FANDOM


Ta strona składa się z relacji Azula z innymi postaciami w awatarze Świata, z których wszystkie, z wyjątkiem jej relacji z ojcem, że zagrożone przez jej okrutnego, manipulacji i egoistycznej osobowości.

Rodzina

Azulon

Young Zuko and Azula

Azula nie wykazuje zadnej skruchy po utracie Dziadka.

Azula została nazwana przez ojca na cześć dziadka, Azulona. Związek między nimi pozostaje tajemnicą. Ozai wspominał, że oboje byli silnymi magami ognia, jednakże, Azulon wydawał się rozczarowany umiejętnościami wnuczki. Tak samo ona nie uważała go za silnego władcę ze względu na jego wiek i moment współczucia dla Iroha. Azula nie zasmuciła się, a nawet pokazała lekkie zadowolenie, na wieść o śmierci dziadka.


Ozai

Ozai scolds Azula

Ozai odmawia Azuli

Ozai wydaje się jedyną osobą, którą Azula uważa za równą sobie. Wyraźnie widać, że jest ulubionym dzieckiem ojca. Jako, że w lepszym stopniu opanowała magię ognia władca traktował ją z większym szacunkiem niż syna. Oprócz swoich umiejętności Azula odziedziczyła po ojcu charakter. Tak jak on, jest bezwzględna i okrutna.

Wkrótce po klęsce Narodu Ognia Navy w Północnej Plemienia Wody , Ognia Pan Ozai dał jej zadanie przechwytywanie Zuko i Iroh . Wkrótce po powrocie do Narodu Ognia z Zuko po rzekomej klęsce Avatar, Azula wykazać jej brak lojalności nawet własnego ojca , ona chciała kłamać, nawet dla niego , dla jej własnych celów . Podczas zaćmienia , Zuko objawił swojego ojca , że była Azula , którzy " zabili " Avatarem w Ba Sing Se i że przeżył atak . Ozai był wyraźnie wściekły na niepowodzenia córki zabić Awatara i zdradzieckiego zachowania Zuko , ale okazało się, Ozai nie stracił zaufania Azula . W swojej własnej nominacji na Króla Feniksa , Ozai mianowany Azula jego następcę jak ogień Pana , choćtytuł stał się sensu w obliczu Phoenix King, wyższej rangi niż ogień Pana.

Wcześniej Ozai powiedział Azula , że nie był do udziału w ataku Ziemia Brytania sugeruje , że miała z nim wcześniej, i od razu poczuł bagatelizuje i hańbą i został ewidentnie skrzywdzony przez co czuła, było zaniedbanie z jej ojcem . Możliwe jest, że po zdradzony przez Ty Lee i Mai , Azula poczuł jej ojciec byłjedyną osobą, od której mogłaby otrzymała żadnych uczuć , które potajemnie powrotu

Iroh

Belly bounce

Azula i Iroh walczą

Azula okazał się niedbały , a nawet brak szacunku do swojego wuja , Iroh . Już jako dziecko , Azula miał znacznie niską opinię o wuja , ona o nim jako " Jego Królewska Herbata miłości Kookiness " , natychmiast podpalili lalkę wysłał ją z miasta Królestwa Ziemi , i nazwał go" quitter i przegrany " za nie do przechwytywania Ba Sing Se po śmierci jego syna , Lu Ten spowodował go zbyt przygnębiony , aby kontynuować oblężenia .   Lata później , kiedy Iroh skończyło się przypadkiem zatrucia się przez spożywanie Biały Jade Flower ( myląc go do Białego Smoka kwiat) , on i Zuko rozważyć swoje możliwości na to, gdzie powinni iść , aby znaleźć antidotum . Ich opcje były albo na drodze do Królestwa Ziemi , gdzie grozi im konieczności ich tożsamości i połączenia do Narodu Ognia odsłonięte , zrobione i ewentualnie zabity, lub z powrotem do Narodu Ognia , były one obecnie postrzegane jako zdrajców . Z silnym możliwości są natychmiast przekazywane do Azula powinni wybraćostatni duet zdecydował się na Ziemi Królestwa zamiast , wskazując śmierć byłabardziej uprzywilejowanych niż opcja skierowana Azula . Nazwała go także " Wujek Fatso "  . oraz " Stary ramol Wujek " Azula wyrażone podniecenie na myśl, że może umrzeć w walce, która stawiałaby Ozai następny w kolejce do tronu kiedyś zaatakował Iroh o wybuchu pożaru - . po tym jak ona nie , jak to określiła , " poddał z honorem " - i poważnie go rannych .

