FANDOM


(Umiejetnosci)
 
(Nie pokazano 33 wersji utworzonych przez 15 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|neutralny|Za naszych czasów nie tkaliśmy żywiołów lecz energie w naszych ciałach - Lwio żółw do Aanga|Lwi Zolw}}
+
{{cytat|neutralny|Za naszych czasów nie tkaliśmy żywiołów, lecz energię w naszych ciałach.|Lwiożółw}}
   
 
{{Magia
 
{{Magia
|Chińska nazwa=魔力
+
|źródło = Energia w ciele
|Zdjęcie=Energybending.png
+
|pierwotni = [[Lwiożółw]]ie
|Źródło=energia duchowa
+
|magowie = [[Aang]], [[Korra]]
|Pierwotni=[[Lwi Żółw (Gatunek)|Lwi Żółw]]
+
|zdjęcie = Energybending.png}}'''Magia Energi''', ten rodzaj magii jest najtrudniejszy, polega ona na kontrolowaniu energii [[Chi]] drugiego człowieka, przez co można odebrać mu jego moc panowania nad żywiołami.
|Magowie=[[Aang]], [[Korra]]
 
|Techniki=odbieranie magii
 
}}'''Magia Energi''', ten rodzaj magii jest najtrudniejszy, polega ona na kontrolowaniu energii [[Chi]] drugiego człowieka, przez co można odebrać mu jego moc panowania nad żywiołami.
 
 
Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ jeżeli nie jesteś dość skoncentrowany, magia może się obrócić przeciwko tobie i zabić cię. "By poskromić energie drugiego człowieka, twój własny duch nie może zostać poskromiony. Inaczej jesteś podatny na ataki i zginiesz" .
 
Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ jeżeli nie jesteś dość skoncentrowany, magia może się obrócić przeciwko tobie i zabić cię. "By poskromić energie drugiego człowieka, twój własny duch nie może zostać poskromiony. Inaczej jesteś podatny na ataki i zginiesz" .
   
==Historia==
+
== Historia ==
[[Plik:200px-Aang_and_Lion_Trtle.png|thumb|left|[[Lwi Żółw]] uczy [[Aang]]a magi energi]]Poszukując sposobu na pokonania Lord Ognia Ozai bez zabijania go , Aang spotkał się z żółwia lwa , i uznając starożytną mądrość stworzenia, szukał jego rady, jak Żółw Lew odpowiedział: "prawdziwy umysł może przetrwać wszystkie kłamstwa i iluzje bez zagubienia .Prawdziwe serce może trudne truciznę nienawiści bez wypadkami . Od początku - krótszym czasie , ciemność rozwija się w próżni , ale zawsze plony do oczyszczania światło . " Żółw lew wychowany paw, jego dwa pazury dotykania piersi Aang i czoło , powodujączielone światło do oświetlania i przekazaną wiedzę o sztuce do Aang . Aang nie rozumiem w pierwszym, ale pociesza tej mądrości. Podczas bitwy z Ozai , Aang wszedł do państwa Avatar , i połączonych kompetencji ostatnich Awatarów i wszystkich czterech elementów ,Avatar był gotowy do czynienia ostateczny cios . W ostatniej sekundzie , Aang odzyskała kontrolę i odszedł państwo Emblemat , odmawiając końca życia ogień Pana. Ozai szydzili , że mimo, że miał całą władzę w świecie, był jeszcze słaby. Próbował zaatakować Aang , który wyczuł atak sejsmicznej sensie i przypięte Ozai dół. W tej chwili zdał sobie sprawę, znaczenie rad żółwia lwa , i postanowił działać na nim. Żółw lew powiedział mu, że w erze przedAvatar istniał , to giętarki nie zginać elementów , aleenergii w sobie . Aby zginać czyjąś energię życiową , własne duch musi być nieodksztacalnego , lub będą one uszkodzone i zniszczone. Było Aang za " prawdziwe serce " i " prawda umysł " testowany w ogniu walki w momencie uderzenia w dół Ozai które pozwoliło mu wykorzystać mądrość żółwia lwa i skutecznie energybend Ozai .Jak to się dzieje, całe ciało Aanga w świeciły białym i niebieskim , natomiast ciało Ozai błyszczały pomarańczowy i czerwony , ujawniając swoją energię życiową . Początkowo duch Aang był niemal otoczony przez Ozai -tych , ale w ostatniej chwili , jego duch przejął i pokryte Ozai , zdejmując firebending . To było objawienie Aang jest , jeśli on naprawdę wierzył , że nie ma prawa podejmowania życie i nie chce spróbować , będzie musiał zaryzykować własnej pokonać swojego przeciwnika , nie zabijając go . W ten sposób udało mu się pozostać wiernym jego przekonania , a on zapewnił sobie ostateczne zwycięstwo nad Narodu Ognia .
+
[[Plik:200px-Aang_and_Lion_Trtle.png|thumb|left|[[Lwiożółw]] uczy [[Aang]]a magi energi]]Poszukując sposobu na pokonanie Lorda Ognia Ozai'a bez zabijania go , Aang spotkał się z lwio-żółwiem, i uznając starożytną mądrość stworzenia, zasięgnął rady na temat jego problemu. Żółwio-lew odpowiedział: "prawdziwy umysł może przetrwać wszystkie kłamstwa i iluzje bez zagubienia .Prawdziwe serce może wytrzymać truciznę nienawiści, nie będąc skrzywdzonym. Od początku dziejów, ciemność rozwija się w próżni, ale zawsze poddaje się oczyszczającemu światłu". Następnie Żółwio-lew uniósł łapę, jego dwa pazury dotknęły klatki piersiowej i czoła Aang'a, powodując pojawienie się zielonego światła na owych częściach ciała i przekazał wiedzę o tej sztuce dla chłopaka.
   
