FANDOM


Linia 20: Linia 20:
 
==Magia ognia==
 
==Magia ognia==
 
''Mój Artykuł : [[Magia Ognia]]''
 
''Mój Artykuł : [[Magia Ognia]]''
Firebending jest używany przez ludzi z Narodu Ognia , i jestnajbardziej agresywny sztuka gięcia . W [[Plik:200px-Korra_firebending.png|thumb|[[Korra]] cwiczy magie ognia]]przeciwieństwie do innych giętarki , którym zależy na zewnętrznych źródeł ich elementów zginać , firebenders może spowodować pożar używając ich wewnętrzne źródło ciepła oprócz kontrolowania już nieistniejących płomienie . Jako element władzy , firebenders musi być w stanie utrzymać stałe źródło energii i równowagi w bitwie, uwalniając salwę bezpośrednich, kolejnych ataków . Stosunkowo prosty i bezpośredni styl Firebending kontrastuje złożony i zmieniający się styl waterbending . Ze względu na jego powinowactwo słonecznego , firebending jest silniejszy w ciągu dnia , a na pełnej mocy w południe , [ 9 ] , ale zupełnie nieskuteczna w czasie zaćmienia Słońca . [ 16 ] Gdykometa przejdzie blisko Ziemi ,moc z firebender jest znacznie zwiększona. Przez długi czas , dyscypliny firebending uczono być napędzany nienawiścią , w przeciwieństwie do oryginalnego źródła . Wykwalifikowani firebenders są w stanie latać za pomocą potężnych strumieni ognia [ 6 ] Smoki były pierwsze firebenders ; . . Są ci, którzy następnie nauczał Sun Warriors [ 8 ]z istotnych cech szczególnych firebenders jestzdolność do tworzenia coraz gorętsza , niebieski ogień ; Azula byłjedynym znanym firebender którzy wykazali ten bardzo silny płomień. Sub -umiejętności firebending generują i przekierowanie błyskawica, a spalanie. Firebending jestelementem władzy i jego sezon letni .
+
Firebending jest używany przez ludzi z Narodu Ognia , i jestnajbardziej agresywny [[Plik:Korra_firebending.png|thumb|[[Korra]] używa [[Magia Ognia|Magi ognia]]]]sztuka gięcia . W przeciwieństwie do innych giętarki , którym zależy na zewnętrznych źródeł ich elementów zginać , firebenders może spowodować pożar używając ich wewnętrzne źródło ciepła oprócz kontrolowania już nieistniejących płomienie . Jako element władzy , firebenders musi być w stanie utrzymać stałe źródło energii i równowagi w bitwie, uwalniając salwę bezpośrednich, kolejnych ataków . Stosunkowo prosty i bezpośredni styl Firebending kontrastuje złożony i zmieniający się styl waterbending . Ze względu na jego powinowactwo słonecznego , firebending jest silniejszy w ciągu dnia , a na pełnej mocy w południe , [ 9 ] , ale zupełnie nieskuteczna w czasie zaćmienia Słońca . [ 16 ] Gdykometa przejdzie blisko Ziemi ,moc z firebender jest znacznie zwiększona. Przez długi czas , dyscypliny firebending uczono być napędzany nienawiścią , w przeciwieństwie do oryginalnego źródła . Wykwalifikowani firebenders są w stanie latać za pomocą potężnych strumieni ognia [ 6 ] Smoki były pierwsze firebenders ; . . Są ci, którzy następnie nauczał Sun Warriors [ 8 ]z istotnych cech szczególnych firebenders jestzdolność do tworzenia coraz gorętsza , niebieski ogień ; Azula byłjedynym znanym firebender którzy wykazali ten bardzo silny płomień. Sub -umiejętności firebending generują i przekierowanie błyskawica, a spalanie. Firebending jestelementem władzy i jego sezon letni .
 
==Symbole==
 
==Symbole==
 
[[Plik:Airbending_em.png|left|282px|symbole żywiołów]]
 
[[Plik:Airbending_em.png|left|282px|symbole żywiołów]]
Linia 27: Linia 27:
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
   
                                                                                    
+
                                                                                  
 
[[Kategoria:Magie]]
 
[[Kategoria:Magie]]
 
[[Kategoria:Świat Avatara]]
 
[[Kategoria:Świat Avatara]]

Wersja z 18:19, gru 24, 2013

"'"


Roku bending the four elements

Cztery żywioły jest to element w świecie Avatara . W dawnych czasach wszystkie cztery narody rzyłze soba w harmoni tych którzy władali żywiołam darzono szacunkiem Avatar mógł władać czteroma żywiołami. Nie wszyscy rodzą sie ze zdolnościami tkania żywiołów . Choc kazdy tka iiny zywioł i tak sa połączone nie dostrzegał tego władca ognia Soz      Magia powietrza

Mój Artykuł : Magia Powietrza

Aang testing his airbending on the lion turtle

Aang tka powietrze

Airbending jestsztuka gięcia wykorzystywane przez Nomadów Air . Koncentruje się na szybkości i uchylanie się od płacenia , rezygnując silną przestępstwa dla większej obrony . Choć najwyraźniej brakuje śmiertelne ruchy wykańczające , że jest to najbardziej dynamiczny ze wszystkich sztuk gięcia . Jako element wolności, airbenders wykorzystywać ich zdolności do zginania nieobciążony przez ziemi lub innych czynników środowiskowych i korzystać z własnego rozpędu jako broń , unikając ataków ze zdumiewającą zręcznością zmęczyć przeciwników się lub budując ogromną bezwładność na podmuchy wiatru wybuchowych aby ich kontrataki zakończeniu ruchów. Airbenders , gdy uciekając się do fizycznej konfrontacji , są w stanie wykorzystać ogromny i wartości niematerialnych siłę wiatru . [ 5 ] naprzeciwko Airbending jest earthbending ikonfrontacyjny styl, który służy jako jego założenia . [ 6 ] Airbenders może użyć techniki lotniczej działa szybowiec i przy użyciu powietrza , aby zapewnić ciąg i winda . Posztuka została niemal otarł z istnienia ,tylko Airbender lewo był Avatar Aang , [ 4 ] , dopóki jego syn , Tenzin i wnuki później odziedziczył zdolności ożywienia prawie wymarły sztukę gięcia . [ 7 ] Pierwsze airbenders niebo żubry były [8]. Airbending jestelementem wolności i jego sezon jesień .

