FANDOM


Magia Ognia jest najtrudniejszym do ujarzmienia żywiołem samym w sobie. Pochodzi ona od Lwiożółwia ognia. "Ogień jest żywy: oddycha, rośnie. Bez Maga skała nie spadnie, ale ogień się rozprzestrzeni i zniszczy wszystko na swej drodze, jeśli nie starczy sił, by go powstrzymać".Pierwszymi Magami Ognia były smoki, to one nauczyły człowieka panowania nad tym żywiołem. Jako pierwsi z ludzi tkać ogień zaczęli Wojownicy Słońca. Siła Magii Ognia zależy od słońca, dlatego najkorzystniej jest panować nad ogniem podczas jego wschodu. Magia Ognia jest bezsilna podczas zaćmienia słońca, a jej moc jest największa podczas przybycia komety Sozina.By opanować tę magie do perfekcji potrzebny jest Trening magii ognia.

Pochodzenie

Origin of firebending mural

Wyrzeźbiona rzeźba Smoków dajacych magie ognia.

Lwi żółw ognia posiadał tą magie.W kolejnych latach, magia ognia zaczęła być używana przez smoki, które później wylądowały na terenach zamieszkałych przez magów. Pierwszymi ludźmi w czasach Awatara, którzy uczyli się od smoków byli Wojownicy Słońca, którzy rozumieli związek między ogniem ich dusz, ogniem smoków, i słońca. W pozostałościach po ich wielkiej cywilizacji, Zuko i Aang odkryli, że magia ognia oznacza energię i życie, teorię, która została zapomniana przez prawie wszystkich magów ognia podczas stu lat wojny. Prawdziwe znaczenie tej magi, jak i o połączeniu magów ze słońcem zapomniano, gdyż zastąpiły je: złość, wściekłość i chęć dominacji. Rodzina królewska zachęcała do pomocy poprzez propagandzie, że pożar mógł być wykorzystywany jako narzędzie do niszczenia i że jego użycie podczas stuletniej wojny było uzasadnione.

Style walki

Fire stream

Aang i Zuko tworzą strumień.

Piorun kulisty : Podstawową techniką, pięść tworzy małą piłkę latania w kierunku uderzenia. Ciąg dalszy strajków (seryjny uwolnienia forward pięści z obu rąk) możliwość ciągłego ataku. Wielkość piłki zależy od obróbki wstępnej i koncentracji; duże kule latają wolnej.

Strumień Ognia : Techniki podstawowe, jet zwolniony z palców, pięści, dłoni lub stóp, szerokość strumienia zależy od powierzchni, która idzie. Często używany przez żołnierzy Narodu Ognia do zniszczenia budynków .

Krąg i Łuk Ognia :Obrót ramienia lub półobrotu rzutach umożliwiają wysyłanie pierścieniowy fali ognia, którego promień zwiększa się wraz ze wzrostem odległości od źródła. Większa siła ataku kometa Sozin osiągnie wielkość tornado ognia, Zuko używał go podczas Agni Kai z Azula.

Korra defending herself

Korra blokuje ogień.

Blokowanie Ognia : Doświadczony mag może zgasić ogień rzucony lub przekierować na niego przez innego maga, przez stempla lub pchania z jego strony.

Ogniste ostrze : Zaawansowana wersja ognistego łuku. Pierścień łuk lub zagęścić do grubości brzeszczotu i może ciąć elementy. W "Abduction" Azula sposób popijał rogu budynku, w "Crossroads of Destiny" Zuko Tore bicz wodny.

Ognista bomba : Po ataku na krótki dystans, mag ognia może stworzyć płomień na koniec strony i rzucić go jak fala uderzeniowa. Zuko stosować tę technikę raz, potem Zuko i Aang stosować go podczas treningu na wyspie Węglowego. Mocą Sozin za Comet, Ozai stosowane najpotężniejsze wersję bomby ognia i strzał Kamień Tarczy Aang.

Tarcza ognia : Mag  tworzy ochronną tarczę ognia przed sobą , lub na całe ciało . 

Fire circle

Krąg z ognia

Kręgi Ognia : Technika wykazać wojowników Słońce. Z małej iskry szerokie ronda napompowane bólshee płomień, które kształtują prawdziwą koło. Hoop odbywa się w powietrzu, a następnie mag ognia zbiera same ronda i gasi go.Technika ta stosuje się walce.