Ursa

Azula's visions

Azula i jej matka Ursa

Niewiele wiadomo na temat związku między Azula i jej matka , Ursa , wnuczka Avatar Roku . Wiadomo , że dbała głęboko na zaniedbane Zuko , pomimo jej córka , księżniczka Azula , posiadających więcej zdolności przełożonego firebending . to było w bezpośrednim przeciwieństwie do męża Ozai uczuć wobec swoich dzieci, którzy stwierdzili, Azula "narodził się szczęśliwy " , gdy Zuko było " szczęście urodzić się " . Widać było, że Azula często skarcił przez Ursa na niemiłe i brak szacunku uwagi Zrobiła o jej brat , wujek, czy dziadek.

Po podsłuchanie konflikt między Lord Ognia Azulon i Ozai , Azula kpiąco poinformował Zuko , że ich ojciec był zamiar przeprowadzenia zleconych Napisz Azulon aby zabić swego syna . Zuko powiedział sobie " Azula zawsze leży ", ale kiedy jego matka dała mu jej ostatecznych pożegnań , ona stwierdziła, że ​​wszystko, co uczynił było go chronić . To był w końcu ujawniła, że ​​ona " błędne , zdradzieckie " działania, które w nocy w celu ratowania Zuko , powodując śmierć Azulon i jej wygnania . Należy zauważyć jednak, że Azula wydaje się nie wykazują troskę w ogóle lub smutek z powodu śmierci dziadka lub zniknięcie własnej matki , zwłaszcza gdy okaże się, że Ozai będzie koronowany ogień Pana . Jak z nią ojciec , rodzina blednie jej pragnienie władzy.

Wrogowie

Zuko

Zuko and Azula in royal robes

Azula i Zuko

Zuko , określany również jako Zuzu przez Azula jest starszy brat Azula jest. Dwa rodzeństwa pozornie mają niewielki uznanie siebie . Nawet będącmłodszym rodzeństwem, Azula znana kłamać Zuko i przyjemność w torturowaniu go, choć wiedziała, że ​​Zuko " Azula zawsze leży " (jak sam wielokrotnie intonuje , pozornie , aby przekonać się ) , często był w stanie manipulowania nim . Najbardziej godne uwagi jest to , gdy używane nadzieję zbawienia , aby skłonić go do zdrady Iroh i dołączyć ją w ataku awatara w podboju Ba Sing Se . Jednak po ich sojuszu , związku Azula jest z bratem stopniowo zaczął się drastyczne zmiany . Wyraziła zaniepokojenie Zuko po odkryciu , że został potajemnie odwiedzając uwięzioną Iroh , ostrzegając go , że jeśli to było do odkrycia , że spotykał się ze swoim wujkiem , to może być mylnie interpretowane jako spisek . Azula łaskawie polecił Zuko być bardziej ostrożny w odniesieniu do Iroh , kończąc jej ostrzeżenie, z wykorzystaniem jego starym pseudonimem " dum - dum " dla efektu .  W czasie swoich wakacji na wyspie Ember , Azula wspólne nostalgii i depresji z bratem gdy przebywał w domu na plaży latem rozpadającej się ich rodziny . Po znaleziono Azula Zuko w starym domu , powiedziała mu odejść, zauważając, że rozumie jego uczucia wobec tego miejsca. Wraz z Mai i Ty Lee, Azula później pomaga Zuko zrozumieć, dlaczego czuł się rozgniewany , przyjmując rolę tłumacza , jak każdy wspólny rewelacje o swoich doświadczeniach życiowych , które ukształtowały ich na kim są. Kiedy przyszła jej kolej , Azula dopuszczone do jej świadomości , że ich matka kochała Zuko bardziej , ale w przeciwieństwie do swojego brata , nie czuje potrzeby opieki lub spędzić czas narzeka na niego . Chociaż , z każdym akcie współczucia wobec brata , Azula zapewnić , aby para to z jej zwykłej zimnej niefrasobliwości , spektakl przypominający do tego z relacji miłość - nienawiść . W pewnym momencie Zuko końcu przyniósł się zwierzyć swoje uczucia niepewności i dezorientacji wobec Azula . Chociaż lekko sympatyczny do niego , ona odruchowo uznaje go żałosne , choć w nieco żartobliwym tonem .

