FANDOM


(W komiksach)
Linia 2: Linia 2:
 
{{Cytat|woda|Nie, nigdy nie odwrócę się od ludzi, którzy mnie potrzebują.|Katara}}
 
{{Cytat|woda|Nie, nigdy nie odwrócę się od ludzi, którzy mnie potrzebują.|Katara}}
 
{{PostaćBox
 
{{PostaćBox
|nacja=Woda
+
|nacja=woda
 
|imię=Katara
 
|imię=Katara
 
|chińskie=卡塔拉
 
|chińskie=卡塔拉
Linia 17: Linia 17:
 
|włosy=Brązowe
 
|włosy=Brązowe
 
|miłość=[[Aang]]
 
|miłość=[[Aang]]
|broń=[[Magia Wody]], [[Magia krwi|Magia Krwi]]
+
|broń=[[Magia Wody]]
 
|style walki=[[Magia Wody|Tkanie Wody]]
 
|style walki=[[Magia Wody|Tkanie Wody]]
 
|zawód=[[Uzdrawianie|Uzdrowicielka]]
 
|zawód=[[Uzdrawianie|Uzdrowicielka]]

Wersja z 20:34, lip 28, 2015

Water Tribe emblem Waterbending emblem

Katara - ostatni żyjący  Mag Wody z Południowego Plemienia Wody. Ma 14 lat. Córka Hakody i Kyi, która została zamordowana podczas ataku na jej wioskę. Jest młodszą siostrą Sokki. Katara jest postacią pierwszoplanową i występuje we wszystkich odcinkach, oprócz „Samotny Zuko”. Po dotarciu na Biegun Północny razem z Aangiem trenuje Magię Wody pod okiem jej przyszłego dziadka - Mistrza Pakku. Pod koniec serii całuje się z Aangiem, co miało wskazywać, że będą razem. W Legendzie Korry dowiadujemy się, że mieli oni trójkę dzieci: Kyę Bumiego i Tenzina. Katara była mistrzynią magii wody dlatego opanowała uzdrawianie i magię krwi. To ona szkoliła Awatar Korrę w tkaniu wody.

Historia

Young Katara throwing a snowball

Katara jako dziecko.

Urodziła się w zdewastowanym Południowym Plemieniu Wody. Wszyscy magowie wody zostali uwięzieni i złapani, więc obrona plemienia była słaba, a najazdy Narodu Ognia coraz częstsze.

Gdy Katara była młoda, Najeźdźcy zaatakowali ponownie jej plemię wody, gdyż uzyskali informacje, że w plemieniu został jeden mag wody. Magiem wody, oczywiście, była Katara. Najeźdźcy rozpoczęli bitwę i zastraszyli ludzi, że jeżeli nie znajdą maga wody, zniszczą całe plemię. Gdy dotarli do pewnego namiotu zobaczyli Kyę - matkę Katary. Ta, przyznała się, że umie tkać wodę. Zrobiła to dla bezpieczeństwa swojej córki i całego plemienia. Śmierć matki odcisnęła na nich wielkie piętno - Katara czuła się teraz wraz z Sokką odpowiedzialna za plemię, gdyż jakiś czas później ich ojciec wyruszył na wojnę.

Żyjąc w plemieniu złożonym wyłącznie z kobiet, dzieci i starszych, Katara dorastała szybko. W młodym wieku przejęła większość zadań, które były do wykonania w jej plemieniu. Starała się być dla Sokki jak matka. Później, sam przyznał, że gdy myśli o matce, w głowie widzi tylko postać Katary. Przez to, że wiele przeżyła miała silny charakter.

Zima 99 ASC

Wiosna 100 ASC

Lato 100 ASC

W komiksach

W ramach Ruchu przywrócenia Harmonii, Katara i jej przyjaciele wyruszyli w podróż mającą na celu by koloniści z Narodu Ognia zajmujący królestwo Ziemi wrócili w swoje rodzinne strony, począwszy od nowszych zakładów kolonialnych.

Zuko stopping Katara

Zuko powstrzymuje Katarę.

Rok później, kiedy Aang, Katara i Sokka pomagali w relokacji kolonii Narodu Ognia kierowanego przez burmistrza Nishi, zespół dowiedział się, że Zuko wycofał swoje poparcie dla ruchu, więc niezwłocznie udali się do Yu Dao, kolonii w której mieszkał Lord Ognia. Po lądowaniu żołnierze namówili Aanga by odpuścił. Katara jest zatrzymana i pokonana przez Zuko po ataku na grupę strażników Narodu Ognia. Po tym, Katara i reszta zespołu Avatar Wystąpił protest nie zawiera kilku członków Bojowników o Wolność i nauczyłem nie Zuko co Zapobieganie ludzi od wchodzenia i wychodzenia Yu Tao, więc ona i Aang przeleciał nad murami kolonii z jego szybowca do spełnienia ogień Pana.

Zostały one jednak, W obliczu Narodu Ognia żołnierzy uniemożliwiły im rozmawiać z Zuko, więc musieli z nimi walczyć. Po Aang pokonał kilku strażników, Katara Stał Rozwścieczony kiedy zobaczyła, że strażnicy próbowali ustawić jej chłopaka w ogniu i zapukał je. Nagle chwycił Zuko Katara, upominając ją za atakowanie swoich " ludzi". Aang, zły na działania Zuko w, ostrzegł go, by pozwolił jej odejść, ale po tym, jak podkreślił, nie miała pierwszą postanawiają przestać atakować swoich ludzi, Aang oddzielone Zuko z Katara z Airbending, co skłoniło go do odwetu, powodując Airbender do zablokowania ataku i wprowadzić Avatar państwo. Ale Katara, nie mówiąc mu, że nie będzie w stanie kontrolować siebie w do zmienionego stanu emocjonalnego, udało się go uspokoić.