  +
Aang początkowo tego nie rozumiał, ale był szczęśliwy przez poznaną mądrość. Podczas bitwy z Ozai'em, Aang wszedł w stan Awatara, a dzięki połączonym mocom poprzednich Awatarów i wszystkich czterech żywiołów, Awatar był gotowy, by zadać ostateczny cios. W ostatniej sekundzie, Aang odzyskał kontrolę i opuścił stan Awatara, odmawiając zabicia Króla Feniksa. Ozai szydził z tego, że mimo posiadania całej mocy na świecie, był nadal słaby. Próbował zaatakować Aang'a, jednak on to wyczuł i dzięki magii ziemi przygwoździł Ozai'a do podłoża. W tej chwili zrozumiał znaczenie rady żółwio-lwa i postanowił wcielić ją w życie.
   
[[Plik:Aang_energybending_Yakone.png|thumb|[[Aang]] odbiera [[Yakone]] magie by nigdy nie krzywdzil innych za pomoca [[Magia Krwi|Magi Krwii]].]]W 128 ASC, bloodbending Yakone karą został osądzony przed Republic Rady United za jego zbrodnie w Republic Miasta, bo został uznany za winnego i skazany na dożywocie. , Używając jego ukryte możliwości, jednak udało mu się uciec przez ujarzmić wszyscy obecni na sali rozpraw. Po odzyskaniu przytomności, Awatar Aang ścigał go i udaremnił ucieczkę. Ponownie Yakone pokonani Aang z jego bloodbending i tym razem, próbował zabić Avatar. W śmiertelnym niebezpieczeństwie, Aang wszedł Avatar państwo i uwięziony Yakone w kopcu ziemi, pozwalając mu na tyle blisko, aby wziąć Yakone jest zginanie dala.
+
Żółw-lew powiedział mu, że w erze, zanim istniał awatar to nie tkali oni żywiołów, lecz energię wewnątrz siebie. Aby tkać czyjąś energię życiową, własny duch musi być nie ugięty, ponieważ uległby uszkodzeniu i zniszczeniu. To " prawdziwe serce " i " prawdziwy umysł " Aang'a był testowany w ogniu walki i w momencie uderzenia Ozai'a, które pozwoliło mu wykorzystać mądrość żółwio-lwa i skutecznie tkać energią Ozai'a .
   
  +
[[Plik:Aang_energybending_Yakone.png|thumb|[[Aang]] odbiera [[Yakone]] magie by nigdy nie krzywdzil innych za pomoca [[Magia krwi|Magi Krwii]].]]
   
