Początki, część 1 (ang. Beginnings, part 1) to dziewiętnasty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 18 października 2013 roku w Stanach Zjednoczonych i 27 lutego 2014 roku w Polsce.

streszczenie[edytujedytuj kod]

Korra wchodzi do swiata duchow poznaje tam avatara o imieniu Wan.

Opis[edytujedytuj kod]

Korra wchodzi do swiata duchow

Korra doprowadza się do wnętrza domu, w którym Mędrcy przeciwpożarowe zamieszkania. Szałwia szef mówi, że Korra jest zainfekowany ciemnym duchem i że jeśli ona nie odzyskać w czasiecyklu Avatar przestanie istnieć . Korra jest obniżony w podziemnym stawie , gdzie łączy się z czterech z jej poprzednich wcieleń : Aang , Roko , Kyoshi i Kuruk . Ona zna, kim są i co mają powiedzieć jej . Wtedymłody człowiek pojawia się za nią. Pyta go, czy byłRaava duch ,człowiek nie powiedział , ale że " może pomóc znaleźć Raava ". Przedstawia się jako Wan i wpływy , aby pokazać jej, jak stał się pierwszym Avatar .

Życie w ubóstwie , Wan musiał często kradną jedzenie z bogatym i potężnym Chou braci wyżywić rodzinę . Raz udało mu się uniknął jego prześladowców na chwilę, alebracia dogonił go i został następnie wrzucony do błotnistej pióra z [ świni ] . Wan ostatecznie powrócił do swojej rodziny Treehouse , przynosząc jego ojca i brata , co trochę jedzenie udało mu się ocalić w tunikę . On ubolewał ich biednego życia , żałując, że nie żyją jakChou . Jego brat ostrzegał go przed okradanieChou znowu, obawiając się , że wiatr się martwe lub zostać wygnany do dziczy ducha. Jego brat mówi mu, aby zaakceptować , że Chous miał moc i nie. Zamiast uspokojenia jego frustracji wydaje się tylko inspirować go .

Późniejgrupa myśliwych szykowaliśmy się do podróży w dziczy Spirit aby zbierać żywność , wiedząc, żelokalne dała im moc firebending aby chronić się przed duchami roamingu miejsce , Wan natychmiast zgłosił . Jednak po otrzymaniu swoje uprawnienia firebending , udawał, że stchórzył , i wrócił do miasta . Prowadził jego brat i kilka innych na raid osiedla Chou . Jednak coś poszło nie tak, i choć jego towarzysze byli w stanie uciec , Wan został schwytany i zdemaskowany . Został postawiony przed żółwia lwa , i choćżółw lew pozwolił mu zachować jego firebending na jego wniosek, Wan został wygnany do dziczy Spirit za swoje zbrodnie .Jak wędrował dziczy Spirit , Wan napotkał kilka wrogie duchy , zmuszając go do czuwać , aż upadł z wycieńczenia . Jednakziemia otworzyła się pod nim i zaczął ssać go w. Przed znikają

Wan otrzymuje magie

całkowicie , Wan wykorzystał zdobytą zdolność gięcia do napędzania się z powrotem na powierzchnię . Choć wyczerpany , postanowił zaryzykować aż natknął się na drzewie bilansowej dziwne owoce. Głodny , on wyrwany jeden z owoców i próbował go zjeść , choć zanim mógł zatopić zęby w ciele,owoce przekształcił się rój pszczół , który natychmiast zaatakował go . Wan uciekło w desperackiej próbie , aby uciec od rozgniewany owadów. Zbyt zajęci przez zwierzęta , nie zauważył , gdzie idzie i spadł w przepaść . Gdy wylądował , znalazł się w spokojnej okolicy , z większą liczbą drzew owocowych , w tym przypadkudrzewa gruszy . Wciąż głodny , sięgnął gruszki , ale zanim zdążył go osiągnąć ,duch nazywa Aye - Aye pojawił się i powiedział mu, że nie jest mile widziany w oazie . Wan próbował powodu z duchem , mówi podmiot, który był głodny i potrzebuje snu. Jednak, gdyduch nie chcieli go słuchać , Wan próbował zmusić ducha bok przez firebending na to. Rozwścieczonyduch spotkał wyzwanie Wana , łatwe obejście jego atak przez teleportacji za nim i wpychając go w plecy . Jaktłum duchów podszedł do oazy , Wan przebrał się za ducha buszu , na chwilę udało mu się oszukać opiekuna Oasis, aleta była w stanie odkryć jego oszustwo . Kiedy rozkaz powrotu do domu, Wan ujawnił, że został wygnany . Pozostałe wódki zasugerował mu znaleźć inne miasta żółw Lew, alestrażnik nie 

Wan odstrasza Aye-Aye.

chciał dać mu wskazówki. Wan następnie wyruszył na poszukiwania te wymienione miasta na własną rękę . Podczas podróży przez dzicz , zauważył jelenia cat złowionych w sieci. Początkowo postanowił pieczona bezradny stwora ale po pewnym wahaniu , postanowił przeciw. Grupa myśliwych Wan miał towarzyszyć odkrył jelenia kotów i planuje go zabić. Wan walczył ich od istoty , prowadząc ich przez pustkowia i korzystania zagrożenia dziczy " , takie jak pułapki winorośli i Uli zwolnić swoich prześladowców , ale on w końcu został złapany w końcu. Zanim ludzie mogli nic zrobić chociaż,oaza opiekun , dotknięty przez bezinteresowny akt Wana , interweniował by posiadanie jednego z myśliwych i płoszenie pozostały myśliwego . Opiekun przyniósł Wana i jelenia kota z powrotem do oazy, dającludzkie kąpiel w wodach spirytusowych , lecząc go . Decydując , że miał wystarczająco dużo ludzi , Wan wybraliśmy na pobyt w oazie i nauczyli się sposobów duchów .