Lord Ognia Uzgodniony rozmawiać i dał para objazd Yu Dao, wskazując, jak mocno zintegrowana z życia obywateli były w kolonii. Na to, Katara Propozycja spotkania z Ziemi Króla dotyczące spraw, do których Avatar i Ognia Zarówno uzgodniony. Po opuszczeniu Yu Tao, Smellerbee powiedział, że Aang miał trzy dni na dokonanie kompromisu przed Freedom Fighters podjąć działania. Na Appa , Aang Katara podziękowania za nie pozwalając mu zabić Zuko natomiast w awatarze państwa.

Aang and Katara talking to Kuei

Katara i Aang Próbując przekonać kuei zorganizować spotkanie z Zuko

Grupa nadal Ba Sing Se, w celu informowania o Ziemi Króla kuei sytuacji kolonii jak Toph Poradnik do Katara Sokka myśli to, co z ' Oogie ".  Obojętność jako Katara przybył w Ba Sing Se z Aang, Spotkali się dwie dziewczyny, który twierdził, że członkowie Avatar Aang Dzienniku Fan Club, dużo emocji, ale na Airbender Katara jest. Po nauczeniu theywere szukasz miejsca na pobyt, dziewczyny natychmiast ofiarowali klubu. Spędzili noc i następnego dnia rano tam Aang rozrywkę dziewczyny, ku irytacji Katara i pozornej zazdrości, kiedy coś z lewej strony. Przypomniała Aang thatthey miał spotkać się z Ziemi Króla, w końcu się go do opuszczenia klubu. Po opuszczeniu Aang Katara podziękowania za pozwalając mu, aby spędzić trochę czasu z dziewczynami, jak czuł się jak w domu, co on znowu, ale ona, poczucie winy ze względu na jej postawę, ona nie odpowiedziala nie zasługują na to. Aang i Katara rozmawia z kuei Katara i Aang Próbując przekonać kuei zorganizować spotkanie z Zuko.

Gdy Aang i Katara udał się do Pałacu Królewskiego Królestwa Ziemi spotkał kuei, jaki przekazali mu wiadomość. W ostatecznej decyzji króla wysłania wojsk do ataku Yu Dao do rozwiązania konfliktu, para pokazali swoje zdziwienie i dezaprobatę, jednak theywere nie mógł zmienić władcy najmniej Zdając sobie sprawę, nie wysyłając w armii byłaby postrzegana jako deklaracja Aang i Katara została pospiesznie z powrotem w kierunku Yu Dao, by próbować przekonać, jak wielu kolonistów tam naród Ognia ewakuować. Po powrocie na Yu Dao, Aang próbował ewakuować miasto, choć theywere spotkała się z ostrą opór Zarówno ziemia i ogień giętarki. Po odparciu napastników, para zauważyła Smellerbee, Kori i oddział Yu Dao oficjalnego Fan Club Avatar Aang, Katara jest wiele do irytacji. Niemniej jednak, że przyszedł do obrony klubu kibica Gdy Aang rozgniewał się na nich na strój sportowy Air Nomad, decyduje nie to, co prawdopodobnie błąd. Kiedy zły Aang szturm się, że za nim ontologicznego dach, i pocieszali go, kiedy zwerbalizować swoje sprzeczne opinie o jego obietnicy do Zuko i rozdzielania czterech narodów.

Aang y Katara despidiéndose

Katara żegna Aanga

Oferując mu swoją opinię, że przypomina mu słowa Guru Pathik i Huu powiedział mu przed: separacja jest iluzja, jak rozdzielenie czterech narodów, które są rzeczywiście takie same. Aang and Katara w przyszłość. Wizja Katara jest z nią i przyszłości Aang za razem. Później, kiedy Aang Wszedł do Avatar Członkowskie do spełnienia obietnicy, Katara uspokoił go, i wyjaśnił, czy kiedy zobaczyła rodzinę Kori jest, że widziała swoją przyszłość, wycieczka jej wątpliwości, co się z nimi stanie w pojedynkę, czy cztery narody pozostaną oddzielić.

Udostępnianie pocałunek, przekonała go, aby znaleźć ciche miejsce, aby myśleć o tym wszystkim przed skokiem do działania w oparciu o pośpiesznych wniosków. Kiedy bitwa rozłożeniu, Katara użyła Waterbending konfrontacji króla kuei i ostatecznie wziął go do miasta, aby pokazać mu życie chciał się zmienić, jeśli będzie on utrzymywać się w jego była. Uśmiecha się później Świadek Aang Katara nie deklarując uczył Avatara Aang oficjalny klub kibica sposoby jego ludzi, nazywając je pierwszą Air Akolitów. Wyszukiwanie Ursa Katara Waterbending śnieżki na Sokka Katara Waterbending włożyła w Sokka.

Poszukiwanie Ursy

Jakiś czas po bitwie o Yu Dao, Katara wzięli udział w posiedzeniu wraz z przyjaciółmi i kilku urzędników rządowych w domu gubernatora Yu Dao do dyskusji na temat przyszłości miasta . Słuchała uważnie wykładu było na Ziemi Brytania profesor dał na starożytnych filozofiach Ziemia Brytania Odnośnie czterech narodów, choć mam denerwować , a następnie uciszył brata i chłopaka w dwóch ciągle mówili między sobą .

