Osobny artykuł: Magia Powietrza
Aang testing his airbending on the lion turtle

Aang tka powietrze

Airbending jest to sztuka gięcia wykorzystywana przez Nomadów Powietrza . Koncentruje się na szybkości i uchylanie się od płacenia , rezygnując silną przestępstwa dla większej obrony . Choć najwyraźniej brakuje śmiertelne ruchy wykańczające , że jest to najbardziej dynamiczny ze wszystkich sztuk gięcia . Jako element wolności, airbenders wykorzystywać ich zdolności do zginania nieobciążony przez ziemi lub innych czynników środowiskowych i korzystać z własnego rozpędu jako broń , unikając ataków ze zdumiewającą zręcznością zmęczyć przeciwników się lub budując ogromną bezwładność na podmuchy wiatru wybuchowych aby ich kontrataki zakończeniu ruchów. Airbenders , gdy uciekając się do fizycznej konfrontacji , są w stanie wykorzystać ogromny i wartości niematerialnych siłę wiatru . naprzeciwko Airbending jest earthbending ikonfrontacyjny styl, który służy jako jego założenia .  Airbenders może użyć techniki lotniczej działa szybowiec i przy użyciu powietrza , aby zapewnić ciąg i winda . Posztuka została niemal otarł z istnienia ,tylko Airbender lewo był Avatar Aang , , dopóki jego syn , Tenzin i wnuki później odziedziczył zdolności ożywienia prawie wymarły sztukę gięcia . Pierwsze airbenders niebo żubry były . Airbending jestelementem wolności i jego sezon jesień .

Magia wody

Information icon Osobny artykuł: Magia Wody
Katara separates the waters

Katara tka wode

Waterbending jest praktykowane przez niektórych ludzi z Plemienia Wody . Jest to nie tylko element najbardziej uniwersalny , ale także jednym z bardziej unikalnych sztuki gięcia , jako pierwsze giętarki nie uczyć się od zwierzęcia , ale z Księżyca. Podobnie jak ich elementu , waterbenders są bardzo elastyczne i wszechstronne . Waterbending koncentruje się na przepływ energii i skupia się na sile i mniej więcej na obrót przeciwnika własną energię przeciwko nim . Chociaż zwycięstwo bender w walce zależy od ich umiejętności i pomysłowość , waterbenders , w przeciwieństwie do innych giętarki , zyskać poważną zaletę lub wadę w zależności od ilości wody wokół nich , choć wysoko wykwalifikowanych waterbenders mogą czerpać wodę z dowolnego miejsca , mogą wyciągnąć wilgoć z powietrza i zginać wody w żywych , zwłaszcza roślin .jako element zmian , waterbenders może płynnie i szybko zastępcy z obrony do ataku , od ściany lodu do strumienia wody , zamieniając siłę swojego przeciwnika przeciwko niemu . Przeciwieństwem waterbending jest firebending i jego stosunkowo stagnacja , bezpośrednia filozofia . Ze względu na jego księżycowy sympatii , waterbending jest silniejszy w nocy i nieskuteczne podczas zaćmienia lub gdyKsiężyc Duch umiera .Jednakże , w celu przeciwdziałania nieskuteczność waterbending podczas zaćmienia Księżyca , waterbenders wzmocnienia ogromną moc w szczycie pełni księżyca . Księżyc był pierwszym waterbender . pod- skill na waterbending jest uzdrowienie . Waterbending jestelementem zmian i jego sezon zimowy .

Magia ziemi

Information icon Osobny artykuł: Magia Ziemi
Earth column

Toph powstrzymuje wiertlo magia ziemi

Earthbending pochodzi z Królestwa Ziemi , a to wymaga specjalnego połączenia z ziemią , które jest osiągalne z neutralnym jing , słuchania , choć pozornie nic nie robi i czeka na odpowiedni moment do ataku. Pierwsze earthbenders były badgermoles . jak waterbenders , earthbenders uzyskać korzystne lub niekorzystne w bitwie na podstawie ilości ziemi wokół nich , choć warunki nie są tak ekstremalne. Ze względu na stabilność swoim żywiole i jego nacisk na neutralnym jing , earthbenders stać ich ziemi , pochłaniające lub przechwytywania ataków , aż całkowicie zasypać przeciwników .  W przeciwieństwie do innych sztuk gięcia , earthbending Siła równo leży w ataku i obronie . Earthbending jest w opozycji do airbending jako nacisk airbending jest na uchylanie się od płacenia i mobilność podczas earthbending jest nacisk jest na męstwa i siły. Pod- umiejętności dla earthbending to poczucie sejsmiczne i metalbending .  Earthbending jestelementem substancji i jej sezon jest wiosna .

Magia ognia

Information icon Osobny artykuł: Magia Ognia
Firebending jest używany przez ludzi z Narodu Ognia , i jestnajbardziej agresywny
Korra firebending

Korra używa Magi ognia

sztuka gięcia . W przeciwieństwie do innych giętarki , którym zależy na zewnętrznych źródeł ich elementów zginać , firebenders może spowodować pożar używając ich wewnętrzne źródło ciepła oprócz kontrolowania już nieistniejących płomienie . Jako element władzy , firebenders musi być w stanie utrzymać stałe źródło energii i równowagi w bitwie, uwalniając salwę bezpośrednich, kolejnych ataków . Stosunkowo prosty i bezpośredni styl Firebending kontrastuje złożony i zmieniający się styl waterbending . Ze względu na jego powinowactwo słonecznego , firebending jest silniejszy w ciągu dnia , a na pełnej mocy w południe  , ale zupełnie nieskuteczna w czasie zaćmienia Słońca .  Gdykometa przejdzie blisko Ziemi ,moc z firebender jest znacznie zwiększona. Przez długi czas , dyscypliny firebending uczono być napędzany nienawiścią , w przeciwieństwie do oryginalnego źródła . Wykwalifikowani firebenders są w stanie latać za pomocą potężnych strumieni ognia Smoki były pierwsze firebenders ; . . Są ci, którzy następnie nauczał Sun Warriors z istotnych cech szczególnych firebenders jestzdolność do tworzenia coraz gorętsza , niebieski ogień ; Azula byłjedynym znanym firebender którzy wykazali ten bardzo silny płomień. Sub -umiejętności firebending generują i przekierowanie błyskawica, a spalanie. Firebending jestelementem władzy i jego sezon letni .

Magia Energii

Information icon Osobny artykuł: Magia Energii
Energybending

Aang odbiera Magie Ozai

Magia Energi, ten rodzaj magii jest najtrudniejszy, polega ona na kontrolowaniu energii Chi drugiego człowieka, przez co można odebrać mu jego moc panowania nad żywiołami. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ jeżeli nie jesteś dość skoncentrowany, Magia może się obrócić przeciwko tobie i zabić cię. "By poskromić energie drugiego człowieka, twój własny duch nie może zostać poskromiony. Inaczej jesteś podatny na ataki i zginiesz".


Symbole

Airbending em


      

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.