FANDOM


Rodzina Edytuj

Hakoda Edytuj

200px-Katara and Hakoda

Hakoda i Katara

Hakoda jest ojcem Katary i Sokki oraz znaczącą postacią w życiu córki. Jego odejście z Południowego Plemienia Wody do walki w stuletniej wojnie miało głęboki wpływ na Katarę, która czuła się opuszczona i zdradzona przez niego, pomimo faktu, że wiedziała, jakie są powody jego odejścia. Hakoda pocieszał swoją córkę, mówiąc jej, że jego wyjazd miał ciężki wpływ emocjonalny również na niego. 

Od chwili, gdy się spotkali, Hakoda wspomagał kilkakrotnie zespół Avatara do przygotowań do inwazji na Naród Ognia. Po tym, jak został ranny podczas bitwy, Katara uzdrowiła ojca i postanowiła mu pomóc w następujących żołnierzy do Pałacu Królewskiego, podczas gdy inni członkowie kontynuowali poszukiwania Ozai'a. Była wyraźnie zrozpaczona koniecznością zostawienia ojca w Narodzie Ognia, kiedy plan "Inwazja" nie powiódł się. Spotkali się po raz kolejny, gdy Sokka i Zuko wyjechali do więzienia na Wrzącej Skale po Hakodę . Chociaż razem ze swoją drużyną byli zmuszeni do ucieczki gdy Azula zaatakowała ich obóz w Zachodniej Świątyni Powietrza, dołączyli jeszcze raz jako rodzina po spektakularnym zwycięstwie Aanga w wojnie .

Kanna Edytuj

200px-Katara and Kanna hugging

Katara i Kanna

Kanna jest babcią Katary i Sokki. Podczas gdy ojciec był na wojnie, a matka zmarła,Kanna była jedyną krewną, którą mieli w tym czasie, a tym samym stała się ich opiekunem. Katara i Sokka mieli zwyczaj nazywać ją "Gran Gran". To było do zrozumienia, że ​​mimo ich silnego związku, pozostają pod opieką Kanna jest nie kompensować jej ojca wyjazdu z plemienia walczyć w wojnie.Okazało się, że Kanna uciekła z Północnego Plemienia Wody przez zaaranżowane małżeństwo. Katara sympatyzował z decyzji swojej babci, a ona też do czynienia plemienia Północnego uprzedzeniami wobec swoich kobiet obywateli.

Kya Edytuj

Była matką Katary i Sokki, była bardzo ważną postacią w życiu Katary. Kya zginęła podczas napaści Narodu Ognia na ich wioskę , gdy Katara była bardzo mała, zmuszając jej córkę podjąć macierzyńską rolę w jej rodzinie. Jej jedynym dziedzictwem jest naszyjnik, który najpierw był własnością babci , przekazywany z pokolenia na pokolenie jako dziedzictwo rodziny.

200px-Kya, Yon Rha and young Katara

Katara i Kya

Okazało się, że Kya poświęciła się, aby ratować życie Katary, kiedy Naród Ognia przypłynął do Południowego Plemienia Wody, starając się zabić ostatniego maga wody. Odważnie uratowała swoją córkę okłamując kapitana oddziału, mówiąc, że jest ostatnim magiem wody. Katara próbowała pomścić śmierć matki, chcąc zabić żołnierza, który ją zamordował, ale ostatecznie oszczędziła go. Pomimo swojego wieku w chwili śmierci Kya za , Katara głęboko kochał swoją matkę i cenionych co kilka wspomnień , które miała z nią. Ona cenione na zaręczyny naszyjnik dany jej przez Kya , to jesttylko obiekt materialny wyjechała do zapamiętania jej. Katara później nazwany jej jedyną córkę po Kya , w pamięci matki

