FANDOM


Chłopiec w górze lodowejEdytuj

200px-Zuko interrogates

Zuko na biegunie południowym.

Rodzeństwo, Katara i Sokka, są obecnie w małej łodzi, polując na ryby. Dziewczyna, mag wody, praktykuje swoją moc, podczas gdy jej brat przygotowuje włócznię na połów. Magia Katary wyłania z wody jedną z ryb w bańce, ale Sokka, przez przypadek, przedziurawia ją tyłem włóczni, przez co ryba spada z powrotem do wody, przy tym mocząc chłopaka. Sokka staje się zły i upomina Katarę, mówiąc, że gdyby miał dziwne moce, zachowałby je dla siebie. Gdy prądy morskie nagle wznoszą prędkość, Sokka próbuje sterować łodzią, aby uniknąć kolizji z małymi kawałkami pływającego lodu, a Katara daje mu wskazówki. Jednakże łódź zostaje zgnieciona między dwoma lodowymi krami, pozostawiając Sokkę i Katarę na środku morza. Sokka obwinia Katarę za ten bałagan, co powoduje, że dziewczyna traci nad sobą panowanie i zaczyna krzyczeć na niego.

Sokka i szalejąca Katara niszczy pobliską skałę lodu nie wiedząc, że używa swojej mocy. Lód pęka i rozpada się. W niej rodzeństwo odkrywa świecącą kulę góry lodowej, która wznosi się na powierzchnię oceanu. Widząc postać człowieka w lodzie, Katara myśli, że potrzebuje pomocy i zaczyna niszczyć górę lodową bronią Sokki, wbrew jego ostrzeżeń. Dziewczyna niszczy lód i uwalnia w górę jasny słup światła.

Książę Zuko, nastolatek Narodu Ognia, który polował na przez na okres dwóch lat, widzi jasne światło ze statku. Jego stryj, Iroh, który towarzyszy młodemu księciu w jego podróży, uznaje to wydarzenie jako całkowicie naturalne. Zuko karze jego załodze kierować się w kierunku światła, podkreślając, że światło było emitowane przez Awatara.

Po zniszczeniu lodu przez Katarę, ona i brat znajdują młodego chłopaka z dziwnymi znakami strzałek na głowie, dłoniach i stopach. Sokka jest sceptyczny i wskazuje dzidą na chłopca, ale chłopak po prostu spada w ramiona dziewczyny. Ona kładzie go i stara się mu pomóc. Sokka wyśmiewa chłopca, ale uspokaja go Katara.

200px-Aang evades Zuko

Zuko walczy z Aangiem.

Tajemniczy chłopak sennie otwiera oczy i widzi Katarę wpatrującą się w niego. Szybko staje na nogi i wesoło pyta Katarę, czy chce iść zjeżdżać na pingwinach. Chłopiec przedstawia się jako Aang i zaczyna kichać, wylatując wysoko w powietrze. Katara uświadamia sobie, że musi on być magiem powietrza.

Katara i Sokka spotykają Aanga. Aang wspina się na górę lodową znajdując Appę, bardzo dużego latającego bizona. Przez chwilę chłopak go budzi. Obudzony Appa kicha na Sokkę i otacza go smarkami, na co Sokka reaguje z obrzydzeniem. Wojownik nie wierzy, że bizon naprawdę potrafi latać i odchodzi, jednak uświadamia sobie, że jest na środku morza i nie może wrócić do domu. Aang oferuje mu podróż lotniczą do Południowego Plemienia Wody, na co Katara szczęśliwie zgadza się. Sokka na początku odmawia, ale później zgadza się, nie mając innego wyboru. Następnie grupa wsiada na siodło bizona. Sokka nadal nie wierzy, że Appa może latać. Aang krzyczy Hop-Hop, powodując że Appa skacze w powietrze, ale wpada do wody i zaczyna pływać. Aang wyjaśnia, że jest jeszcze zbyt zmęczony, aby lecieć. Po pewnym czasie, Katara mówi Aangowi, że ostatni Awatar miał być Nomadem Powietrza i pyta, czy chłopak go znał. Aang niezgrabnie stwierdza, że zna ludzi, którzy wiedzieli, że sam jest Awatarem, ale sam tak nie uważa.

