FANDOM


"'"
  1. PATRZ Szablon:Infoboks/Postać

Magia Wody jest jedną magia z czterech żywiołów pochodzi ona od Lwiego żółwia wody.Istnieją trzy plemiona, które tkają wodę, jest to: Bagienne Plemię Wody, Północne Plemię Wody i Południowe Plemię Wody. Ostatnie wyniszczało wskutek ciągłych ataków Magów Ognia, co spowodowało, że jedyny mag z tego plemienia to Katara i Hama.By opanować do perfekcji tą magie potrzebny jest Trening Magi Wody.
 


Pochodzenie

Water lion turtle

Lwi Żółw wody daje moc Magi wody Wan

W czasach Raava, moc waterbending raz pierwszy przyznana przez żółwia lwa wody, który tymczasowo dostarczyć go do tych, wyruszą w Spirit Wilds. Jednak po żółwie lew wyrzekł swoje role jak obrońcy ludzkości w czasach Awatara, żółwie odmówił ludzie gięcia już. Potomkowie ludzi żyjących na szczycie żółwia lwa woda ostatecznie nauczył się waterbend ponownie, obserwując, jak księżyc popchnął i pociągnął pływy oceanu, oni nauczyli się, jak symulować efekt siebie. Jako takie, mają silne duchowe połączenie z Księżyca i jego odpowiednik, Oceanem. W rzeczywistości, waterbending jest sztuką tylko zginanie pochodzić z duchami, a nie zwierząt, a ewentualne niekorzystne skutki na tych duchów niekorzystnie wpływa waterbenders też.                                                                   

Używanie

Waterbending

zwój magi wody

Magowie Wody najczęściej używają swojego żywiołu do obrony i ataku. Pierwszym Magiem Wody był księżyc, który kieruje pływami , dlatego ich siła wzrasta wraz z nim, a podczas jego pełni osiąga swój szczyt.  Podczas niej najlepsi magowie mogą używać Magi Krwi. Istnieją oczywiście wyjątki od tej reguły. Znanymi magami krwi nie potrzebujący pełni był Yakon'e i jego dwóch synów - Tarrlok i Noatak (Amon).
Niektórzy posiadają niezwykły dar leczenia, za pomocą którego mogą w kilka sekund uleczyć drobne rany, oraz powoli leczyć poważniejsze.
Jednym z największych magów wody jest Pakku z Północnego Plemienia Wody; to on uczył Katarę ( która po śmierci Pakku stała się najpotężniejszym magiem Wody, Krwi i Leczenia) i Aanga tej sztuki. Można nauczyć się tej magii ze zwojów magii wody. Katara i Aang mieli córkę Kye, która również potrafiła tkać wode .


Style walki

Manipulacja Woda: Prawie wszystkie formy waterbending obejmować ruchu i kształtowanie ciała wody do
Katara uses the water whip

Katara manipuluje wode

waterbender pragnienie . Po prostu lewitacji dużą masę wody , waterbenders można przenieść wodę gdziekolwiek zechcą, nawet rozstanie go pod powierzchnią jeziora lub morza , co pozwala im chodzić po dnie basenu bez konieczności pływania . Te duże zbiorniki wodne mogą być również używane jako broń , albo przez kształtowanie ich do olbrzymiego bicze przekręceniu wielokrotnie w celu jako ciała wężowego , powstaje moment na ostry krawędzi , które można przeciąć nawet metalu , lub po prostu spadła na przeciwnika , aby zdusić je lub ugasić pożar. Na morza lub oceanu , waterbending może być wykorzystywane do tworzenia gigantycznych maelstroms . Aang i Katara używane to wyruszył olbrzymi węża morskiego . 

Streaming wodę : nazwany przez Katara , toruch , który czerpie wodę ze źródła, które waterbenders poruszania się ciała bardziej zaawansowana wersja świadczy Aang najwyraźniej polega " tonący i pływający " . . Posunięcie to uważa się, że jest wykorzystywany do szkolenia podstawowego , tak aby waterbenders początek może dostać " czuć" na wodzie , ale w rzeczywistości wszystkobardzo przydatne posunięcie wykonywane przez waterbenders na każdym poziomie umiejętności.