Sokka Edytuj

200px-Katara cheers up Sokka

Katara i Sokka

Sokka jest starszym (o 1 rok) bratem Katary. Rodzeństwo Plemienia Wody były prawdopodobnie najbardziej dynamiczny rodzinnych relacji przedstawiono w serii , rywalizują tylko Zuko i Iroh . Scena otwarcie serii przedstawiono je korzystających rozrywkę razem, przed wejściem do sesji argumentów ze sobą. sarkastyczny charakter, Sokka jest często ścierali się z bardziej poważnych i opiekuńczy jednego Katara jest , co prowadzi do nieporozumień i " getry rodzeństwa " . Oni często trzymanew ryzach z innych postaw , czy w goofiness i pesymizm lub Katara temperament Sokka i optymizmu. Dwa często dokuczał i denerwować siebie całej ich podróży , w tym żartów oinnym życiu miłości , nawet przypadkowo .

Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ wszystko, co razem przeszliśmy , Sokka i Katara były bardzo blisko i kochał siebie bardzo wiele. Często bronione i chronione siebie, i działa dobrze razem : . Zginanie waleczność Katara w towarzystwie psychicznego kreatywności Sokka i specjalności broni stworzył potężny duet Okazało się, że Katara zastąpił obraz Sokka jest matki , które wyraźnie stanowią , jak bardzo Sokka myśli Katara

Tenzin Edytuj

Katara and Tenzin

Katara i Tenzin

Katara jest matką Tenzina. Te dwa, wykazano stosunku miłości, która jest głęboka, ale pozornie odstraszają składający Tenzina i poważne postawa w. Jednak ona wyraźnie kocha jego i jego rodzinę. Tenzin jest szczególnie wrażliwy na konieczności jego matka przywołać wspomnienia z dzieciństwa, i jej wzmianki, stając się zły na Korra dla "przynosząc [jego] matka do" sporu.

Milosc Edytuj

Aang Edytuj

Aang and Katara kiss

Katara i Aang

Katara , która słuchała opowieści babki co do Avatara , wierzyła, że pewnego dnia powróci , aby uratować świat . Gdy Aang został uwolniony z góry lodowej przez Katare , ona opracowana natychmiastowego przywiązania do młodego maga powietrza , uważając go za specjalny .  Na wieść , że był zaginiony Avatar , Katara nie marnował czasu przekonać brata , aby przejść po statku Zuko , by go uratować . Od tego momentu była zagorzałym obrońcą Aang , przyjmując macierzyńskie instynkty do niego. Aang objawił swoje przeszłe życie w Południowej Świątyni Powietrza do niej, jego przyczyny ucieczki i jak czuje się odpowiedzialny za wojny . Katara pozostaje jedynym znanym Aang osoba osobiście zwierzył się z treścią informacji . Jako , że był jego najbliższym przyjacielem , Katara oferowane Aang wsparcia emocjonalnego w trakcie całej podróży. Później, po Aang uważano za martwy i wskrzeszony przez Katara , używając wody z oazy Duchów w zamachu stanu z Ba Sing Se , Katara dalej leczyć i osobiście opieka Aanga . Wkrótce po Aang zbudził się ze śpiączki state , zniknął i Katara zepsuł w przerażeniu i lęku , uczucie opuszczony raz kolejny odnoszących uczucie , kiedy jej ojciec wyszedł. Niemniej jednak, że był to pierwszy objąć Aang w uścisku , gdy znaleźli leżącego na brzegu Crescent Island.