Później, Aang ma sen o burzy, którą on i Appa napotkali, podczas gdy byli w pobliżu bieguna południowego. Chłopak i bizon wpadli pod wodę przez intensywne wiatry i deszcze, a Aang zaczął świecić i stworzył kulę lodu, która go otoczyła. Chłopak wyrywa ze snu, znajdując się w namiocie Południowego Plemienia Wody, obok Katary. Szybko ubiera się. Katara zauważa strzałki wzdłuż jego ciała, a następnie, gdy jest całkowicie ubrany, zaprowadza go do wioski, by przedstawić go całej wsi.

Każdy wyraża zdziwienie widząc maga powietrza, gdyż nikt nie widział żadnego z nomadów w ciągu stu lat myśląc, że wyginęli. Aang pokazuje ludziom w jaki sposób używa magii powietrza, by latać na lotni. Chłopak trafia przypadkowo w źle skonstruowaną wieżę śnieżną Sokki.

Południowe Plemię Wody Kanna, znana także jako Gran Gran, babcia Katary i Sokki, zastanawia się, czy Aang może być zagrożeniem dla plemienia. Katara chce go zatrzymać, wierząc, że mógłby uczyć wieś ​​tak wielu dobrych rzeczy i uczyć ją magii wody. Potem spoglądają na Aanga, który popisuje się przed małymi dziećmi, a jego język przymarza do lotni.
200px-Zuko defeated

Zuko przegrywa walkę z Awatarem.

Na statku Narodu Ognia, Książę Zuko praktykuje swoją magię ognia ze stryjem Iroh jako swoim mentorem. Zuko się niecierpliwi i prosi wuja, aby nauczył go zaawansowanych ruchów, ale ten każe mu najpierw opanować podstawy. Jednak po gniewnym uporze Zuko, w końcu zgadza się. Sokka zaczyna uczyć młodych chłopców z plemienia jak walczyć, dopóki jeden z nich mówi niewinnie, że musi do toalety. Sokka wścieka się na Aanga, że rozprasza jego wojowników grami i zabawami i wpada w szał, bo powinni skupiać się na trwającej wojnie. Gdy Aang widzi pingwina, staje się podekscytowany i stara się go złapać, ale ten jest zbyt szybki i śliski. Katara podchodzi i zgadza się nauczyć go sztuki złapania pingwinów w zamian za lekcje magii wody. Jednak Aang mówi, że nie wie nic o magii wody, gdyż jest magiem powietrza. Dodaje też, że może uczyć się od innych ludzi w plemieniu, ale Katara oznajmia, że jest jedynym magiem wody na całym Biegunie Południowym. Aang mówi, że Północne Plemię Wody powinno posiadać magów wody i proponuje, że zabierze ją tam. Dziewczyna nie jest pewna, czy pozostawienie jej plemienia to dobry pomysł. Aang sugeruje jej, że może pomyśleć o tym później, a tymczasem ma nauczyć go łapania pingwinów. Zatem, Katara zaczyna lekcje.

Zuko zauważa Aanga i Katarę po obejrzeniu flar Aang i Katara zjeżdżają na pingwinach, aż przypadkowo trafiają do starego opuszczonego wraku. Aang chce iść i go zbadać, ale Katara jest ostrożna. Mówi, że nie powinno wchodzić się na statek Narodu Ognia, ale Aang przekonuje ją. Gdy zwiedzają wrak, Aang zastanawia się, dlaczego statek Narodu Ognia był tak daleko od domu. Katara mówi chłopakowi o stuletniej wojnie i dowiaduje się, że Aang został uwięziony w górze lodowej przez sto lat. Przypadkowo uruchamiają pułapkę na statku, wysyłając flary w niebo. Aang ratuje siebie i Katarę przy użyciu magii powietrza i uciekają z okrętu. Jednakże Książę Zuko zauważył flary i uciekającego ze statku Aanga uznając, że w końcu znalazł zagubionego Awatara.