[[Plik:Aang_restores_Korra's_bending.png|thumb|left|[[Aang]] używa magii energii żeby przywrócić jej zdolność tkania magii i tym samym uczy tej magii.]]
+
Gdy to się stało, całe ciało Aang'a lśniło bielą i błękitem, natomiast ciało Ozai'a świeciło na pomarańczowo i czerwono, ukazując jego energię życiową . Początkowo duch Aang'a był niemal całkowicie pochłonięty przez Ozai'a, ale w ostatniej chwili, jego duch przeją kontrolę nad Ozai'em i odbierał mu jego magię ognia. Aang pokonał swojego przeciwnika tak jak chciał, czyli nie zabijając go. W ten sposób udało mu się pozostać wiernym jego przekonaniom i zapewnił sobie ostateczne zwycięstwo nad Narodem Ognia.
W 170 ASC, po konfrontacji z Amona, w którym usunięto gięcie, Avatar Korra za nową Avatara Team, Lin Beifong, Tenzin, i jego rodzina udała się do południowej związku Plemienia Wody czy Katara będzie w stanie przywrócić Korra na zginanie. Po Korra sobie sprawę, że Katara nie była w stanie przywrócić jej podłączenie do wody, ziemi i firebending, stała się w depresji. Podczas Korra było w jej najniższym punkcie, duch Avatar Aang pojawił się obok niej i zaczął przywracać jej zginanie, przeniesienie do jej poznania energybending w tym samym czasie. Korra później wykorzystane techniki na Lin Beifong skutecznie przywrócenie jej earthbending.  W następnych miesiącach, Korra również przywrócone gięcie tych ofiarą Amona w [[Plik:Korra_reaches_for_Raava.png|thumb|[[Korra]] ratuje [[Raava|Raave]] przy uzyciu magi energi
 
   
]]Republic City, z wyjątkiem zbrodniarzy Triady. Stukając w bezkresnej przestrzeni kosmicznej energii z pomocą Drzewa Time, Korra mógł zgiąć w sobie energię, by stworzyć astralną projekcję jej ducha. Pomimo, że nie został związany przez cielesnej postaci, występ był w stanie wyrządzić wielkie szkody fizyczne i wykorzystać waterbending. Ta forma astralne był także zdolny do wypalania wiązkę światła podobną do Vaatu. Dzieki magi energi Korra wydostała Raave z ciala Vaatu.
+
=== Miasto Republiki ===
  +
W 128 ASC, przestępca, mag krwi Yakone został osądzony przez Radę Zjednoczonej Republiki za jego zbrodnie w Mieście Republiki; został uznany za winnego i skazany na dożywocie. Jednak dzięki swojej ukrytej zdolności udało mu się uciec, pokonując wszystkich obecnych na sali sądowej. Po odzyskaniu przytomności, awatar Aang ścigał go i udaremnił jego ucieczkę. Yakone ponownie obezwładnił Aanga swoją magią krwi i tym razem próbował zabić awatara. W śmiertelnym niebezpieczeństwie, Aang wszedł w stan awatara i uwięził Yakone'a w kopcu ziemi, pozwalając mu zbliżyć się na tyle blisko, aby tkać jego energią.
   
  +
=== Południowe Plemię Wody ===
  +
[[Plik:Aang_restores_Korra's_bending.png|thumb|left|[[Aang]] używa magii energii żeby przywrócić jej zdolność tkania magii i tym samym uczy ją tej magii.|167x167px]]
   
  +
W 170 ASC, po konfrontacji z Amonem, w której Korra straciła umiejętność tkania żywiołów, awatar wraz ze swoimi przyjaciółmi, Lin Beifong, Tenzin'em, i jego rodziną udali się do południowej Plemienia Wody aby sprawdzić czy Katara będzie w stanie przywrócić Korze umiejętność tkania żywiołów. Gdy Korra zdała sobie sprawę, że Katara nie jest w stanie przywrócić jej połączenia z wodą, ziemią i ogniem, popadła w depresję. Podczas gdy Korra siedziała na szczycie klifu, duch awatara Aang'a pojawił się obok niej i zaczął przywracać jej umiejętność tkania żywiołów, przekazując jej jednocześnie wiedzę o magii energii. Korra później użyła tej techniki na Lin Beifong skutecznie przywracając jej tkanie nad ziemią. W ciągu następnych miesięcy Korra przywróciła umiejętność tkania nad żywiołami osobom, które padły ofiarą Amona w Mieście Republiki, z wyjątkiem zbrodniarzy Triady.
   
