FANDOM


Lin Beifong metalbending

Lin Beifong używa Magi Metalu aby dostać się do Równościowców.

Specjalistyczne techniki magii  są to specjalne umiejętności tkania żywiołów, które opanować mogą tylko wykwalifikowani magowie. Każda z nich wymaga opanowania podstawowej umiejętności tkania na różnym poziomie. W niektórych przypadkach zdolności te wymagają także nauczenia się podstaw tkania innych żywiołów.


Magia Wody

Uzdrawianie

Uzdrawianie
Korra healing Bolin

Korra uzdrawia Bolina.

To specjalna umiejętność którą posiadają magowie wody.Dotąd użyła jej tylko Katara do uleczenia swoich poparzeń na rękach które zrobił Aang bawiąc się magią ognia. Chciała uleczyć bliznę Zuko lecz ten odmówił. Wskrzesiła Aanga po tym jak Azula trafiła go piorunem kiedy wszedł w stan avatara. Zamierzała uleczyć Jeta lecz zmarł. Wyleczyła również Zuko kiedy poświęcił się dla niej Azula z początku chciała trafić Zuko lecz gdy błyskawica była gotowa dziewczyna zmieniła kierunek i strzeliła w Katarę jednak Zuko skoczył i przyjął śmiertelny cios ). Tego daru używa również Korra, między innymi po meczu, gdy Bolin został ranny.

Magia Roślin

Magia roślin
Plik:487161 228145777 k-njaxndi4odcsodgzmtu4-f-250px-hue-003 H181624 L.jpg
Magia roślin jest używana na Bagiennym Plemieniu Wody.Jedyny mieszkaniec Bagien umie kontrolować rośliny tym mieszkańcem jest Huu mag Wody mag Roślin.Reszta mieszkańców Bagien umie tkać wodę. Hama także potrafi czerpać wodę z roślin, nauczyła tego Katarę .Magia Krwi

Magia Krwi
Plik:Hama bloodbendslephant rat.png

Jest jedną ze specjalnych technik, powiązanych z magią wody. Pozwala ona jej użytkownikowi na kontrolowanie płynów, zawartych w ludzkim ciele i tym samym - na manipulowanie daną osobą. Przez wielu, magia krwi uważana jest za najniebezpieczniejszą technikę. Odkryła ją młoda czarodziejka magii wody, imieniem Hama Formy używania magii krwi przez wielu są porównywane do kontrolowania marionetek - głównie ze względu na układ dłoni, jak i poruszanie nimi podczas tkania. O ile podczas używania magii wody Mag wykonuje szybkie i swobodne ruchy, tak magia krwi wymaga większego usztywnienia ciała. Ze względu na zakazanie magii krwi, jak i niezbyt wielką popularność techniki, mało kto posiada taki dar. Ci magowie wody, którzy ją znają, w większości uważają to za czarną sztuczkę i unikają kontaktu z nią. Zazwyczaj magia krwi może być używana tylko w czasie pełni księżyca, jednak specjalnie utalentowani Magowie mogą tkać krew o dowolnej porze. Jedynymi znanymi przykładami są Amon, Yakone oraz Tarrlok. Dwa pierwsze przypadki są uzdolnione na tyle, by używać magii za pomocą umysłu. Magia Krwi została zakazana przez Katarę, która poznała ją dzięki Hamie. 

Magia na duchach

Magia nad duchami
Unalaq calming a dark spirit

Unalaq uspokaja ducha

Unalaq posiada unikalne umiejętności, opisane jako aspekt uzdrowienia. Korzystanie wiedzę uzdrawiania i duchowości, Unalaq może uspokoić rozszalałe zmieniając duchy ich negatywną energię w pozytywną energię, skutecznie pozwalając im przejść do świata

Unlag uspokaja ducha duchów w pokoju.  proces jest zakończony, gdy duch zaczyna świecić po to otoczone wodą.Technika ta może być używany do uspokoić kilka duchów, jednocześnie, jak Unalaq wykazać kiedy liczba ciemnych duchów zaatakował Northern Plemienia Wody po zniszczeniu lasu duchów. 

Magia Ziemi

Odczucie sejsmiczne

Odczucie sejsmiczne
Lin using seismic sense

Lin, używająca Sejsmicznego Odczucia

'Odczucie sejsmiczne to umniejętność pozwalająca magowi ziemi wyczuć wibracje  ziemi a także do postrzeganialudzi ,zwierząt i rzeczy. Dzieki tej technice Toph widziała i czuła wszystko co ją otacza  . Toph była pierwszym magiem ziemi znającym te technike, dzieki niej widziała wszystko "widziała" i znała każdy ruch przeciwnika. Po tym jak założyła szkołę metalu uczyła tam także odczuwania sejsmicznego.Magia Metalu

Magia Metalu
Discovering metalbending

Toph wyczuwa ziemie w metalu

Magia Metalu to zaawansowana forma Magii Ziemi.Magia Metalu polega na manipulowaniu mikroskopijnymi ilościami Ziemi znajdującej się w metalu. Nie jest ona jednak dosyć zaawansowana, by mogła władać o wiele czystszą od metalu platyną.thumb|220x220px|Awatar(poprzednik Yangchen) używający magii lawy. Pokzany jako poprzednik wcielenia Awatara Aanga.