Ognisty sztylet : mały płomień, jak strumień, który jest tworzony z pięści lub palcami do wykorzystania w walce wręcz, jako atak z mieczem. Jednak oni nie mają żadnej możliwości, aby zatrzymać dostęp do obiektów fizycznych. Zuko i Azula stosować tę technikę, ale Azula wykorzystywane do przechwytywania Kueya zakładnika w konspiracji w Ba Sing Se. Corra stosowany również tę technikę, aby stworzyć mały płomień, w przeciwieństwie do sztyletu Kiedyś topi łańcuch, tym samym uwalniając Tenzin i jego rodziny podczas rajdu zwycięstwa korektor.

Bicze Ognia : Zaawansowana wersja ognistym strumieniem, który wygląda jak ciągły strumień płomienia mogą być używane jako bicza. Strażnicy więzienni w wrzącej skale służy do przykręcenia więźniów z powrotem do aparatu, a jej trener cyrk wykorzystywane do zastraszania Appa. Zuko wykorzystywać ulepszoną wersję w bitwie z Aang i Katara w Ba Sing Se, tworząc ciągły przepływ płomienia wielkiej długości do średnich i wahał, i wykorzystał je przeciwko katarów bicze wodne.

Blue fire shield

Azula wytwarza pare ognia.

Para Ognia:Głębokość potencjału Azula zostało wykazane w jej wykorzystaniu zaawansowanych technik, takich jak tworzenie duże wybuchy płomieni, odparowanie falę wody, Katara rzucił się na nią, wykorzystując jej płomienie do poruszania się do przodu jak odrzutowiec, a kilka minut później produkcją i

prowadzenie piorun. podczas użyła firebending mniej po powrocie do domu, ona wykazać swoje zdolności kilka razy, na przykład, gdy użyła firebending dać dodatkowy napęd do kuli kuai podczas gry, tworząc wybuch. ona również jej firebending wyrwać jej kajdan i krótko zaatakował Sokka, Aang i Toph.Azula zaangażowani w walce z dwuspadowym Zuko i Sokka, gdzie była jeszcze w stanie walczyć na równi z nimi, pomimo jej istoty przewagę liczebną. Oprócz tworzenia jej zwykłe potężne kule ognia, mogła strzelać jej płomienie za nią, w celu wprawienia się w powietrzu na gondoli.

Bicz : Zaawansowana wersja ognistych bat / magów ognia ognisty strumień może tworzyć długie ogniste multipletów, i skierować je do swoich wrogów, jak Azula wykorzystane przeciwko Aanga, albo korzystać z wersji, w mniej niż kilka rzęs otoczonych przez ogień jako Zuko wykorzystane.

Ogniste ręce : Wydaje Niektóre bronią magów ognia mieć możliwość kontroli ciepła. Podczas korzystania z tej umiejętności ognia maga może ogrzewać ciecz, np. woda lub herbata, lub metalu ciepła do stopienia lodu. Kontrolowania ciepła może być w związku z przekierowaniem ciepła, który jest stosowany Sozin. Ta technika jest używana Iroh i Zuko.

Dancing Dragon step 10

Taniec Smoka.

Taniec Smoka : Ta starożytna forma magii ognia , znany w świętym posągiem , zapomniane wojowników starożytnej cywilizacji Słońca. Obejmuje on znacznie więcej mobilnych i prawdziwą formę magii ognia . To proste, ale być może najpotężniejszą formą magii ognia , jak również zwiększa korzyści dla ognia bardziej doświadczeni magowie , włączenie go do własnego stylu , magia Zuko poprawiła tak bardzo, że był w stanie walczyć na równi z Azula , więc stał się jednym z najlepszych magów ognia , on skutecznie zablokowane jej ataki, zamiast starać się je pokonać lub ich nienawidzić . Jest to również jeden z niewielu metod magicznego ognia z wyposażeniem obronnym . Jest okrągły charakter techniki , co jest niezwykłe w magii ognia , tylko inne znane metody to płynne, koliste ruchy obręcz i stworzyć ognisty piorun .

Zuko augmenting fire

Zuko wytwarza ognisty tunel.

Silny atak : Niektórzy magowie ognia nasiliły ataki przed ich użyciem , co pozwala im na tworzenie ogromny strumień ognisty . Zuko i Iroh stosować je razem w swoim pierwszym spotkaniu z Aang . Zhao wzmocnić niektóre z ich ataków przed ich użyciem , kiedy walczył z Aang . Azula stosować tę technikę przed Aang jak walczyli na górę Boraks . Podczas walki w katakumbach Crystalpine Zuko używał tej techniki przed Aang i Katara , Iroh używane wzmocnioną ognisty strumień , aby chronić się od kilku czynników Dai Li. Podczas bitwy w lesie Vulong wykorzystaniem energii Sozin za Comet zysków magii ognia , a kilka Imperial Ozai Ogień magów używany ognisty strumień ogromnej wielkości sterowców w próbie spalenia Królestwo Ziemi , a później Ozai używane ponownie złamać tarczę kamień podczas Avatar ich walka . Iroh stosować zwiększoną ataku zniszczyć zewnętrzną ścianę Ba Sing Se , starając się ją uwolnić .

