FANDOM


"'"


  1. PATRZ Szablon:Infoboks/Postać

Magia Ziemi jest przeciwieństwem Magii Powietrza. Jest oparta na sztuce walki Hung Gar. Pierwszymi magami ziemi były kretoborsuki. Magowie Ziemi potrafią podnosić potężne kamienie, drążyć tunele w ziemi i walczyć na wiele różnych sposobów, niektórzy mogą panować nad piaskiem czy metalem. Jest to jednak możliwe dla kogoś bardzo zaawansowanego.Toph, dzięki połączenia się z magią ziemi jako częścią jej życia może panować nad metalem (odkryła to w 19 odcinku 2 księgii) i później nad piaskiem. Toph, która jest niewidoma , dzięki Magii Ziemi może widzieć - stopami wyczuwa drgania ziemi. Policja w mieście Republiki to magowie metalu (ziemi), utworzona przez Toph a tradycję przejeła jej córka Lin Beifong.By opanować do perfekcji tą magie potrzebny jest Trening Magi Ziemi.

Pochodzenie

200px-Oma and Shu learn earthbending

Oma i Shu z Kretoborsukem

W czasach Raava ,moc earthbending został tymczasowo obdarzył mieszkańców , którzy żyli na żółwia olbrzymiego lwa , podczas gdy opuścił wioskę polować na jedzenie . Po mieszkańcy stałe opuścił opiekę żółwia lwa , ludzie najpierw nauczyli się ponownie i udoskonalenie ich earthbending obserwując i naśladując geokinetic zdolności badgermoles naturalnie bytujące gór w to, co jest obecnie znany jako terytorium Królestwa Ziemi . Według legendy , znany powszechnie jako "The Legend of the Two Lovers " , dwóch kochanków gwiazdkowy - skrzyżowane nazwie Oma i Shu , który pochodził z oddzielnych wiosek walczących , byli pierwszymi ludźmi , którzy nauczyli się sztuki od tych stworzeń , tak aby mogły sprostać w góry , które je podzielone . Aby upewnić się, nikt nigdy ich znaleźć , używali ich nowych umiejętności , aby stworzyć labirynt tuneli wewnątrz góry , które tylko oni mogli poruszać . Pewnego dnia , po wielu spotkaniach z serii korytarzy ,człowiek nie przyszedł , aby zobaczyć jego kochanka , jak umarł ,ofiarą kłótni wioskach . Jego kochanka prezentowane druzgocący wyświetlanie jej earthbending umiejętności i ostatecznie ogłosił spór nad . Wsie następnie współpracował wybudować miasto, Omashu , na ich cześć . Ścieżki są wykonane przez earthbending stała się znana jako Jaskinia dwojga kochanków .

Style walki

200px-Haru earthbending

lewitacja ziemi

 

Ziemia i lewitacja kamień : .Najczęściej atak polega na lewitacji pobliżu kawałki ziemi i kamienia wielu rozmiarach ( mocniejsze giętarki można przenieść większych mas ) i napędzać je na wrogów z wykrawania lub kopie wniosków 

Ziemia dom : Earthbenders może wywołać bloków ziemi i uruchomić je na swoich wrogów. Dai Li stosować tę technikę przed Avatar zespołu podczas Dnia Czarnego Słońca. 

Kolumna Earth:mocniejsza wersja pocisków skalnych , z udziałem zmuszają kolumny skały z ziemi . Używając podobnej zasadzie ,earthbender może strzelać strumień małych kolein i występów z podziemia na przeciwnika .  może być również stosowany w celu zwiększenia skacze giętarki .  Jest to jednak ograniczone do ziemi i nie mają ten sam zakres jak pocisk rockowej.

Haru i Tyro kompresji węgiel .

Kompresja Earth: Jest możliwe earthbenders kompresować duże kawałki skały na mniejsze kawałki o większej gęstości , lub skompresować kilka mniejszych kawałków w jeden duży kawałek skały . Haru i jego ojciec , Tyro , używał tej techniki , prasowanie kilka małych kawałków węgla w jeden wielki głaz węgla. Fakt, że dwa earthbenders musieli wykonać to sugeruje, że ta technika jest bardzo trudne. 

Ziemia hand / manekin :earthbender z przyzwoitą uścisku rzeźbienia może spreparować repliki ludzkich przydatków lub organów z dowolnego źródła rocka i przenieść je z miejsca na miejsce . Podczas gry King of the Hill, Toph się dużą rękę złapać i wrzucić Aang z boku.  Kiedy Toph był udaj Lord Ognia Ozai w ramach wykonywania szkolenia , używała tej techniki symulacji ogień Pana ochroniarzy . 


