FANDOM


Nowy wiek duchowy (ang. A New Spiritual Age) to dwudziesty drugi odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 8 listopada 2013 roku w Stanach Zjednoczonych i 4 marca 2014 roku w Polsce.

Streszczenie Edytuj

Korra wchodzi do świata duchów.Tam otwiera portal Vaatu.

opis Edytuj

Chociaż na zegarku w starożytnej medytacji okręgu Tenzin wyraża zaniepokojenie pozwalając Jinora prowadzić Korra do Ducha Świata , stwierdzając , że nigdy nie wybaczy sobie , jeśli coś się z nią stało . Kya i Bumi uspokoić Tenzin zdolności Jinora za , przed odpoczywa i pozwalając Tenzin wziąć pierwszy zegarek .Jinora i Korra kłopotyPoruszony energii Korra , w Meerkat duchy atakują Korra i Jinora , ostatecznie powodując dwie dziewczyny , aby oddzielone .
Jinora and Korra in trouble

Jinora pomaga korze sie wydostac

W duchu świata , Korra przypomina Jinora uważać na ciemnych duchów , przed dotknięciem kwiat , który zamienia się w ducha motyla . Zaintrygowany , Jinora goni za nim , co skłoniło Korra uruchomić po młodego Airbender . Ona przypadkowo kroki na Meerkat ducha , do którego ona przeprasza , wcześniej pytając o lokalizacji portalu ducha Południowa . W rozmowie wywiązała, Korra odkrywa , że jestAvatar i jest na misji , aby zamknąć portal , który miała wcześniej otwarte . Czyniąc to ,mnogość Meerkat duchy pojawiają się od ziemi , mówiąc Korra , że nie są pod wrażeniem i nie wierzę jej roszczeń . Sfrustrowany , Korra próbuje użyć gięcie odeprzeć duchy , ale znajduje się w stanie to zrobić . Rozgniewany , duchy zaczynają atakować Korra , który powoli pokryta grubą , fioletowy goo po uderzeniu . Zaniepokojony , Korra domaga Jinora , który radzi jej, aby zachować spokój , ponieważ jej energia jest naruszania duchy . Jinora próbuje zapisać Korra bezskutecznie , adwie są w końcu połknięty przez dziury wyczarował Meerkat duchów . Dwa znajdują się pod wodą , oraz natychmiast połknięty przez ducha potwór morski . W końcu znajdują się z powrotem na ziemię, chociaż są rozdzielone w procesie.
Spirit Iroh

Iroh spotyka Korre w swiecie duchow

Duch IrohIroh przybyciu zapisać przestraszony Korra w duchu świata .Korra znajduje się sama w ciemnym lesie , gdzie jej emocje powodują jej przyjąć formę jej cztery -letniego siebie . Z obawy , że przypadkowo swats młodego ducha smoka ptaka . Zdając sobie sprawę z tego , Korra przeprasza nieszkodliwego ducha i próbuje doprowadzić go z lasu . Zanim ona może znaleźć sobie drogę , ona jest zaskoczona głosem starego człowieka , którego ona uznaje za Iroh . Ten ostatni przypomina jego bliskie stosunki z Aang , przed eskortowanie Korra i ducha z lasu w kierunku jego herbaciarni , by być świadkiem małżeństwa maja - Jim.Wan Shi Tong i JinoraWan Shi Tong wyjaśnia Jinora jak myśli radio działa , tylko musi być odrzucony z odpowiednim wyjaśnieniem , ku swemu przerażeniu .
Wan Shi Tong y Jinora

Jinora w bibliotece z Wan shi tong

Tymczasem Jinora kończy się na obrzeżach lasu , gdzie ponownie spotyka się ze znacznie większym ważki zajączek ducha , którego ona uznaje za Furry Foot . Prosząc ducha , jeśli wiedział lokalizację portali spirytusowych ,króliczek ważka skłania Jinora go zainstalować , przed liderem Airbender Biblioteka Wan Shi Tong . Zdumiony całą wiedzę przechowywaną w budynku , Jinora twierdzi, że mogła spędzić resztę swojego życia tam. W tym momencie pojawia się Wan Shi Tong , zauważając , żeostatnią osobą , która dokonała podobnego komentarz był jeszcze w terenie , przed gestem w stronę szczątków profesora ZEI za . Pomimo zamówień Wan Shi Tong za jej odejść , Jinora twierdzi , że będą mogły przeglądać bibliotekę , oferując w zamian za mądrość, jakiś czas . Duch sowa odmawia , wątpliwe z tego, żemłoda dziewczyna może zaoferować mu żadnej nowej wiedzy . Jinora jest w stanie przekonać go, po wyjaśnieniu prawdziwych mechaników za radio, które Wan Shi Tong wcześniej uznawane były eksploatowane przez małe człowieka wewnątrz pola z powodu jakiejś dezinformacji zebranych przez jednego z jego poszukujących wiedzy. On niechętnie pozwala Jinora na pobyt , ale ostrzega ją, by nie złamać niczego , jak będzie wiedział , czy ona robi to .Wan Shi Tong i UnalaqWan Shi Tong zdradza Jinora przez bocznica z Unalaq , uważając go zaprawdziwego przyjaciela z duchami .
Wan Shi Tong and Unalaq