Podczas zaćmienia , Zuko wyznał Ozai że była Azula , którzy nie udało się zabić Avatara i że skłamała mu się uniknąć kary . Następnie Azula konfrontacji Zuko ponownie, pomagając mu uciec z więzienia w Boiling Rock. Pomimo jej pomysłowych taktyki i ataków , nie udało jej się wylądować jeden cios w Zuko , który łatwo
Boiling Rock battle

Azula walczy z Bratem

odchylany jej ataków, choć należy zauważyć , że Azula walczył zarówno Zuko i Sokka , który w tym momencie byłbardzo zdolny szermierz , cosam czas . Po tym, jak i Ty Lee porzucił scenę bitwy i opuścił innych na śmierć , jej przyjaciółka Mai zdradził ją za uratowanie życia Zuko , w refleksję , że wciąż go kocha . Zuko uciekł z powodzeniem wraz z jego sojusznikami , pozostawiając Azula wściekły . Jako Mai oficjalnie wyrzekł jej lojalność Azula , co skłoniło ją ​​do walki Mai , Azula zaatakowała Ty Lee, który przyszedł do obrony Mai . Mimo, że zamaskowany skutki incydentu z gniewu , Azula został zdewastowany przez zdradę nią dwóch przyjaciół .
Azula hanging from a cliff

Azula zadowolona z ataku na brata

Azula zaatakowała Zuko i jego przyjaciół w Zachodniej Świątyni Powietrza . W tym momencie było jasne, że chciała zabić własnego brata . Jest zaangażowana w walkę z Zuko na czubku sterowca , a jego przyjaciele uciekli . Azula próbował uruchomić druzgocący atak na Zuko , jednak , jak on odpowiedział z równie potężnym ruchem , obie zostały rzucił się sterowiec przez potężny wybuch , który nastąpił po kolizji z ich ataków . Ten wysłał Azula spada , co byłoby pewną śmierć gdyby nie uratowała się , używając jej firebending do napędzania się w stronę urwiska i używane jej szpilkę do włosów , aby zakotwiczyć się tam bezpiecznie. Patrzyła Zuko odlecieć ze złowrogim wyrazem twarzy , wyraźnie gotów ponownie prowadzenia jej brata .

Ważne jest, aby pamiętać, że Azula spadał , Zuko pokazał prawdziwy żal, jak wierzył , że naprawdę umiera . To, w połączeniu z miłością Azula ds. Zuko podczas ich razem , okaże się , że w najlepszym oni opiekę dla siebie , ale ze względu na ich różne poglądy na temat życia i charakteru ich wychowania ( Zuko przez Ursa i Iroh i Azula przez Ozai ) , nie mogą współistnieć . Chociaż początkowo niejasne , szybko stało się jaśniejsze , gdy wściekłość Azula w kierunku jej brat pochodzili z jak ona impulsywnie czuł potrzebę krytykować i pomniejszać go i pocierać faworyzowania ich ojca z nią w twarz , nawet gdysytuacja nie zadzwonił do niego i nawet po Zuko jasno do zrozumienia, że nie dbał o zatwierdzenie swojego ojca . To widocznie wynika z ogromnej i podświadomości zazdrości matki sprzyjającej Zuko .

