FANDOM


Ta strona składa się z relacji Azula z innymi postaciami w Świecie Avatara, z których wszystkie, z wyjątkiem jej relacji z ojcem, są zagrożone przez jej okrutną, manipulacyjną i egoistyczną osobowość.

Rodzina Edytuj

Azulon Edytuj

Young Zuko and Azula

Azula nie wykazuje zadnej skruchy po utracie Dziadka.

Azula została nazwana przez ojca na cześć jej dziadka, Azulona. Związek między nimi pozostaje tajemnicą. Ozai wspominał, że oboje byli silnymi magami ognia, jednakże, Azulon wydawał się rozczarowany umiejętnościami wnuczki. Tak samo ona nie uważała go za silnego władcę ze względu na jego wiek i moment współczucia dla Iroha. Azula nie zasmuciła się, a nawet pokazała lekkie zadowolenie, na wieść o śmierci dziadka.


Ozai Edytuj

Ozai scolds Azula

Ozai odmawia Azuli

Ozai wydaje się jedyną osobą, którą Azula uważa za równą sobie. Wyraźnie widać, że jest ulubionym dzieckiem ojca. Jako, że w lepszym stopniu opanowała magię ognia władca traktował ją z większym szacunkiem niż syna. Oprócz swoich umiejętności Azula odziedziczyła po ojcu charakter. Tak jak on, jest bezwzględna i okrutna.

Wkrótce po klęsce Narodu Ognia w Północnym Plemieniu Wody , Władca Ognia Ozai dał jej zadanie zchwytania Zuko i Iroh. Wkrótce po powrocie do Narodu Ognia z Zuko po rzekomej klęsce Avatara, Azula pokazała jej brak lojalności nawet do własnego ojca , ona chciała okłamać, nawet jego , dla jej własnych celów .Podczas zaćmienia , Zuko powiedział swojemu ojcu , że to Azula była tą, która " zabiła " Avatara w Ba Sing Se i że on przeżył atak . Ozai był wyraźnie wściekły na niepowodzenie córki w zabiciu Awatara i zdradzieckie zachowanie Zuko , ale okazało się, że Ozai nie stracił zaufania do Azuli . Podczas swojej własnej nominacji na Króla Feniksa , Ozai mianował Azulę na jego następcę jako Władcę Ognia, choć tytuł stracił tak dużą wartość w obliczu Króla Feniksa, wyższego rangą niż Władca Ognia.

Wcześniej Ozai powiedział Azuli , że nie weźmie udziału w ataku na Królestwo Ziemi, choć wcześniej miała brać w tym udział, i od razu poczuła że ojciec ją bagatelizuje i że została ewidentnie skrzywdzona przez co czuła, zaniedbanie ze strony jej ojca . Możliwe jest, że po tym jak została zdradzona przez Ty Lee i Mai , Azula myślała że jej ojciec był jedyną osobą, od której mogłaby otrzymać bezinteresowne uczucia.

Iroh Edytuj

Belly bounce

Azula i Iroh walczą

Azula okazywała niedbałość, a nawet brak szacunku do swojego wuja , Iroh. Już jako dziecko , Azula miał bardzo niską opinię o wuju, mówiła o nim " Jego Królewska Herbaciana Mość" , natychmiast podpaliła lalkę którą wysłał jej z miasta Królestwa Ziemi , i nazwał go" słabym i przegranym " za nie dokończenie zdobywania Ba Sing Se po śmierci jego syna , Lu Tena co spowodowało że był zbyt przygnębiony , aby kontynuować oblężenie .   Lata później , kiedy Iroh przypadkiem zatruł się przez zjedzenie Białego Jade Flower ( myląc go z kwiatem Białego Smoka ) , on i Zuko rozważali możliwości gdzie powinni iść , aby znaleźć antidotum . Ich opcje były dwie albo pójście do Królestwa Ziemi , gdzie grozi im możliwość rozpoznania ich tożsamości i oskarżenie o przynależność do Narodu Ognia , uwięzienie i ewentualnie zabicie, lub z powrotem do Narodu Ognia ,gdzie byli oni obecnie postrzegani jako zdrajcy . Z dużą szansą na to że w Narodzie Ognia natychmiast zostaną przekazywani Azuli powinni wybrać ostatnią opcję i zdecydowali się na Królestwo Ziemi, wskazując że śmierć byłaby lepsza niż szansa skierowania ich do Azuli. Nazwała go także " Wujek Grubasek " . oraz " Stary ramol Wujek " Azula wyrażała podniecenie na myśl, że wuj może umrzeć w walce, stawiając Ozai następnego w kolejce do tronu kiedyś zaatakowała Iroh kulą ognia - . po tym jak , jak to określiła , " poddała się z honorem " - i poważnie go zraniła .