200px-Zuko and Zhao

Kłótnia Zhao z Zukiem.

Zhao  Edytuj

Zhao zatrzymuje Zuka by spytać się co stało z okrętem. Zuko mówi ze wpadli na statek królestwa ziemi lecz potem wydaje się ze Awatar żyje Zuko i Zhao walczą razem.

Wyspa Kyoshi Edytuj

200px-Zuko and Kyos Warriors

Zuko walczy z wojowniczkami Kyoshi.

Przyjaciele zatrzymują się w pierwszym miejscu należącym do Królestwa Ziemi. Zostają zaskoczeni i pojmani przez tajemniczych wojowników. Zabierają oni ich do wioski, gdzie mieszkała Awatar Kyoshi. Mieszkańcy, gdy odkrywają, kto ich odwiedził, zaczynają traktować Aanga po królewsku. Tymczasem Zuko atakuje wyspę. Awatar, chcąc uratować wioskę, wskakuje na Unagiego - wielkiego morskiego potwora i sprowadza na całą okolicę deszcz. Aang, Katara i Sokka zatrzymują się na postój w lesie. W pewnym momencie słyszą głośne wybuchy. Podążają za głosem. Spotykają tam młodego Maga Ziemi, jednak gdy próbują się z nim porozumieć, on ucieka. Podążają za nim. Trafiają w końcu do wioski w Narodzie Ziemi. Gdy odnajdują Haru, dowiadują się od niego i jego matki, że magia ziemi jest zakazana, ponieważ Magowie Ognia zajęli ich wioskę. Gdy Katara rozmawia z Haru, zawala się kopalnia i zostaje uwięziony starzec. Katara namawia chłopaka, aby mu pomóc za pomocą magii ziemi. W nocy, Magowie Ognia, którym starzec
200px-Zuko finds necklace

Zuko odnajduje naszyjnik Katary.

wydał Haru, zabierają go do więzienia. Katara, dowiadując się o wszystkim, też trafia do więzienia za pomocą podstępu. Tam poznaje ona ojca Haru i namawia Magów Ziemi, aby zaczęli walczyć. Oni jednak jej nie słuchają, ponieważ całe więzienie jest z metalu i są bezbronni. W końcu, dzięki umiejętnościom Aanga, węgiel wydostaje się na pokład. Magowie Ziemi walczą i wygrywają. W międzyczasie Katara gubi swój naszyjnik, który ma po matce.Odnajduje do Zuko

Porwanie stryja i przesilenie Edytuj

Aang, Katara i Sokka lecą na Księżycową Wyspę, ale po drodze zaczyna gonić ich Książę Zuko, a na dodatek na granicy Narodu Ognia spotykają barykadę utworzoną z okrętów Admirała Zhao, ale bohaterom udaje się przez nią przelecieć i lądują na wyspie. Wchodzą do świątyni, gdzie spotykają pięciu Mędrców Ognia, którzy ich atakują, a Aang i reszta uciekają, gubiąc się w świątyni, gdzie odnajduje ich jeden z kapłanów, który pomógł im wejść do
200px-Zuko captures Aang

Zuko porywa Aanga.

