FANDOM


Jad Czerwonego Lotosu (ang. Venom of the Red Lotus) to trzydziesty dziewiąty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 22 sierpnia 2014 roku w Stanach Zjednoczonych i w 2015 roku w Polsce.


Streszczenie Edytuj

Korra zostaje porwana przez gang Zaheera. Zostaje zatruta i wchodzi w stan

Opis Edytuj

Red Lotus reveals plans

Zaheer mowi Korrze , że nic nie moze zrobić.

W jaskiniach w pobliżu Północnej Świątyni Powietrza, ujęta Korra grozi do końca życia członków gangu , co skłoniło Zaheer przypomina jej, że nie może uwolnić się od jej łańcuchów, gdyż są metalowe. Tłumaczy jej, że gdy ją otrują wejdzie w stan Awatara, w celu utrzymania się przy życiu ; w tym momencie gang ją zabije, i przerwie cykl Avatara na zawsze. Powtarza cele porządku i stwierdza, że śmierć Korry będzie zapoczątkowaniem nowej ery "prawdziwej wolności". Nie widziana przez nikogo Jinora, używając duchowej projekcji, jest świadkiem wydarzenia rozwijającego się w pobliżu. Zrozpaczona, wraca do swojego ciała gdy Zaheer skończył się tłumaczyć.

Z powrotem w komorze, w której magowie powietrza są więzieni, Opal pyiorę czy znalazła środki na ucieczkę, do której spółka odpowiedzi, że znajdzie sposób, aby uwolnić się wkrótce. Daw z niepokojem zauważa Bumiego i Kya bardzo rannych.

Korra poisoned

Korra zauważa truciznę

Powrót w komorze komórek Korra, Zaheer nakazuje członkom gangu do administrowania trucizny. Korra zaczyna sie uwalniac magia metalu. Korra oczy zaczynają się świecić od razu, co skłoniło Ming-Hua przygotować swoje macki i Ghazan, tworząc pulę lawy pod spodem Korry.

Pokładzie Oogi członkowie zespołu Avatara śledza Kai próbując znaleźć brakującego maga jak również Korre. Kai ostatecznie prowadzi grupę do jaskini ozdobiona licznymi rzeźbami koczowniczych mnichów i mniszek. Tenzin obiecuje znaleźć brakującego maga, przed wyruszeniem do jaskini wraz z innymi do wyszukiwania.

Korra zaczyna mieć halucynacje, trucizna przejmuje jej ciało, widząc Zaheera widzi Amona , który przypomina jej, że świat nie potrzebuje już Avatara. Ona również dostrzega Ghazan przekształconego w Unalaqa, który powtarza punkt Amona i wzywa Korre do poddania się. Ming-Hua nagle pojawia się przekształcona w Vaatu, który Drwi z Korry.

Asami stuns a guard

Asami Sato atakuje straznika.

Z powrotem w komorze, gdzie sa magowie posiadanych, Ikki i Meelo rozpocząć chór skarg od więźniów, którzy zaczynają zapotrzebowanie na wodę. Sfrustrowany, strażnik grozi ukarać magow którzy powodują zamieszanie, aż Pema powołuje się na poczęstunek, podkreślając, że są dzieci, wśród jeńców, jak również niemowleta. Po zwołaniu innym straży, mężczyzna zgadza się i zaczyna dawac wode, zanim zostanie ogłuszony przez podmuch wiatru od Jinory. Opal natychmiast zaczyna pracować na jej kajdanki, ale jest odkryta przez jednego ze strażników, który natychmiast zostal podbitych przez Lin Beifong. Wkrótce bloki Suyin seria pocisków ziemia z drugiej straży, który Asami niezwłocznie ogłusza z jej zelektryfikowanych rękawicy.

Ulgą widząc córkę, Suyin przytulila Opal ale szybko zepchnięta przez Bolina, który jest również zachwycony. Jinora przytulila Kai, którego ona przypuszczalnie zabity przez atak spalania P'Li. Lin zaczyna akcje szukania Korry lecz Jinora mowi ze wie gdzie ona jest.

Korra suffocated

Zaheer probuje zabic Korre i zniszczyc cykl Avatara.

Nie można oprzeć się dłużej, w końcu wchodzi Korra w Stan Awatara, co skłoniło Zaheera zamówić innych członków gangu ją zniszczyć. Po wywołanym jej mechanizmem obronnym, Korra łatwo odbija atak Ming-hua i ogłusza ja przez zatrzaskująca ją o ścianę. Zaniepokojony, Tonraq wyrusza, aby pomóc córce podczas gdy Bolin i Mako bitwa z Ghazanem i Ming-Hua.

Po realizacji Zaheer, Korra bezskutecznie próbuje uderzać z serii niszczycielskich ataków magi ziemi jako Tenzin. Niedługo potem pojawia sie Tonraq i wzywa innych do pomocy.

Poza jaskiniami, Zaheer kontynuuje ataki na Korre poprzez manewrowanie w powietrzu iw końcu udaje mu się uderzyć Korre, która wali się na ziemię. Korra podnosi sie i rozpędza się do niego i przygotowuje się do strajku, ale ona znow spada na ziemię po truciznie.Mako i Bolinowi udalo sie pokonac Ghazana. W tym czasie Zaheer probuje udusic Korre i zniszczyc cykl jednak pojawia sie Lin i Suyin zatrzymuja Zaheera, Jinora rusza do Korry, wywoluje silne tornado i wygrywa bitwe.

Jinora's airbending tattoos

Jinora odslania Tatuaze.

Dwa tygodnie pozniej Wewnątrz świątyni, Tenzin ogłasza Jinora i zauważa, że ​​jest to historyczne wydarzenie, jak nacja wita nowego mistrza w całej generacji. Tenzin przypomina niezachwianą nadzieję Jinory w obliczu przeciwności i zaangażowania Korry w ratowaniu samego powietrza. Jinora jako mistrza odslania tatuaze. Tlum chwali Jinore, a Korra zaczyna plakac ze szczescia.

Tworcy Edytuj

  • reżyseria:
    • Ian Graham
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.