Unalaq z sowa

Nie można znaleźć książkę szczegółowo lokalizację portali spirytusowych , Jinora prosi o pomoc jednego z Poszukiwaczy wiedzy , który udostępnia ją starożytnej tom że przypomina legendę dotyczącą pozbawienia wolności Vaatu w Tree of Time. Po odkryciu , że Vaatu będzie w stanie uwolnić się od swoich obligacji , jeżeli zostały otwarte podczas Harmonic Convergence portale , Jinora zdaje sobie sprawę, że musi ostrzec Korra , ale zostaje zatrzymany przez Unalaq zanim zdążyła opuścić . Unalaq uwagi jak błędne Tenzin był za umożliwienie jego córkę do prowadzenia Emblemat do ducha świata , a nie siebie . Jinora jest zaskoczony, że Wan Shi Tong pomoże Unalaq bezpłatny Vaatu iduch ujawnia, że ​​Unalaq sowa wykazał się byćprawdziwym przyjacielem duchom przeciwieństwie Awatara . W ogniu konfliktu , Furry noga staje się ciemny i powstrzymuje Jinora .Powrót na jego herbaciarni , Iroh wspomina, jak zdecydował się opuścić swoje śmiertelne ciało po jego śmierci , aby żyć wśród duchów w duchu świata . Oferuje Korra herbatę z czajniczek , że Korra natychmiast rozpoznaje w niej , co skłoniło Iroh aby potwierdzić swoje oświadczenie , przypominając historię Avatar Wana , w szczególności o tym, jak zaniósł Raava w imbryku przed dwoma w stałej fuzji podczas Harmonic Convergence . W środku rozmowy , Korra ma wybuch , domagając się znaleźć Jinora , co powodujeściemnienie nieba jak ciemne chmury wirujące nad Hai - Riyo szczyt , aby rozwinąć i duchy w pobliżu , aby włączyć ciemno . Iroh wzywa Korra uspokoić i zobaczyć, jak jej energia wpływa na duchu , i wkrótce zdaje sobie sprawę, że jako most pomiędzy dwoma światów , jej emocje mają zdolność do zmiany rzeczywistości i kanałowi ciemność . Zastanawia się , jak ona znajdzie swojego przyjaciela , Korra postanawia pomóc przywrócić ducha smoka rannego ptaka do jego gniazdo na szczycie Hai - Riyo Peak, po Iroh mówi jej, że najlepszym sposobem na rozwiązanie jej problemów jest pomoc innym . 
Iroh and Korra

Korra jest uspokojona że Iroh ma spokój i światło wewnątrz niej i jako taki ma zdolność do zmiany jej otoczenia na lepsze.

Iroh i KorraIroh uspokaja Korra , że ma pokój i światło wewnątrz niej i jako taki ma zdolność do zmiany jej otoczenie na lepsze.Po doprowadziły do ​​podnóża góry , Iroh pragnie Avatarem dobrze , i wzywa ją, by odwiedzić go ponownie , nawet w żadnych kolejnych wcieleń . Korra zaczyna wspinać się na górę , przypominając sobie , aby zachować spokój i niewzruszony , ale jest zaniepokojony po napotkaniu tercet ciemnych duchów lew pies . Początkowo przerażona , Korra sobie sprawę, że musi znaleźć w sobie światło , w procesie , umożliwiając duchy zachowują swoje spacyfikowane formy jednocześnie rozpraszać chmury burzowe zgromadzonych wokół góry . Duchy lew pies pomaga jej skaligóry, gdzie w końcu zwraca ducha smoka ptaka z powrotem do gniazda , w którym są trzy inne . Cztery duchy smok ptaków łączą sięduch ptak dorosły smok na ponowne spotkanie , iduch oferuje służyć jako wierzchowca Korra w wdzięczności . Jej działania pozwalają również , żeby wrócić do swojej normalnej postaci . Po wejściu na pokład , Korra mówi ducha smoka ptaka do latania w kierunku portali spirytusowych .Unalaq grozi JinoraUnalaq grozi zniszczeniem duszy Jinora za pomocą swojej techniki waterbending .
Unalaq threatens Jinora

Jinora zaatakowana

Po przybyciu , Korra zbliża portal ducha Południowa , aby ją zamknąć , ale zostaje zatrzymany przez Vaatu , który mówi Raava jej nadchodzącej porażki po przybyciu Harmonic Convergence . Korra odrzuca groźby Vaatu i dalej w stronę portalu , ale jest zaskoczony , aby zobaczyć Jinora pokonany przez Unalaq . Szef grozi duszy uszkodzony Jinora chyba Korra zgadza się otworzyć portal Północnej , a więc ona przyznaje , powodując restrykcyjną barierę Vaatu do osłabienia w otrzymanej uwolnienia energii . To nie jest aż Unalaq prawie psuje Jinora gdy Korra końcu zgadza .Po otwarciu portalu północnego, Korra zostaje zaatakowany przez swojego wuja , który Drwiny o jej niezdolności do zginać ze względu na charakter jej wejścia do ducha świata przed próbą jego technikę . Bezsilni się bronić , Korra jest w stanie nic zrobić , jak Jinora się ponieść . Jednak , zanim zostanie całkowicie zużyta przez fioletowym świetle , Korra jest zapisywany przez ducha smoka , który atakuje ptaków i prowadzi Unalaq ją w bezpieczne miejsce. 
200px-Tenzin panicking

Tenzin martwi sie o Jinore

Tenzin panikiKiedy Jinora nie wrócił od ducha świata , Tenzin panikuje i odwraca się do Awatara odpowiedzi.Po powrocie do swojego ciała , Korra jest odprowadzana przez spotkania i jest przerażony tym, co miało miejsce . Tenzin podbiega i pyta, czy udało się zamknięcie portalu południowego , a jeśli jego córka mogła być pomocne . Korra , wyraźnie zszokowany i zmartwiony , przeprasza jej mentorem i wygląda Jinora , kuszące Tenzin zrobić to samo . Jest w szoku , aby zauważyć, że Jinora nie wrócił i jest nadal w duchu świata , pozostawiając jej ciało jest w śpiączce , bez duszy . Tenzin , panikuje i niepewni , co robić , odwraca się do płaczliwym Avatar i pyta, co się stało z jego córką .
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.