Zuko i Azula końcu walczył po raz ostatni w dniu Kometa Sozin przybył . Zuko i Katara przybył na koronację Azula gdzie Zuko zadeklarowanych do siostry , że zostanie Pan Ognia zamiast niej . Azula odpowiedział na to by natychmiast starciu Zuko do Agni Kai o koronę , którą chętnie przyjął. Nie jest jasne , czy to zrobiła , bo zdała sobie sprawę, że prawdopodobnie nie jest w stanie skutecznie walczyć zarówno Zuko i Katara , lub z powodu jej pragnienia montażowej zabić Zuko i przezwyciężenia jej kruszenie stan psychiczny . Gdy Katara wskazał Zuko , że wcześniej przyznał się do nie jest w stanie pokonać Azula przez siebie , po prostu stwierdził, że Azula było " off" i " poślizgiem " , wskazując, że wyczuł niestabilność umysłową Azula , który miał nadzieję, że da mu przewagę , włączyć go pokonać ją i zachować Katara z dala od niebezpieczeństwa . Dwa
Zuko fights Azula

Azula walczy z bratem

walczył błędne pojedynek z Zuko równie dopasowanie Azula cios - za - cios . Kiedy w końcu udało się Zuko pukanie Azula off nogi , Azula pozornie stał się bardziej oburzony . Gdy Zuko drażnił ją o jej braku wykorzystania generacji pioruna , wierząc jej bać on przekierować śrubę na nią , ona natychmiast naładowany potężny atak błyskawicy . Pojawiła się kierować Zuko , jednak celem ataku w Katara zamiast , który z niepokojem obserwując bitwę z boku . Zuko skoczył przed piorunem , przekierowanie na tyle ataku , aby zapobiec natychmiastowej śmierci , ale wciąż ciężko ranny w procesie . Azula zaśmiał się maniakalnie i przystąpił do walki Katara , który ostatecznie skłoniła ją zamrażając je zarówno w bloku lodu i skrapla się w takim stopniu, że były w stanie wiązać ręce Azula wraz i zabezpieczyć ją na podłożu. Po pokonaniu Azula , Katara Zuko poszedł leczyć . Widząc Zuko żyje i stoi po jej ataku w końcu spowodował mentalność Azula do upadku. Zaczęła krzyczeć dziko i oddychanie ogień , dopóki nie znalazł się na jej stronie krzyczy , walczy , płacz niekontrolowany i mamrocząc niezrozumiale jak jej emocje obrócił się spod kontroli . Zuko obserwował , jak jego siostra niestety rozpadł .

Azula został uwięziony w placówce zdrowia psychicznego w innych Narodu Ognia pobitwa jest przegrana . Rok później , Zuko , teraz jak ogień Pana , odwiedził Azula . Próbował wiele razy , aby uzyskać ich ojca do przyznania miejsca pobytu matki , Ursa , ale dostał nigdzie . Wiedział, że Azula byłjedynym, który mógł dostać Ozai rozmawiać . Pomimo różnic , Azula zgodził się mu pomóc , nie wymagająca nagrodę , mówiąc, że" zadowolenie z pomocy Pana Ognia w niewielkim sposób być rekompensata za mało" , i że od kiedy został wprowadzony w obiekcie , że zastanawiał się, każdego dnia to, co stało się z ich matką .

Azula escapes

Azula strzela w Zuka błyskawica

Gdy Zuko następnie zorganizował spotkanie pomiędzy nią a Ozai w więzieniu , ona działała bardzo wrogo do niego , przewracając go na kiedy przyniósł herbatę , aby uświetnić nieprzyjemną sytuację , i oskarżając go o chęć oglądania jej okrążenie w napoju jak zwierzę . Ty Lee natychmiast chi zablokował wściekły Azula , ale Zuko nazywa ją , delikatnie kładąc teraz sparaliżowany Azula z powrotem w swoim wózku inwalidzkim . Gdy Zuko stwierdził, że chciał tylko , aby wnieść trochę godności do nich , ona natychmiast stwierdził, żejedynym sposobem na to było ją ​​zostawić i ich ojca , aby porozmawiać na osobności .

Azula uniosła części umowy i namówił pożądaną informacje od Ozai , ale jej zmanipulowana boku skłoniło ją ​​do pozornie zniszczyć nas , które mogłyby prowadzić do pobytu URSA w oczach Zuko , zapewniając tym samym swoje miejsce w poszukiwaniu jej jako Zuko potrzebne , co wiedziała . Została zwolniona z zakładu psychiatrycznego i mogą towarzyszyć jej brata i niezwiązany z godnością . Mimo, że jej brat zastosowała się do jej prośby , pozostał skupiony i czujny , aby każdy jej ruch , nawet zapraszając swoich przyjaciół , aby mieć oko na nią w czasie ich podróży.