200px-Aang's earth arm

rękawica ziemna

Ziemia rękawicę :znacznie mniej zaawansowana wersja pancerza ziemi , które mogą być używane do rzuca przeciwników z twardego litego życie . Aang stosować tę technikę , gdy zwalczanie Azula na wiertle . Technika ta jest przydatna , ponieważ daje pewien stopień ochrony pancerza ziemi, ale pozwalareszta ciała pozostaje elastyczny .

Start Earth: Podczas earthbenders jak zakorzenienia do ziemi , z pewnym , jak Toph nie jest w stanie zobaczyć w powietrzu , mogą szybko przenieść kamień pod nimi i uruchomić je kilkadziesiąt metrów w powietrze , czy złapać w powietrzu przeciwników lub do podróży szybciej. Toph i Bumi zrobił to w czasie bitwy w Wulong Forest i wyzwolenia Ba Sing Se , odpowiednio. 

Linia Earth: Jako ofensywnego ataku earthbenders może utworzyć linię skręconych kolumn i napędzać do przodu .

Manipulacji materiałem ziemi : Earthbending nie ogranicza się do skały lub gleby sam . Earthbender może również manipulować węgiel, klejnoty, kryształy i inne materiały oparte na ziemi , tak jak meteoryty i jennamite . 

Schronisko Earth: To może być stosowany przez earthbenders stworzyć schronienie lub kopuły , które dają natychmiastowy schronienie na pustyni . Toph często tworzone schronisk jak te do spania podczasAvatar Zespół podróżował  i użył go , aby stworzyć bezpieczne miejsce, w którymkobieta w ciąży może porodu .  może być również stosowany do wrogów pułapki , ale ta aplikacja by nie działać przeciwko earthbending przeciwnika , który będzie w stanie zrezygnować z techniki .


200px-Earth sink

tonący w ziemi

Tonący Earth: Bardziej zaawansowane earthbenders , takich jak Boulder, Mistrz Yu ,  i General Fong , , może przymusowo zatopić przeciwnika do ziemi , uwięzienie ich lub nawet dusi je w ziemi. Technika ta została wykorzystana przez General Fong podporządkować Katara .

Smash Earth: Earthbenders może łatwo zniszczyć skały i głazy z ciosów i kopnięć , nawet jeśli mają bardzo niewielką ilość masy mięśniowej . Technika ta jest przydatna, gdy w obliczu innych earthbenders , gdyż pozwalaearthbender zniszczyć wszelkie gliniane pociski wysyłane na nich i wyrwać się z więzienia technik. Jednakże nie wydaje się , aby nie wpływać na przedmioty wykonane z ziemi . 

Ziemia wall : Earthbenders może utworzyć ściany ziemi , które mogą być wykorzystywane zarówno do obrony i ataku , a także na praktycznych rzeczy, jak budowy  .

Trzęsienia ziemi / szczeliny : Uderzenie w ziemię nogami , pięściami lub młotki , jak wynika z Gow , tworzy miejscowe trzęsienia ziemi i pęknięcia rzucać przeciwników off -balance [16] Ten sam proces można rzeźbić na ląd lub pokroić na kostki . skały oczyścić powierzchnię do tworzenia lawiny lub rockfalls . Bardziej zaawansowane earthbenders może bardzo wąskie szczeliny do precyzyjnych ataków. [5]

Quicksand : Earthbenders kolei niektóre powierzchnie do ruchomych piaskach unieruchomić przeciwnika ,  lub do stworzenia miękkiego lądowania dla siebie powinny one spaść z wysokości . Sandbenders można również zrobić przeciwieństwo tego , zagęszczania piasku , tworząc cięższe pociski lub mocniejsze przyczepność na ziemi. 

Wiszącą Skałą : Jeśliearthbender jest dołączony do , lub na sobie kawałek skały, może on dołączyć do innych powierzchni kamiennych i pozostają z ziemi przez dłuższy czas . Dai Li są jedynymi, które wykazały tę zdolność poprzez wykorzystanie swoich rękawic ziemi , dając im możliwość trzymać na skalistej powierzchni. 

Rock tarcza :lewitował kawał skały może również dwukrotnie jako tarczy , gdy umieszczony z przodu Bender . To również może być wykonane z płyty lub blachy w skale wyciągnął z powierzchni ziemi . Tarcza może być cisnął w przeciwnika do szybkiego odwetu. 

Przypomnienie Canyon earthbending lawinę .

Slide Rock : Jeśliearthbender jest w pobliżu klifu lub w górach , on lub ona może powodować wiele skał wielu rozmiarach, deszcz spada na swojego przeciwnika . Przewodnik Canyon wykazały , że byłoby możliwe, w celu przekierowania ścieżkę szkiełku skale . Zostało to pokazane , kiedy chroniony swoich klientów uchodźców z zgnieciony kupujemy. 