Katara waterbending snowball at Sokka

Katara oblewa Sokke

Aang szybko przeprosił , ale gdy Sokka skomentował czego nie zaskoczyła ona jego " nudne siostra " , co interesuje " nudny " wykład profesora , ona natychmiast waterbent wodę z jej szkła w jego twarz , przekształcenie go w śnieżki powietrzu. Powtórzyła czynność kilka chwil później po podobnej zniewagi przez jej brata .Tydzień później , Katara wyjazd do Narodu Ognia Pałac Królewski wraz z Aang i Sokka na życzenie Zuko jest . Po przyjeździe, theywere uroczo zaskoczony whenthey Odkryte Iroh również tam. Zuko nie Poradnik Iroh było działać jako tymczasowego Pożarnej Pana zaś jego nie ma, szuka Ursa , podróż na którego zaprosił do towarzyszenia mu klubowy avatar . Polubownego atmosfera szybko zmieniła się jednak, gdy Azula wyłonił się zza Zuko i Katara szybko zaatakował księżniczkę z kolcami lodu , którą łatwo uniknąć . Zuko wyjaśnił sytuację i po kilku słowach , drużyny nie Azula Akceptacja Avatara przyjdzie z nimi w poszukiwaniu Ursa . 

Katara Azula ostrzeżenie , aby nie zaszkodzić SokkaKatara Azula ostrzeżenie do nigdy nie dotykać Sokka .Następnego dnia , jak Aang Appa , co przygotowuje się do podróży ku Hira'a , dbając o bagaż Azula , w Katara spokojnie wyraził swoje wątpliwości odnośnie o obecności księżniczki na wycieczkę , choć wzięła zaufanie do wiedzy nie oznacza, Azula nie spróbować czegoś , nie byłoby cztery z nich zabrać ją w dół . Gdy Azula Sokka następnie uderzył z jej piorun , Katara szybko pułapki rękę księżniczki w lodzie z jej Waterbending do preventDefault żadnych dalszych działań .

Katara warning Azula to never harm Sokka

Katara zla na Azule gdyz desperacko zaatakowala Sokke

Jaknapięcie ustąpiło , ona ją wydała , Wypłacanie wodę do jej torebki , chociaż Azula ponownie ostrzegł , aby nie dotykać jej brata , choć w niewielkim zakresie.Jak oni wyruszyli w drogę , Katara jechał na szczycie głowy Appa jest , siedzi obok Aanga . Gdy Sokka skomentował jakprzygoda ochotę "starych czasów" , Katara i Aang pocałował , stwierdził po Aang nie było lepiej niż za dawnych czasów , bo teraz można ją pocałować Ilekroć . Nastrój był zepsuty , jednak, gdy Azula miał jeszcze jeden z jej agresywną epizodzie psychotycznym , a następnie Aang jest dokonanie makabrycznej ekspresji , spowodowane obecnością ducha wilka , choć nikt nie widział stwora . Sokka szydzili Avatarem , ku niezadowoleniu Katara , który poprosił go , aby zatrzymać jak poważnej sytuacji Aang , który , choć kiedy nie pozwolili się , że zakończył swoje kpiny z innym śnieżki do twarzy.

Ich zabawny wybryki Nagle spoważniał Gdy Azula nie nurkowałem z Appa i szybowiec Aang w podpalili , który runął w dół, aby uratować ją przed spadając do jej śmierci , a następnie wysłanie go upaść na ziemię . Jak wylądowali , Katara i Sokka Szybko zeskoczył na tendencję do zestrzelonego Airbender , a Zuko poszedł po swoją siostrę . Katara Azula odłowu Katara Azula otaczającą w lodzie na pojedynek preventDefault w między nią a Zuko .Katara , Sokka i Aang dogonił dwóch giętarki pożaru w pobliskiej rzece , tuż whenthey były do walki ze sobą. Katara wyciąć bitwę krótko zamykając Azula w lodzie , całkowicie Zadzwoń unieruchamiając ją . Jak Zuko rozmawiałem z innymi chłopakami , Katara przez rzekę krzyczeć na Azula ona nie doceniają jej działań przeciwko Aanga . Obraźliwe polemizuje Azula , które przerwał , jednak, jak ducha wilka Aang widział Wcześniej kibiców i zaatakował ich . Katara i Zuko zauważył sam wzór na piersi ducha , cosama jak makabrycznej twarzy co Aang podejmowania , co skłoniło młodego Avatar próbować rozumieć, ze stworzeniem .

Katara trapping Azula

Katara unieruchamia Azule

Kiedy jego próby nie powiodły się jakwilk rzucił się na niego , Katara , Sokka i Zuko wraz z , uruchomiony kolejny atak na niego , choć jej włócznie lodu rozbita bez skutku wobec strony Ducha . Po bójce z listu Appa ,duch rzucił się rój os czy ćma zaatakował całą grupę , utrudniając Katara oddychać . Zostały one zapisane Ostatecznie Gdy Azula strzela piorun z dala od nich wszystkich , rysunek ćmy i ducha wilka z nim.Tej nocy , Katara , Aang i Zuko z ustalonymi do każdego po kolei oglądanie Azula sen. W oczekiwaniu na swoją kolej , próbowała się przespać obok Appa .  Aang i Katara ugasić ogień Popsychotyczne Azula spowodował Wildfire , Aang i Katara potrzeba wiele czasu, aby go udusić .