==Umiejetnosci==
+
=== Drzewo Czasu ===
Znane sa dwa umiejetnosci Magi Energi:
+
[[Plik:Korra_reaches_for_Raava.png|thumb|[[Korra]] ratuje [[Raava|Raave]] przy uzyciu magi energi.]]Kiedy Korra została oddzielona od Raavy przez Vaatu i Unalaq'a, którzy połączyli się w Mrocznego Awatara, Tenzin zasugerował jej, aby weszła do jamy Drzewa Czasu i zgięła w sobie energię. Korra uczyniła to i udało jej się dotrzeć do kosmicznej energii wszechświata i jej własnego ducha, wyłaniając się jako masywna projekcja astralna wykonana z niebieskiego światła, której użyła do zwalczania Mrocznego Awatara i wydobycia z niego Raavy.
   
====Obdarzenie====
+
== Umiejętności ==
[[Plik:Korra_energybends.png|thumb|left|[[Korra]] przywraca magię [[Lin Beifong|Lin]]. ]]
+
Znane dwa umiejętności Magii Energii:
Możliwość obdarzyć jednostki z mocą zginanie. W czasach Raava różne żółwie lew skorzystała z tego dać mieszkańcom ich poszczególnych miejscowości moc gięcia podczas oni opuścić wioskę zbierać żywność. W 171 ASC, Awatar Aang użył tego zdolność do zginania przywróconych Avatar Korra, a kiedy Avatar Korra przywrócone gięcie Lin Beifong, z czego oba zostały zerwane przez Amona.
 
   
  +
==== Obdarzenia ====
  +
[[Plik:Korra_energybends.png|thumb|left|[[Korra]] przywraca magię [[Lin Beifong|Lin]]. ]]Zdolność do nadania jednostce mocy zginania. W epoce Raavy różne lwio-żółwie wykorzystywały tę moc, aby dać mieszkańcom ich wioski siłę zginania, kiedy opuścili swoją wioskę, aby zebrać żywność [11]. W 170 AG, umiejętność ta została użyta przez awatara Aanga do przywrócenia władzy nad żywiołami Awatara Korry, a sama Korra później wykorzystała tę umiejętność do przywrócenia władzy nad ziemią Lin Beifong, która straciła tę moc przez Amona.
   
====Astralna Projekcja====
+
==== Astralna Projekcja ====
[[Plik:Korra_medium.png|thumb|Duch [[Korra|Korry]] wychodzi z ciała.]]
+
[[Plik:Korra_medium.png|thumb|Duch [[Korra|Korry]] wychodzi z ciała.]]Korzystając z Drzewa Czasu, sięgając do ogromu kosmicznej energii, Korra była w stanie zgiąć energię w sobie, by stworzyć astralną projekcję jej ducha. Pomimo tego, że projekcja nie była związana cielesną formą, była w stanie zarówno zadać, jak i wyrządzić wielkie obrażenia fizyczne. Forma Astralna była również w stanie wystrzelić wiązkę światła podobną do tej Vaatu. [8]
Stukając w bezkresnej przestrzeni kosmicznej energii z pomocą Drzewa Time, Korra mógł zgiąć w sobie energię, by stworzyć astralną projekcję jej ducha. Pomimo, że nie został związany przez cielesnej postaci, występ był w stanie zarówno wyrządzić wielkie szkody i podtrzymywać fizyczną i wykorzystać waterbending. Ta forma astralne był także zdolny do wypalania wiązkę światła podobną do Vaatu.
 