Water whip

Bicz wodny

Bicz wodny:whip woda jestpowszechnie stosowany ruch, który obejmuje tworzenie wąs chłostą wody do machnięcia na przeciwnika . Kształt , wielkość i długość są określane przez waterbender kontrolą i mocniejsze giętarki mogą tworzyć większe baty lub jedynek większa finezja . Bat można ostrzyć w ostrza , które mogą przeciąć metalu z względną łatwością ,  i oba Katara i Korra wykazały zdolność do tworzenia bicze wodne z ich stóp. 

Strumieniem wody : Strumienie wysokiego ciśnienia mogą być wykorzystane , aby zmusić przeciwnika do tyłu , a nawet wybuch czyste przez cel , jeśli skupia się na tyle . Dysze wodne są wykorzystywane przede wszystkim wtedy, gdy użytkownik ma zamiar poważnie rani swoich przeciwników. Widać było wykonywane przez Katara przed piratem . 

Wave : Przesuwając dużą masę wody bez oddzielania go od pierwotnego źródła, waterbenders może tworzyć fale prawie każdym rozmiarze. Robią to za pomocą ruchu w górę , który podnosi źródło , które następnie odesłać ich pożądanym kierunku . Może to być wykorzystywane do zamiatania przeciwników z dala , a nawet jako formę transportu , zbender surfowania na grzbiecie fali. Ten sam proces może być wykorzystywany do napędzania wodorozcieńczalnych rzemiosła .

Kula wody:woda jestpocisk ruch gdziewaterbender pochyla dużą ilością wody i wysyła go w mocnym uderzeniem w kierunku ich cel. Jest on podobny do strumienia wody , ale jest bardziej na szybki użyciu odJet zajmuje więcej stężenia . Jest to prosty lecz przydatne , ponieważ zajmuje trochę czasu , aby wykonać i ma znaczący wpływ na cel . Katara wykorzystał to przeciwko Południowego Plemienia waterbender Hama . 

Katara and Zuko fight

wodna tarcza

Woda ściana / woda tarczy : Woda może być formowane w różne kształty i może być stosowany dla odchylania ataku , przeciwnikom pułapka lepkiego ciała , zmodyfikowane i wprawiana w ruch przed atakami mogą odzyskać lub zestalony w tarczę z lodem . Ta różnorodność i zdolność do szybkiego zmienić odpowiednio do sytuacji, jest to, co sprawia, że ​​waterbender obrony tak elastyczne . Chociaż zwykle ochronna ,tarcza musi jakiś rodzaj kompresji albo nie będzie skuteczne . Przejawia się to , gdy Katara walczy Zuko w Oasis Duch i jej szybko robione tarcza nie mogła zablokować wybuch pożaru. 

Manipulacja Temperatura wody: Waterbenders również posiadać zdolność do zmiany stanu fizycznego wody manipulują , między ciecz, ciało stałe i gaz , do woli. Zmiana fazy wody pozwala na wiele technik w trakcie bitwy , z otaczającą przeciwnika w lodzie do ukrywania się za ścianę mgły . Ice i pary / mgły mogą również być formowane w różnorodnych kształtach . Ice zapewnia stopień śmiertelności twardym , ponieważ może być formowany w kolce lub ostrza do spostrzeżenia lub przebić przeciwników . Pary lub mgły może zasłaniać pole bitwy i ruch maski. Waterbender łatwo przegrzania i wrzenia wody i innych płynów do oparzania temperaturach. Katara dobrze wykorzystał to w celu zwiększenia jej wydajności , jak Painted Lady .  Waterbenders również posiadać zdolność oddychania lodowate mgły , że woda zamarznie i innych substancji .