Magia wody

Mój Artykuł : Magia Wody

Waterbending jest praktykowane przez niektórych ludzi z Plemienia Wody . Jest to nie tylko element
Katara separates the waters

Katara tka wode

najbardziej uniwersalny , ale także jednym z bardziej unikalnych sztuki gięcia , jako pierwsze giętarki nie uczyć się od zwierzęcia , ale z Księżyca. [ 9 ] Podobnie jak ich elementu , waterbenders są bardzo elastyczne i wszechstronne . Waterbending koncentruje się na przepływ energii i skupia się na sile i mniej więcej na obrót przeciwnika własną energię przeciwko nim . Chociaż zwycięstwo bender w walce zależy od ich umiejętności i pomysłowość , waterbenders , w przeciwieństwie do innych giętarki , zyskać poważną zaletę lub wadę w zależności od ilości wody wokół nich , choć wysoko wykwalifikowanych waterbenders mogą czerpać wodę z dowolnego miejsca , mogą wyciągnąć wilgoć z powietrza i zginać wody w żywych , zwłaszcza roślin . [ 10 ] jako element zmian , waterbenders może płynnie i szybko zastępcy z obrony do ataku , od ściany lodu do strumienia wody , zamieniając siłę swojego przeciwnika przeciwko niemu . Przeciwieństwem waterbending jest firebending i jego stosunkowo stagnacja , bezpośrednia filozofia . Ze względu na jego księżycowy sympatii , waterbending jest silniejszy w nocy i nieskuteczne podczas zaćmienia lub gdyKsiężyc Duch umiera . [ 11 ] Jednakże , w celu przeciwdziałania nieskuteczność waterbending podczas zaćmienia Księżyca , waterbenders wzmocnienia ogromną moc w szczycie pełni księżyca . Księżyc był pierwszym waterbender . [ 9 ]pod- skill na waterbending jest uzdrowienie . [ 12 ] Waterbending jestelementem zmian i jego sezon zimowy .

Magia ziemi

Mój Artykuł : Magia Ziemi

Earth column

Toph powstrzymuje wiertlo magia ziemi

Earthbending pochodzi z Królestwa Ziemi , a to wymaga specjalnego połączenia z ziemią , które jest osiągalne z neutralnym jing , słuchania , choć pozornie nic nie robi i czeka na odpowiedni moment do ataku. [ 13] Pierwsze earthbenders były badgermoles . [ 8 ] jak waterbenders , earthbenders uzyskać korzystne lub niekorzystne w bitwie na podstawie ilości ziemi wokół nich , choć warunki nie są tak ekstremalne. Ze względu na stabilność swoim żywiole i jego nacisk na neutralnym jing , earthbenders stać ich ziemi , pochłaniające lub przechwytywania ataków , aż całkowicie zasypać przeciwników . [14 ] W przeciwieństwie do innych sztuk gięcia , earthbending Siła równo leży w ataku i obronie . Earthbending jest w opozycji do airbending jako nacisk airbending jest na uchylanie się od płacenia i mobilność podczas earthbending jest nacisk jest na męstwa i siły. [ 6 ] Pod- umiejętności dla earthbending to poczucie sejsmiczne i metalbending . [ 15 ] Earthbending jestelementem substancji i jej sezon jest wiosna .

Magia ognia

Mój Artykuł : Magia Ognia

Firebending jest używany przez ludzi z Narodu Ognia , i jestnajbardziej agresywny
Korra firebending

Korra używa Magi ognia

sztuka gięcia . W przeciwieństwie do innych giętarki , którym zależy na zewnętrznych źródeł ich elementów zginać , firebenders może spowodować pożar używając ich wewnętrzne źródło ciepła oprócz kontrolowania już nieistniejących płomienie . Jako element władzy , firebenders musi być w stanie utrzymać stałe źródło energii i równowagi w bitwie, uwalniając salwę bezpośrednich, kolejnych ataków . Stosunkowo prosty i bezpośredni styl Firebending kontrastuje złożony i zmieniający się styl waterbending . Ze względu na jego powinowactwo słonecznego , firebending jest silniejszy w ciągu dnia , a na pełnej mocy w południe , [ 9 ] , ale zupełnie nieskuteczna w czasie zaćmienia Słońca . [ 16 ] Gdykometa przejdzie blisko Ziemi ,moc z firebender jest znacznie zwiększona. Przez długi czas , dyscypliny firebending uczono być napędzany nienawiścią , w przeciwieństwie do oryginalnego źródła . Wykwalifikowani firebenders są w stanie latać za pomocą potężnych strumieni ognia [ 6 ] Smoki były pierwsze firebenders ; . . Są ci, którzy następnie nauczał Sun Warriors [ 8 ]z istotnych cech szczególnych firebenders jestzdolność do tworzenia coraz gorętsza , niebieski ogień ; Azula byłjedynym znanym firebender którzy wykazali ten bardzo silny płomień. Sub -umiejętności firebending generują i przekierowanie błyskawica, a spalanie. Firebending jestelementem władzy i jego sezon letni .

Symbole

Airbending em


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                  

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.