Podczas swojej epoki, Raava walczył Vaatu, utrzymując go od wprowadzenia do świata ciemności.

Z biegiem czasu , WAN innego ducha i nauczył się Smoka Taniec firebending formularza z białym smokiem , szkolenie się więc , że to stać sięprzedłużeniem jego własnego ciała , a nie tylko jakonarzędzie . W ten sposób , że znacznie poprawiła swoje umiejętności firebending i odjechał żadnych myśliwych , że ośmielili się naruszyć duchy w jakikolwiek sposób. Ostatecznie rośnie niepokój , Wan postanowił opuścić oazy , aby podróżować po świecie i odkrywać inne miasta żółw lew .Podczas podróży z Mula , Wan został zakłócony przez głośne pomruki i zauważył , że kilka duchy i zwierzęta uciekali od zgiełku . Badał i osiągnął polanę , gdzie znaleźć źródła zakłóceń :trwa walka między duchami Raava i Vaatu . W trosce o zniszczeniu środowiska , Wan ostrożnie zbliżył się do dwóch i błagali ich, by przestali . Kiedy podszedł bliżej , choć , Vaatu zwrócił się do niego , prosząc Wan go uwolnić z uścisku Raava za , oszukiwanie Wana w myśleniu Raava był zbrodniczy . Wrażenie, że pomagał , Wan firebended na ramionach

Wan walczy z duchami

Raava za , uwalniając Vaatu . Jakoduch uciekł , Wan był skarcił przez wściekły Raava , który wyjaśnił mu ciemną naturę Vaatu w . Wan natychmiast starał się przeprosić , ale Raava zażądał on nie koliduje z nią ponownie . Później Wan odkrył trochę powietrza Nomads i był zachwycony , aby zobaczyć ludzi po raz pierwszy w wieku. Przerażona ,Nomads lewo i Wan był zaskoczony , kiedy okazało się, że wykorzystywane powietrze w sposób podobny do tego, jak on kontrolowany pożar. Starał się za nimi i prawie poszedł nad urwiskiem . Wan zauważył jeden Nomad biegnący do niego , wierząc nomad będzie kopać go , Wan był zaskoczony, gdy zobaczył nomad unoszące kierunku żółwia lwa , który unosi się w powietrzu . Wan ostatecznie udał się na żółwia lwa i przedstawił się koczownicy . Natychmiast Vaatu kontrolowane duchy na wyspie i zaczął terroryzować mieszkańców . Wan próbował walczyć je, ale oba Raava i Vaatu przyjechał. Po gloating jak wytraci Raava , Vaatu uciekł z ciemnych duchów. Confused ,Nomads pytanie, dlaczego duchy zaatakowały ; Wan wyjaśniła się i postanowił pokonać Vaatu pytając żółwia lwa przyznania mu moc powietrza. Początkowożółw lew spadł ale Wan był zdecydowany naprawić szkody zrobił. Żółw Lew zgodził się i przyznano Wan zdolność do zginania powietrze.

Wan wchodzi w stan avatara

Raava ostrzegł Wan , że za każdym razem Vaatu zdobyła władzę , jej siła słabnie , ona również mówi dalej, że w ciągu jednego roku ,Harmonic Convergence wystąpią i Vaatu zniszczy wszystko, co się wokół nich. W następnym roku , Raava pomaga Wan mistrzem firebending i airbending jak również wody i earthbending również. Pod koniec roku , Wan i Raava znalazł zniszczonych części lasu , okazało się, że Wana przyjaciele i rodzina opuścili swoje miasto, aby stworzyć własne , ale byli atakowani przez duchy . Wan uznawane kilka duchów od oazy , ale szybko zostały uszkodzone przez Vaatu , zmuszając go, by z nimi walczyć off , ale ostatecznie nie w próbie , jak wszyscy ludzie są wymazane przez siły Vaatu za .

Raava , w poważnie osłabionym stanie , zapytała Wan podróż do południowej portal konwergencji . W ostatecznej bitwie z Vaatu , Wan jest poważnie pobity mimo gięcia umiejętności. Jakkonwergencji zaczyna Wan , w desperackiej hazardu , prosi Raava do fuzji z niego i że stają się jednym podmiotem , tworząc Ducha Avatar . Po odparciu Vaatu i uwięził go z wszystkich czterech elementów wewnątrz drzewa , Wan sprawia, że ​​swoją misję , aby przynieść pokój na świecie , podczas gdy działając jako pomost między duchami i ludźmi , aby uniknąć kolejnej katastrofy . Aby to zrobić, on ma wszystkie duchy opuścić świat materialny , i powrócić do świata

Vaatu uwieziony w dzewie

duchów. Wiele lat później ,starszy Wan jest postrzegane r. pośród wojną bitwy i śmierci w pobliżu . On narzeka, że ​​mimo wszystkich jego wysiłków , chaos i zniszczenie wciąż istnieją na świecie. Raava mówi mu, że ona zawsze będzie z nim na wszystkich swoich wcieleniach ; Wan potem umiera i cykl Avatar zaczyna .

Po tym, Korra budzi się jej pamięć nienaruszone i Mędrcy przeciwpożarowe ją zapytać , kim ona jest . Korra odpowiada, że ​​ona jestAvatar i wie, co należy zrobić . Szałwia szef bierze Korra zewnątrz stada żubrów nieba , które zostały zapisane po Hundred wojny Roku . Korra bierze jedną i odlatuje z powrotem w kierunku bieguna południowego .

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.