Pierwszym magiem metalu była Toph. Uwolniła się dzięki niej z metalowego więzienia. Po zwycięskiej walce z Narodem Ognia, Toph zaczęła uczyć innych tej sztuki, otworzyła szkołę nauki Magii Metalu, której historia pojawia się w komiksie The Promise. Później, po utworzeniu Miasta Republiki, Toph założyła Policję Republiki, w której porządkiem zajmowali się Magowie Metalu. thumb|186x186px|Ghazan niszczy magią lawy mur w Ba Sing Se, aby zapoczątkować wolność i bezkrólewie w Królestwie Ziemi.

Magia Lawy

Magia Lawy

Magia Lawy jest wyspecjalizowanym sub-umiejętności magi ziemi, który pozwala magowi do manipulacji skały. Historycznie, technika została wykonana przez równoczesne stosowanie magi Ognia i magi Ziemi. Ze względu na zaangażowanych w wykonywanie magi lawy, technika jest zwykle wykonywana tylko przez w pełni zrealizowanych Awatarów(Specjalizował się w tym poprzednik avatara Yangchen, nieznany Awatar. Niektórzy nazywają go Jafar-bohater bajki Sindbad, dostał takie przezwisko przez naprawdę duże podobieństwo.) lub Magów ziemi takich jak Ghazan. Bolin również odkrył, że potrafi magię lawy(uciekając i chroniąc się przed lawą wypuszczoną przez Ghazana, nie miał wyboru i spróbował zatrzymać lawę, udało mu się (stał się magiem lawy). Wykorzystał ją w walce z Ghazanem. W księdze 4 wykorzystał ją kilka razy w walce szczególnie można to zapamiętać w walce z żołnierzami Kuviry, gdy uciekał z zjednoczonego królestwa.

Magia Piasku

Magia piasku

Magia piasku jest jedną z kilku technik magii ziemi. Magia piasku pozwala kontrolować piasek i go przekształcać w konstrukcje, bronie, powietrzne tornado (jak to robią magowie piasku z pustyni Si Wong, aby napędzać swoje statki) itd.. Magia piasku wygląda jak połączenie magii Ziemi z magią powietrza.

Magia Ognia

Wytwarzanie Błyskawicy

Wytwarzanie błyskawicy
200px-Ozai generating lightning

Ozai wytwarzający potężną błyskawice

Wytwarzanie błyskawicy zwane jako również "ogeń z zimną krwią". Jest to technika stosowana przez magów ognia do samoobrony oraz ataku. Magowie ognia są w stanie wyprodukować błyskaiwcę z reki i wystrzelic piorun. Wytwarzanie błyskawicy obejmuje ruch okrężny ramion. Człowiek musi być spokojny ,odprężony by móc wytworzyć błyskawice Zuko nie mógł tego zrobić poniewarz nie był spokojny i sie czesto denerwował.

Spalanie

Spalanie

Magia Spalania jest to bardzo zaawansowana technika Magii Ognia, tylko najlepsi magowie ja potrafia. Mag potrafi wytwarzac wielki wybuch za pomoca umyslu. Ta technika jest bardzo skuteczna i bardzo destrukcyjna. Używał tej magii Człowiek Spalina i P'li.

Przekierowanie Błyskawicy

Przekierowanie Błyskawicy

Przekierowanie błyskawicy to bardzo trudna i niebezpieczna technika magii Ognia, którą wymyślił Iroh. Ruchy są takie jak w stylu magii wody. Jeśli nie będzie się przy przekierowaniu skupiony to piorun może zabić. Iroh nauczł tej techniki Zuka, a Zuko nauczł jej Aanga.

Magia Powietrza

Astralna projekcja

Jinora Spirit

Jinora wychodzi z ciala by moc uwolnic Kaiego.

Magowie powietrza wzorcowe, które mają silny związek z ich duchowej strony są zdolne do projekcji ich na duchu w innych lokalizacjach. Poprzez projekcję, mag jest w stanie odwiedzić sferę duchową, jak i zwiedzania podziemnych lub zamkniętych miejscach, przechodząc przez materię stałą. Magowie mogą również skorzystać z tej techniki, aby znaleźć osoby, z którymi mają silną więź. Podczas Harmonicznego Zrownania, Jinora używane wzmocniony odmianę tego zdolność do udzielania pomocy Avatar Korra podczas jej walki z Mrocznym awatarem.Kiedyś techniki raz jeszcze znaleźć gdzie Dai Li uwięziony airbenders w Ba Sing Se.

Lot

Zaheer flying

Zaheer pokazuje technike lotu

To technika magii powietrza, którą wymyślił i opanował Guru Laghima. Technika lotu polega na locie w powietrzu bez użytku tornad i różnych turbin. Zaheer był jedynym, który opanował i wykonał bez błędów tą technikę. Technikę lotu możana było zobaczyć w odcinku Jad Czerwonego Lotosu, gdy używał jej Zaheer.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.