Desna and Eska skating

Desna i Eska uzywaja Magi Wody do zjezdzania po sniegu

Lodowe buty: Jest to technika dzieki ktorej mozna zjerzdzac po sniegu pokazane jest to w drugej ksiedze legendy korry desna i eska zjerzdzaja po sniegu uzywajac tej techniki dzieki niej mag jest szybszy i skuteczniej atakuje.

Manipulacja Ciśnienie wody: Waterbenders są w stanie manipulować ciśnienie wody , co pozwala im używać wody do zrozumienia innych obiektów lub przeciąć bez po prostu rozstanie się wokół nich. Woda może być stosowany jako substancja półstała , będąc w stanie poruszać się i płyną jak ciecz . Woda może znajdować się pod ciśnieniem do takiego poziomu, przy którym można ją ciąć metalu . Waterbenders mogą to wykorzystać, aby uniknąć zatonięcia w wodzie , skutecznie pozwalając im chodzić po wodzie , o czym świadczy Katara wiele razy .


Ice claws

pazury lodu

Pazury Ice : pokazane przez Hama, używając pazurów lodu wiąże wodę rysunku giętarki wokół palców i zamrażanie go . Mogą być również wysłany do przodu, strzelając im w przeciwnika waterbender mogą to wykorzystać jako zaletę ; . Są małe i niezauważalne , mogą je ukryć w zanadrzu tak jak broni Mai . Ponadto , technika ta wykorzystuje bardzo mało wody , a tym samym mogą być szybko przeprowadzone techniką kondensacji ( patrz poniżej ) .

Spear Ice :włócznia lód jestwaterbending ruch pokazane zostały wykorzystane przez Southern waterbenders . Polega ona na zamrażanie strumienia wody , a następnie przesłanie wyniku mrożony pływający na cel . Ten ruch był używany przez Katara , kiedy była o strajku w dół Yon RHA . Był to również widoczne w grach Avatar jak również Avatar TCG .

Pnącze Ice :waterbender może wysłać promień lodu na ziemi , przyspieszenie na przeciwnika o zamrożeniu ich. Technika ta zamraża ślad wody rozpoczynając od waterbender wykonując ruch , a skończywszy na ich zamrożenie cele. Technika ta została wykonana po raz pierwszy przez Katara kiedy przypadkowo zamroził Sokka nogi do statku , a następnie był w stanie zamrozić trzy Nation żołnierzy ognia. 

Ice Shield:waterbender może zamarznąć ilość wody przed nimi , tworząc tarczę lodzie. Aang i Katara wykonać tę technikę przy wielu okazjach podczas wojny .

Ice disc

dyski lodowe

Płyta Ice :waterbender może tworzyć cylindryczny słup lodu , a następnie pokroić ostre jak brzytwa sekcje go i wysłać je na przeciwnika . Są ostre wokół krawędzi, ale również bardzo cienka , ponieważ Mistrz Pakku był w stanie złamać ich nadgarstków , choć może to częściowo było spowodowane jego waterbending zdolności . 

Breath of ice :waterbender mogą korzystać oddech szybko zamrozić obiektów, np. metalowych łańcuchów , lub przeciwnika . Dla bardziej zaawansowanych wersji techniki ,użytkownik bierze głęboki wdech i wydech powietrza w chmurze zamrażania mgle. Katara stosować tę technikę , aby zamrozić Jet do drzewa  , aby zapisać Sokka z Huu ,  i zatrzymać okręt przed zatonięciem poprzez tymczasowe zamrożenie dziurę w kadłubie statku . Aang i Roku wykorzystali tę technikę przed, ewentualnie w połączeniu z airbending , zamrozić lawę . Również Aang wykorzystał to , aby przerwać łańcuch skąd Bumi został zniesiony jest za pomocą dźwigu . 

Nóż w wodzie:Możliwość kształtowania wody do super- ostrej krawędzi lub punktu naułamek sekundy , umożliwiając waterbender ciąć metalu, drewna i kamienia. Aang i Katara używał tej techniki sabotażu gigantycznego pożaru Nation wiertła Ba Sing Se intruza . 