Następnego dnia rano , Katara , co zaskoczony Gdy Azula obudził się nagle i chwycił ją za nadgarstek . Sokka zmuszony księżniczkę aby jego siostra go z jego bumerang . Realizowane Azula zrobił nas ona przewożących czego brakuje , a tym samym rozgniewał , domagając się, pobytu Zuko za . Założyła obóz w ogniu jako rozrywkę , zmuszając rodzeństwo Plemienia Wody sobie z tym poradzić , jak wyszła w poszukiwaniu Aang i Zuko .

Aang and Katara extinuish the fire

Katara i Aang gasza ogien.

Aang wrócił , aby pomóc ugasić ogień , a do czasu theywere w stanie go udusić , Zuko zdołał uspokoić siostrę dół . Oni nadal na Hira'a .Przybywając na obrzeżach wsi ,grupa udała się w przebraniu, jakoPan i Ognia Avatar można uniknąć przyciągania uwagi, i przyszedł na całe miasto uczestniczy w wersji na Hira'a Aktorstwo trupy w spektaklu , Miłość wśród Smoków . Po spektaklu , co Zawarta Zuko zaczął pytać o Ursa .

Ten zwrócił uwagę Noren , dyrektor przedsiębiorstwa działającego , który zaprosił wszystkich do swego domu , wherethey mogli porozmawiać swobodnie . Aang i Katara uzupełniane Noriko , żonę Norén jest , o ich pięknym domu , aAvatar zapytał , jak długo byli małżeństwem . Noriko szczęśliwie poinformował ich nie to było prawie pięć lat później żenujące młodą parę Gdy zauważyła thatthey były możetrochę za młody , aby być już myśli o małżeństwie , ale wkrótce odeszły , i stwierdza, że ​​kochają to co ponadczasowy .

Pod przykrywką jako historycy dramat , Nie dostali żadnych nowych informacji dotyczących Ursa , ale oni nauczyć zrobił jej byłego chłopaka , Ikem opuścił miasto , kierując się w stronę zapominalskich Valley. Kiedy wychodzili do domu rodziny , Azula wyraziła oburzenie i nie stwierdził , czy to nie było dla Zuko , ona spalić swój dom w dół , przekonane Ich szczęście zrobił to, co wszystkim działać . Katara stał zdenerwowany i łagodzi rozgorzał między nią a Azula , przed Zuko ogłosił thatthey będzie się do zapominalskich Valley. 

Katara controlando las plantas

Katara kontroluje las na bagnach

Katara plantbending Katara użyła swych zdolności Waterbending do obrony przed atakami misu jest .Po przybyciu , Azula najpierw pomyślał , co firebend ścieżkę , Zuko i Aang , który szybko ugasić . Nagle , Aang zaczął robićdziwne wyraz twarzy podobny do ich spotkania z duchem wilka . Sokka Znany thatthere twarzy były oznaczenia na wszystkich roślin i zwierząt wokół nich . Aang zauważył trzepotanie zapytał, kto miał dokładnie ten sam wzór na skrzydłach jego , jak on miał na twarzy , a po niej w dół do okrągłego stawu. Aang czuł duchowy spokój otaczającej wody , wyczuwając podobieństwo do Oasis Spirit na Biegunie Północnym , i poprosił wszystkich, aby szanować . JEDNAK Azula pominąć jego prośbę i strzelił piorun prosto do basenu , nie wierząc, jej matka była tam.

Wkrótce potemgrupa, która zaatakowana przez rośliny i winorośli , choćpotyczka , która przerwała jako Katara wywnioskować napastnicy być giętarki wody , i zmusił ich do ujawnienia siebie.Z Azula bez oznak powściągliwości , Katara i Sokka przygotowany do ataku na księżniczkę na nalegań Zuko jest . Katara waterbent na Azula mimo protestów misu , aby nie przeszkadzać w okolicy. Aang był w stanie uzyskać je zatrzymać po ujawniając on wezwał Matkę twarze, które dawałyby im tylko jeden wniosek. Zuko zdecydowały się Misu mieć twarz Rafa w odrestaurowanym , ale Azula przerwana , a zamiast tego poprosił i otrzymał informację o Ursa . Matka Faces powiedział grupie, że została ona odwiedzane przez Ursa , i dał jej nowe oblicze . Azula uciekli w kierunku Hira'a , Sokka i Zuko po nich . Katara i Aang pozostał Rafa i misu z Avatara próbuje realizować Matkę Twarze jej świętego w wodzie basenu . Po Aang został wyrzucony z basenu , Katara przyszedł mu z pomocą , gdyduch pojawił się przed nimi , potępiając ludzi za to, co jej egoistyczne i ich niewolnikiem .

Rafa's blank fac

Katara przerozona widokiem braku twarzy

Kazała im wyjść z jej duchy atakują grupę zmusić je.Katara i Aang próbował odganiać duchy off , z waterbender stanie chronić misu z ducha przez zamrożenie pazury . Po Aang przypadkowo ujawnił pustą twarz Rafa , poznał go w pracach Ko , który , słysząc tę nazwę , skłoniło Matkę Faces powiedzieć jej zwierzęta , aby zatrzymać ich atak. Aang wyjaśnił , czego się dowiedział o Koh , do któregoMatka Faces powiedział grupie był jej syn . Katara i Aang patrzył, jakstarożytny duch przywrócić twarz Rafa , a oni chętnie patrzył, jak rodzeństwo przytulił . Potem wrócili do Hira'a z duchem , który przywrócił twarz i wspomnienia URSA jest . Z Azula że uciekł i opuścił nas z tyłu, patrzył, jak Aang Katara Sokka i omawiane , jeśli myśleliksiężniczka była naprawdę zmieniło. Sokka argumentowali przeciwko temu , ale Aang uwierzył miała , do którego Katara pocałowała chłopaka w policzek , mówiąc, że go kocha , bo zobaczył jasną stronę rzeczy.