Azula's blue fire jets

Azula ujeżdża ogień.

Ujeżdżanie : Wykwalifikowani mistrzowie firebending są w stanie wyczarować ogromne ilości ognia , poruszając się przy dużych prędkościach na ziemi lub w powietrzu . Po raz pierwszy wykazano Azula podczas jej walki z Aanga w krystalicznie katakumbach . Podczas walki , Azula wydany płomienie ona używane do napędzania się poziomo , który strzelił Aang tyłu. Azula stosować tę umiejętność do przemieszczania się w powietrzu nad wrzącą jeziora , jak ona prowadzi Zuko , Sokka i Suki , kiedy byli ucieczki z więzienia . Gdy Azula został strącony sterowiec , użyła mniejszy wybuch ognia w celu przemieszczania się na klifie , oszczędzając się od upadku do jej śmierci . Ozai Jeong Jeong i były zdolne do wykorzystywania tego umiejętności o wiele więcej umiejętności niż kiedykolwiek pokazano Azula . Chociaż to nie tylko kiedykolwiek w krótkich okresach czasu, ze względu na krótkotrwałej wytrzymałości firebenders . Azula i Zuko zarówno wykonane z tej techniki , gdy zasilany przez komety podczas Agni Kai i Król Feniks Ozai używał go intensywnie w czasie bitwy w Lesie Wulong z Aang . Został on również używany przez generała Iroh Sił Zjednoczonych , kiedy to pokazane pływające przez powietrze powyżej Republika Miasto w obronie przeciwko płaszczyznach Equalist . technika ta może być stosowana na krótko biegną w płaszczyźnie pionowej tak jak Mako i Korra podczas wiec Equalist .

Kontrola ciśnienia : zaawansowana forma kontroli ciepła; mag podgrzewa powietrze wokół niego, tworząc mały, zamknięty obszar podwyższonego ciśnienia powodujący wybuch. W "The Siege of the North" Zuko uwalnia się z lodu, w którym zamroziła go Katar, dzięki kontroli ciśnienia.

Battle for Ba Sing Se

Jeong Jeong tworzy sciane ognia

Wiatraczek ogienia : wirowanie dysku płomienia, mogą być stosowane w dużej odległości. Tylko Azula wydaje się mieć możliwość tworzenia tego wiatraka. Pokazuje to w chwili pogoni Aanga w Omashu . 

Ściana Ognia : Jeden z kilku technik obronnych firebending za, albo położone wybuch lub kontrolowane piekło , to ściana skoncentrowanych płomieni działająca jak bariera dla ataków przychodzących . To może być mocniejsza wersja tarczy ognia, która nie tylko chroni przed atakiem, ale również gdy stosuje się ją dobrze, służy do niepostrzeżonej ucieczki przed wrogami. Azula stosować raz go odchylić czterech jednoczesnych ataków ze wszystkich czterech elementów , aby zapewnić sobie ukradkiem ucieczki . Zuko użył go , aby zatrzymać atak spalania ( choć nadal było zepchnięte przez życie ) . Mistrz Jeong Jeong również stosować tę metodę , aby zatrzymać grupę Pożar łodzi patrolowych marynarki Wojennej , więc precyzyjne jego sterowanie , że jego płomień spalił się na wodzie . Później stworzył kolejny ściana / tarczę odchylić cztery firebending ataków, i uciekł z Zhao. Później Jeong Jeong stosowane techniki , aby przesunąć kilka zbiorników Narodu Ognia , która pokazuje, że może to być takżeobraźliwe ruch . należy zauważyć, że w tym przypadku jego firebending był zasilany Sozin komety .

Azula's blue flames

Azula tka niebieski ogien

Niebieski Ogień : Tylko Azula wykazał niebieski firebending. Chociaż nie należy mylić go z piorunem, niebieski ogień również wydaje się posiadać więcej siły fizycznej i daje efekt palnego, który jest bardziej intensywna niż normalnego pożaru.