Ursa Edytuj

Azula's visions

Azula i jej matka Ursa

Niewiele wiadomo na temat związku między Azula i jej matką , Ursą , wnuczką Avatara Roku . Wiadomo , że bardzo dbała o Zuko zaniedbując ją , pomimo żę jej córka , księżniczka Azula , posiadała więcej zdolności w magii ognia.To miała przeciwnie uczucia wobec swoich dzieci niż jej mąż Ozai, który stwierdził, Azula "narodziła się szczęśliwa " , gdy Zuko "Miał szczęście urodzić się ". Widać było, Azula często była karcona przez Ursę za niemiłe i bez szacunku uwagi o jej bracie , wujeku, czy dziadeku.

Po podsłuchaniu konfliktu między Władcą Ognia Azulonem i Ozai'em , Azula kpiąco poinformował Zuko , że ich ojciec miał zamiar wykonania polecenia Azulona aby zabić swego syna . Zuko powtarzał sobie " Azula zawsze kłamie ", ale kiedy jego matka ostatecznie się z nim pożegnała , stwierdziła, że ​​wszystko, co uczyniła było by go chronić . Zostało w końcu ujawnione, że ​​jej " zdradzieckie " działania, tamtej nocy były w celu ratowania Zuko , powodując śmierć Azulona i jej wygnanie . Należy zauważyć jednak, że Azula wydaje się nie wykazywać troski w ogóle lub smuteku z powodu śmierci dziadka lub zniknięcia jej własnej matki, zwłaszcza gdy okaże się, że Ozai będzie koronowany na Władcę Ognia . Jak ojciec i jej rodzina on pragnienie tylko władzy.

Wrogowie Edytuj

Zuko Edytuj

Zuko and Azula in royal robes

Azula i Zuko

Zuko , określany również jako Zuzu przez Azulę jest to jej starszy brat. Rodzeństwo pozornie ma niewielki uznanie dla siebie . Nawet będąc młodszym rodzeństwem, Azula okłkłamywała Zuko i czerpała przyjemność w torturowaniu go, choć wiedziała, że ​​Zuko uważa że " Azula zawsze kłamie " (jak sam wielokrotnie powtarz , pozornie , aby przekonać samego siebie ) , i często byał w stanie manipulować nim . Najbardziej godne uwagi jest to , gdy użyła jego nadziejii na odzyskanie honoru , aby skłonić go do zdrady Iroh i dołączenia do niej w ataku na awatara i podboju Ba Sing Se . Jednak po ich sojuszu ,w relacjii Azuli z jej bratem stopniowo zacząły się drastyczne zmiany . Azula wyraziła zaniepokojenie na temat Zuko po odkryciu , że potajemnie odwiedza uwięzionego Iroh , ostrzegając go , że jeśli ktoś odkryłby, że spotykał się ze swoim wujkiem , może to być mylnie interpretowane jako spisek . Azula łaskawie poleciła Zuko aby był bardziej ostrożny w odniesieniu do Iroh, kończąc jej ostrzeżenie, z wykorzystaniem jego stareg pseudonimu Zuzu dla efektu .  W czasie swoich wakacji na wyspie Ember , Azula była we wspólnej nostalgii i depresji ze swoim bratem gdy przebywali latem na plaży w domu rozpadającej się ich rodziny . Po znaleziono Zuko przez Azulę w starym domu , powiedziała mu odejść, zaznaczająć, że rozumie jego uczucia wobec tego miejsca. Wraz z Mai i Ty Lee, Azula później pomaga Zuko zrozumieć, dlaczego czuł się rozgniewany , przyjmując rolę tłumacza , każdy opowiada o swoich doświadczeniach życiowych , które ukształtowały ich jakimi kim są. Kiedy przyszła jej kolej , Azula powiedziała że zdaje sobie sprawę , że ich matka kochała Zuko bardziej , ale w przeciwieństwie do swojego brata , nie czuje potrzeby opieki lub spędzania czasu z Matką . Chociaż , z każdym momencie współczucia wobec brata , Azula łączyła , jej zwykłą zimną niefrasobliwość ,robiąc z tego spektakl przypominający relację miłość - nienawiść . W pewnym momencie Zuko końcu odwarzył się zwierzyć ze swoich uczuć niepewności i dezorientacji wobec Azulii . Chociaż z lekko sympatycznym stosunkiem do niego , ona odruchowo uznaje to za żałosne , choć nieco żartobliwym tonem .

