FANDOM


(Guru Laghima)
Linia 81: Linia 81:
 
==Lot==
 
==Lot==
 
Jest to specjalna technika magii powietrza, którą opanował i wymyślił Guru [[Laghima]]. Jest to inna t[[Plik:Zaheer_flying.png|thumb|[[Zaheer]] lata]]echnika lotu niż każda, ponieważ nierobi się tornad ani innych turbin tylko się unosi i lata. [[Zaheer]] pokazał jak się używa i jak wygląda ta technika.
 
Jest to specjalna technika magii powietrza, którą opanował i wymyślił Guru [[Laghima]]. Jest to inna t[[Plik:Zaheer_flying.png|thumb|[[Zaheer]] lata]]echnika lotu niż każda, ponieważ nierobi się tornad ani innych turbin tylko się unosi i lata. [[Zaheer]] pokazał jak się używa i jak wygląda ta technika.
==Guru Laghima==
+
===Guru Laghima===
 
Mnich [[Laghima]] był jedynym Magiem Powietrza, który potrafił latać w powietrzu bez tworzenia tornad na, których avatar/mag powietrza się unosił. Następnym takim magiem był [[Zaheer]].
 
Mnich [[Laghima]] był jedynym Magiem Powietrza, który potrafił latać w powietrzu bez tworzenia tornad na, których avatar/mag powietrza się unosił. Następnym takim magiem był [[Zaheer]].
  +
 
==Zaheer==
 
==Zaheer==
 
[[Zaheer]] bardzo się interesował Guru Laghima'ą. A w odcinku [[Jad Czerwonego Lotosu]] zaczął latać i stał się drugim magiem, który lata bez używania tornad.
 
[[Zaheer]] bardzo się interesował Guru Laghima'ą. A w odcinku [[Jad Czerwonego Lotosu]] zaczął latać i stał się drugim magiem, który lata bez używania tornad.

Wersja z 08:58, sie 25, 2014

"Powietrze to żywioł wolności."
— Iroh
Magia Powietrza to przeciwieństwo Magii Ziemi. Pochodzi ona od Lwiego żółwia powietrza.Ten typ Magii

opiera się na technice walki Bagua Zhang. Wymagana jest tutaj duża giętkość kręgosłupa. Dzięki niej Mag może dosłownie "płynąć w powietrzu". W Magii Powietrza Magowie używają bardziej "kołowatych" ruchów ciała. Pierwszym magiem powietrza był latający bizon.Zatem te zwierzęta są " przewodnikami" magów powietrza.Aang to jedyny mag powietrza, który przeżył napaść magów Ognia.Odziedziczył tę magie jego najmłodszy syn Tenzin oraz jego dzieci (Jinora, Ikki, Melo). Mag głównie unika ciosów, uchyla się, stara się nie doprowadzić do starcia. Za pomocą powietrza próbuje oddalić przeciwnika od siebie na tyle, aby mieć czas do zadania ciosu. Wojownik nie zaciska rąk w pięści, walczy otwartymi dłońmi. W 171 ASC po Harmonicznej Konwergencji zaczelo przybywac Magow Powietrza. By opanować do perfekcji tą magie potrzebny jest Trening Magi Powietrza .


Pochodzenie

Otorgando poder

Nomadowie Powietrza dostaja moc powietrza od Lwiego żółwia Powietrza.

W czasach Raava, moc airbending został tymczasowo obdarzył mieszkańców, którzy żyli na żółwia olbrzymiego lwa, podczas gdy opuścił wioskę, aby zaopatrzyć się w żywność. Po mieszkańcy stałe opuścił opieką żółwia lwa, airbenders nauczyli się ponownie i udoskonalenie ich zginanie z latającego bizona, święta istota w Air Nomad culture.The żubrów zazwyczaj używają ich ogromny ogon bobra-jak stworzyć podmuchy wiatru i , jak sama nazwa wskazuje, może latać bez widocznych środków napędu. Mówi się również, że airbenders pożyczył znak strzałki z latającego bizona dla tradycyjnych tatuaży. Te tatuaże symbolizują własnej opanowanie sztuki airbending i podano do lekarza po ich zakończeniu szkolenia. W przeciwieństwie do innych krajów, wszystkie Nomads powietrza rodzą airbenders, ze względu na dużą ilość duchowości infuzji w hodowli.

