FANDOM


"Nomadowie Powietrza odcinają się od ziemskich trosk znajdują spokój i wolność"
— Iroh
Air Nomads emblem

Nomadowie Powietrza - była to spokojna nacja, ich kultura opierała się na równowadze. Zazwyczaj unikali konfliktów i zapewne dlatego nie posiadali żadnej armii. Powietrzni Nomadzi składali się w całości z magów. Żyli w Świątyniach Powietrza - w górach lub pod nimi.Kraj ma najsłabszą gospodarkę. Wywodziła się z nich takżeAwatar Yangchen i Awatar Aang. Podczas stu lat wojny wszystkie cztery świątynie stały się miejscami zupełnie cichymi i wymarłymi. Ten lud wyginął oprócz Aanga, ponieważ naród ognia ich zniszczył by nigdy się nie odrodził nowy awatar. Jednak Aang uciekł stamtąd i utknął w górze lodowej na 100 długich lat.

Pochodzenie Edytuj

Nomads gathering fruit

Przodkowie nomadów powietrza zbierali owoce z Lasu duchów korzystając z magii powietrza .

W erze Raavy, przodkowie magów powietrza otrzymali magię powietrza od lwio-żółwia, który udzielał im jej za pomocą magii energii. W przeciwieństwie do ludzi z innych miast lwio-żółwi, pierwsi magowie powietrza współistnieli w harmonii z duchami i wykazywali wielki szacunek i zrozumienie dla spraw duchowych.Gdy lwio-żółwie przestały bronić ludzkości przodkowie magów powietrza opuścili wioskę i ustanowili świątynie we wszystkich czterech stronach świata. Przodkowie magów dali już szczep ich późniejszej kultury. Mężczyźni zaczęli golić głowy by widoczne były symboliczne tatuaże. Magia powietrza, była przez nich dobrze opanowana, co pokazali, gdy uciekali przed Wanem. W przeciwieństwie do przyszłych pokoleń magów powietrza, członkowie społeczeństwa nie byli rozdzieleni według płci. Kobiety miały całkowicie ogolone głowy i nosiły płaszcze z kapturami , w przeciwieństwie do kobiet w czasach Awatara.

171 AG Edytuj

Po harmonicznej konwergencji zaczęli pojawiać się nowi magowie powietrza. W Północnej Świątyni Powietrza Tenzin uczył nowych magów powietrza lecz oni się bardzo nudzili. Tenzin zadawał pytania lecz nikt nie wiedział. Tylko uczeń Otaku był jedyną osobą, która znała odpowiedzi na pytania Tenzina i z entuzjazmem podnosił rękę. Nagle wstał Bumi który zaczął nabijać się z niego aż do chwili kiedy się potknął. Tenzin poszedł po Oogiego i przyleciał z nim, Kai spytał się czy będą latać na bizonach, Tenzin powiedział że tak, ale to wymaga treningu.

Disgruntled airbenders

Nowi magowie powietrza po treningu z Tenzinem.

Wieczorem Bumi opowiadał o swoich przygodach z piratami lecz przerwał mu Tenzin który poprosił go o pomoc. Następnego dnia Tenzin wpadł do pokojów magów i obudził ich wielką trąbka i zaczął zachowywać się jak komandor. Zaprowadiłl ich na szczyt góry, by medytowali lecz było bardzo zimno i nie mogli sie skupić. Potem kazał im utrzymać się swoim ciałem na metalowych drążkach i tkać powietrze tak żeby ich pióro nie spadło lecz Bumi spadł tak jak reszta. Potem mieli omijać kaktusy, wskakiwać na wysokie skały. Tenzin wściekl się na magów i powiedział, że Jinora ma ich trenować, Jinora zaproponowala żeby magowie mieli tatuaże i powiedziała ze to pomysł Kaia, Tenzin zacząl na niego krzyczeć, że wpaja głupoty do głowy malej dziewczynce. Jinora zaprzeczyla Tenzinowi i poszła. Tenzin kazał Meelo się nimi zająć, więc chłopiec ruszył zadowolony.

174 AG Edytuj

Trzy lata po harmonijnym zrównaniu magowie powietrza byli już wyszkoleni. Posiadali nowe stroje i panowali nad równowagą w świecie, ponieważ Korra nie była w stanie tego robić z powodu szkód wyrządzonych w jej ciele przez truciznę.

Wioska Edytuj

640px-Antiguas aldeas de los nomadas aire

Wioska nomadów powietrza

W Erze Raavy przodkowie magów powietrza otrzymali magię powietrza od lwio-żółwia. Mogli oni poprosić o nią przy każdej podróży do dżungli duchów, by zbierać żywność. W przeciwieństwie do ludzi w innych miast lwio-żółwi, pierwsi magowie powietrza współistnieli w harmonii z duchami i okazywali wielki szacunek i zrozumienie dla spraw duchowych. Gdy lwio-żółwie zrezygnowały z bronienia ludzkości przodkowie pierwszych magów powietrza opuścili wioskę i założyli cztery świątynie.

Ciekawostki Edytuj

Past Air Nomads

Nomadzi powietrza

Los nomadów powietrza przypomina los zakonu jedi z gwiezdnych wojen obie frakcje zostały zniszczone i po wielu latach odbudowane.

None

Awatar powietrza

IIch przodkami byli Wojownicy Wiatru

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.