Katara separates the waters

ściana wody

Płaszcz wodny:waterbender mogą korzystać z wody w postaci zbroi z broni macka jak. Bender może używać tych broni chwycić przedmioty, wrogów Whip wrogów podmuch wodą i zamrozić . Jeśliwaterbender zawiera mniej wody dostępne , może on po prostu tworzą ramiona zamiast całego płaszcza. Technika ta została po raz pierwszy pokazany przez Katara a ona stoczył bój przeciwko Azula w Crystal Catacombs . 

Filtrowania wody : Podczas pracy w porozumieniu z earthbender ,waterbender może oczyścić zanieczyszczoną wodę . Waterbender zawiesza zanieczyszczonej wody w powietrzu , podczas gdyearthbender usuwa zanieczyszczenia . Waterbending główny poziom 

Oznaką waterbender mistrza jest umiejętność szybkiej zmiany z jednego stanu do drugiego i wody szybko przełączać techniki podczas walki , mając przeciwnika z tropu gdy stale dostosowując się do wroga , jak wykazano przez Mistrza Pakku . Na przykład , on odchylony strumień wody z dala od siebie, zamroził go , i wykorzystał je przesuwać za Katara i kontratak . 

Plik:Water pinwheel.png

Woda wiatraczek : Ten ruch wymaga instrukcji ruchu dużą masę wody i wirowania w pionie wokół niego / nią . Zostało to wykazane przez Hama blokując Katara ataki . 

Woda boxing : Ten ruch jest zazwyczaj stosowane w konkursach pro - gięcia . Aby wykonać technikę ,waterbender otacza swoją pięść z niewielką ilością wody i uderza przeciwnika . Ruch ten został po raz pierwszy wykorzystany przez Tahno w meczu przeciwko fretek Pożarnej. 

Bubble : Kiedy trzeba przejść w dużych zbiorników wodnych , zdolne waterbenders są w stanie stworzyć bańkę wokół siebie , kontrolując dopływ powietrza dla nich i dla innych. Po raz pierwszy użyte przez Aang i Katara i Katara dwa razy tak , że ona i Appa mógł zanurzyć .  Zostało to również wykorzystywane przez Korra transportu sama i Mako pod Yue Bay dotrzeć Air Temple Island Z ląd . 

Plik:Pakku vs Katara 2.png

Drill wody:wysokie ciśnienie , obracanie kolumny wody . Wywierać znaczną ilość ciśnienia na powierzchni ciała stałego , które umożliwia działanie wiertarki . Ruch odbywa mistrzostwo waterbending ponieważ ruchy stworzenie stale skręcania wód wymaga zginania umiejętności. Technika ta została po raz pierwszy zauważony w wykonaniu Roku kapitana waterbending Awatara . 

Multiple bicze wody:advanced ruch waterbending podobny do jednego bata wody , oprócz tego, że zajmuje się więcej niż jeden bat , zazwyczaj cztery lub pięć . Technika ta wydaje się być w stanie wyrządzić ogromne szkody . Był używany przez Katara przeciwko Azula . 


Spinning the serpent

wir

Trąba wodna lub " wir wodny " : Ten wysoki poziom technika wymaga kontrolowania Whirlpool -jak słup wody jako broń , obracając ją i kierując swoje ruchy w tym samym czasie . Inną formą istnieje, który jest nazywany " wąż wody" , zgodnie do trąba jest stale przesuwając i zwijanie ruchy. To tworzy gigantyczny wąż wody wokół dolnej części ciała , podnosząc je z ziemi. Pierwszy pokazuje Aang , Mistrz Pakku zaobserwowano wykonywania tej techniki , jak równieżdrobne wersja wykonywana przez Katara przynieść Aang się i z Crystal Catacombs .  Korra używał tej techniki do prowadzenia Amon na arenie Pro- zginanie , chociażmoże ona osiągnąć wysokość została ograniczona . Ona nie była w stanie utrzymać gargulce, podczas gdy Aang i Pakku mógł. Ona była w stanie utrzymać go w czasie ataku na Equalists " na Stany Zbrojnych , ale upadł przyEqualist dwupłatowiec wzięła dół uderzył w niego.  Amon występuje również wykonywania tej techniki , jak był wysadzony z budynku i do wody , natychmiast wyszedł podczas korzystania z tej techniki . 

