FANDOM


"To jest lotnia dzięki niej moge unosić się w powietrzu"
— Aang
250px-Gyatso and Roku glide

Lotnie maga powietrza

Lotniami posługują się tylko Nomadzi Powietrza. Lotnia z wyglądu przypomina zwykły kij, lecz w każdej chwili może zmienić się w prawdziwy latawiec. Każda z lotni jest ręcznie wykonana i delikatna, należą one do najbardziej precyzyjnie wykonanych urządzeń, co czyni je podatne na zniszczenia. Latawce są zabytkami niemalże wymarłej kultury nomadów.Historia Edytuj

Gyatso airsurfing

Mlody Gyatso ujerzdza swoja lotnie.

Kiedyś przed 0 ASC, sztabów magów powietrza były używane przez młodych Nomads powietrza podczas airbending szkolenia w celu podjęcia lot. Awatar Roko wykazać kilka pętli powietrza do młodego Gjaco, który z kolei próbował airsurf. Jednak młody Nomad spadł z szybowca, co skłoniło Roku, aby go złapać. Z Gjaco leżącego na szczycie swojego szybowca, Roku był w stanie stabilnym jego pracowników szybowca, co doprowadziło do obu z nich dokonując lądowaniu na ziemię. Gdy był młody, Aang został przedstawiony z pracowników Airbender ręcznie przez mnichów do zastosowania w jego szkolenie. Po słysząc dyskusję między mnichów wyniku których do decyzji Monk Pasang do wysłania Aang, aby zakończyć swój trening w świątyni , Aang uciekł z Appa, przynosząc personel magow wśród swoich posiadłości.

Podczas pobytu w Północnej Świątyni Powietrza, Jinora i Kai obserwowali stado Latjacych bizonow. Kai przyleciał do doliny z Jinora na lotniach. W czasie ataku na Sao Fu, Zaheer użyl lotni by zlapac Korre.

Budowa Edytuj

Aang gliding merrily

Aang na swojej lotni.

Według  Aang byly wykonane recznie przez mnichów i sa bardzo delikatne. Wał szybowy jest wykonany z drewna,Istnieją dwa szersze, elementy w kształcie rombu w kolejnych kwartałach w pobliżu górnej i dolnej, w której wstawiona jest para prętów mosiężnych . Te pręty tworzą zawiasy .Wynalazca zrobil w podobe lotnie w dzien czarnego slonca.Każde skrzydło składa się z czterech cienkich wałów tego samego gatunku drewna,wyposażone dokładnie tak, że, gdy obracają się one z powrotem do głównej części szybowca, leżą w jednej płaszczyźnie z boków.Dzieki takim elemetom mag moze latac i szybowac w powietrzu .


Uzycie Edytuj

Jinora on glider

Jinora lata na swojej lotni

Lotnia maga powietrza jest przedewszystkim do latania to glowna podstawa uzycia lotni.Lotnie mozna takze uzywac do serfowania , ujezdzania,a takze do wytwarzania magi powietrza .
Zobacz Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.