Festiwal Yangchen

Katara reminding Aang

Katara przypomniał Aang znaczenia uroczystości w życiu codziennym.

Podczas rozmowy pokojowe w Yu Dao dobiegła końca , Katara ireszta zespołu Avatar wrócił tam świadkiem wprowadzenia nowego rządu koalicyjnego w mieście. Następnie wzięła udział w bankiecie z okazji wyborów z przyjaciółmi . Po chwili zaczęła się martwić , gdy Aang poszła i określono go szukać , znaleźć go na balkonie , medytacji . Kiedy zapytała go , co robi tam, powiedziano jej , że widział ducha Yangchen , choć ponieważ nie mógł się z nią , on próbował się z nią skontaktować poprzez medytację . Choć przyznał, że medytacja była ważna do Aanga , przypomniała mu, że uroczystości takie jak ta, którą miały być uczestnictwo było coś zbyt ważne . Przypomniał Festiwalu Yangchen za jej słowami , Aang wrócił wewnątrz Katara , gdzie zaalarmował trzy Lotniczy akolitów, Xing Ying , Yee -Li i Jingbo , a także Katara i innych członków zespołu Avatar , że pójdą na polu potknąć się następnego dnia.

Toph refusing to bow

Katara z przyjaciolmi klania sie

Jako takie ,zespół opuścił następnego dnia na Appa , ustawienie kursu na klifie z widokiem na ocean , gdzie Nomads powietrzne używane do rozpocząć obchody Festiwalu Yangchen za . Katara starał się jej brat i Toph w duchy wakacji , zauważając , jak podekscytowany Aang ipowietrza Ministranci byli o tym wszystkim . Po przybyciu , one miały wziąć udział w ceremonii kłaniając . Kiedy Toph odmówili udziału , Katara starał się rozumieć z earthbender , podkreślając , jak ważne było , aby Aang , choć Aang poprosił ją, by odpuścić , co zrobiła . Po ceremonii kłaniając ,grupa określona w kierunku łąki , aby cieszyć się uroczysty posiłek. Po drodze , gdy ponownie wzrosła napięcia Toph zniszczone talerze Yee - Li , z którym tworzył muzykę powietrza Nomad podobnie jak tradycja . Katara po raz kolejny próbował uspokoić earthbender , choć została przerwana , kiedy Aang zaproponował w napięciu , aby po prostu zachować na pieszo w kierunku łąki .

Okazało się jednak, żemiasto z dużej rafinerii został zbudowany na wcześniej świętych powodów. Chodzenia po przez miasto , Katara próbował pocieszyć Aang , wskazując, żewiele może się zmienić w ciągu stu lat. Jej uwagę zwrócił daleko, jednak kiedy Niyok ,dziewczyna z Południowej Plemienia Wody , którego nie widziała od czasu opuszczenia ponownie tam , zawołał do niej i radośnie powitał ją . Po pytając co ona tam robi , Katara była skierowana w stronę Earthen Pożarnej Rafinerii , gdziedziewczyna pracuje z siostrą . Zdając sobie sprawę , że Nutha było również tam , Katara wesoło zawołał do swojego tribeswoman kolegi , choć otrzymał niezobowiązującą spojrzenie wstecz , co skłoniło ją ​​zostawić w spokoju siostry .

Polluted river

Aang i Katara sa w szoku przez stan rzeki

Gdy Aang zauważył ducha Yangchen na raz i niech prowadzi go do zbadania zarzutów rafinerii , Katara itrzy powietrza Ministranci za nim . Ona pomogła przez ogrodzenie jego ziemi - i airbending , gdzie odkrył , żerzeka uruchomiony w pobliżu fabryki był strasznie zanieczyszczona . Zanim mogli podejmować żadnych działań , jednak strażnicy rafinerii pojawił i próbował wyrzucić ich z terenu fabryki . Podczas gdy Aang pochylił powietrzu Akolitów bezpieczeństwa , Katara użyła waterbending zniszczyć przychodzących glinianym pocisk . Zginanie ogromną falę od rzeki , ona wezwała Aang przenieść z drogi , chcąc powalić strażników . Jednak Aang zapytał ją odwołać jej atak , a następnie użył airbending niech strażnicy pukać się nawzajem.

There działania zostały poświadczone przez Satoru , inżynier rafinerii i szef przejściowej , podczas gdy jego wuj , Loban , był wyjazd służbowy , który serdecznie powitał go , uznając , którzy tam byli . Kiedy Toph i Sokka wrócił , Satoru stał zafascynuje młodego earthbender i natychmiast zaprosił on, a na zamówienie Toph jest , Katara i inni , aby dołączyć go na wycieczkę do fabryki , w której byli zatrudnieni giętarki i nonbenders z całego świata . Gdy Aang ostatecznie udało się nawiązać rozmowę z Satoru o lokalizacji rafinerii i oskarżonego do fabryki po zhańbiony świętą ziemię , Katara go poparł , odnosząc się do zanieczyszczonej rzeki . Kiedy Toph potwierdza roszczenia Satoru , żefabryka nie było winić za to , a następnie wdał się w kłótnię z Aang , Katara wezwał dwa earthbenders się zachować spokój , gdytrzęsienie ziemi na ziemię, zakłada się , że był za nią odpowiedzialny . Po drugie trzęsienie wystąpiło, Satoru poprosił ich wszystkich do wyjścia, ale zanim mogli słuchać wniosek inżyniera , usłyszeli wezwanie pracownika fabryki o pomoc , jak trzęsienia ziemi, opuścił go uwięziony pod Ścigana maszyny. Katara użyła waterbending rozdrobnić przychodzące skały podczas Sokka wprowadzeni pracownikom bezpieczeństwa i Aang i Toph przeniósł się uratować uwięzionego człowieka . Pokryzys zażegnany , Katara był wstrząśnięty , aby dowiedzieć się , że partner biznesowy Loban i współwłaścicielem rafinerii był Lao Beifong , ojciec Toph jest.