sanktuarium, lecz nie mogli otworzyć drzwi, więc użyli podstępu i Aang wszedł do środka. Pojmany przez Admirała Zhao i innych Magów Ognia czekał na wyjście Aanga. Roko opowiedział Aangowi o Komecie Sozina. Zamiast Aanga z pomieszczenia wyszedł Roko, który pokonał Magów Ognia i zniszczył świątynię.ang, Katara i Sokka lecą na Księżycową Wyspę, ale po drodze zaczyna gonić ich Książę Zuko, a na dodatek na granicy Narodu Ognia spotykają barykadę utworzoną z okrętów Admirała Zhao, ale bohaterom udaje się przez nią przelecieć i lądują na wyspie. Wchodzą do świątyni, gdzie spotykają pięciu Mędrców Ognia, którzy ich atakują, a Aang i reszta uciekają, gubiąc się w świątyni, gdzie odnajduje ich jeden z kapłanów, który pomógł im wejść do sanktuarium, lecz nie mogli otworzyć drzwi, więc użyli podstępu i Aang wszedł do środka. Pojmany przez Admirała Zhao i innych Magów Ognia czekał na wyjście Aanga. Roko opowiedział Aangowi o Komecie Sozina. Zamiast Aanga z pomieszczenia wyszedł Roko, który pokonał Magów Ognia i zniszczył świątynię.

Zwoj magi wody Edytuj

200px-Zuko and pirate
Aangowi śni się koszmar i budzi się. Rano grupa pakuje się, aby polecieć na targ. Gdy szli, zaczepił ich pewien pirat i zachęcił do wejścia na statek. Katara znalazła zwój o Magii Wody. Kapitan chciał za niego 200 sztuk złota, a poza tym miał na niego kupca z Królestwa Ziemi. Aang próbował wytargować go za 2 miedziaki. Bez skutku. Katara potajemnie ukradła przedmiot. Powiedziała Socce i Aangowi, żeby wyjść, bo dziwnie na nich patrzą. Nagle piraci zaczęli ich gonić. Polecieli na Appie, zatrzumując się nad rzeką. Katara chciała spróbować zrobic pojedynczy bicz wodny, ale jej się to nie udaje. Gdy to zaczyna się lepiej powodzić Awatarowi, dziewczyna jest na niego wściekła. Potem go przeprasza. Na statku Zuko, Iroh gra w Pai Sho. Zgubił mu się pionek lotosu. Poszli na ten sam targ co Aang, Katara i Sokka. Kupili róg Tsungi. Weszli na statek. Piraci rozmawiali o Aangu. Zuko podsłuchał ich rozmowę. Zaczeli ze soba współpracować, by złapać Awatara, jednak bezskutecznie.

Błękitny Duch Edytuj

Sokka po sztormie choruje. Aang postanawia poszukać lekarstwa, ale w międzyczasie choruje też Katara. Aang
200px-Blue Spirit threatens Aang

Zuko jako Błękitny Duch.

idzie do zielarni znajdującej się na górze, gdzie spotyka zielarkę. Mówi Aangowi, żeby poszedł na bagna i uzbierał mrożone żaby. Tymczasem Zhao namawia pułkownika fortecy do przekazania mu łuczników Jao Jin. Dostaje list od władcy ognia, że został "admirałem" i zabiera łuczników. Aang wyrusza na bagna, żeby znaleźć żaby, jednak napadają go łucznicy. Katara prosi Momo o przyniesienie wody. Jednak Momo nie rozumie ludzkiej mowy. Admirał Zhao zamyka Aanga w fortecy i mówi, że go nie zabije, ale będzie żył nędznie. Błękitny duch wdziera się do fortecy i uwalnia Awatara. Obaj próbują uciec. Zhao każe zaprzestać ataku, gdyż kiedy Awatar i będzie trzeba szukać jego nowego wcielenia. Błękitny duch przykłada szable do Aanga i odchodzi. Zhao każe łucznikowi strzelać w ducha. Błękitny duch pada. Aang ucieka i bierze ducha z sobą. Aang dowiaduje się, że duch to Zuko. Ucieka z nim do lasu. Po jakimś czasie Zuko się budzi i atakuje ducha, a następnie odlatuje. Przybywa do groty, gdzie czekają na niego Sokka i Katara. Daje im żaby jako lekarstwo. Sokka pyta się Aanga, czy znalazł nowych przyjaciół, a on odpowiada ze smutkiem, że nie.