Podczas zaćmienia , Zuko wyznał Ozaiowi że to była Azula , której nie udało się zabić Avatara i że skłamała mu aby uniknąć kary . Następnie Azula spotyka Zuko ponownie,gdy ten pomaga uciec rodzinie Sokki z więzienia w Boiling Rock. Pomimo jej pomysłowych taktyk i ataków , nie udało się jej ani razu trafić w Zuko , który łatwo unika jej ataków,
Boiling Rock battle

Azula walczy z Bratem

choć należy zauważyć , że Azula walczył zarówno z Zuko i Sokką , który w tym momencie był bardzo zdolnym szermierzem ,w tym samym czasie . Po tym, jak ona i Ty Lee uciekły z pola bitwy i zostawiły innych na śmierć, jej przyjaciółka Mai zdradziła ją i uratowała życie Zuko , w refleksji , że wciąż go kocha . Zuko uciekł z powodzeniem wraz z jego nowymi przyjaciółmi, pozostawiając Azulę wściekłą .Mai oficjalnie wyrzekła się lojalności wobec Azulii , co skłoniło ją ​​do walki z Mai , Azula zaatakowała Mai, wtedy Ty Lee przyszła jej z pomocą. Mimo, że ukrywała emocjonalne skutki incydentu gniewem , Azula załamała się przez zdradę jej dwóch przyjaciółek .
Azula hanging from a cliff

Azula zadowolona z ataku na brata

Azula zaatakowała Zuko i jego przyjaciół w Zachodniej Świątyni Powietrza . W tym momencie było jasne, że chciała zabić własnego brata . Walczyła z Zuko na czubku sterowca, gdy jego przyjaciele uciekli . Azula próbował wyprowadzić potężny atak na Zuko , jednak , jak on odpowiedział z równie potężnym ruchem , oboje zostałi zrzuceni ze sterowca przez potężny wybuch , który nastąpił po kolizji z ich ataków .Azula spada , co byłoby pewną śmierć gdyby nie uratowała się , używając jej magii ognia do odepchnięcia się w stronę skały i użyła jej szpilkę do włosów , aby wbić się w skałę i zawisnąć bezpiecznie. Patrzyła jak Zuko odlatuje ze złowrogim wyrazem twarzy , wyraźnie gotowa aby ponownie walczyć z bratem.

Ważne jest, aby pamiętać, że gdy Azula spadała , Zuko pokazał prawdziwy żal, wierzył , że naprawdę umiera . To, w połączeniu z miłością Azuli do Zuko podczas ich mieszkania razem , okazuje się , że są oni najlepszą opiekę dla siebie , ale ze względu na ich różne poglądy na temat życia i charakteru ich wychowania ( Zuko przez Ursę i Iroh, Azula przez Ozaia ) , nie mogą się porozumieć . Chociaż początkowo niejasne , szybko stało się jaśniejsze , wściekłość Azulii w kierunku jej brat pochodziła z jej impulsywnej potrzeby krytykowania i pomniejszania go oraz chwalenia się faworyzowaniem jej przez ojca, nawet gdy sytuacja nie wzruszyła go i nawet gdy Azula jasno dawała do zrozumienia, że nie dba o akceptację jej przez matkę.. To widocznie wynika z ogromnej i podświadomej zazdrości o matkę sprzyjającą Zuko .

