Odrodzenie (ang. Rebirth) to dwudziesty ósmy odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 27 czerwca 2014 roku w Stanach Zjednoczonych i w 4 maja 2015 roku w Polsce.

Streszczenie[edytujedytuj kod]

Korra, Tenzin i zespołu Awatar szukaja nowych magow powietrza w dążeniu do ich rekrutacji i odbudowania Narodow powietrza. Tymczasem banda złowieszczych przestępców organizuje napasc na Avatar.

Opis[edytujedytuj kod]

Pema mowi Kyai ze Rohan ja lubi.

Asami Sato przybywa do Air Temple Island w pełni wyposażoną Przyszłość Industries sterowca, aby pomóc w ich klubowy avatar wyprawy szukać airbenders w Ba Sing Se. Kya (Mag Wody) zapewnia Tenzin, że ona i Pema zająć wyspy, podczas gdy ich nie ma i wyraża emocje na okazję spędzić czas z Rohanu, który kończy się wymiotami przez jej. Kya to szybko zmyć wymiociny korzystania waterbending i Mako przybywa, a wraz z nim mapy oznaczone zgłoszonych obserwacji airbenders na ziemi Królestwa. Korra wzywa Mako dołączyć do podróży, jak on jest częścią zespołu Avatar, ale on odmawia, przed włączeniem się do wyjazdu do miasta. Tymczasem Tenzin licytuje Pema pożegnanie i obiecuje dać jej znać, gdy airbenders został zatrudniony do szkolenia w świątyni Północnej . Ikki i Meelo skonfrontować ich ojca odnośnie dlaczego Jinora był tylko jeden dozwolone, aby przejść do Ba Sing Se, ale są szybko rozwiane przez Kya, który podkreśla, że ​​są one potrzebne w Air Temple Island do pomocy żadnych airbenders którzy potencjalnie mogą przyjść. Zanim zdążył opuścić doki, Mako jest zatrzymany przez Bolin i ostatecznie przekonać do przyłączenia Korra w jego misji odbudować narod magow powietrza.

Jako grupa wyrusza na wyjazd do Ba Sing Se, członkowie omawiają plan, aby odwiedzić każdy ugody zgłoszoną mieć magia powietrza przed lądowaniem w Ba Sing Se i podnieceniem rozważyć perspektywy odtworzenie narodu.

Ghazan probuje uciec z wiezienia.

W izolowanym wody więzienia w środku oceanu, dwa posterunki White Lotus są ulgą znaleźć zmiany biegów, ale są zaniepokojeni, aby znaleźć Zaheer, który obezwładnia je airbending. W środku bitwy, udaje mu się rzucić parę kamieni w drewnianej komórce Ghazan, pozwalając mu przegrzania ich do lawy i uniknąć jego granice.Dwa pokonaj strażników i zjednoczenie z Ghazan dociekliwy jak Zaheer udało się airbending. Przypisuje mu jego świeżo gięcia do Harmonic Convergence, który interpretuje jako znak, że ich misją jest sprawiedliwy.

Przyszłość Industries sterowiec ląduje w małej wiosce Królestwo Ziemi i są zaproszeni na specjalną kolację z Kuon, który jest zachwycony dzielić posiłek z Tenzin i Awatara. Tenzin informuje Kuon że zamierza mu pomóc odbudować Air Nation, frustrujące Kuon który odmawia opuszczenia swojej rodziny, aby dowiedzieć się o Nomads Air. Rozwścieczony, on potwierdza swoją pozycję i wzywa Tenzin opuścić wioskę.

Wizyty grup innych wsi Ziemi Brytania, ale ostatecznie nieskuteczne przy rekrutacji osób, które wydają się niezainteresowane poznawania Nomadów Air. Zdając sobie sprawę, że sposób Tenzina w rekrutacji nie działał, Korra próbuje zmusić młodą Airbender nazwie Riyu do przyłączenia się do ich przyczyn, ale ostatecznie jest w stanie go przekonać.

Ming-Hua w swoim wiezieniu slyszy Straznikow ktorzy mowia ze sa atakowani.