Sokka and Katara run

Sokka i Katara uciekaja.

W Rafinerii Toph Beifong próbuje porozmawiać z ojcem, Lao Beifong, który udaje, że ma córkę i prosi nieobrobionego Rhinos escort by wywalili Avatara i jego przyjaciół z tego związku. Satoru również zostal skarcony przez wuja do zniszczenia zautomatyzowaną linię produkcji w wyniku trzęsienia ziemi i poprosił, aby przestraszony mag wrócić do pracy pod groźbą zwolnienia.Walka wybucha między najemnikami i zespołem Avatara . Podczas konfrontacji, Aang zauważa, że ​​niektózy z najemników są nowe Rough Rhinos, i rozmawia ze swoim przeciwnikiem, Utor, odkrywa, że ​​niektórzy z członków grupy były częścią Armii Narodu Ognia podczas sto lat wojny.Tymczasem Sokka i Katara mają swoje własne problemy. Maczeta Sokki jest nieskuteczna przeciwko zbroi Mongke, a kończy się uciekać, chwytając Katara jak to zrobił. Korzystanie płoty rafinerii, prowadzi do ślepego zaułka, wabiąc ich przeciwników, którzy podążyli ich Komodo nosorożców. Rodzeństwo wyskoczyć z toru Rhino, powodując zwierzęta biegać w płocie oddzielającym rzekę od reszty związku.

Katara zdoła zamrozić Wózki nosorożców. Powietrzni Ministranci ścigani sa za pomocą wózka widłowego. On upomina przez Xing Ying i Yee-Li na jego agresywne zachowanie, dając Ogodei szansę do kontrataku. On owija dwa żeńskie Akolitów powietrzu z łańcuszka z metalu, jednak jest on szybko zdjęty jak wydaje Toph. Toph ma go na akolitów, mówiąc im, że mają się skupić na tym, co dzieje się w tej chwili, a nie "czczenia przeszłości". Pojawia sie Aang, pytając, dlaczego nie opuścił, i po krótkiej dyskusji, akolici uda się przekonać Aang, że zostali, aby dowiedzieć się o nomadach kulturze, i chcą kontynuować świętujac Festiwal Yangchen. Aang pyta Toph czy chciałaby do nich dołączyć, ale jego oferta zostanie zestrzelona.

Późniejsze życie

Elderly Katara

Katara jako staruszka

Jakiś czas po ruchu Odnowienia Harmoni, Katara wyszła za Aanga, urodziła trójkę dzieci. Dziewczyna nadal uczyła się magii wody, a po jakimś czasie stała się znawcą magii wody - jest uznawana za największego mistrza magii wody oraz  uzdrawianiu na świecie. W 128 Asc zaczęto krzywdzić ludzi magią krwi, więc Katara zakazała stosowania tej techniki, może to świadczyć o tym iż jeżeli mogła podejmować takie decyzje musiała posiadać wysoką rangę w mieście republiki .

Kiedy Katara dowiedziała się, że Korra jest nowym awatarem, zaczęła ją uczyć magii wody i uzdrawiania.Gdy młoda avatar chciała jechać do Miasta Republiki na własną rękę, tylko Katara ją rozumniała. Kiedy Korra straciła moc, Katara próbowała przywrocić jej magię, lecz sie jej to nie udało. W Księdze Drugiej: Duchy Szesc miesiecy pozniej Katare odwiedziły wnuki i jej dzieci: Kya i Bumi

Katara mogła patrzec jak jej dzieci atakowaly Tenzina podczas festiwalu duchow , do Tenzina przyjeżdza rodzeństwo, męcząc go, jednak Katara proponuje by wspólnie odwiedzili Południową Światynię Powietrza i docenili czas, spędzany z rodziną.

Katara heals Jinora

Katara próbował leczyć nieprzytomną Jinore, której dusza została uwięziona.

Podczas wojny domowej Plemienia Wody, Katara pomogła rannym wraz z kilkoma innymi uzdrowicielami. Była poszukiwana przez rodzinę, która przyniosła Jinore na jej zbadanie. Zaniepokojona na czas Jinora była w takim stanie, Katara umiescila wnuczkę w kąpieli wodnej, aby uzdrawić ja. Oceniając sytuację z jej magi, ona stwierdziła, że ​​nie była pewna, jak długo Jinora będzie w stanie przetrwać bez ducha , zauważając, że Jinora była silna. Kiedy duch Jinory powrócił do jej ciała, Katara szczęśliwa objela wnuczke, a później towarzyszyła jej i rodzinie w czsie przemowy Korry.

Osobowość

Katara as the Painted Lady

Katara przebrana za ducha malowanej pani

Katara była odpowiedzialna i troskliwa. Zawsze pomagała innym w miarę swoich możliwości. Czasem zachowywała się jak matka ale to dlatego, że sama po śmierci swojej matki przejęła wszystkie jej obowiązki. Katara nigdy nie odwracała się od ludzi którzy potrzebowali pomocy oraz nie lubiła zadawać innym bólu dlatego rzadko używała Magii krwi. Katara bardzo czesto pomagala ludziom np. Gdy wioska na rzece byla zaniedbana a ludzie chorowli ona przebrala sie za ducha malowanej pani i pomagała uzdrawiąc.Gdy Katara byłdzieckiem, jego matka zginęła w ataku przez Naród Ognia .