Liczne bicze ognia dalekiego zasięgu: dzierżący magię poziomu może spowodować pożar avatar do pięciu jednoczesnych biczami ognia ( po jednym z każdej kończyny , jeden ustach ) . Mają bardzo długie pasma , jak widać w Komety " Sozin , część 4 : Awatar Aang " kiedy Aang stosowane techniki Foot Ozaya powyżej . Może to byćwynikiem jego ognia magii , Kometa wzrosła Sozin i / lub dlatego, że był w stanie Awatar w czasie . Każdy bicz ognia jest bardzo szeroki, i poruszają się jak macki ośmiornicy czy kalmarów . Mają wystarczająco dużo siły , aby zniszczyć destrukcyjne duże formacje skalne . Wreszcie , to może byćtechnika, szałwia Ogień zabrał do kiedy powiedział, że " tylkow pełni gotowi służyć Avatar może otworzyć drzwi skarbca . "

Podnavykom ta technika jesttygrys może ryczeć jakmag tworzy ogień z jego rąk i ust ognistym strumieniem . Chociaż jet łopatkowe , istnieją oczywiste techniki podobieństwa. Może magowie skopiowane techniki ognia Avatar .

Azula vs. Zuko

Zwiekszony Ogien

Zwiekszony Ogien : nie sprzęt wojskowy używany do zastraszania lub pokaz siły magów ognia. Fire mag kładzie ręce na ramionach, w różnych kierunkach, rzuca głowę i ryki. Z rąk i usta wyciągnął ogromny strumień ognia. Technika ta jest wykonywana w szkoleniach z Aang, Zuko. Czy Aang ognia walczył na kilka metrów, Ozaya (Kometa wzmocniony Sozin) - kilkadziesiąt metrów. Może technologia jest podnavykom Awatar z pięciu ognistych batów. Technika ta przedstawia posąg w serii "Ścigany Dziewczyna".

Azula derrotada

Azula tworzy ogień z ust.

Ogień z ust: Oddechem sterowania ognia może zwolnić z ust, mieszanie powietrza w płucach zpłomień powstaje szersza , o temperaturze wyższej parą. Zostało to wyrażone przez kilka osób , w tym Ozai , Iroh , Zuko , Azula , Aang , Korra i Mako . To byłowykorzystanie tego stylu Straży Kontroli w ogniu walki , że pseudonim generała Iroh za "Smok Zachodu " wygrała . Która została przekazana Zuko nauczyli się, jak stworzyć własny oddech przez Iroh ogień , jednak jego mniejszy i mniej intensywne Era , natomiast Iroh siła wytwarza strumień ognia . Z jego szeroki zakres , który obejmuje techniki pozwala odłożyć kilku przeciwników , a także jest pokazane , aby móc natychmiast ogrzać ciało , nawet w niskich temperaturach . Jest on również przydatny do ostrożności, ponieważ nie jest wymagane ruchy rąk , a więc może niemożliwe do przewidzenia. Herbata może także służyć jako katalizator tej technice, jak pokazano Iroh .

Hunters firebending

Huntsman i jego grupa strzela piorunami w Wana.

Piorun Kulisty : Podstawowa umiejętność, szturcha i stemple produkują miniaturowe kule ognia i pociski ognia. Mogą być ładowane (patrz naładowanych ataków), aby utworzyć większe i wolniejsze błyski, lub szybko i powtarzalnie zwolniony utrzymać przeciwników z równowagi

Odczyt energii : W podobny sposób do uzdrowienia , magowie ognia  są zdolni do wykrywania  chiścieżek i energi duchowej . Szaman stosować tę technikę, aby ustalić przyczynę utraty pamięci Avatar Korry.

Oddech błyskawicy : Utalentowany mistrz może skierować piorun z ich własnego ciała i zwolnić go przez usta w ciągłym strumieniem pioruna.

Azula firebending

Azula wytwarza grzmot ognia.

Grzmot Ognia : Łącząc ich regularne firebending w jednej ręce i piorun zginanie w drugiej ręce i crash je razem, można teraz firebend z naładowanym elektrycznie błękitnego ognia. Grzmot ogień ma również siłę palnego obiekty i sprawi, że wybuchnie w kontakcie.