Style walki

Strumienie powietrza manipulacji : Wszystkie magia powietrza opiera się na stworzeniu i manipulacji przepływów powietrza. Wpływ na przepływ powietrza może przekształcić go w lekki wiatr i potężne tornado. Powietrza może być również spinning, tworząc lej powietrza.

Manipulacja ciśnienia przepływu powietrza : Sprężania powietrza przepływa Airbender może stworzyć stabilnych struktur z nich, w których nie można nawet stanąć, i dać większe ataki sił.

200px-Air shield

Aang obrania sie tarcza

Tarcza : Bardzo często odbiór obronny. Władca Wiatru wiruje powietrze przed nim, co odzwierciedla ataku przeciwnika. Metoda ta prawie nigdy nie jest używany do bezpośredniego blokowania ataków, a oni często przekierować atak wroga. To wymaga mniej energii do utworzenia tarczy.

Strajk Air / akcja : Jednym z najprostszych sposobów, które wykonuje ostre ciosy rąk lub stóp. Ruchy te są trochę jak magiczny ogień. Władca Wiatru nie tworzy duży przepływ powietrza, i wysyła wroga krótki, strumienie sprężonego powietrza.

Powietrza "kule" : Powietrze może być wykorzystywane nie tylko do siebie. W dysze powietrzne mogą umieścić obiekty stałe w celu zwiększenia wpływu. Jednak Aang obrócił kilka kamyków w ringu powietrza po prostu zwrócić na siebie uwagę.

Airbending funnel

Aang tworzy lejek

Lejek : W rozumieniu bliskich odbioru powietrza "kul". Airbender tworzy lejek stacjonarny, przez które można strzelać do wroga twardych przedmiotów, takich jak kamienie.

ciągnięcie powietrza : Zamiast bezpośredniego przepływu powietrza z dala, Airbender robi odwrotny ruch i jak jest "do bani" bliżej do jego osoby lub rzeczy. Technika ta, na przykład, zapisany przed atakiem Aang Zeya prof Wang Shi Tong w serii "biblioteka".

wlot powietrza : Push-pull technikę podobną do powietrza, ale maga w celu zwrócenia na siebie obiekt, tylko usta zasysa powietrze do siebie.

powiew wiatru : Tech wlot powietrza odwrotnie. Wykorzystując moc płuc, Airbender może cios silny przepływ wiatru. Tę samą technikę można stosować w celu wzmocnienia dźwięku.

Aang on air scooter

Aang na skuterze

Skuter : Technika wymyślona Aang. Sztukmistrz z wirującego powietrza tworzy szczelne piłkę, stojąc na tym, można szybko przenieść się na powierzchniach poziomych i pionowych. Wraz ze wzrostem umiejętności, można utworzyć kilka skuterów powietrza, zwiększenie rozmiaru piłki i czas jej stanu ustalonego.

zwiększona Agility : Pomagając Yourself magii powietrza, mag może dokonać niesamowite salta i koziołki, skakać wysoko i gwałtowny manewr. To jest ciągle używany w taktyce czarownicy powietrze kiedy przeciwnik spędza wszystkie swoje siły, aby dostać się powietrze do maga, a mag powietrza przy jednoczesnej oszczędności energii. Stały trening i uczynić maga powietrza sam bardzo lekki i zwinny, więc nawet bez magii powietrza z niego bardzo trudne do opanowania w walce wręcz.

zwiększyć prędkość : Władca Wiatru może zmniejszyć opór powietrza wokół ciała, co może poruszać się z dużą prędkością powierzchniach poziomych i pionowych, a nawet chodzić po wodzie.