Aang wziął natychmiastową sympatię do Katara , począwszy od natychmiastowego ścisku , który stopniowo rozwinął się silniejsze i bardziej czyste uczucia miłości dla młodego waterbender jakoseria rozwijał . Mimo, że nie było wiele wskazówek , że była zainteresowana Aang romantycznie , Katara uczucia za Awatara był głównie dwuznaczne , nawet do siebie. W czasie przerwy chłopiec w góry lodowej grać w wykonaniu Ember Wyspie Gracze , Katara wyznał Aang , że nie był pewien, o poszukiwaniu romantyczny związek z nim w tym czasie , mówiąc, że był zmieszany . jej działania , jednak może być związane z obawy przed utratą go Ozai , z nią odmowa jej prawdziwe uczucia do niego jestsposób , aby oszczędzić jej bólu , co może przyjść . Pomimo jej wewnętrznej zawirowań w tym punkcie , wciąż miała silną wiarę , że będzie przeważać nad Ozai wyrażonej w oświadczeniu , " Aang nie straci . Ma zamiar wrócić. On musi ". Ta dwuznaczność została ostatecznie wyeliminowana po wojnie , kiedy, poza Jasmine Dragon,dwa wspólne ciepły uścisk , a potempocałunek . W przeciwieństwie do ostatnich pocałunków , które były głównie pocałunki w policzek , Katara zarzuciła mu ręce na szyję Aang i wszczęła bardziej namiętny pocałunek niż kiedykolwiek udostępniony wcześniej. W ten sposób Katara wykazały , że jej romantyczne uczucia były całkowicie wzajemne , a dwa rozpoczął długoterminową romantyczny związek . [nb 1] Miłość Katara dla i ochrona Aang nadal wykazująlat później. Gdy Aang został zaatakowany przez żołnierzy Zuko jest w Yu Dao , Katara odwecie uruchamiając kilka ataków , dopóki nie zostały ograniczone przez Zuko . Gdy Aang zareagował angażując państwo Avatar , Katara ponownie powodzeniem wyciągnął go z niego, mówiąc, że nie może skończyć Zuko w ten sposób. Aang później podziękował Katara za ten czyn , idwa wspólne ciepły, namiętny uścisk.

Aang and Katara's future

W izja Katary

Gdy kryzys Yu Dao osiągnął temperaturę wrzenia , z Ziemi Króla Kuei zagraża wszystkie wojnę przeciwko Narodu Ognia , para udała się do kolonii w próbie ewakuacji jego mieszkańcy z nadchodzącej inwazji podwójnej . Po ich podróży do Ba Sing Se , Katara objawiła Aangowi , że ona już obsługiwała Ruch Przywrócenia harmonii , jak ona myśli o ich potencjalnej przyszłej linii krwi mieszanej , podobnie jak aktualnej rodziny Morishita . Mylić się , co to może oznaczać dla nich specjalnie , Katara zachęcała Aanga , aby odizolować się od aktywnej walki i myślę o tym, co zmuszony rozdzielenie narodów oznaczałoby . Podczas Toph i Sokka zakwestionował awatara decyzję opuszczenia , Katara oświadczył jej zaufanie do niego , aby podjąć właściwą decyzję . Po Aang wrócił, zaangażowane państwa Avatar i otworzył szczelinę w ziemi , który niemal spowodował Zuko gwałtownie spadły poniżej i umrzeć . Po Aang zapisane ogień Pana i wysiadł z państwa, Katara podbiegła i przytuliła go . Pokryzys zakończony , uśmiechnęła się jak patrzyła pociąg Aang oficjalnej Aang Avatar Fan Club stać nowe Acolytes powietrza . Katara ostatecznie poślubiła Aanga , a później urodziła troje dzieci :waterbending córkę Kya , nazwana imieniem matki Katary ,non- bender syna zwanego Bumi , nazwanego imieniem starego przyjaciela Aanga i airbending syna o imieniu Tenzin . W swoich starszych lat, nawet nieco przedwczesnej śmierci Aang jest w 153 ASC , Katara nadal go kocha i strzela słono . Później pomagała w treningu Korry jako kolejnego wcielenia Avatara.

Przyjaciele Edytuj

Suki Edytuj

200px-Suki and Katara

Katara i Suki.