Pierścienie Razor :doświadczony waterbender może stworzyć wiele jednoczesnych pierścienie wodne nadające się do cięcia . Katara wykorzystał to przeciwko potwora z bagien . 

Ice sztylet : Podobnie jak szpony lodu , sztylety lodu tworzą na waterbender palców i fotografowania z wysokimi czułościami od niego. Katara stosowane są wobec Mistrza Pakku .  Avatar poziom waterbending Edytuj


Kuruk waterbending

tsunami

Tsunami : Ponieważ mogą kontrolować większe ilości wody , Avatary są zdolne do tworzenia i kontrolowania wód o znacznie większym rozmiarze i skali , w tym powodując ogromne fale tsunami , do woli. Technika została zaprezentowana po raz pierwszy w awatarze Kuruk jak stworzył dużą falę jeździć . [29] Później, Aang i Księżniczka Yue stworzył duże tsunami , który przyniósł Aang bezpieczeństwa na Crescent Island. [

Remote waterbending : Avatary mogą korzystać waterbending z odległości cowaterbender normalnie nie byłyby w stanie uzyskać dostęp . Choć w walce z Ozai , Aang wszedł do państwa Avatar i pociągnął wody z morza w kierunku siebie , aby część jego elementarnej sfery. Po pokonaniu Ozai , Aang podniósł przypływy morza, aby ugasić pożar w Wulong Puszczy spowodowane Ozai i jego sterowców . 

Kompresja w wodzie:Avatar w państwie Avatar ma wystarczająco dużo władzy nad wodą do kompresji jego objętości , zagęszczanie kilka tysięcy galonów w niewielkiej objętości . Aang nie tak , kiedy stworzył swój sfery żywiołów podczas przygotowań do realizacji Ozai . 

Koizilla : byłistotą Aang się , kiedy poszedł do Avatar państwa i fuzji z La, Ocean Ducha . Admirał Zhao
Plik:Koizilla destroys th Navy.png
pomyślał , że aby podbić Północne Plemię Wody , będzie musiał wyeliminować księżyc zabijając śmiertelną postać księżyca Ducha , Tui . Podszedł do Spirit Oasis i zabił biały koi ryby, co w konsekwencji przyciemniony Księżyc i świadczonych waterbenders bezradny . Wściekły , Aang wszedł Avatar państwo , brodząc w wodzie , i połączył się z Ocean Ducha , LA, tworząc Koizilla . Wykonana w całości z wody i światła , to jest dosłownie istota destrukcyjny gniew oceanu w postaci fizycznej . Koizilla odważył całej Północnej Plemienia Wody i otarła się dziesiątki Narodu Ognia żołnierzy i czołgi, przed podjęciem z Narodu Ognia flotę Zhao . Po obejrzeniu , że Tui żył ponownie, ponieważ ofiary Yue , Koizilla oddzielone powrotem do Aanga i Luizjanie jako La wycofał się do oazy , chwycił Zhao , który walczy Zuko , i wyciągnął go poniżej powierzchni wody i Ducha Świata w , gdzie uwięziono go w Fog of Lost Souls

Manipulacja Chmura : Dzięki współpracywaterbender i Airbender można łatwo manipulować chmury, które są wykonane z powietrza i wody , aby stworzyć różne kształty . W szczególnym przypadku , cloudshaping została wykorzystana do zapewnienia wiadomość do okolicznych mieszkańców o wybuch wulkanu .To był później używany jako obrona przez Aang i jego przyjaciele , aby ukryć swoje loty na Appa podczas ruchu o Narodu Ognia .