200px-Floating in air sphere

Aang z kula

Kula powietrza : Mag tworzy wokół siebie gęstą sferę powietrza. Technika ta może być używana jako tarcza i atakować przeciwników, którzy w otoczeniu maga. W "The Tipping Point" Tenzin stosować tę metodę, aby przejść się po korytarzach budynku wypełnionym duszącego gazu.

poduszka powietrzna : Grube i szerokie warstwy powietrza, które tworzy maga lub inną osobę, aby nie złamać, gdy spadł z wysokości.

Podmuch : Zbiórka potężny strumień siły wybuchowej, która powstaje za pomocą ruchów rąk i nóg. Moc zależy od umiejętności maga. Może osiągnąć cel z dużą dokładnością i wykonać wiele szkód.

Roku uses airspout

Roko wytwarza trabe

Tornado : Z pomocą wirującej kolumny Airbender powietrza może wzrosnąć lub odejść tak ataku.

Powietrza "szlak" : Oryginalna technika, który był używany przez Aanga w "Crossroads of Destiny". Dokręcając tarczę powietrza, wyszedł z niego i posłał przeciwnika na kopii powietrza.

pętla powietrza : Bardzo gęsta strumień powietrza, który może być użyty do objęcia i posiadają osoby lub rzeczy. Kolo Powietrza : Mag tworzy wokół siebie "koło" i przeniósł się z nim jako introtsikle. Przepływ powietrza jest dodatkowa ochrona w czasie ataku.

Lotnie : Chociaż wszystkie airbenders może lewitować lub rozszerzyć skoki przez airbending , większość, jeśli nie wszystkie airbenders posiadają szybowiec na połowę zakresu lotu. Te ręcznie wykonane z drewna i płótna przenośne konstrukcje można zwinąć do pracowników do przechowywania i jako pomoc podczas zginania . W postaci szybowca , jest stosowany w połączeniu z zginanie latać jak długoBender siłę do utrzymania prądy powietrza. Przy silniejszych wiatrach , wiele osób może być prowadzone na krótkich dystansach . W normalnym personel , może być stosowane jako narzędzia w walce w celu ułatwienia gięcia, a nawet jako pomoc przy lewitacji przędzy nad głową jak helikopter propeller.Aang stosowanego jego szybowiec do surfowania , później niszczone jego uszkodzonego szybowca choć został zastąpiony na początku inwazji na naród ognia przez bardziej zaawansowanych wersji stworzonej przez mechanicysta i jego syna Teo , który może dozować przekąski , gdyuchwyt jest skręcony.

250px-Gyatso and Roku glide

Lotnie maga powietrza

Podczas wizyty w przeszłości Roku podczas przesilenia letniego , Aang zobaczył młodszą wersję jego starego mentora, Monk Gjaco , stosując odmianę zwykłego latania, wykorzystując szybowiec jako prowizoryczny pokładzie surfowania w powietrzu .

Airbending jest sztuką tylko zginanie że nie ma podstaw do pod- umiejętności lub specjalistycznego formularza, który ma na razie ujawniono.

Lejek : To technika ktora pozwala na obrone i na skrycie sie.Kyoshi bardzo czesto uzywala tej techniki byla bardzo skuteczna.

Odcinek-Niech żyje królowa

Hou-Ting dusi sie w kuli powietrza przez Zaheera.

Uduszenie:Podobnie jak magowie wody mag może kontrolować płyny wewnątrz ciała człowieka, może manipulować przepływu powietrza wewnątrz układu oddechowego człowieka, usuwając go ekstrakcję z nosa i jamy ustnej, a także aby zapobiec przedostawaniu się powietrza do płuc. Zaheer zabil tak krolowa Hou-Ting potem probowal zrobic to Korze ale bez skutku.

Astralna Projekcja

Jinora Spirit

Jinora wychodzi z ciala by moc uwolnic Kaiego.