Zuko i Azula końcu walczyli po raz ostatni w dniu przybycia Komety Sozina. Zuko i Katara przybyli na koronację Azulii gdzie Zuko zadeklarował siostrze , że zostanie Władcą Ognia zamiast niej . Azula natychmiast rzuciła wyzwanie aby staneli do Agni Kai o koronę , które chętnie przyjąła. Nie jest jasne , czy zrobiła to, bo zdała sobie sprawę, że prawdopodobnie nie jest w stanie skutecznie walczyć zarówno z Zuko i Katarą, czy z powodu jej pragnienia zabicia Zuko i przezwyciężenia jej załamanego stan psychicznego . Gdy Katara przypomniała Zuko , że wcześniej przyznał się że nie jest w stanie pokonać Azulii samodzielnie , po prostu stwierdził, że Azula była jedynie małym błędem, poślizgiem i , wskazując, że wyczuł niestabilność umysłową Azulii , która miał nadzieję, da mu przewagę, pokonać ją i zachować Katarę z dala od niebezpieczeństwa .
Zuko fights Azula

Azula walczy z bratem

Toczyli bezbłędny pojedynek Zuko równie dopasowany co Azula cios - za - cios . Kiedy w końcu Zuko udałó się przewrócić Azulę, Ona pozornie stała się bardziej oburzona. Gdy Zuko próbował podrażnić ją tym że nie użyła jeszcze błyskawicy, bo boi się że on ją przekieruje , ona natychmiast naładowała potężny atak błyskawicy . Zdawała się kierować w Zuko , jednak celem ataku okazała się Katara, który z niepokojem obserwowała bitwę z boku . Zuko skoczył przed błyskawicą , przekierował ją na tyle , aby zapobiec natychmiastowej śmierci , ale i tak został ciężko ranny. Azula zaśmiał się maniakalnie i przystąpiał do walki z Katarą , która ostatecznie zwabiła ją zamrażając je obie w bloku lodu i topiąc go w takim stopniu, że była w stanie związać ręce Azula i przywiązać ją do podłożu]a. Po pokonaniu Azulii , Katara poszła leczyć Zuko. Zobaczenie że Zuko żyje i stoi o własnych siłach po jej ataku w końcu spowodował mentalność Azulii do upadku. Zaczęła krzyczeć dziko i oddychać ogniem , krzyczy , walczy , płacze niekontrolowanie i mamrocze niezrozumiale jej emocje wymkneły się spod kontroli . Zuko obserwował , jak jego siostra niestety rozpada się psychicznie.

Azula została uwięziona w placówce zdrowia psychicznego w Narodzie Ognia po przegranej bitwie. Rok później , Zuko , teraz Władca Ognia , odwiedził Azulę . Próbował wiele razy , aby uzyskać informacje o miejscu pobytu matki Ursy od ich ojca , ale nie dowiedział się . Wiedział, że Azula była jedyną, która mógła dostać od Ozaia informację. Pomimo różnic , Azula zgodziła się mu pomóc , nie wymagając nagrody , mówiąc, że" zadowolenie Władcy Ognia będzie rekompensatą" , i że od kiedy zostaał umieszczona w ośrodku, każdego dnia zastanawiała się, co stało się z ich matką .

Azula escapes

Azula strzela w Zuka błyskawica

Gdy Zuko zorganizował spotkanie pomiędzy nią a Ozai'em w więzieniu, zachowywała się wrogo wobec brata, przewracając go kiedy przyniósł herbatę ,aby uprzyjemnić tą nieprzyjemną sytuację, i oskarżając go o chęć oglądania jej pijącą napuj jak zwierzę . Ty Lee natychmiast zablokował chi wściekłej Azulii, ale Zuko odesłał ją , delikatnie kładąc teraz sparaliżowaną Azulę z powrotem w jej wózku inwalidzkim. Gdy Zuko stwierdził, że chciał tylko , wnieść trochę godności dla nich , ona natychmiast stwierdział, że jedynym sposobem na to było ​​zostawić ją i ich ojca , aby porozmawiali na osobności .

Azula spełniła części umowy i wyciągneła pożądaną informacje od Ozaia , ale jej szalone usposobienie skłoniło ją ​​do pozornego zniszczenia listu , który mogłyby prowadzić do pobytu Ursy na oczach Zuko , zapewniając tym samym sobie miejsce w poszukiwaniu jej była Zuko potrzebne]a , co wiedziała . Została zwolniona z zakładu psychiatrycznego i mogła towarzyszyć jej bratu. Mimo, że jej brat zastosował się do jej prośby , pozostał skupiony i czujny , na każdy jej ruch , nawet zapraszając swoich przyjaciół , aby mieć oko na nią w czasie ich podróży.