Lava / magma:Avatar-Masters Poziom Ogień i Ziemia stanie zginać Lawa i magma, choć nie z taką samą łatwością, z wody Mistrzów. Zdolność ta kontrastuje z innymi rodzajami kontroli Ziemi i pożarowego, ponieważ lawa magma jest przegrzana i rocka. Zdolność ta została jedynie wykazać Avatar Avatar Kyoshi Roku, oraz nazwę awatara bez Narodu Ognia. Manipulacja lawy jest połączeniem Ziemi i Kontroli kierowania ogniem, ognia i ziemi więc Mistrzowie mistrzowie są w stanie wykonać sztukę; ale wymaga wysokiego poziomu umiejętności. Po wydarzeniach z Konwergencji, mistrz ziemi karnego, który jest w stanie kontrolować, nie pojawia się trudności myte.

Wytwarzanie Błyskawicy

Information icon Osobny artykuł: Wytwarzanie błyskawicy
Azula generates lightning

Azula wytwarza błyskawice

Wytwarzanie błyskawicy zwane jako również "ogień z zimną krwią". Jest to technika stosowana przez magów ognia do samoobrony oraz ataku. Magowie ognia są w stanie wyprodukować błyskawicę z reki i wystrzelić piorun.

Wytwarzanie błyskawicy obejmuje ruch okrężny ramion. Człowiek musi być spokojny ,odprężony by móc wytworzyć błyskawice Zuko nie mógł tego zrobić poniewarz nie był spokojny i sie czesto denerwował.

Przekierowanie Błyskawicy

Information icon Osobny artykuł: Przekierowanie błyskawicy
Zuko absorbing lightning

Zuko przekierowuje błyskawice

Przekierowanie jest wyspecjalizowaną techniką, która pozwala kontrolować ogień piorun Mistrz ognia pochłaniają w organizmie jako energii, a następnie zwolnij go w bardziej pożądanym kierunku.Technika została opracowana przez Iroh po studiował waterbenders które przekierowują energię przeciwnika przeciwko niemu, a nie sprzeciwiają. Wykazano, że piorun przekierowania działa równie dobrze, zarówno naturalnego, jak wygenerowaną piorun, a także do energii wysłanej przez metal.

Spalanie

Information icon Osobny artykuł: Spalanie
P'Li fires a combustion beam

P'Li podczas tkania spalania

Magia Spalania jest to bardzo zaawansowana technika Magii Ognia, tylko najlepsi magowie ja potrafia. Mag potrafi wytwarzac wielki wybuch za pomoca umyslu. Ta technika jest bardzo skuteczna i bardzo destrukcyjna, zdolna do wykorzystania przy zamknięciu i dalekiego zasięgu; może całkowicie zniszczyc wzgórze, głazy i natychmiast odparować duże zbiorniki wodne z łatwością. Mag wytwarza ta magie za pomoca tzw. Trzeciego Oka.

Agni kai

250px-Zuko and Zhao Agni Kai

Zuko walczy z Zhao.

Agni Kai Pojedynek dwóch magów ognia. Najczęściej Agni Kai jest spowodowane obrazą jednego maga, przez drugiego. Zuko obraził maga ognia, przez co miał z nim walkę Agni Kai, ale okazało się, że Zuko przez to obraził cały naród ognia, więc stoczył pojedynek z władcą narodu ognia, czyli swoim ojcem, Zuko nie chciał z nim walczyć, ale nie miał wyboru i właśnie przez to ma swoją bliznę.Pierwsi magowie ognia

" [Sozin] rozpoczął tradycję polowania na smoki chwały. Oni byli ostatecznymi Magami Ognia. I jeśli można zdobyć jeden,z ich talentów staniesz się legendą i otrzymasz honorowy tytuł, Smoka. "
Zuko do Aanga
  • Smoki są pierwszym magami ognia. W erze przed Aangiem, smoki można było zobaczyć prawie wszędzie na ziemiach Narodu Ognia. Władca Ognia Sozin rozpoczął polowania na smoki co doprowadziło do wymarcia tej rasy. Obecnine żyją dwa smoki, wielcy mistrzowie Ra i Sza. O ich istnieniu wiedzą tylko Zuko, Aang, Ihro oraz Mędrcy Słońca.

Symbol

Firebending emblem

Symbol Magi ognia

Symbol na ogień i ogień Kontroli jest stylizowany tulipan jak płomień składa się z trzech zakładek, które wyginają się na zewnątrz, takich jak płatki kwiatu, z spirali w bazie. Na podstawie pieczęci Pana Narodu Ognia, Naród Ognia jest napisana w języku chińskim, jak 烈火 国 (Lich huǒ Guo) dosłownie wściekły Narodu Ognia.

Magowie Ognia

Awatar : Leganda Aanga

Legenda Korry

Ciekawostki

  • Jest to jedyna magia, którą można wywołać żywioł z "nikąd".
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.