Spotkanie (Reunion) to siódmy odcinek Księgi IV: Równowagi, Legendy Korry.

Opis[edytujedytuj kod]

Korra wraz z Mako i Asami ratują Wu.

Korra po przegranej walce z Kuvirą wraz z Opal, Jinorą, Ikki i Meelo wracają do Miasta Republiki. Korrę wita uściskiem Bumi w nowym stroju magów powietrza. Meelo podchodzi do ojca i prosi go o tatuaże mistrza lecz on stanowczo odmawia. Tenzin po przywitaniu z Korrą pyta co się stało w Zaofu a zasmucona Korra opowiada mu co się stało. Po południu Korra w swoim stroju Plemienia Wody czeka w restauracji gdzie umówiła się z Asami gdy ta podchodzi ta chwali ją za nową fryzurę. Asami wraz z Korrą siada przy zamówionym stoliku.

Mako czule wita się z Korrą. Nagle do nich dosiada się Wu zirytowana Asami pyta się Mako co on tu robi a on odpowiada że nie miał wyboru i musiał go zabrać. Widocznie zauroczony Korrą Wu rozmawia z nią lecz ta go za każdym razem spławia. Podczas rozmowy przyjaciół wychodzi na jaw że Korra raz napisała do Asami

Korra przytula się z Mako i Asami.

widocznie urażony Mako pyta się dlaczego nie napisała do niego. Asami mówi że jest gotowa wybaczyć ojcu a Korra pyta sie czy może mu ufać. Rozzłoszczona Asami mówi do Korry że skąd może to wiedzieć skoro zniknęła na trzy lata. Milczenie przerywa Wu który mówi że idzie to toalety. W toalecie żołnierz Kuviry porywa Wu. Po paru chwilach zaniepokojeni nieobecnością Wu Korra idzie sprawdzić i widzi że Wu jest w samochodzie Korra próbuje ich zatrzymać lecz pokonuja ją magia ziemi. Przyjaciele ruszają w pogoń gdy zatrzymują samochód okazuje się że był pusty. Korra dzięki duchowym pnączom odnajduje Wu .

Bolin i Varrick dziękują uciekinierom za pomoc.

Kieruja sie do pociągu gdzie po krótkiej walce uwalniaja Wu. Przyjaciele uściskają się czule. W tym czasie Bolin i Varrick idą przez lasy Królestwa Ziemi gdy napotykają zbiegłych magów ognia i wody. Razem postanawiają przjść pilnie strzeżoną granicę. Po dość ciężkiej walce Bolin wraz z innymi płyną wraz z uciekinierami z obozu do Miasta Republiki.

Wczesnym wieczorem nad wielkim drzewem na bagnach widać statki powietrzne Kuviry. Baatar Jr. sprawdza urządzeniem drzewo które wytwarza dużo duchowej mocy Kuvira zarządza by wszystkie ściąć dla jej nowej broni.

Kuvira i Baatar Jr. na bagnach.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.