Relacja Zuko and Azula osiągnęła punkt definiujący gdy Zuko walczył swoją siostrę , aby uniemożliwić jej zabicia ich matki . Azula poprosił brata , dlaczego walczy , biorąc pod uwagę , że nie chce być Lord Ognia , a także dlatego , że jej nie zabił , kiedy miał okazję , chyba że potrzebuje jej do " go uwolnić " od tego ciężaru . Zuko odpowiedział , że wie,tron, ciężar i wszystko było jego przeznaczenie , zanim odpowiedział , że on jej nie zabił jednego prostego faktu : nie ważne jak niechlujny ich związek był i zawsze będzie , że nigdy nie przestanę być jego siostra, którą zależało .

Azula , zdając sobie sprawę , że ktoś w końcu ją kochał bezwarunkowo , upuścił obciążających nas przed Zuko przed ucieka , pozostawiając Ursa żyje. Zuko gonił za nią , błagając o jej powrót , aby mógł jej pomóc . Ze łzami w oczach , Azula odpowiedział "Tak jak zawsze , Zu - Zu ... nawet jeśli jesteś silny , jesteś słaby , " przed zjechania do zapominalskich Dolinie

Chan

Azula and Chan

Azula i Chan całują się

Chan i Azula miał bardzo krótką relację. Po przybyciu na stronę Chana, Azula mu bardzo długi i mylące komplementy na jego garnitur, który Chan wydawało się znaleźć dziwne. Niemniej jednak dwa później dzielone romantyczny wieczór na werandzie podczas stargazing Chan. Całowali z Chan że Azula remarking potem było dość. Azula, jest niedoświadczony z romansu, wróciła do swojej strefy komfortu manipulacji i dominacji nad innymi i powiedział: "Razem, ty i ja będę najsilniejszy para w całym świecie! Będziemy zdominować Ziemię!" Oświadczenie to, w połączeniu z wyświetlaczem o niebieskim ogniem Azula jest, przestraszony Chan i poszedł nieśmiało z powrotem w domu, pozostawiając rozczarowany Azula. Po pewnym czasie z przyjaciółmi na plaży, Azula ekstrakcji zemsty na Chan przez plądrowanie jego dom wraz z innymi, pozostawiając Chan szlochając. Azula nie spełnia Chan ponownie później.