Relacja Zuko i Azuli osiągnęła punkt krytyczny gdy Zuko walczył ze swoją siostrą , aby uniemożliwić jej zabicie ich matki . Azula zapytała brata , dlaczego walczył , biorąc pod uwagę , że nie chce być Władcą Ognia , a także dlaczego, jej nie zabił , kiedy miał okazję , chyba że potrzebuje jej do " uwolnienia go " od tego ciężaru . Zuko odpowiedział , że wie że,tron, ciężar i wszystko to, to było jego przeznaczenie ,odpowiedział też, że nie zabił jej z jednego prostego powodu: nie ważne jak straszne były ich relację i zawsze będą, ona nigdy nie przestanę być jego siostrą,na której mu zależy.

Azula, zdając sobie sprawę , że ktoś w końcu kochał ją bezwarunkowo , zaprzestaje ataku na Zuko i ucieka , pozostawiając Ursę żywą. Zuko gonił za nią , błagając o jej powrót , aby mógł jej pomóc . Ze łzami w oczach , Azula odpowiedziała "Tak jak zawsze , Zu - Zu ... nawet jeśli jesteś silny , jesteś słaby , " po tym uciekła do Doliny Zapomnienia.

Chan Edytuj

Azula and Chan

Azula i Chan całują się

Chan i Azula mieli bardzo krótką relację. Po przybyciu na imprezę Chana, Azula prawi mu bardzo długi i kontrowersyjny komplement na temat jego garnituru, który Chan'owi wydawał się dziwny. Niemniej jednak później dwoje dzielą romantyczny wieczór na werandzie. Pocałowali się z Chan'em po tym jak powiedział że Azula jest ładna. Azula, jest niedoświadczona w romansach, więc wróciła do swojej strefy komfortu manipulacji i dominacji nad innymi i powiedziała: "Razem, ty i ja będziemy najsilniejszą para na całym świecie! Zdominujemy Ziemię!" Oświadczenie to, w połączeniu z wytworzeniem niebieskiego ognia przez Azulę sprawiło że przestraszony Chan poszedł nieśmiało z powrotem do domu, pozostawiając rozczarowaną Azulę. Po pewnym czasie spędzonym z przyjaciółmi na plaży, Azula mści się na Chan'ie poprzez plądrowanie jego domu wraz z innymi, pozostawiając Chan szlochającego. Azula nie spotyka Chan'a ponownie.