   
==Magowie==
+
== Magowie ==
===Awatar : Legenda Aanga===
+
=== Awatar : Legenda Aanga ===
 
{|width="100%"
 
{|width="100%"
 
|width="50%"|
 
|width="50%"|
 
* [[Avatar]] [[Aang]]
 
* [[Avatar]] [[Aang]]
* [[Lwi Żółw]]
+
* [[Lwiożółw wody]]
 
|}
 
|}
   
===Legenda Korry===
+
=== Legenda Korry ===
 
{|width="100%"
 
{|width="100%"
 
|width="50%"|
 
|width="50%"|
 
* [[Avatar]] [[Aang]] †
 
* [[Avatar]] [[Aang]] †
 
* [[Avatar]] [[Korra]]
 
* [[Avatar]] [[Korra]]
* [[Lwi Żółw wody]]
+
* [[Lwiożółw wody]]
* [[Lwi żółw ziemi]]
+
* [[Lwiożółw ziemi]]
* [[Lwi żółw ognia]]
+
* [[Lwiożółw ognia]]
* [[Lwi żółw powietrza]]
+
* [[Lwiożółw powietrza]]
 
|}
 
|}
   
==Ciekawostki==
+
== Ciekawostki ==
*Pojęcie zabierając / wyłączenie możliwości gięcia jest podobnie znaleźć w literaturze chińskich sztuk walki, gdzie bohater "wyłącza" umiejętności sztuk walki (废除 武功) na czarny charakter, jako alternatywa dla miłosiernej przy jego / jej życie.
+
* Pojęcie zabierając / wyłączenie możliwości gięcia jest podobnie znaleźć w literaturze chińskich sztuk walki, gdzie bohater "wyłącza" umiejętności sztuk walki (废除 武功) na czarny charakter, jako alternatywa dla miłosiernej przy jego / jej życie.
*Intonowanie, które można usłyszeć podczas gdy żółw Lew mówi Aang wyjaśniając jak energybend, a gdy żółw lew najpierw nazywa Aang do sleepwalk / pływać do niego, jest buddyjski śpiew "Na Mu Me Tuou Fu Shi Ne" - pisownia różnią .
+
* Intonowanie, które można usłyszeć podczas gdy żółw Lew mówi Ang wyjaśniając jak energybend, a gdy żółw lew najpierw nazywa Ang do sleepwalk / pływać do niego, jest buddyjski śpiew "Na Mu Me Tuou Fu Shi Ne" - pisownia różnią .
*Położenie rąk na sercu i czoła podczas uprawiania energybending znajduje odzwierciedlenie w odniesieniu lwa żółwia do "prawdziwego serca" i "prawdziwego umysłu".
+
* Położenie rąk na sercu i czoła podczas uprawiania energybending znajduje odzwierciedlenie w odniesieniu lwa żółwia do "prawdziwego serca" i "prawdziwego umysłu".
#Na panelu Comic-Con w lipcu 2008 r., Mike Bryan żartobliwie nazwał ten typ gięcia "Anti-gięcie" i "nieugięty", ponieważ nigdy nie została nadana nazwa w serii, odnosząc się do zdolności odpędzania osobę ich zginanie .
+
* Na panelu Comic-Con w lipcu 2008 r., Mike Bryan żartobliwie nazwał ten typ gięcia "Anti-gięcie" i "nieugięty", ponieważ nigdy nie została nadana nazwa w serii, odnosząc się do zdolności odpędzania osobę ich zginanie .
  +
* Przed Angiem żaden z avatarów nie znał tej techniki.
  +
* magia energii jest tak silna, że tylko najlepszy misztrz powinien ją znać
  +
a nim jest Ang
 
[[Kategoria:Magie]]
 
[[Kategoria:Magie]]
[[Kategoria:Duchowość]]
 

Aktualna wersja na dzień 15:59, mar 12, 2019

Magia Energi, ten rodzaj magii jest najtrudniejszy, polega ona na kontrolowaniu energii Chi drugiego człowieka, przez co można odebrać mu jego moc panowania nad żywiołami.

Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ jeżeli nie jesteś dość skoncentrowany, magia może się obrócić przeciwko tobie i zabić cię. "By poskromić energie drugiego człowieka, twój własny duch nie może zostać poskromiony. Inaczej jesteś podatny na ataki i zginiesz" .