Magowie powietrza wzorcowe, które mają silny związek z ich duchowej strony są zdolne do projekcji ich na duchu w innych lokalizacjach. Poprzez projekcję, mag jest w stanie odwiedzić sferę duchową, jak i zwiedzania podziemnych lub zamkniętych miejscach, przechodząc przez materię stałą. Magowie mogą również skorzystać z tej techniki, aby znaleźć osoby, z którymi mają silną więź. Podczas Harmonicznego Zrownania, Jinora używane wzmocniony odmianę tego zdolność do udzielania pomocy Avatar Korra podczas jej walki z Mrocznym awatarem.Kiedyś techniki raz jeszcze znaleźć gdzie Dai Li uwięziony airbenders w Ba Sing Se.

Lot

Jest to specjalna technika magii powietrza, którą opanował i wymyślił Guru Laghima. Jest to inna t
Zaheer flying

Zaheer lata

echnika lotu niż każda, ponieważ nierobi się tornad ani innych turbin tylko się unosi i lata. Zaheer pokazał jak się używa i jak wygląda ta technika.

Guru Laghima

Mnich Laghima był jedynym Magiem Powietrza, który potrafił latać w powietrzu bez tworzenia tornad na, których avatar/mag powietrza się unosił. Następnym takim magiem był Zaheer.

Zaheer

Zaheer bardzo się interesował Guru Laghima'ą. A w odcinku Jad Czerwonego Lotosu zaczął latać i stał się drugim magiem, który lata bez używania tornad.


Pierwsi magowie

  • Latające Bizony są pierwszymi magami powietrza. Pochodzą ze świątyn powietrza. W czasie napadu magów ognia na świątynie Bizony zostały zabite, jednak jeden bizon przeżył, Appa. W 171 ASC występowały w Świątyni Bahanti.

Symbol

Airbending emblem

Symbol Magi powietrza

Symbol Air Control jest systemem zamkniętym, w lewo odwrócony potrójnej spirali Triskele. Ten symbol jest postrzegany w paciorki różańca wisiorek Monk Gjaco , a także pojawia się na naszyjnik Modlitwa Aang. 


Rzeź Nomadów Powietrza

Information icon Osobny artykuł: Rzeź Nomadów Powietrza

Wladca Ognia Sozin wykluły plan wojny i podporządkowania wszystkich narodów, Narodowi Ognia przez wiele lat. Jednak to zapobiegl Awatar Roko, którego obowiązkiem było utrzymanie równowagi w świecie. Roku śmierć tylko z powodu wybuchu wulkanu na wyspie pozwoliło Sozinowi prawdziwe intencje. Ogień Pan był na tej wyspie, i mogl uratować awatara, ale tego nie zrobił. To wydarzenie zidentyfikować jako pierwszy cel w wojnie Sozina - koczownicy powietrza, wśród których urodził się następny Awatar. Sozin czekał kolejne dwunascie lat wiedząc ze przybedzie kometa, która później zostanie nazwana jego imieniem. Kometa miała pomnożyć moc magów ognia i pozwolić im zniszczyć za jednym zamachem wszystkie nomadow powietrza, ponieważ nie wiadomo, które z dzieci jest Avatarem.

Jego plan byl w pełni wdrożone. Nie znam dokładnych szczegółów ataku na świątynie powietrza, takich jak techniki, które używal Narod Ognia, całkowitą liczbę ofiar. Można tylko przypuszczać, że ataki zostały przeprowadzone jednocześnie, ponieważ świątynie znajdują się w różnych częściach świata i przenieść żołnierzy w krótkim przedziale czasu kometa byłaby niemożliwa. Sami struktury świątyni, w tym rzeźby, mało dotkniętych atakiem, więc można powiedzieć, że to jest cel żołnierzy , a nie niszczenie świątyń.

Magowie Powietrza

Awatar : Legenda Aanga


Legenda Korry

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.