Katara stops her attack

Katara zamnienia krople deszczu w lód

Iceberg skok : Waterbenders może strzelać małe odłamki lodu w przeciwnika , lub spowodować gigantyczny skok do wystają z wód. Northern Tribe Water zatrudnia nich jako podstawowy obronie ojczyzny , gdy wróg jest obserwowany .

Manipulacja Sweat : . Zaradny waterbenders może zginać własnego potu , który będzie używany jako prowizorycznej broni lub narzędzia w przypadku oddzielona od innych źródeł wody 

Kondensacja : Nie tylko może wykwalifikowanych waterbenders chmury skondensować się użytecznym źródłem wody , gdy są w bliskim zasięgu jednego ,, ale także może skraplać niewidzialną wody prawo par z powietrza  Mimo , ze względu naograniczony. ilości wody zawartej w powietrzu , jako zaledwie 1% na większość ziemskiej atmosfery jest para wodna ,ilość wody pochodzących z powietrza jest bardzo minimalne. Korzystne środowisko i warunki klimatyczne zwiększyć ilość wody można usunąć z powietrza .

Plik:200px-Draining the grass.png

Magia roslin :członek Foggy Tribe Swamp , Huu ilustruje , że utalentowani waterbenders może manipulować życia roślin . Plantbending pozwoliło członkowie bagna kontrolować i manipulować każdą formę życia roślinnego , z niezwykle nasyconym wodą winorośli i korzeni , które przebywają na terenach bagiennych z wodorostów z dna oceanu - mogą nawet szybko kompresować i zastąpić masę roślin z roślin ich zginać, ponieważ tkanki komórkowe roślin są bardziej uniwersalne niż tkanek komórek zwierzęcia , również wyjaśnienia, dlaczego bloodbending można osiągnąć tylko na noce pełni księżyca , patrz poniżej - wszystko przez zginanie wystarczającą ilość wody w nich tak jak mogą to robić z wodnista błocie. 

Idąc dalej ,wykwalifikowanych waterbender jest w stanie oddzielić i całkowicie wydobyć wodę z roślin do wykorzystania bardziej efektywnego tak jak oni są w stanie oddzielić wodę z błota , piasku i nawet zanieczyszczonych systemów rzecznych , itd. W przypadku roślin , proces ten będzie następnie pozostawić na zwiędłych szczątków wszystkich życia dotkniętych roślin , a nawet czyniąc je zwinąć w przypadku dużych drzew . Stopień umiejętności w manipulowaniu życia roślin zależy od doświadczenia Bender i czyksiężyc jest obecny. Katara i Hama ekstrakcji wody z dużych drzew, praktycznie bez trudności podczas ich walki w pełni księżyca . Prostsze i mniejszych form życia roślinnego , takie jak trawa , kwiaty i wodorostów , mogą być gięte z względną łatwością , z lub bez pełni księżyca. 