To wydarzenie miało ogromny wpływ na życie i osobowość Katara i zapewne ustąpiła osoby stał . Była bardzo emocjonalna , w pełni angażując się w bólu i potrzeb tych wokół niej. Umieszczenie ich serca w sprawy innych , jak również o własny ból , często tłumione swoje uczucia łatwo ujawniając tylko łzy . Według Sokka , Katara w dużej mierze zapobiec jego rodzinę od kruszenia i zakłada wiele obowiązków do momentu, w którym wypełnił lukę pozostawioną przez matkę ( zarównowyobrażał ją zamiast matki ) . Jako takie , Katara miała bardzo macierzyńską osobowość i często działał jako postać matki w grupie , która często podrażniona buntowniczy Toph .

Katara cries

Katara nie moze zniesc mysli ze Aang moze umrzec.

Katara takze ocalila Aanga od smierci uzdrawiajac to bardzo to przezywala. Matki i kobieta jak tylko mogła, Katara nie bał się wyjść poza jej kobiecego wyglądu i sposobu życia , aby dostać to, co chciał . Kiedy ona i Toph odmówiono wjazdu do hałaśliwym barze bodwa były kobiety ubrane jak mężczyźni . Katara , w szczególności , wykazały jego męska strona chcąc jeździć mechanicznego byka , była nawet skłonna rozpocząć walkę z niektórymi z miejscowych chłopców, którzy wyśmiewali się z jego zdolności do utrzymania się na byka . Skończyło się Katara Toph przeciągając się, zanim rzeczy przyszło do głowy . Później , Katara i Toph obserwowano w spa zastanawia się jak jestdziewczyna nie było złe .Katara czasami wykazywala zlosc np. wtedy gdy zaatakowala Yon rha chciala go zabic byla wsciekla lecz sie powstrzymala.

Umiejętności

Najbardziej zauważalną zdolność Katara była jej magia wody. Dziewczyna szybko rozwinąła swoje umiejętności w tej dziedzinie, i jej ostra determinacja pomogła jej stać się jednym z najpotężniejszych mistrzów magów wody w historii. Została zidentyfikowana jako mag wody kiedy była małym dzieckiem. Gdy podrósła, ciągle ćwiczyła , pomimo tego że nie posiadała nauczyciela. W ciągu swojego dzieciństwa, ojciec nie mógł załatwić Katarze mistrza , Katara się więc sama podstawowych technik magii wody i zdołał opanować kilka prostych jej form. To był duży wyczyn , biorąc pod uwagę, że dziewczyna nigdy nie miała szansy zaobserwować żadnych magów wody w praktyce.Całą wiedzę jaką posiadała przekazywała Aangowi. To co Katara osiągła wiele lat chłopiec opanował w ciągu paru chwil, stało się tak prawdopodobnie dla tego iż chłopak jedynie powtarzał ruchy "nauczycielki" zaś ona samoa musiał do wszystkiego dojść.

Katara waterbends

Katara ukazuje swoje umiejetnosci.

Od odkrycia bieguna południowego Aang, Katara była w stanie "przesunąć" wody, ruchu i manipulowania niewielkie ilości podstawowych form i ruchów, i zaczął się zdobyć kontrolę nad możliwością zmiany jego stanu fizycznego, zamrażania wytwarzania lodu i spróbuj stworzyć znaczące fale. Co trochę wiedziałem, nauczył go Aang, który szybko opanował wszystko, co miał do zaoferowania. Co się przez lata coraz, Aang udało się naśladować i prześcignąć w ciągu kilku minut, ku jego zazdrości i frustracji.

Kontroluj swoje wody wciąż utrzymuje się na bardzo dobre dla fanów, aż znalazł Woda pergamin z Północnej Plemienia Wody reprezentujący różne tradycyjne formy kontroli wód, wśród kolekcji towarów w statek piracki kupców Kontroli. W stanie zapłacić wysoką cenę wymagane przez piratów, nie można było przepuścić taką okazję, by w końcu mieć formalne nauczanie w Kontroli Wodnej, a następnie zręcznie ukradł zwój. Katara i Aang poznał technikę pierwszy bicz wody z rolki, a następnie w dalszym ciągu do poprawy swojej techniki w ogóle. Do czasu jego przybycia do Północnej Plemienia Wody, Katara i Aang zarówno wykazało znaczną poprawę, Katara i zaufanie we własne możliwości wzrosły dramatycznie.

Leczenie

Katara heals her hands

Katara uzdrawi swoje rece poparzone przez Aanga

Wrodzone umiejętności Katary do magii wody sprawiły, że miała ona specjalny dar do leczenia scieżką Chi . Katara nauczyla sie uzdrawiania gdy zostala poparzona przez aanga wtedy zamoczyla rece w rzece a rany same zniknęły, wtedydowiedziala się od Jong Jong iż jest to umiejętność leczenia. w drugej ksiedze Aang zostaje postrzelony  blyskawicą, Katara uzdrawia go wodą z oazy duchów dzieki temu Aang przerzył, światczy to o tym iż Katara była odpowiednio wyszkolona w magii uzdrawiana by leczyć śmiertelne rany. 