Katara spotkał przywódcę Kyoshi Warriors kiedy Aang podróżowaliśmy do Kyoshi Wyspie jeździć koi słonia . Zostały one później złapany i przewieziony do wsi , gdzie Suki , nieufny z zewnątrz , zagroził wrzucać ich do wody , aby nakarmić unagi . Gdy Sokka wyrażał pogardę , że został pokonany przez dziewczyn, Katara szybko się przeprosiny Suki zanim przemoc może eskalować i powiedział Aang , aby udowodnić sobie , aby byćAvatar . Katara również wyraziła radość z jej niezadowolonego bratarano o tym, że "kilka dziewczyn kopnął [ jego ] tyłek ". Katara towarzyszy Sokka do Kyoshi Island, gdzie nauczyła się , że Suki zostawiła ją do domu , aby wesprzeć wysiłek wojenny . spotkali się ponownie na drodze do Ba Sing Se , gdzie ona była zaskoczona tym, jak drastycznie różne Suki się bez makijażu . Kiedy Ying zaczęła rodzić , Katara poprosił o pomoc Suki jest w dostawie.

Po przystąpieniu Avatara zespół na dobre, Suki i Katara pracowali razem w poszukiwaniu Aang i były zarówno podrażniona gdy przyszli na aktorki , które wcieliły go w zamian.

Toph Edytuj

200px-Katara comforting Toph

Katara i Toph

Toph to młody mistrz magii ziemi. Zaprzyjaźniła się i dołączyła do zespołu Avatara w celu pomocy Aang'owi z nauką magii ziemi i uciec od jej nadopiekuńczych rodziców.Katara początkowo była podekscytowana inną dziewczyną w grupie, jednak krótko po wstąpieniu Toph do drużyny Avatara rozpoczął się konflikt z moralności macierzyńskiej i pracy zespołowej Katary oraz Toph i jej bardziej nonszalanckiego podejścia powoduje to zaostrzenie konfliktu. Katara upierała się, że przyczyni drużynę do rutyny tworzenia obozu, którego mag ziemi odmówił. Mag wody i Toph nieustannie walczą ze sobą ze względu na konflikt osobowości, oraz pochodzenie z bardzo różnych środowisk. Gdy Katara skrytykowała Toph za oszukiwanie lokalnych mieszkańców na korzyści finansowe, ta odparła, oskarżając ją o apodyktyczne i matczyne podejście. Jednakże, szanowały swoje zdania i później również swoje różnice. W końcu zostały jednak dobrymi przyjaciółkami i cieszyły ze wspólnego pobytu w spa, w Ba Sing Se. Toph powiedziała Katarrze, że była "zabawa", lub conajmniej, zabawna była wspólna dyskusja.

Ich przyjaźń była wyraźnie kontynuowana po stuletniej wojnie, Katara była szczęśliwa, widząc Toph, kiedy przyjechała ze swojej akademii magii metalu, aby dołączyć do zespołu w drodze do Yu Dao, choć Katara była później zdenerwowana na Toph, gdy ta polizała jej ręke, aby zaprezentować "oogies".

Zuko Edytuj

Zuko offers Katara her necklace

Zuko posiadający naszyjnik Katary.

Katara w związku z Zuko była skomplikowana . Poznali się , gdy Zuko zaatakował południową wioskę Plemienia Wody . Ich związek był często antagonistycznych jako Zuko kontynuował próbuje uchwycić Aang . Wychowała go nienawidzić , gdy Zuko zagroził jej krzywdy i jej brata i próbował przekupstwa , używając jej matki naszyjnik. Niezależnie od tego, Katara zaoferował pomoc Zuko przez gojenia Iroh tylko się gwałtownie odrzucony .Później, gdydwa uwięziono w katakumbach Crystal, Katara Zuko zaczął ufać po ujawnił , że on też stracił matkę do Narodu Ognia , mówiąc: " . przykro mi, że coś nas łączy . " Ona w końcu ufał mu do tego stopnia, że w ofercie uzdrowił jego bliznę . Później, gdy Zuko ją zdradził i zespół łącząc Azula , Katara była wyraźnie boli i jej nienawiść do Zuko tylko pogorszył , jak wzięła się do zdrady osobiście .

