FANDOM


Air Nomads emblem
Momo to latający lemur Aanga. Jest jednym z ostatnich przedstawicieli swojego gatunku. Przyjaciele znajdują go w Południowej Świątyni Powietrza. Na początku Sokka chce go zjeść na obiad, jednak Aang postanawia zaopiekować się zwierzątkiem i zabrać je ze sobą. Momo jest strasznie przywiązany do Appy. W jednym odcinku nawet szuka zaginionego przyjaciela.


Historia Edytuj

200px-Momo

Momo odnaleziony w światyni

Podczas wizyty w Południowej Świątyni Powietrza Aang, Katara i Sokka usłyszeli dziwny hałas. Obawiając się, że to wróg, ukryli się za dwoma posągami Avatara. Później okazało się, że to tylko prawdopodobnie ostatni latający lemur. Aang zainteresował się nim i pragnął przyjąć go do drużyny(w przeciwieństwie do Sokki, który chciał zjeść Momo na obiad). Pościg wybuchły między Sokką i Aangiem, który ostatecznie doprowadził do odkrycia zwłok Aang Monk Gjaco jest. Następnie, lemur umieszczono Sokka z ilością jedzenia. Aang postanowił zatrzymać lemura jako zwierzę domowe i nazwał go " Momo", po tym jak ukradł księżyc brzoskwini z Sokka. Od tej chwili, Momo pozostał stałym dodatkiem do rodziny, towarzyszący zespołowi w ich podróży na całym świecie.

Relacje z Appą Edytuj

Appa y Momo

Momo i Appa.

Wszystkich członków grupy, Momo zdawał się dzielić bliższych relacji z Appa. Appa i Momo były w stanie komunikować się, jak je widział dzieląc się swoimi doświadczeniami podczas podróży oddzielnie przez tunele jaskini kochanków i najwyraźniej zrozumiał. Appa i Momo czasami walczyli również o jedzenie. Czasami Appa boryka się z wybrykami Momo. Zostało to wykazane, gdy bizon został złapany w gąszczu winorośli w bagno. Momo dwukrotnie dmuchnął w gwizdek i Appa ruszył za nim. Momo najwyraźniej czuł się zagubiony kiedy to Appa został skradziony, a kiedy Aang wymienia nazwę Appa, Momo spojrzał z nadzieją, a potem spojrzał ze smutnym wyrazem, gdy zdał sobie sprawę, że Appy nie było. On również nieustannie myli postacie i przedmioty z nim i zawiązał kawałek jego futra wokół nogi. Ponadto, spał w śladzie Appa na ziemi, co wykazuje chęć zobaczenia go ponownie. W jednej z halucynacji Aanga, jest zaangażowany w krótkim konflikcie (walczy z Appą na miecze samurajskie), ale walka ta nie była prawdziwa.

Charakter Edytuj

Katara atop giant Momo

Wielki Momo w śnie Aanga

Momo jest troszeczkę nieśmiały, często ucieka, boi się wielu rzeczy a także jest bardzo hałaśliwy. Znany jest z tego, że jest złodziejaszkiem i miał trudne kontakty ze zwierzętami. Jednak mimo tego miał jednego zwierzęcego przyjaciela- Appę. Mimo tego, że zwierzę jest małe to podczas snu Aanga Momo był wielkości bizona avatara.Ciekawostki Edytuj

 • To jedyny żywy gatunek lemura.
 • Momo lubił denerwować Sokkę.
 • Często pomagał Aangowi w walkach.
 • Jest ojcem Tenzina. Jeszcze jak.
 • Najsilniejszy mag ziemi w tym uniwersum.
 • Kochanek Appy
 • Gdy nikt nie patrzył, wsadzał do soku z kaktusa bumerang Sokki.
 • Jeśli pierwszą literę jego imienia dasz na koniec, a następnie przeczytasz jego imię od końca, to imię będzie brzmiało tak samo.
 • Na górze róże na dole himalaista, a Momo to pierwszy komunista
 • Przywrócił równowagę mocy
 • Ma high ground
 • Pokonał Iroh w Pai Sho
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.