FANDOM


Przejęcie Omashu był wydarzeniem, w którym wojska Narodu Ognia najechali miasto Omashu, druga największa twierdza the Earth Królestwa. To zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem dla Narodu Ognia, jak Król Bumi poddał minutę Omashu został zaatakowany.Przechwytywania był ogromny cios dla Królestwa Ziemi, pozostawiając Ba Sing Se w ostatniej wielkiej twierdzy stojącej. Pomimo zwycięstwa Narodu Ognia, jednak grupa obywateli Omashu utworzyło grupę oporu, na czele z kapitanem Yung.Przechwytywania spowodowało ojciec Mai został mianowany gubernatorem nowo podbitego miasta. Kilka tygodni później, Księżniczka Azula przyszedł szukając jej stary przyjaciel, Mai, aby pomóc jej uchwycić jej brata i wujka. Ona przemianowana miasto Omashu "New Ozai" na cześć ojca. Awatar Aang i jego przyjaciele wrócili również rozpocząć szkolenie Aang jest z Bumi. 

Historia Edytuj

Plik:250px-Pentapox.png

Pomimo zwycięstwa , buncie utworzone w mieście wciąż stanowi zagrożenie dla Narodu Ognia . Niezależnie ,miasto było pod kontrolą firmy , i powstrzymując wydawała sięprzegrana . Wszystko zmieniło się jednak wraz z pojawieniem się zespołu Awatar, który szukasz Bumi . W tym samym czasie , księżniczka Azula przybył do korzystania z pomocy swojego przyjaciela , Mai . , Podczas gdy w Omashu ,Avatar i jego przyjaciele opracował plan uwolnienia obywateli Omashu udając , że wszystkie one były nękane zakaźnej i śmiertelnej choroby. Gubernator spadła do programu , i pozwolił obywatelom opuścić .

Jego dwa -letni syn , Tom- Tom, jednak skończyło się następujące obywateli z Omashu .Myślenieodporność porwany jego syn ,wojewoda zaproponował Króla Bumi na powrót syna . Po wysłuchaniu tego , Azula gniewnie uznaje gubernatora słabe linijki , i zdecydował, że Mai by przeprowadzić wymianę zakładników z pomocą jej i Ty Lee. Azula następnie przemianowany Omashu "Nowy Ozai " na cześć ojca i wyszedł. Drużyna Avatara spotkał Azula i jej przyjaciół na szczycie budowy miasta do wymiany zakładników . Azula następnie wychowany , że byłoby głupotą handlować potężnego króla earthbending dla chłopca . Mai zgodził , i zapowiedział, żesprawa została wyłączona. Jako Aang wystartował po Bumi , przypadkowo spadł poza jego szalik z głowy , tym samym ujawniając swojej tożsamości , aby Azula .Następnie wywiązała się walka . Po Aang udało się hamulec łańcucha z metalowej trumny Bumi za ,dwa zsunął rynny mail z Azula w pościg .

Azula in Omashu

Azula atakuje Aang i Bumi.

Tymczasem Katara walczył Ty Lee i Mai , gdy Sokka przyniósł Tom- Tom z bezpieczeństwem . Ty Lee wkrótce zablokowane chi Katara , zapobiegając jej od zginania . Prawo, gdy Mai miał zabić Katara , jednak Sokka rzucił bumerang na nią , przewracając sztylet z dłoni . Appa następnie wysadzili ją i Ty Lee od budynku . Katara i Sokka , a następnie próbował ratować Aang i Bumi . Azula jednak udaremnione w dwóch strzelając niebieskie płomienie pomiędzy nimi. Bumi używane głową stworzenie dużego głazu , niszcząc koszyk Azula używanych do ich prowadzenia .

Teraz przedstawia bezpieczeństwa , Aang wątpliwość Bumi dlaczego poddał . Bumi powiedział mu , że czeka na odpowiedni moment , aby uderzyć z powrotem , co było , dlaczego nie mógł wyjechać. Następnie powiedział Aang , że musi znaleźć earthbending nauczyciela który czekał i słuchał przed trafieniem , i że nie może być on. Następnie licytuje Aang pożegnanie i wyszedł. Po zaręczynach , Azula , pozostawiając Omashu z przyjaciółmi , postanowił , że chce dodać Avatar do swojej listy celów. Tymczasem Aang wrócił Tom- Tom z powrotem do gubernatora i jego żony

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.