W związku z tym , Katara była najbardziej vocal grupy w nie pozwalając Zuko do nich dołączyć . Gdy Zuko został ostatecznie przyjęty, Katara przed nim , chłodno wyrażania jej nieufność Zuko i jego nagłą gotowość pomocy Aang , idąc nawet tak daleko, aby zagrażać życiu Zuko w . Nawet długo po tym, gdy inni w grupie zaufanych Zuko , wciąż pozostała surowa do niego. Zuko próbował zatrzymać na drodze Katara , ale w końcu do czynienia jej, kiedy Katara pozostał niewzruszony jego ofiary , nawet po uratował zespół od Azula . Doprowadziło to Zuko i spróbować pogodzić się z nią , oferując pomoc Katara pomścić śmierć matki. Przy pomocy "mowy przebaczenia " przez Aang , ich skomplikowane relacje ostatecznie rozmrożone Zuko i Katara przebaczył . 

Katara and Zuko hug

Katara i Zuko.

Katara i Zuko stał się bardzo dobrymi przyjaciółmi i wzrósł do poszanowania siebie znacznie . Kiedy Comet Sozin przybył , Katara osobiście zapewnił , że Zuko mu nie wybaczy Iroh . Później, Zuko specjalnie poprosił Katara mu pomóc obalić Azula - oferty ona chętnie przyjęte Kiedydwa przybył , Azula zakwestionował Zuko do Agni Kai ; Zuko przyjął wyzwanie , wyjaśniając Katara , że czuł zwycięstwo było możliwe , jak Azula . był wyraźnie " poślizgu " . Podczas pojedynku Azula strzelił piorun w Katara i Zuko ruszył jej na pomoc , stając krytycznie rannych po nieudanej próbie przekierowania pioruna. To zmusiło Katara walczyć Azula na własną rękę. Po rozbrojeniu księżniczkę , natychmiast pobiegł do leczenia Zuko i wyraziła wdzięczność za uratowanie życia , i odwrotnie. dwa pozostały przyjaciele poHundred Year War .

Później, kiedy Katara odwetu strażników Zuko dla atakowania Aang , Zuko powstrzymują Katara za atakowanie swoich ludzi , do punktu, gdzie Katara twierdził, że ją krzywdzi . Po tym jednak,dwa znów wydawało się swobodnie ze sobą , w tym Katara sugerując pokojowego zakończenia debaty między nim i Aang ze spotkania między nimi i Ziemi Króla. 

Ty lee Edytuj

Ty Lee paralyzes Katara

Katara i Ty Lee.

Chociaż nigdy nie formalnie spełnione, Katara pierwszy zetknął Ty Lee w Omashu kiedyakrobata towarzyszy Księżniczka Azula i Mai w wymiany więźniów ;grupy przeznaczone do handlu brat Mai , Tom- Tom, dla króla bumi . Gdy Mai odwołany transakcję przy zamówieniu Azula za , dwie grupy zaatakowali siebie. Gdy Katara próbował rozbroić Mai , Ty Lee zablokowane jej chi , czyniąc jej waterbending bezużyteczne. Mimo interwencji Sokka i Katara Appa jest zapisane , Katara stał się lękliwy zdolności Ty Lee. Ona nawet zauważył, że bała się Ty Leenajbardziej z trójki kobiet. Katara spotkał Ty Lee w walce na kilka razy , w tym na zewnętrznej ścianie Ba Sing Se . Kiedy Ty Lee wykonywał ją i Sokka przez wiertło Narodu Ognia systemu gnojowicy , Katara pochyliła skroplonego materiału , zatrzymując Ty Lee i nienawiścią nazywa ją " dziwadłem cyrk" . Później, Ty Lee wyłączone Katara w Ba Sing Se w czasie przewrotu d' stanu , w wyniku tego ostatniego jest zrobione . dwa nie wpływały do końca wojny stu roku , ani w koronacji Zuko jest .Po stu War koniec roku , Ty Lee został członkiem Warriors Kyoshi izaufanym sojusznikiem zespołu Avatar , któregozespół spotkał się ponownie po Zuko wydany Azula w dążeniu do znalezienia ich matka Ursa . Mimo, że nie kontaktują się bezpośrednio , wydaje się, że poprzedni wrogość między obu dziewcząt się zakończył , z ani wyrażania dyskomfort w obecnościinnych.