Historia Edytuj

200px-Aang and Lion Trtle

Lwiożółw uczy Aanga magi energi

Poszukując sposobu na pokonanie Lorda Ognia Ozai'a bez zabijania go , Aang spotkał się z lwio-żółwiem, i uznając starożytną mądrość stworzenia, zasięgnął rady na temat jego problemu. Żółwio-lew odpowiedział: "prawdziwy umysł może przetrwać wszystkie kłamstwa i iluzje bez zagubienia .Prawdziwe serce może wytrzymać truciznę nienawiści, nie będąc skrzywdzonym. Od początku dziejów, ciemność rozwija się w próżni, ale zawsze poddaje się oczyszczającemu światłu". Następnie Żółwio-lew uniósł łapę, jego dwa pazury dotknęły klatki piersiowej i czoła Aang'a, powodując pojawienie się zielonego światła na owych częściach ciała i przekazał wiedzę o tej sztuce dla chłopaka.

Aang początkowo tego nie rozumiał, ale był szczęśliwy przez poznaną mądrość. Podczas bitwy z Ozai'em, Aang wszedł w stan Awatara, a dzięki połączonym mocom poprzednich Awatarów i wszystkich czterech żywiołów, Awatar był gotowy, by zadać ostateczny cios. W ostatniej sekundzie, Aang odzyskał kontrolę i opuścił stan Awatara, odmawiając zabicia Króla Feniksa. Ozai szydził z tego, że mimo posiadania całej mocy na świecie, był nadal słaby. Próbował zaatakować Aang'a, jednak on to wyczuł i dzięki magii ziemi przygwoździł Ozai'a do podłoża. W tej chwili zrozumiał znaczenie rady żółwio-lwa i postanowił wcielić ją w życie.

Żółw-lew powiedział mu, że w erze, zanim istniał awatar to nie tkali oni żywiołów, lecz energię wewnątrz siebie. Aby tkać czyjąś energię życiową, własny duch musi być nie ugięty, ponieważ uległby uszkodzeniu i zniszczeniu. To " prawdziwe serce " i " prawdziwy umysł " Aang'a był testowany w ogniu walki i w momencie uderzenia Ozai'a, które pozwoliło mu wykorzystać mądrość żółwio-lwa i skutecznie tkać energią Ozai'a .

Aang energybending Yakone

Aang odbiera Yakone magie by nigdy nie krzywdzil innych za pomoca Magi Krwii.

Gdy to się stało, całe ciało Aang'a lśniło bielą i błękitem, natomiast ciało Ozai'a świeciło na pomarańczowo i czerwono, ukazując jego energię życiową . Początkowo duch Aang'a był niemal całkowicie pochłonięty przez Ozai'a, ale w ostatniej chwili, jego duch przeją kontrolę nad Ozai'em i odbierał mu jego magię ognia. Aang pokonał swojego przeciwnika tak jak chciał, czyli nie zabijając go. W ten sposób udało mu się pozostać wiernym jego przekonaniom i zapewnił sobie ostateczne zwycięstwo nad Narodem Ognia.

Miasto Republiki Edytuj

W 128 ASC, przestępca, mag krwi Yakone został osądzony przez Radę Zjednoczonej Republiki za jego zbrodnie w Mieście Republiki; został uznany za winnego i skazany na dożywocie. Jednak dzięki swojej ukrytej zdolności udało mu się uciec, pokonując wszystkich obecnych na sali sądowej. Po odzyskaniu przytomności, awatar Aang ścigał go i udaremnił jego ucieczkę. Yakone ponownie obezwładnił Aanga swoją magią krwi i tym razem próbował zabić awatara. W śmiertelnym niebezpieczeństwie, Aang wszedł w stan awatara i uwięził Yakone'a w kopcu ziemi, pozwalając mu zbliżyć się na tyle blisko, aby tkać jego energią.

Południowe Plemię Wody Edytuj

Aang restores Korra's bending

Aang używa magii energii żeby przywrócić jej zdolność tkania magii i tym samym uczy ją tej magii.