Aang

Three way duel

Azula walczy z Aangiem

Aang , Avatar jest, że wraz z bratem i wujem Azula jest , stać sięksiężniczką " cel . Na początku spotkania , że prawie udało się go pokonać , zazwyczaj zmusza go do ucieczki .  Później, jednak udowodnił , że z jego nowo zdobytych umiejętności gięcia , mógłby mieć szansę przeciwko niej . Aang pokonał ją w walce na szczycie wiertła Narodu Ognia z niektórych pomocy z Momo , choćzwycięstwo było ciężko walczył .  w krysztale katakumbach , ona , obok Zuko , w obliczu Aang ponownie , który wspomagany przez Katara . Po długiej walce i są w mniejszości z niedawnym przybyciem Dai Li, Aang próbował wprowadzić Avatar państwo tylko być uderzony przez piorun wypalonej przez Azula zanim mógł zakończyć transformację . Gdy Azula i Zuko wrócił do domu , Azula poinformował Lord Ognia Ozai że był Zuko , który zabił Awatara , chroniąc się w przypadkuAvatara przeżył atak .  Podczas zaćmienia , Azula ponownie walczył Aang , odkrywając jej znajomość jego przeżycia z ataku . Kazała jej agentów Dai Li doskwierać Aang i jego grupy , blokując je podczas zaćmienia . Aang ostatecznie przestał gonić Azula , którzy chcą zmierzyć się z Lord Ognia . Jego próby kończą się niepowodzeniem , jednak gdy Azula rozproszony Sokka podczas ostatnich chwil zaćmienia , rujnuje atak i zmuszając ich do porzucenia misji .  Azula nie spełnia Aang ponownie , aż jej atak z Zachodniej Świątyni Powietrza , jednak jej główny nacisk położyć na wyeliminowanie Zuko , który pośrednio spowodowane jej dawnych przyjaciół , Mai i Ty Lee, by ją zdradzić .  Zuko odbyło się Azula wystarczająco długo dla Aang uciec .  To byłostatni raz, Aang i Azula to naprzeciw siebie przed końcem wojny . Podczas gdy Aang walczył Lord Ognia Ozai po przybyciu Sozin za Comet , Azula została ostatecznie pokonana przez Zuko i Katara .  wrogami wszystkich Aang , w Azula byłjedynym, który udało się go zabić . Śruba Azula jest od pioruna cięcia wyłączanie połączenia Aang jest z jego poprzednich wcieleń , blokuje jego połączenie z Avatar państwa , dopóki nie został później przypadkowo przywrócone podczas jego walki z Ozai . [Azula okazał się bardzo właściwy przeciwnika dla Aanga w swoich kilku twarzą w twarz walk , nawet zmuszając Aang w defensywie , gdy użył dwóch elementów na raz, świadectwem jej poziom umiejętności . Dwa spotkaliśmy się znowurok po zakończeniu wojny , gdy Zuko wezwany zespół Avatar Pałacu Królewskiego ogłosić swój zamiar szukać jego matka Ursa . Gdy Azula wszedł do pokoju , Aang natychmiast zaniepokojony i dostosowane do stanowiska obrony , ostrzegając Azula , że nie chciał jej skrzywdzić . Azula nie był pod wrażeniem Awatara w ogóle , a stał obojętny jak Zuko wyjaśnił sytuację do swoich przyjaciół . W następstwie tej małej bójki , Azula całkowicie zbyty wysiłki Aang , aby dogadać się z niej , nakazując mu, aby być ostrożnym z jej bagażu i szyderczy grupę przy każdej okazji . Podczas ich podróży ku Hira'a , Aang pozostał na straży w jej obecności w przypadku próbowała atakować ich w żaden sposób , ale nadal był skłonny dać jej szansę, aby znaleźć pokój z siebie znajdując Ursa . Gdygrupa napotkał ducha wilka , Azula zeskoczył z Appa do podrobienia przez siebie , co skłoniło Aang schodzenia i uratować ją tylko dla niej , aby pochodnia jego szybowiec w locie . Chociaż Azula później uratował zespół od rój os mole , stosunki między Aang i Azula pozostawał spięty z nią rutynowo odrzucając jego próby zawarcia pokoju z nią i zmuszając go do pozostania na baczności , ponieważ przystąpił bliżej rodzinnego URSA jest .  Po Azula uciekł i zniknął w zapominalskich Valley, Aang wyraził optymizm , że Azula może zmienić , powołując się na jej zostawiając listu obciążających Zuko jako bezprawne jako dowód . Sokka , że ona po prostu rzucił ją przez przypadek , ale Aang podkreślił, że uważał, że oznaczało to zrobić.  Aang , jestreinkarnacją Azula za matczyną pradziadka Avatar Roku , jest duchowe w stosunku Azula 