Mai Edytuj

Na poczatku Katara mniala zle relacje z Mai w omashu gdyz mai ja atakowala i to nie raz lecz na koniec trzeciej ksiegi przyjaznia sie i juz nie sa wrogami

Wrogowie Edytuj

Azula Edytuj

Katara pierwszy walczył Azula , gdy ona ireszta zespołu połączył siły z Zuko i Iroh ją pokonać w pojedynku . Na krótko spotkał się ponownie, gdy Katara został złapany po tym, jak wziął ukryte Azula dla Suki i ostrzegł ją, że Zuko i Iroh byli w mieście. dwie dziewczyny walczyły ze sobą w podziemnym mieście Stare Ba Sing Se , gdzie Katara wstrzymała ziemię przed Księżniczka Narodu ognia i faktycznie zyskał przewagę w jednym punkcie . Tylko z pomocą Zuko była Azula stanie pokonać Katara .

Katara restrains Azula

Katara i Azula

Marzą ci się pokonać Azula , Katara towarzyszy Zuko w podróż do stolicy Narodu Ognia podczas wydarzeń Comet Sozin jest ; . Zuko , został jednak ranny , chroniąc ją od swojej siostry, uderzenia pioruna podczas Agni Kai Zdając sobie sprawę, że nie może leczyć Zuko chyba włożyła Azula z akcji , Katara oszukał księżniczkę , pozwalając jej zamrażać Azula pobliżu kanałów pałacowych wodnych, łańcuchów ją na ziemi i ostatecznie ją pokonać .

Katara i Azula spotkali się twarzą w twarz w rok po zakończeniu wojny , gdy Zuko przywołał ją i grupę, do Pałacu Królewskiego zaciągnąć swoją pomoc w znalezieniu jego matka Ursa . Katara natychmiast zaatakował Azula z jej waterbending jakoKsiężniczka weszła do pokoju , choćfirebender łatwo uchylił te i pozostał całkowicie niewzruszony tym gestem . Gdy Zuko wyjaśnił, że zgodził się dać niezwiązane podróży Azula jeśli ona pomogła mu odnaleźć matkę , Katara ostrzegał przed takim krokiem jak Azula nadal niebezpieczne, ale niechętnie zgodził niezależnie . Ona pozostała w stanie wysokiej gotowości wokół inną dziewczyną , a gdy Azula uderzył Sokka do dochodzenia swoich uprawnień na nią, ona szybko interweniować i gniewnie skrytykował księżniczkę do szkodzenia jej brata . Azula nie można zastraszyć , oraz w trakcie ich podróży do Hira'a ,księżniczka wielokrotnie wyśmiewany Katara jako " chłopa śniegu " i " niewykształconego co- spiskowiec " Ursa , wierząc, że grupy zostały do pracy z Ursa zniszczyć ją. Gdy Azula zagrożonych Aang , Katara szybko otaczać ją w lodzie i skrytykował ją jeszcze raz , wiele do początkowego oburzenia księżniczki . Nawet po Azula uratował grupę z tajemniczym duchem wilka który zaatakował ich rój os mole , Katara nadal pozostawał bardzo nieufni Azula , zgadzając się przyjąć zmianę , aby mieć oko na księżniczkę , kiedy spała .

Katara warning Azula to never harm Sokka

Katara zla na Azule gdyz desperacko zaatakowala Sokke

To ciekawe, że Katara pozostajejedynym członkiem zespołu , który Avatar był w stanie stawić czoła Azula na równych warunkach jeden-na - jednego , gdy zmuszona do walki i faktycznie ją pokonać ,faktKsiężniczka gniewnie przyznał podczas tyradę przeciwko halucynacje obrazu z matką.

Podczas ich podróży do Hira'a , Katara znaleziono Azula nieznośne , begrudging ją lekkomyślnie palenie fragment tajemniczego lasu były one w