Plik:Hama bloodbendslephant rat.png

Magia krwi : Ponieważludzkie ciało jest woda w przybliżeniu 70%, bloodbending nie musi zginać krew sama , ale płyny w czyjeś ciało , pozwalającużytkownikowi manipulować na mięśnie , aby przenieść jak chcą lub zatrzymać ruch całkowicie . Technika ta jest bardzo podobna do plantbending , lecz nie kontroluje zwierząt i ludzi , a nie do roślin . Potencjalniebloodbender może zrobić wiele innych rzeczy przez zginanie wodę w ludzkim ciele , jak przestać się ofiarą serca lub zmiażdżyć jego / jej organów wewnętrznych; ciśnienie , gotować , lub chłodzenia wody , aby zabić przeciwnika , lub nawet całkowicie wyodrębnić wody z jednego ciała , naśladując technikę stosowaną z roślin , chociaż ta metoda nie jest pokazany . Technika jest tak zaawansowana, że ​​Hama może korzystać z niej tylko w pełni księżyca . Później,księżyc , który wydaje się być pełen jest pokazany , a Katara faktycznie korzysta bloodbending na później nocy.Tylko pięć osób są znane opanowaniu tej techniki , a mianowicie Hama , Katara , Yakone , Noatak i Tarrlok , z Hama jest jej odkrywca . Pomimo mieszkał w Narodu Ognia przez wiele lat , Hama byłowaterbender pochodzących z Południowego Plemienia Wody. Odkryła tę technikę podczas swojego długiego uwięzienia przez Naród Ognia. Zdając sobie sprawę, że nie było giętkie wody wewnątrz każdej żywej istoty , najpierw zorientowali się, jak wykonać technikę poprzez zginanie wodę wewnątrz szczurów więzienia , podczas gdy jej moc została zwiększona w czasie pełni księżyca. Ona wtedy manipulować strażników więziennych , zmuszając ich do otwierania klatki i uniemożliwiając im za nią . Hama później używał go do porwania ludności cywilnej Narodu Ognia , co czyni je dosłownie wejść do jej rąk i uwięzić je , ale później został znaleziony i aresztowany . [3]Bloodbending uważany jest za bardzogroźny art ponieważ zmusza wolę Bendera na ofiary woli. Ci, którzy praktykują technikę otworzyć się do morderczego szaleństwa. Katara została zmuszona przez Hama nauczyć się tej techniki, aby ją powstrzymać od podejmowania Sokka zabitych Aang , którą znaleziono dość denerwujące , gdy zdała sobie sprawę, dowiedziałem się , że Jednakże , ona chętnie stosowane bloodbending podporządkować sobie Southern Raiders dowódcę | . Lider ] ] południowych Raiders , pozwalających Zuko , aby prawidłowo go przesłuchać . Kiedy zdała sobie sprawę, że nie jestczłowiekiem, który zabił jej Kya matka wydała go z jej kontrolą, ale nie pokazał głęboki żal , gdy dowiedziała się , że miała bloodbent niewinną osobę . Ona nigdy nie była postrzegana techniką ponownie. 

Roztwory : Wykazano , że można manipulować waterbenders dowolnej masie cieczy składający się z pewną

Korra saves Unalaq

Korra uzywa magi wody by unieruchomic wroga

ilością wody . Na przykład, Katara pochyliła zawartość opactwa w kadziach perfum . Kiedyś waterbending aby wymieszać i dusić kadzi do miski , rozlać atrament z miski i zginać wody wewnątrz błocie również. Katara zatrzymany przepływ gnojowicy z tyłu siewnika , aby zapobiec Ty Lee od za nią , i przy pomocy toph jest , że były one w stanie wcisnąć zawiesiny z powrotem do siewnika . Katara widziano zginanie błoto , kiedy i Toph skończył walkę , gdy miały być Aang szkolenia, a ona wygięta zupę prosto w usta Appa jest od puli . [19] Katara wygięty tusz do urzędnika Narodu Ognia opuścić pokój więc ona i Zuko mogą przeszukiwać pliki o aktualnej lokalizacji Southern Raiders . Aang pomyślał o użyciu " gluebending " pokonać Ozai , sugerując, żewaterbender może zginać kleju. 


Iceboarding

Katara jezdzi na wodzie

 

Woda uruchomić : Jest to technika , w której waterbenders wykorzystać wszystkie cztery kończyny do pracy na wodzie przy bardzo dużych prędkościach , oprócz jazdy na obcych przedmiotów w tym samym celu . Technika ta została po raz pierwszy użyty , gdy Katara stworzyli deskę lodową i zwiększył swoją szybkość , aby skutecznie zablokować węża brzuch bez uderzenia ; . Jednakwąż wybuchła Katara stosować go po raz drugi , aby przez jezioro do wsi i Aang nieodmianą tego poprzez zamrożenie bloków lodu użyć jako ostoi . Katara również używał tej techniki , gdy zespół był o Avatar " beach party " . [37] Kiedyś deska surfingowa z lodu , aby przejść wysiłku po wodzie tak jak wakeboarding czy surfing, bez względu na to, żewoda była spokojna. Wreszcie Aang wykorzystał to w jego walce z Ozai uciekać przed atakami Ozai jest po zapukał jest z klifu . 