Aang Edytuj

Three way duel

Azula walczy z Aangiem

Aang , Avatar wraz z bratem i wujem Azuli stał się celem księżniczki. Na początku przy ich spotkaniach, Azuli prawie udawało się go pokonać, zazwyczaj zmuszając go do ucieczki .  Później, jednak udowodnił , że z jego nowo zdobytymi umiejętnościami magicznymi, mógłby mieć szansę przeciwko nie . Aang pokonał ją w walce na szczycie wiertła Narodu Ognia przy murach Ba Sing Se z małą pomocą Momo , choć zwyciężył walka była dla niego ciężka. W kryształowych katakumbach, ona, a obok Zuko,staneli ponownie przeciwko Aang'owi , któremu pomagała Katara . Po długiej walce po przybyciu Dai Li gdy zrozumiał że są w mniejszości, Aang próbował wprowadzić się w Stan Avatara, ale został uderzony przez piorun Azuli zanim mógł zakończyć transformację. Gdy Azula i Zuko wrócili do domu , Azula poinformował Władcę Ognia Ozai że to Zuko był tym, który zabił Awatara , chroniąc się w przypadku gdyby Avatar przeżył atak .  Podczas zaćmienia , Azula ponownie walczyła z Aang'iem , odkrywając że przeżył atak . Kazała agentom Dai Li atokawać Aang'a i jego grupę , blokując ich podczas zaćmienia . Aang ostatecznie przestał gonić Azulę , chcąc zmierzyć się z Władcą Ognia . Jego próby kończą się niepowodzeniem , jednak gdy Azula rozprasza Sokkę podczas ostatnich chwil zaćmienia , rujnuje ich atak, zmuszając ich do porzucenia misji .  Azula nie spotyka Aang'a ponownie, aż do jej ataku w Zachodniej Świątyni Powietrza , jednak jej głównym celem byłó wyeliminowanie Zuko , który pośrednio spowodował że jej dawne przyjaciółki , Mai i Ty Lee, ją zdradziły.  Zuko zają Azulę wystarczająco długo aby Aang zdążył uciec. To był statni raz, kiedy Aang i Azula stali naprzeciw siebie przed końcem wojny. Podczas gdy Aang walczył z Władcą Ognia Ozai'em po przybyciu Komety Sozina, Azula została ostatecznie pokonana przez Zuko i Katarę. Ze wszystkich wrogów Aang'a, Azula była jedynym, któremu udało się go zabić.Od pioruna Azuli połączenie Aanga z jego poprzednimi wcieleniami zostaje zerwane, i blokuje jego połączenie ze stanem Avatara, dopóki nie zostało ono później przypadkowo przywrócone podczas jego walki z Ozai'em. Azula okazała się bardzo właściwym przeciwnikiem dla Aanga w czasie swoich kilku walk twarzą w twarz, nawet zmuszając Aang'a w defensywie, do urzycia dwuch elementów na raz, świadczy o jej poziomie umiejętności. Drugi raz spotkali się rok po zakończeniu wojny, gdy Zuko wezwał zespół Avatar do Pałacu Królewskiego by ogłosić swój zamiar odszukania jego matki Ursy. Gdy Azula weszedł do pokoju, Aang natychmiast zaniepokojony i przygotowany do obrony , ostrzegając Azulę , że nie chce jej skrzywdzić . Azula w ogóle nie była pod wrażeniem Awatara,stała obojętnie gdy Zuko wyjaśniał sytuację dla swoich przyjaciół . W następstwie tej małej bójki , Azula całkowicie zbywała wysiłki Aang'a, aby dogadać się z nią , nakazując mu, aby był ostrożny z jej bagażem i była szydercza dla grupy przy każdej okazji . Podczas ich podróży do Hira , Aang pozostał na straży jej obecności w przypadku gdyby próbowała atakować ich w jaki kolwiek sposób , ale nadal był skłonny dać jej szansę, aby znaleźć spokój znajdując Ursę. Gdy grupa napotkał ducha wilka, Azula zeskoczył z Appy aby poradzić znim sobie samodzielnie, co skłoniło Aang'a aby uratować ją zeskoczyć i spalić swoją lotnię w locie. Chociaż Azula później uratował zespół od roju osmole, stosunki między Aang'iem i Azulą pozostawały napięte. Azula odrzucając jego próby zawarcia pokoju z nią i zmusiła go do pozostania na baczności , ponieważ byli coraz bliżej miasta rodzinnego Ursy.  Po tym jak Azula uciekła i znikneła w Dolinie Zapomnienia, Aang wyraził zadowolenie, że Azula może się zmieniła , powołując się na to że zostawiła list stanowiący warzny dowód dla Zuko. Sokka twierdził, że ona po prostu rzuciła go przez przypadek , ale Aang podkreślił, że Swiadomie to zrobiła.  Aang , jest reinkarnacją Avatar Roku pradziadka Azuli, ma specjalny duchowy stosunnek do Azuli. 

Katara Edytuj

Katara freezes Azula

Katara i Azula w lodzie

Relacja Katary i Azuli została ograniczona do tego że są wrogami ich interakcje ograniczają się do walki . Podczas konfrontacji w Tu Zin , Azula próbował trafić ją, kiedy Katara starała się uniemożliwić jej porwanie Aang'a. Krótko przed spotkaniem w Ba Sing Se , Katara sobie sprawę, że kobieta, która była rzekomo Suki to faktycznie Azula w przebraniu po zauwarzeniu koloru jej oczu. Obie walczyły w kryształowych katakumbach w Ba Sing Se, w pierwszej części bitwy, Azula została unieruchomiona przez Katarę, której udało się na chwilę ujarzmić Azulę mackami z wody, Zuko uwolnił swoją siostrę Katara chciała znów chwyć ją i zaczęli walczyć. Gdy Zuko postanowił walczyć z Azulą aby w ostatecznej bitwie zdecydować, kto będzie Władcą Ognia poprosił Katarę aby do niego dołączyła, na co Katara się zgodziła. Gdy Zuko i Azula walczył w stolicy Narodu Ognia , Azula próbował strzelić w Katarę błyskawicą po tym jak Zuko rozdrażnił ją, jednak Zuko rzucił się na drogę pioruna Katara nie została trafiona.  Azula nieprzerwanie kontynuowała atak na Katarę próbując uderzyć ją mag wody okazuje się być wymagającym przeciwnikiem. Azula ostatecznie został zamrożona w bryle lodu, co pozwoliło Katarze przywiązać ją łańcuchami poniższej kraty. Gdy Katara rozpuściła lód , Azula została bezbronna , jej klęska wprawiła ją w całkowite szaleństwo . Katara z żalem ogląda obok Zuko jak Azula krzyczy i płacze , co oznacza, że ​​Katara miała do niej sympatię , a przynajmniej było jej szkoda Azuli na samym końcu.  

