FANDOM


Earthbending
Źródło Ziemia
Pochodzenie Kretoborsuki
Style Magia Metalu, Magia Piasku

Plik:8d319245947ebea23649dfb277ec6568,62,37.jpg
Informacje ogólne

Magia Ziemi jest przeciwieństwem Magii Powietrza. Jest oparta na sztuce walki Hung Gar. Pierwszymi magami ziemi były kretoborsuki. Magowie Ziemi potrafią podnosić potężne kamienie, drążyć tunele w ziemi i walczyć na wiele różnych sposobów, niektórzy mogą panować nad piaskiem czy metalem. Jest to jednak możliwe dla kogoś bardzo zaawansowanego.Toph, dzięki połączenia się z magią ziemi jako częścią jej życia może panować nad metalem (odkryła to w 19 odcinku 2 księgii) i później nad piaskiem. Toph, która jest niewidoma , dzięki Magii Ziemi może widzieć - stopami wyczuwa drgania ziemi. Policja w mieście Republiki to magowie metalu (ziemi), utworzona przez Toph a tradycję przejeła jej córka Lin Beifong.
Plik:Toph3 .png

Sejsmiczne Odczucie

Jest to sposób widzenia, dzięki Magii Ziemi. Użytkownik dzięki niej wyczuwa wybiracje, może on widzieć wszystko co jest wogół niego (np. drzewa, domy, ludzi, etc.), ale warnukiem dla osób widomych jest mieć zamknięte oczy (np. Lin Beifong). Tego rodzaju widzenia nauczyła się Toph, dzięki Kretoborsukom, które są również niewidome. Nauczyła się tej umiejętności będąc małą dziewczynką.
Toph's vision

Toph, używająca Sejsmicznego Odczucia

Również dzięki tej umiejętności jest się w stanie wykryć czy dana osoba mówi prawdę, czy też nie (w przypadku Azuli jest to ciężkie, ponieważ potrafi doskonale kłamać).
When Extremes Meet

Awatar Korra używająca Magii Ziemi, grożąc Tarrlokowi

Ograniczenia

Aby widzieć dzięki sejsmicznemu odczuciu, trzeba być w odpowiednim miejscu, czyli na ziemi. Jeżeli jest się na piasku czy w wodzie, to niestety, ale nic nie jest się w stanie zobaczyć.

Mistrzowie magii ziemi

- Król Bumi

- Toph Beifong;

- Lin Beifong;

- Avatar Aang
Plik:EarthBending.jpg
;

- Avatar Korra;

- Bolin
Plik:Tophwa.png
.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.