FANDOM


URN icon

Pytonakonda to mięsożerny wąż, który, choć niebezpieczny, jest trzymany jako zwierzę domowe przez niektórych mieszkańców Miasta Republiki. Znany jest z owijania się wokół swoich ofiar, głównie małych zwierząt, takich jak ogniste fretki, by je unieruchomić.[1]

Historia Edytuj

W 167 AG pan Feng trzymał pytonakondę w swoim sklepie zoologicznym. Kiedy młody Bolin otworzył klatkę zwierzęcia, chcąc ratować Pabu przed zjedzeniem, pytonakonda rzucił się na chłopca, próbując go udusić. Jednak z pomocą przyszedł Mako, który chwycił węża za ogon i umieścił go w klatce, gdzie ten syknął ze złością na braci.[1]

Anatomia Edytuj

Pytonakonda to wąż z długim, zwiniętym ciałem pokrytym łuskami. Ma smukłą głowę, a w paszczy posiada wiele ostrych zębów i długi, rozdwojony język. Z ciała stworzenia wychodzą cztery kończyny, wszystkie wyposażone w ostre pazury.

Zachowanie Edytuj

Chociaż pytonakondy często służą jako zwierzątka domowe, są naturalnie agresywne i atakują ludzi, kiedy czują się zagrożone. Pytonakonda owija się wokół swoich ofiar, głównie małych zwierząt, takich jak ogniste fretki, by unieruchomić je, udusić i zjeść.

Nawiązanie Edytuj

Pytonakonda jest podobna do pytona w tym sensie, że oba te zwierzęta owijają się wokół swojej ofiary. Duży rozmiar stworzenia może być również przypisany do obu jego imienników, jako że pytony i anakondy są jednymi z największych gatunków węży na świecie. Choć węże te nie mają nóg, wszystkie wyewoluowały z jaszczurek, co tłumaczy obecność kończyn u pytonakondy.

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Hedrick, Tim (scenariusz). (16 sierpnia 2013). "Republic City Hustle (część 2)". Republic City Hustle. Odcinek 2. Nickelodeon.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.