Manipulacja pary:technika, która pozwala waterbenders manipulować parę ze źródła wody. Może być stosowany do zamrożenia ludzi lub obiektów lub tworzyć osłonę. Katara się korzystać z techniki , kiedy używane pary są na statek dla bezpieczeństwa  , a kiedy w otoczeniu się w pary , aby stworzyć niesamowitą atmosferę.  Avatar Korra także korzystanie z tej techniki podczas infiltracji rajd Amona , przy użyciu pary z pobliskich rur do pokrycia na Mako . 

Water skin

Katara i jej bron

 

Bron:Dotychczas jedynymi razybroń była używana w waterbending było, gdy Avatar Kyoshi używane swoich fanów , aby utworzyć falę , ]a kiedy Aang użył zespół zamrozić wodę.  Stwierdzono, że , biorąc pod uwagę ich prawie " Samurai -like " technik cięcia ,katana, Jian miecz lubmiecz cane będzienajlepsza broń nadaje się do waterbender . Jednak waterbenders noszę wodę wokół w skórach wody , gdy są one w miejscach, gdzie nie ma wody , takie jak na pustyni . Skóry te wykonać różne ilości wody , w zależności od ich wielkości.


Slabe strony

Red moon

Zacmienie księżyca

Zaćmienie Księżyca występuje, gdy admirał Zhao schwytany i później zabił Ducha Księżyca.Zaćmienie : Kolejny waterbending słabością jest jego zależność od księżyca ( patrz poniżej) . Chociaż waterbenders moc zysk z księżyca (z waterbending w zenicie podczas pełnych księżyców ) , księżyca nieobecność podczas księżycowych wyników eclipse w całkowitej utraty waterbending zdolność . Emotional państwa: waterbender zasilanie pochodzi z wewnętrznej energii życiowej , chi . Ze względu na to , o waterbender zasilanie jest podłączone do swojego obecnego stanu emocjonalnego . Jeśliniedoświadczony waterbender miała stracić nerwy swoją , ich waterbending siły zintensyfikowane , ale z kolei , utraty kontroli, zostało to wykazane przez Katara gdy straciła nerwy przed Sokka i przypadkowo pęknięty górą lodową. Mimo to ma . potencjał, by być bardzo niebezpieczne w waterbender z niewiele do treningu , ale także służy jako dar do Bender z odpowiednich szkoleń i doświadczenia , a także wagę nad swoimi emocjami . Niektóre standardowe słabości waterbending można przezwyciężyć przez wykwalifikowanych wzorców waterbending. W środowiskach bez wody master może pociągnąć cząsteczki wody z chmury, w powietrzu, a nawet z żywych organizmów, takich jak rośliny i drzewa.Wadą jest to, że jeśli usuwa
Waterbenders lose their bending

Magowie wody traca magie przez zacmienie

się wodę z żywego organizmu, to więdną i die.Water można również otrzymać z samych organów magistra w razie potrzeby, z potu lub saliva.The ilość wody może być zdjęty z powietrza zostanie różnią się w zależności od warunków pogodowych. Ponieważ tylko niewielka część atmosfery planety zawiera gazowy wody, kwoty te byłyby bardzo ograniczone, nawet w najlepszych czasach. Jednakże, ilość wody może być wystarczające do wytworzenia użytecznych broni, takiej jak pazury lodu, które nie wymagają dużej ilości wody do formy.

Duchy oceanu i ksiezycaSymbol

Plik:150px-Waterbending emblem.png
                                                                                                                                                            
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.