Slab kajdany : Z właściwego czasu ,earthbender może związać przeciwnika broni z trójkątnych płyt . Technika ta jest powszechnie używana, jeśliprzeciwnik jest w trudnej sytuacji , na przykład na kolanach . Technika ta została po raz pierwszy użyty przez Aang przed Ozai , aby utrzymać go w miejscu, podczas gdy Aang wziął jego zginanie dala . To był później używany przez Aanga do zatrzymania Yakone gdy zdjął zginanie. 

Filtrowania wody : Podczas pracy w porozumieniu z waterbender ,earthbender może oczyścić zanieczyszczoną wodę . Waterbender zawiesza zanieczyszczonej wody w powietrzu , podczas gdyearthbender usuwa zanieczyszczenia i ustawia je na bok .Earthbending główny poziom Edytuj

Chmura pyłu: Przez drżenie ziemi iz powrotem , earthbenders może tworzyć chmury pyłu różnej wielkości , aby zapewnić osłonę , , a nawet manipulować cząsteczki kurzu , jak pokazano przez Toph .


200px-Aang's crystal armor

ziemna zbroja

Ziemia pancerz : Earthbenders może przynieść kamienie , kurz, kamyczki, lub kryształów wokół nich i kształtować je dopasować swoje ciało i stworzyć coś podobnego do zbroi . Mogą również ukryć wewnątrz ziemi przez zginanie skałę wokół nich jako powłoki . Później wykazano , że przez Toph metalowe mogą być stosowane jako pancerz oraz .Pancerz ziemia wykorzystywane przez Toph w ćwiczeniem z Aang .  Aang później używa techniki kryształami przeciwko Azula ,  znowu ze skał przeciwko Man spalania i wreszcie Ozai .  Ten ruch earthbending jest świetny do obrony , zwłaszcza przed ogniem . To nie jest tak skuteczny dla ofensywnych ruchów , ponieważ ogranicza praktykującego zakres ruchu . 

Bomba Earth: Wysyłając skałę w kierunku ziemi , earthbenders może spowodować poważne obrażenia , a także rzucać przeciwnika na kolana . Aang użył go przeciwko Zuko , niemal zyskuje przewagę w walce przedDai Li interweniował . 

Ziemia tunelowania : . Earthbenders może poruszać się po ziemi do out- manewru swoich wrogów poprzez otwarcie tuneli lub ciągnąc po ziemi obok nich , dosłownie pływać po ziemi 


200px-Toph slides

jazda na ziemi

Ziemia wave :
. Wysokie earthbenders poziom może stworzyć falę ziemi jeździć i używać go jako formę transportu ,  jak Aang i Toph oba zrobione, [, jak również Roku i Sud podczas szkolenia wady tej fali jest to, że ma dużo energii do produkcji , jak również intensywnej koncentracji ;najmniejsze roztargnienie może spowodowaćużytkownik stracić kontrolę fali. Mogą również wymusić falę zewnątrz ziemi i używać go jako niezwykle potężnym ataku ofensywnym , jak Aang zobaczył robi w twierdzy generała Fong . Magnesowania :Wykwalifikowani earthbenders są zdolne do magnesowania kończyn do każdego rodzaju kamienia , dzięki czemu ściana skalowanie prostsze w odpowiednich okolicznościach [26] Środki DAI Li może wykonać ten ruch z łatwością, a nawet zatrzymać się do góry nogami , na przykład gdy drużyny . avatar włamał się do tajnej organizacji siedzibą w Lake Laogai .

Tektonika: Avatar może earthbend w skali ogromnej wystarczy przejść całe lądów, jak pokazuje Avatar Kyoshi
Plik:200px-Kyoshi and Chin.png
Kyoshi kiedy oddzielona od lądu wyspy  Aang później wykonać tę samą technikę, oddzielający miasto Yu Dao z jego terenów sąsiadujących. .

Remote earthbending : Jeśliearthbender jest zawieszony od ziemi , ale zdaje sobie sprawę , że nie ma ziemi gdzieś w pobliżu ,earthbender mogą skupić swoją energię i zginać , że ziemia z jego fizyczne dotarcie z czystej koncentracji . Zostało to pokazane w retrospekcji , kiedy Bumi powiedział Aang Avatar Team, sans , jak uwolnił się podczas zaćmienia . Bumi udało się zebrać kilka dachówek i fragmenty murów zgrać otworzyć przód trumnie metalowej. Aang również używa tej techniki , aby przywołać skały na jego Elemental Sferze podczas gdy w państwie Avatar . 

Pierwsi magowie ziemi

Symbol

                                                             
Plik:150px-Earthbending emblem.png
         
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.