W 170 ASC, po konfrontacji z Amonem, w której Korra straciła umiejętność tkania żywiołów, awatar wraz ze swoimi przyjaciółmi, Lin Beifong, Tenzin'em, i jego rodziną udali się do południowej Plemienia Wody aby sprawdzić czy Katara będzie w stanie przywrócić Korze umiejętność tkania żywiołów. Gdy Korra zdała sobie sprawę, że Katara nie jest w stanie przywrócić jej połączenia z wodą, ziemią i ogniem, popadła w depresję. Podczas gdy Korra siedziała na szczycie klifu, duch awatara Aang'a pojawił się obok niej i zaczął przywracać jej umiejętność tkania żywiołów, przekazując jej jednocześnie wiedzę o magii energii. Korra później użyła tej techniki na Lin Beifong skutecznie przywracając jej tkanie nad ziemią. W ciągu następnych miesięcy Korra przywróciła umiejętność tkania nad żywiołami osobom, które padły ofiarą Amona w Mieście Republiki, z wyjątkiem zbrodniarzy Triady.

Drzewo Czasu Edytuj

Korra reaches for Raava

Korra ratuje Raave przy uzyciu magi energi.

Kiedy Korra została oddzielona od Raavy przez Vaatu i Unalaq'a, którzy połączyli się w Mrocznego Awatara, Tenzin zasugerował jej, aby weszła do jamy Drzewa Czasu i zgięła w sobie energię. Korra uczyniła to i udało jej się dotrzeć do kosmicznej energii wszechświata i jej własnego ducha, wyłaniając się jako masywna projekcja astralna wykonana z niebieskiego światła, której użyła do zwalczania Mrocznego Awatara i wydobycia z niego Raavy.

Umiejętności Edytuj

Znane są dwa umiejętności Magii Energii:

Obdarzenia Edytuj

Korra energybends

Korra przywraca magię Lin.

Zdolność do nadania jednostce mocy zginania. W epoce Raavy różne lwio-żółwie wykorzystywały tę moc, aby dać mieszkańcom ich wioski siłę zginania, kiedy opuścili swoją wioskę, aby zebrać żywność [11]. W 170 AG, umiejętność ta została użyta przez awatara Aanga do przywrócenia władzy nad żywiołami Awatara Korry, a sama Korra później wykorzystała tę umiejętność do przywrócenia władzy nad ziemią Lin Beifong, która straciła tę moc przez Amona.

Astralna Projekcja Edytuj

Korra medium

Duch Korry wychodzi z ciała.

Korzystając z Drzewa Czasu, sięgając do ogromu kosmicznej energii, Korra była w stanie zgiąć energię w sobie, by stworzyć astralną projekcję jej ducha. Pomimo tego, że projekcja nie była związana cielesną formą, była w stanie zarówno zadać, jak i wyrządzić wielkie obrażenia fizyczne. Forma Astralna była również w stanie wystrzelić wiązkę światła podobną do tej Vaatu. [8]

Magowie Edytuj

Awatar : Legenda Aanga Edytuj

Legenda Korry Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Pojęcie zabierając / wyłączenie możliwości gięcia jest podobnie znaleźć w literaturze chińskich sztuk walki, gdzie bohater "wyłącza" umiejętności sztuk walki (废除 武功) na czarny charakter, jako alternatywa dla miłosiernej przy jego / jej życie.
  • Intonowanie, które można usłyszeć podczas gdy żółw Lew mówi Ang wyjaśniając jak energybend, a gdy żółw lew najpierw nazywa Ang do sleepwalk / pływać do niego, jest buddyjski śpiew "Na Mu Me Tuou Fu Shi Ne" - pisownia różnią .
  • Położenie rąk na sercu i czoła podczas uprawiania energybending znajduje odzwierciedlenie w odniesieniu lwa żółwia do "prawdziwego serca" i "prawdziwego umysłu".
  • Na panelu Comic-Con w lipcu 2008 r., Mike Bryan żartobliwie nazwał ten typ gięcia "Anti-gięcie" i "nieugięty", ponieważ nigdy nie została nadana nazwa w serii, odnosząc się do zdolności odpędzania osobę ich zginanie .
  • Przed Angiem żaden z avatarów nie znał tej techniki.
  • magia energii jest tak silna, że tylko najlepszy misztrz powinien ją znać

a nim jest Ang

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.