Katara

Katara freezes Azula

Katara i Azula w lodzie

Relacja Katara and Azula został ograniczony do nich są wrogami i interakcje ograniczają się do walki . Podczas konfrontacji w Tu Zin , Azula próbował uderzyć ją, kiedy Katara pozwalała jej przechwycenia Aang . Krótko przed Coup Ba Sing Se , Katara sobie sprawę, żekobieta, która była rzekomo Suki faktycznie Azula w przebraniu po obejrzeniu kolor . jej oczu dwa walczył w katakumbach krystalizacji Ba Sing Se , w pierwszej części bitwy , Azula została outmatched przez Katara , którym udało się na chwilę ujarzmić Azula z mackami wody , aż Zuko uwolnił swoją siostrę z Katara jest chwyć ją i zaczęli walczyć zamiast . Gdy Zuko postanowił zmierzyć Azula w ostatecznej bitwie zdecydować, kto będzie Ogień Pan poprosił Katara do niego dołączyć , do którego szczęśliwie spełnione . Gdy Zuko i Azula walczył w stolicy Narodu Ognia , Azula próbował strzelać Katara z błyskawica po Zuko drażnił ją jednak Zuko rzucił się w drodze i pioruna Katara uciekł nieuszkodzone .  Azula nieprzerwanie kontynuowane Katara próbując uderzyć ją zwaterbender okazuje się byćnawet wróg . Azula ostatecznie został zamrożony w bryle lodu , co pozwoliło Katara do łańcucha ją do poniższej tabeli. Jako Katara likwidacji wodę , Azula została wygenerowana bezbronny , jej klęska jazdy ją całkowicie w szaleństwo . Katara oglądałem niestety obok Zuko jak Azula pobitych się, krzyczy i płacze , co oznacza, że ​​Katara miała sympatię , a przynajmniej szkoda , dla Azula w samym końcu  

Suki

Azula vs Suki

Azula unikająca ciosów Suki

Suki i Azula pierwszy spotkałem gdy Azula, Mai i Ty Lee wytropił Appa, wykonując swoje futro szlak. Chociaż Azula nie znaleźliśmy Aang prezent zgodnie z przeznaczeniem, że przystąpił do ataku Suki tak. Suki pojechaliśmy Appa dala powodzeniem, jednak ona i jej wojownicy szybko pokonany przez trio. Zespół Azula ukradł niektóre mundury wojowników i używał ich skutecznie podbić Ba Sing Se, udając Kyoshi Warriors. Azula skutecznie manipulować emocjami Sokka jest, mówiąc mu, że jej ulubiony więzień, Suki, używane wspomnieć mu cały czas, zanim zrezygnował z niego.  Azula i suki po raz kolejny spotkali się w Boiling Rock. Zamiast walczyć Azula jednak Suki skierował swoją uwagę w stronę Ty Lee. spotkali się po raz ostatni, kiedy księżniczka Narodu Ognia Świątynia napaści powietrza Zachodniej, jednak Azula była zbyt zajęci próbuje zabić Zuko przyznać Suki.

Sokka

Sokka interrogates Azula

Sokka grozi Azuli

Relacja Sokka and Azula została ograniczona do ich statusu jako wrogów. Dwa w Omashu pierwszy spotkał , , gdy natknęli się znowu , Sokka prowadzi ją w walce dwa rzadko rozmawiali jednak, że zmieniło się, kiedy Azula utrudnia wysiłki klubowy avatar by znaleźć ogień Pana . . Ona postanowiła kontynuować swoje wysiłki korzystając z emocji Sokka jest , ujawniając, że znała jego imię i że jej " ulubiony więzień " , jest Suki , mówił o nim konsekwentnie . Ona fałszywie twierdzili, że Suki zrezygnował z szansy Sokka zawsze przychodzi na ratunek , co skłoniło go do ataku na księżniczkę w wściekłość ślepego i emocjonalnego . Próbowała zranić / zabić go z ukrytym nożem shuriken jednak Toph interweniował i podpięła ją do ściany . Sokka zażądał , aby wiedzieć, gdzie suki był przetrzymywany w niewoli , jednak Azula milczał i uciekł , gdyzaćmienie skończyło . Ten incydent opuścił dwa jeszcze bardziej gorzkie do siebie niż wcześniej.Azula Sokka próbował zatrzymać uciekających i Zuko z wrzącej Rock więzienia. Podczas tego zaangażowania , Sokka uwolnił Suki i okazał się równy mecz dla Azula , równomiernie biorąc na jej firebending z jego mieczem i dodatkowego wsparcia z Zuko  