Magia Krwi

Katara tka krew

Katara tka krew

Kiedy zaszło słońce wstał księżyc w pełni Hama była gotowa żeby nauczyć katare magi krwi jednak Katara tego niechciała i zaczeły walczyć mniędzy sobą . Aang i sokka przyszli ostrzeć Katare i nagle nie mogli sie ruszać wszystkie ich mnięśnie kontrolowała Hama Katara nie mogła na to patrzeć i zaczeła uprawiać magie krwi na Hamie i stała sie magiem którym nigdy nie chciała być. Kiedy wojna się skończyła Katara zakazała magi krwi ale nie każdy sie z tym zgadzał.Katara swietnie panowala krwia byla do tego zdolna lecz jej sumienie pozwolilo na uzycie tej mocy tylko dwa razy.


Magia Roslin

Katara plantbending

Katara uzywa Magia Roślin

Hama potrafi pobierć z roślin,drzew oraz powietrza wodę którą następnie może tkać. Nauczyła ona również tej umiejętności Katarę. Zdolność ta zalicza się do magii roślin, jest bardzo przydatna gdyż dzięki nie można zdobyć wodę nie mając w pobliżu siebie żadnego jej większego jej zbiornika.Katara opanowala to do perfekcji i potrafila czerpac wode nawwet z powietrza


Zwinność

Katara dancing

Kaatara tancza z Aangiem ukazuje swoja zwinność

Katara miała małe umiejętności walki Państwu oprócz jej zginanie , które często prowadziły do ​​jej porażki , jak podczas jej walki z Mistrzem Pakku , w którym ona wywołała serię szybkich , szturcha szybkich , którą łatwo zablokowane lub uniknął kompensowane przez potężne wody wybuch . Jak wszystkie waterbenders , Katara została wygenerowana bezradna , gdy jej ramiona powstrzymują , lub zostały naruszone w sposób, który mógłby uniemożliwić jej zginanie . Był to różni się od innych giętarki umiejętności bojowe , które miały w pewnym stopniu , jak Zuko , którzy mieli rozległą wiedzę na temat sztuki walki mieczem .  Mimo że stanie do walki w zwarciu , Katara wykazywał niezwykłą zwinność i akrobatyczne umiejętności , takie jak , kiedy wykonał taniec z Aang .  Ponadto, Katara była bardzo zaradny i miał niezwykłą zdolność do przystosowania się do jej środowiska , odzwierciedla on fundamentów jej elementu , jest, że zmiany , np. za pomocą własnego potu katalizatorem jej waterbending .  Mimo odcięcia od reszty świat, Katara posiadał zdrowe znajomość duchowości i był jednym z nielicznych posiadają głęboki szacunek dla spraw duchowych i kulturowych , w przeciwieństwie do jej Sokka brata . Katara także zorientowani w położnictwie , wykazała w jej kluczową rolę w dostarczaniu nieoczekiwany dziecka.

Relacje Katary

Information icon Osobny artykuł: Relacje Katary

Drzewo genealogiczne

      Rohanna|y|Tarnazin
           |^|

| Kanna|~|Pakku| |Tahyej | |!|_ |Hakoda|y|Kya|_ | |,|- |^|- |.|_ | Sokka| |Katara |~ |y|~ |Aang|_ | | | | |, |- |-|- |+|- |- |-|.|_ | | | |Bumi | | Kya| |Tenzin|y|Pema|_ | | | | | | | | |,|- |- |- |v|- |^|- |v|- |-|-|.| |_ | | | | | | | | Jinora | | Ikki | |Meelo| |Rohan|_ }}

Ciekawostki

Film - Katara headshot

Katara w filmie Ostatni Władca Wiatru.

 • Avatar Series w charakterze pilota , Katara , która nazwie Kya . Nazwa Kya co później givenName dodany anonimowo jej nienazwanej matki. Dział prawny Nickelodeon zawetował nazwę whenthey Odkryte co tam jużcharakter gry wideo o nazwie Kya , więc musieli go zmienić .
 • Kanna co najpierw proponuje się zastąpienie Kya , ale to, co później wykorzystywane do nazwy swojej babci zamiast .
 • Katare w filmie gra aktorka Nicola Peltz
 • Michael Dante Dimartino i Bryan Konietzko stwierdziły thatthey myśleć o Katara jako deuteragonist serii , jak również " osobyhistoria jest opowiedziana " .
 • Inaczej niż w pierwszej sekwencji , Kataro copierwszym zgiąć się w seriach.
 • Katara nie stwierdził kiedyś nienawidziła owoców papai .
 • Katara wydawało się, że dość wiedzę na temat jogi .
 • Według cioci Wu , Katara shouldhave swój trzeci prawnuk przed cicho przemija w czasie snu .Jest szansa, nie Ciocia Wu może być prawidłowe , ponieważ Katara jestjedynym znanym członkiem , oprócz Zuko , Oryginalny pokolenie żyje w The Legend of Korra .
 • W "The Cave of Two Lovers " z Avatara Dodatki premii komentarzu, że potwierdził to, co zrobił Katara opanował Waterbending w krótkim czasie zrobiła coś na Biegunie Północnym , co jejpierwsza studentka Mistrza Pakku .
 • Pierwszy znany magi wody, w której dziecko - Władca Wiatru.
 • Katara jest jedynym znanym osoba (z wyjątkiem avatarów), który widział chetire awatary wcieleń: Kyoshi, Roku, Aang, Korra.
 • W hiszpańskim i portugalskim słowem "katarata" oznacza "wodospad".Wenezuelczyk hiszpański dialekt "katar" - sok Yucca roślin. Od greckiego słowa "καθαρά" (Kathara) oznacza "czysty"
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.