W surowym więzieniu, Ming-Hua słyszy White Lotus wartowników ostrzegania siebie, że więzienie jest atakowany. Zaheer i Ghazan obezwładnić strażników i są w końcu w stanie zapewnić Ming-Hua z beczki wody, którą wykorzystuje się do stworzenia jak wąs ramiona do poruszania się z jej komórki. Z jej waterbending, Ming-Hua wyjmuje pozostałych wartowników przed zjednoczenie z Zaheer i Ghazan, którzy informują ją, że będą one łamanie P' Li z więzienia następnego.

Zniechęcony, grupa uważa, czy pozycja prosto do Ba Sing Se byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale ostatecznie decyzję gospodarzem "airbending wydajność ulica" jak sugeruje Bolin i Bumi. Z Bolin działając jako gospodarz, Tenzina, Korra, Bumi i Jinora wykazać ich zginanie próbując zachęcić airbenders dołączyć do ich grupy.

Po pokazie, młody Airbender nazwie Kai oferuje dołączyć misję klubowy avatar do rekrutowania airbenders. Wymagające zgody rodziców, Tenzin pyta Kai, co rodzice myślą o nim pozostawiając stać Air Nomad. Przygnębieniem, Kai mówi klubowy avatar, że jego rodzice zginęli ochrony ich osadę od banita nalotu.Grupa postanawia przyznać Kai ale zanim sterowiec może opuścić grupa earthbenders przyjazd wymagających opieki nad Kai. Identyfikacji ich jako bandytów, Kai wzywa grupę do ucieczki, ale Korra postanawia skonfrontować ludzi zamiast.

Po krótkiej walce, mężczyźni ujawniają, że są to oficerowie z miasta szukają aresztować Kai za kradzież oszczędności całego życia w jego rodzinie zastępczej. Kai ostatecznie przyznaje, że konto szeryfa jest prawdą, ale nalega, zyskuje zginanie zmienił go i błaga o Korra i Tenzin wziąć go ze sobą. Tenzin ostatecznie postanawia zatrudnić Kai i grupa głów opuścić, ale Mako zatrzymuje Kai, ostrzegając go, że będzie ostrożny działania Kai wiedząc bardzo dobrze osobą, on jest ze względu na jego przeszłość. Kai przypomina, że planuje zmienić, przed włączeniem na pokład sterowca gdzie spotyka Jinora, który oferuje nauczyć go, co wie o airbending.

Zuko postanawia leciec na biegun by moc niedopuscic do uwolnienia P' Li.

Z powrotem w więzieniu, strażnik informuje Pana Zuko dotyczące ucieczki Ming Hua i nabycie Zaheer z dnia airbending, wyraźnie alarmujące o firebender. Zuko podkreśla moc każdego z więźniów ewakuacyjnych i stwierdza, że mają prawo do "podjęcia w dół cały świat" jako całość. Wiedząc, że przyjdą do P'Li, Zuko informuje wartownika, aby wysłać wiadomość do szefów Północnej Plemienia Wody, że atak na ich więzieniu jest nieuchronne i Głównego Lin Beifong że zagwarantowanie Avatar powinien stać się głównym problemem. Po przekazywanie jego instrukcjami, Zuko wierzchowiec jego smoka i wyrusza do zatrzymania skazanych z uwolnienia P'Li.

Zobacz też[edytujedytuj kod]

LISTA ODCINKÓW KSIĘGI III: ZMIANA

1. "Łyk świeżego powietrza"
2. "Odrodzenie"
3. "Królowa Ziemi"
4. "Wyzwolenie"

5. "Klan Metalu"
6. "Dawne rany"
7. "Pierwotni magowie powietrza"
8. "Napaść"
9. "Zasadzka"

10. "Niech żyje królowa"
11. "Ultimatum"
12. "Wejście w pustkę"
13. "Jad Czerwonego Lotosu"

Księgi: Woda | Ziemia | Ogień| Powietrze| Duchy|Zmiana|Równowaga
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.