Toph

Azula firebends at Toh

Azula atakuje Toph

Azula pierwszy spotkał Toph , kiedy i jej przyjaciele , Mai i Ty Lee , były następujące zespołu Avatar . Później, w mieście duchów Tu Zin , Toph pomógł zespołowi przez pukanie Azula dół earthbending . Po opanowany przez Aang , Katara , Sokka , Toph , Zuko i Iroh , zastrzeliła piorun w Iroh , rozpraszać innych, na krótką chwilę , więc starają się uciec . Podczas zaćmienia , Aang , Sokka i Toph wyjazd razem , aby znaleźć Lord Ognia Ozai żeby go pokonać i zakończyć wojnę. Oni przeniknęli duży metalowy bunkier , pomyślał , by ukryć Ozai , tylko odkryć Azula czeka na nich . Odporność Azula do wysyłania ciała reakcję , gdy leży świadczonych zdolności Toph do wykrywania bzdury bezużyteczne podczas przesłuchania Azula o miejscu pobytu Ozai za . W pewnym momencie , Azula monit Sokka ładować na nią w ślepej furii i przygotowane do strajku go sztyletem shuriken . Toph wyczuł ukryte niebezpieczeństwa , jednak i interweniował , przyciskając ręce Azula do ściany. Ona , wraz z innymi , porzucili swoje poszukiwania Ozai pozaćmienie skończyło i Azula uciekł  

Mai

Mai and Azula

Azula i Mai

Mai i Azula byli przyjaciółmi od najmłodszych lat , tak jak i Ty Lee Azula .  Jednakże , Azula pozornie traktowane Mai z jak najmniejszym obawy jak ona Ty Lee , przy każdej okazji, aby zawstydzić o jej sympatii Zuko . Przez całe dzieciństwo , Azula znana była podstępem , powodując Zuko i Mai wpaść fontanną razem wyłącznie w celu ich żenujące . W swoich młodzieńczych lat , jednak Azula traktowane Mai z nieco większym szacunkiem , pozdrowienia siebie z znajomości i humoru , kiedyspotkał się z księżniczką Mai w Omashu rozpocząć jej polowanie na Iroh , Zuko i późniejszym Aanga . Przy jednoczesnym poszanowaniu dla jej księżniczkę bitwy waleczność i spryt , Mai często wykazać jej brak strachu o Azula , pojawia się, gdy odmówiła zlecenie od Azula gonić Sokka i Katara w systemie odpadów wiertła . Ona otwarcie przeciwstawił polecenia i nonszalancko stwierdził: " Ona może strzelać wszystkie błyskawice ona chce na mnie - . Nie będę w tym soku osadów ścianie " , w czasie przewrotu w Ba Sing Se , pozwoliła Sokka , Toph i Ziemia króla uciec z niedźwiedzia pogłaskać kuei za , Bosko , ze względu na brak zaangażowania w tendencję do potrzeb niedźwiedzia  Jednakże , te incydenty miały miejsce w przypadku braku Azula ; . , że nie wiadomo, jak Mai postąpiłby jeśli księżniczka była obecna . Mai był pozornie niezdecydowany przeciwstawić księżniczkę wprost, choć wciąż dał Azula ciemny wygląda , gdy powrót księżniczki zamienił .  

Ty Lee

Ty Lee hugs Azula

Azula i Ty Lee

Ty Lee uznać Azula jako przyjaciela, a nawet otwarcie wyświetlane podziw dla niej. Jednak nawet ponieważ były dzieci, miała nie traktuje Ty Lee jako takie. Ponieważ Azula nie mógł znieść, aby być wtórne w umiejętności, nawet jako dziecko, pchnęła Ty Lee na ziemię, kiedy została przebita przez jej przyjaciela w akrobacji. Azula naciskał również niechętny Ty Lee do łączenia jej poszukiwania Avatar , jej brat i wujek podczas wykonywania jej przyjaciela, zmuszając konferansjer podpalić sieci pod nią i zwolnienie z najbardziej niebezpiecznych zwierząt cyrk mieliśmy. roześmiała się, gdy Zuko nazwie Ty Lee "cyrk odmieniec", choć później wyświetlane pewne obawy o nieprzyjemny dzieciństwa Ty Lee. Pomimo tego, Azula był znany od czasu do czasu nieco szacunku i troski wobec Ty Lee. Kiedy się Ty Lee krzyk, mówiąc jej, że nie dbał o nią chłopiec jako osobę, ona przeprosiła szybko i przyznał, że to jej własny kształt niepewność, że ten komentarzTreści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.