Suki Edytuj

Azula vs Suki

Azula unikająca ciosów Suki

Suki i Azula pierwszy spotykają się gdy Azula, Mai i Ty Lee wytropiły Appę, idąc za szlakiem z jego futra. Chociaż Azula nie znalazła Aang'a, przystąpiła do ataku Suki. Suki odgoniła Appę z powodzeniem, jednak ona i jej wojowniczki szybko zostały pokonane przez trio. Zespół Azula ukradł niektóre mundury wojowniczek i użył ich aby skutecznie podbić Ba Sing Se, udając Wojowniczki Kyoshi. Azula skutecznie manipulowała emocjami Sokki, mówiąc mu, że jej ulubiony więzień, Suki, wspomina jej o nim cały czas. Azula i suki po raz kolejny spotkał się w więzieniu Boiling Rock. Zamiast walczyć z Azulą, Suki skierował swoją uwagę w stronę Ty Lee. spotkał się po raz ostatni, kiedy księżniczka Narodu Ognia napadła na Zachodnią Świątynie Powietrza, jednak Azula była zbyt zajęta próbą zabicia Zuko by zauwarzyć Suki.

Sokka Edytuj

Sokka interrogates Azula

Sokka grozi Azuli

Relacja Sokki i Azula została ograniczona do ich statusu jako wrogów. Pierwszy raz spotkali się w Omashu. Gdy znowu się spotkali, Sokka walczył z nią. Rzadko rozmawiali jednak, zmieniło się to, kiedy Azula utrudniałą drurzynie avatara znalezienie Władcy Ognia. Azula postanowiła kontynuować swoje wysiłki wykorzystając emocjię Sokki, ujawniając, że znała jego imię i że jej " ulubiony więzień ", to Suki , mówiła o niej długo. Fałszywie twierdziła, że Suki zrezygnował z nadzieji że Sokka zawsze przychodzi na ratunek , co skłoniło go do ataku na księżniczkę w ślepej wściekłość. Próbowała zranić / zabić go z użyciem ukrytego noża jednak Toph interweniował i przykuła ją do ściany. Sokka zażądał, aby powiedziała mu, gdzie suki jest przetrzymywana, jednak Azula milczała i uciekła, gdy zaćmienie się skończyło. Ten incydent zostawił tą dwujkę z jeszcze bardziej gorzkimi uczuciami do siebie niż wcześniej.Azula próbował zatrzymać uciekających z więzienia Boling Rock, Zuko i Sokkę. Podczas tego zajścia, Sokka uwolnił Suki i okazał się równym przeciwnikiem dla Azuli. Walczył z nią i jej magią ognia z pomocą Zuko.   

Toph Edytuj

Azula firebends at Toh

Azula atakuje Toph

Azula pierwszy spotkał Toph , kiedy ona i jej przyjaciele , Mai i Ty Lee , śledziły zespuł Avatara. Później, w mieście duchów Tu Zin , Toph pomógła zespołowi przez zaatakowanie Azuli swoją magią ziemii. Po otoczeniu przez Aang , Katara , Sokka , Toph , Zuko i Iroh, Azula strzeliła błyskawicą w Iroh, by rozproszyć innych, na krótką chwilę , starając się uciec. Podczas zaćmienia , Aang , Sokka i Toph razem wyruszyli, aby znaleźć Władcę Ognia Ozai'a aby go pokonać i zakończyć wojnę. Weszli do dużego metalowego bunkra, zbudowanego by ukryć Ozai'a, ale czekała na nich tylko Azula.Kontrola Azuli nad własnym ciałem, była tak dobra że wykrywanie kłamstw przez Toph byłó bezurzyteczne podczas przesłuchania Azula opowiadała bzdury o miejscu pobytu Ozai'a. W pewnym momencie , Azula wściekła chciała zaatakować Sokkę ukrytym nożem. Toph wyczuła ukryte niebezpieczeństwo i interweniował , przyciskając ręce Azula do ściany. Wraz z innymi, porzucili swoje poszukiwania Ozai'a gdy zaćmienie się skończyło Azula uciekła.  

