FANDOM


Combustion Man's attack

Człowiek Spalina wykorzystuje technike Magii Spalania.

Magia Spalania jest to bardzo zaawansowana technika Magii Ognia, tylko najlepsi magowie posługują się nią. Mag potrafi wytwarzać wielki wybuch za pomoca umysłu. Ta technika jest bardzo skuteczna i bardzo destrukcyjna, zdolna do wykorzystania przy zamknięciu i dalekiego zasięgu; może całkowicie zniszczyć wzgórze, głazy i natychmiast odparować duże zbiorniki wodne z łatwością. Mag wytwarza ta magie za pomoca tzw. Trzeciego Oka.


Historia Edytuj

Combustion Man attacking Aang

Człowiek Spalina próbuje uniemożliwić Aangowi ucieczkę

Człowiek Spalina został zatrudniony przez Zuko w celu zabicia Aanga, gdyż książę wciąż wierzył, iż Awatar mógł przeżyć najazd Azuli na Ba Sing Se. Miałoby to katastrofalne konsekwencje dla Zuko, utraciłby on odzyskany szacunek ojca,Władcy Ognia Ozai. Człowiek Spalina od razu zabrał się do roboty, aby jak najszybciej wyeliminować prawdopodobne zagrożenie.

Profesionalny i pilny, Człowiek Spalina wyeliminował i przechwycił wszystkie dowody, które mogłyby ujawnić jego zamiary oraz zleceniodawcę. Gdy Aang został zauważony przez żołnierzy ognia, asasyn użył swego kruko-orła do przejęcia wiadomości, aby nie dotarła do adresata. Po przeczytaniu listu Człowiek Spalina zniszczył przekaz. Tej samej nocy płatny zabójca próbował po cichu zakraść się do obozu Aanga, lecz jego metalowa proteza została wyczuta przez Toph. Stroniąc podstępu Człowiek Spalina zaatakował, jego potężne uderzenia zmusiły Katarę i Toph, aby się ukryły. 

The third eye in P'Li

P'Li odslania swoje trzecie oko.

W pewnym momencie swego życia P'Li poznała i zakochała się w Zaheerze. Jednakże, w roku 158 AG zostali oi rozdzieleni, kiedy razem z pozostałymi członkami gangu Zaheera próbowali zabić młodą Awatar Korrę. P'Li została uwięziona przez Władcę Ognia Zuko i Unalaqa na biegunie północnym w specjalnym podziemnym więzieniu, w którym nie mogła tkać ognia. W 171 AG P'Li została odwiedzona w więzieniu przez Zuko,Tonraqa oraz Desnę i Eska, którzy nie chcieli dopuścić do uwolnienia jej. Wkrótce członkowie Gangu zjawili się pod przykrywką z chmury śniegu i rozpoczęli walkę. Ming-Hua wdarła się do więzienia i zniszczyła drzwi, zamrażając je.

Po wydostaniu się kobiety zostały zaatakowane przez smoka Zuko, jednak umiejętności P'Li pomogły jej ochronić się przed płomieniami i sama zaatakowała smoka mocą zapłonu. Po wygranej walce cały skład Gangu uciekł w ciężarówce.

Znani Magowie Edytuj

CiekawostkiEdytuj

  • W serii "Legenda Korry" (księga 3) nazywają tę magie, magią zapłonu.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.