FANDOM


Terror w ciągu (ang. The Terror Within) to trzydziesty czwarty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 25 lipca 2014 roku w Stanach Zjednoczonych i w 2015 roku w Polsce.

Streszczenie Edytuj

Zaheer i jego gang próbują porwać Korrę.

Opis Edytuj

W posiadłości Suyin Beifong, Wing i Wei trenują Bolina i Korrę w sztuce Magii Metalu. Wing wyraża niedowierzanie nad mocą Awatara, a Wei wyraża swoje rozczarowanie nad mocą Bolina. Mag Metalu zaczyna atakować Bolina magią metalu, aby zmusić go do gięcia, ale ten po prostu uderza go z kamyka w czoło, co skłoniło Mako do pogratulowania mu w jego technice, podkreślając, że celem sesji było ćwiczenie magii metalu. Bolin mówi bratu, że nauka magi metalu wymaga czasu i znacznego wysiłku. Asami zauważa, że ​​zbliża się czas pożegnalnej kolacji Opal.

Chef presents meal

Szef kuchni mówi Opal, że będzie jej brakowało.

W jadalni, kucharz podaje Opal jej ulubiony posiłek i wyraża, jak bardzo będzie mu jej brakowało. Bolin ponuro zauważa, że ​​będzie myślał o Opal za każdym razem gdy zobaczy surowe jarzyny, wyrażają, jak niefortunne jest to, że Opal musi opuściś Sao Fu. Opal uspokaja Bolina, mówiąc że wkrótce będą razem, gdy patrzą sobie w oczy, Varrick przerywa i oferuje Bolinowi porady miłosne.

Varrick jest niewzruszony wyboru i zamówienia Bolin za Zhu Li wnieść swój nowy wynalazek, jest "Władca Wiatru Finder", który pokazuje, Asami. Początkowo ciekawa, czy wynalazek pracował, Asami testuje urządzenie ale ostatecznie jest rozczarowana, gdy urządzenie nie robi nic. Varrick chwyta swój wynalazek i stwierdzi, że ​​to działa tylko wtedy, gdy osoba jest magem powietrza. Po drugiej stronie stołu, Mako próbuje uczestniczyć w Varrick i konwersacji Asami, ale jest sfrustrowany nad czym nie słychać nic z jego końca. Suyin wymaga uwagi wszystkich i wyraża, jak dumna jest z decyzji Opal do opuszczenia do Świątyni Północnej powietrza.

Korra and Naga sedated

Korra i Naga postrzelone strzalkami.

W nocy, Zaheer i jego współpracownicy ostatecznie udają się do gościnnyc przez osiedle Suyin Beifong. Pomimo ich wysiłków, aby pozostać niezauważonym, czterech zaskoczyli Pabu, który zaczyna płakać w niebezpieczeństwie mimo początkowo odrzucony przez Bolina. Poza pokój Korra, w Ming-Hua wykorzystuje lód wyciąć małe krążki z okna, pozwalając Zaheerowi ujarzmic Naga. Kiedy pies zostal sparaliżowany, Korra budzi się i zdaje sobie sprawę z obecności grupy. Ona próbuje użyć magi ognia i atakować swoich przeciwników, ale strzał z rzutka w procesie, paraliżuje ją natychmiast i pozwala Ghazanowi do przeprowadzenia jej na ramionach. Poza Bolin i pokoju Mako, Pabu zauważa czterech przestępców ponownie, wołając. Dwaj bracia wychodza na zewnątrz i atakuja czterech przestępców, ale są natychmiast atakowani wszystkimi zywiolami.Zamieszanie na zewnątrz powoduje, że strażnicy dzwonia syrena ostrzegawczą i świecą kilka reflektorów na czterech przestępców, co skłoniło Ming-Hua, aby zauważyć, że próba Grupy, wykorzystać element zaskoczenia nie powiodła się. P'Li zaczela strzelać kilka promieniami spalania zmierzające w stronę strażników, jak i dwóch braci.

Bolin i Mako są wyrzucane z powrotem pod wpływem podmuchu, z drugiej strony twierdząc, że nie moga pozwolić na czterech przestępców do opuszczenia miasta z Korra. Asami uczestniczy z braćmi. Suyin i inni członkowie klanu metalu zaczynają śledzić grupe, skutecznie zatrzymując Zaheer i jego współpracowników wewnątrz prowizorycznej metalowej więzienia.Strażnik zamawia czterech przestepcow. Suyin kaze im poddać sie i uwolnić Avatara, tak jak ziemia otaczająca zaczyna się obracać w fosie wypełnionej lawą. Bolin wyraża emocje widząc lawe, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że zdolność Ghazan będzie utrudniać im odzyskanie Korry.

P'Li stunned

P'Li zostala ogluszona przez Bolina

Zaheer próbuje użyć magipowietrza na pokrycie siebie i swoich współpracowników w chmurze dymu, ale jest ograniczony z przewodów metalowych. Kilka strażnikow próbują podporządkować sobie magie powietrza, bezskutecznie. Liczne próby przekroczenia fosę okazać sie nieskuteczne, Suyin i Lin Beifong tworza kopule , Bolin, aby tymczasowo ogłuszyl P'Li uderzając w jej trzecie oko z ziemi. Pomimo problemów nieporozumienia, Bolin udaje się zablokować chi P'Li, podczas gdy dwie siostry zabrac Korre, ku oburzeniu Zaheer . Pomimo prób w magii powietrza, Zaheer ostatecznie jest uziemione przez Suyin, która używa odłamka metalu by przebić jego szybowiec. Zdając sobie sprawę, że nie udało im się, Zaheer wywołuje dużą kopułę powietrza, przez ktora uciekaja.

Korra metalbends

Korra i grupa odnajduja tajemniczy pokoj w domu Aiwei.

Nastepnego Dnia Grupa idzie do zamieszkania Aiwei i przechodzi do zbadania go w poszukiwaniu dowodów do kompromisu urzędnika i udowodnić swoje zaangażowanie w Zaheera. Pomimo, że początkowo nieskuteczne, Mako zauważa ślady zarysowań na podłodze i wyszukuje tajny pokój za jednego z regałów Aiwei. Kiedy grupy mogą zwiedzać pomieszczenia, Aiwei powraca i domaga się odpowiedzi, dlaczego grupa była w jego domu. Aiwei ucieka.

Mako wyraża jak niebezpieczny Zaheer i jego współpracownicy są, co skłoniło Korre powstrzymać poszukiwanie grupy dla magow powietrza na rzecz śledzenia Aiwei jak i gangu Zaheera. Lin ostro sprzeciwia się, twierdząc, że Korra ma powrócić do miasta. Ona początkowo protestuje, ale łagodnieje.Korra i inni udaja się do miasta w poszukiwaniu Aiwei.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.