Mai Edytuj

Mai and Azula

Azula i Mai

Mai i Azula były przyjaciółkami od najmłodszych lat , tak jak Ty Lee i Azulą. Jednakże, Azula pozornie traktowała Mai z bez najmniejszą obawy tak jak Ty Lee. Korzystała z każdej okazji, aby zawstydzić ją na temat jej sympatii do Zuko. Przez całe dzieciństwo , Azula znana była z podstępów, spowodowała że Zuko i Mai wpadli razem do fontanny wyłącznie w celu ich upokorzenia. Jako nastolatka, Azula zaczeła jednak traktoważ Mai z nieco większym szacunkiem , witały siebie z grzecznością i humorem , gdy księżniczka spotkał się z Mai w Omashu aby rozpocząć jej poszukiwanie Iroh'a , Zuko i później Aang'a . Przy jednoczesnym podziwie dla waleczność i sprytu Azuli , Mai często wykazywła jej brak strachu przed Azulą , pokazane jest to, gdy odmówiła wykonania polecenia od Azuli czyli gonienia Sokki i Katary w systemie odpadów wiertła. Otwarcie przeciwstawiła się temu i nonszalancko stwierdziła: " Ona może strzelać we mnie wszystkie błyskawice jakie chce - . Nie będę się taplać w tym ścieku z osadów " .Ba Sing Se , pozwoliła Sokka , Toph i Królowi Ziemi uciec z niedźwiedziem, Bosko , ze względu na brak zaangażowania w spełnianie potrzeb niedźwiedzia.  Jednakże , te incydenty miały miejsce w przypadku nie obecności Azuli, co znaczy: że nie wiadomo, jak Mai postąpiłby jeśli księżniczka byłaby obecna . Mai bya pozornie niezdecydowany aby przeciwstawić się księżniczkę wprost, choć wciąż posyłała Azuli ciemne spojżenia , gdy ta się odwracała.Ich przyjaźń skończyła się, gdy Mai zdecydował się pomóc Zuko w ucieczce z więzienia przez ponowne uruchomienie jego gondoli i pokonując strażników, którzy próbowali przeciąć linę. Azula zakwestionował uważnie jej zachowanie, dlaczego ona mu pomaga, mówiąc jej: "Znasz konsekwencje." Gdy Mai chłodno zasugerował, że Azula się przeliczyła i oświadczyła, że kocha Zuko bardziej niż się obawia Azuli, księżniczka wpadła w złości, usiłując zabić Mai z jej magią ognia. Jednak Ty Lee pomogła Mai i tym samym również zdradziła Azulę. Azula szybko kazała je aresztować, kończąc jej przyjaźń z nimi. Po wojnie, Ty Lee i Mai został zwolnieni z więzienia. Mai wróciła do Zuko i stali się szczęśliwą parą.   

Ty Lee Edytuj

Ty Lee hugs Azula

Azula i Ty Lee

Ty Lee uznawała Azulę jako przyjaciułkę, a nawet otwarcie pokazywała podziw dla niej. Jednak nawet gdy były dziecimi, Azula miała nie traktowała tak Ty Lee. Ponieważ nie mógł znieść, że nie potrafiła powtórzyć, osiągnąć niekturych umiejętności Ty Lee. Nawet jako dziecko, pchnęła Ty Lee na ziemię, kiedy została przez nią przebita w akrobacjiach. Azula naciskała również na niechętną Ty Lee do dołączenia do jej w poszukiwania Avatara , jej brata i wujeka podczas przedstawienia Ty Lee, Azula zmusiła drektora cyrku do podpalenia sieci zabespieczającej pod nią i wypuszczenie najbardziej niebezpiecznych zwierząt jakie mieli w cyrku.Roześmiała się, gdy Zuko nazwał Ty Lee "cyrkowym dziwadłem", mimo to później wysłuchała histori o nieszczęśliwym dzieciństwie Ty Lee. Pomimo tego, Azula wykazywała od czasu do czasu nieco szacunku i troski wobec Ty Lee. Kiedy wywołała płacz u Ty Lee, mówiąc jej, że chłopcy nie dbają o nią jako o osobę, przeprosiła szybko i przyznała, że to jej własna niepewność,wpłyneła na ten komentarz.Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.