Poszukiwanie za pomocą naszyjnika Katary Edytuj

200px-Zuko and Aang duel

Zuko walczy z Aangiem.

Gdy Zuko pije herbatę z Iroh, nagle coś potrząsa statkiem i wbiega na pokład. Okazuje się, że to łowczyni z dziwnym stworem, który widzi węchem. Porywają człowieka z pod pokładu statku i odchodzą jak gdyby nigdy nic nie zrobili. Aang z przyjaciółmi spotykają Bato z Plemienia Wody. Opowiada Socce i Katarze o dokonaniach ich ojca. Wszystko zanudza Aanga, który, zdenerwowany tym, że nikt nie zwraca na niego uwagi, wychodzi. Siedząc na statku, podjeżdża do niego posłaniec narodu ziemi i wręcza mu mapę z miejscem pobytu ojca Sokki i Katary - Hakody. Aang wiedząc, że jeśli da im mapę opuszczą go i zostanie sam, więc ukrywa ją pod swoim ubiorem. Po powrocie Aanga, Bato mówi Socce o teście na mężczyznę. Następnego dnia Aang, Sokka, Katara i Bato wypływają na obiecany Socce test, który zakończył się sukcesem. Dostają znamienia i o dziwo Aang dostaje znamię zaufania i po otrzymaniu tego znaku wyjawia przyjaciołom sekret o mapie. Sokka jest zdenerwowany, a Katara ze smutkiem żegna się z Aangiem. Zuko wynajmuje łowczynie, która wcześniej zniszczyła ich statek. W świątyni w której dotychczas stacjonował Bato, zaczyna się walka pomiędzy Aangiem a Zuko i łowczynią. Aang wychodzi zwycięsko z potyczki i przyjaciele wracają do niego.

Na Biegunie Północnym Edytuj

Drużyna przybywa do stolicy Północnego Plemienia Wody, gdzie są mile witani. Podczas wieczornego przyjęcia,
Zuko carries Aang

Zuko porywa Aanga.

Sokka poznaje Yue. W międzyczasie Aang i Katara podziwiają występ Magów Wody. Postanawiają się uczyć u mistrza Pakku, jednak on oznajmia, iż tylko mężczyźni mogą się uczyć Magii Wody. Dziewczyna jest wściekła, nie może wytrzymać myśli, że przejechała pół świata i na nic zdał się jej trud. Wyzywa mistrza Pakku na pojedynek, który przegrywa. Jednak Pakku postanawia uczyć ją Magii Wody, a Sokka rozmawia z Yue, która oznajmia, że jest zaręczona i dlatego nie może z nim być. W tym czasie Naród Ognia planuje atak na plemię.Katara jest najlepszym uczniem mistrza Pakku, Aang się obija bawiąc się z Momo, a Sokka zbliża się do Yue. Gdy chłopak zabiera księżniczkę na lot na Appie zauważają chmury dymu zwiastujące atak Narodu Ognia (akurat gdy chcieli się pocałować). Wszyscy przygotowują się do wojny, a Sokka zgłasza się do ataku, ponieważ Yue powiedziała, że nie mogą się spotykać. Podczas przygotowań poznaje chłopaka, który ma poślubić księżniczkę, a on mu mówi, że tylko z tego korzysta. Zaczynają się bić, przez co ojciec Yue wyrzuca Sokkę tylko po to, by dać mu rozkaz chronienia Yue. Dziewczyny z Aangiem idą do Oazy Duchów i młody Awatar wchodzi do Świata Duchów. Zuko wieczorem płynie do plemienia i z trudem się tam dostaje. Naród Ognia na czas nocy wstrzymuje atak. Do świtu książę walczy z Katarą, a gdy zyskuje więcej siły porywa Aanga i idzie na górę dróżką przy wodospadzie gdzie jest burza śnieżna... Naród Ognia ponownie atakuje.Walka trwa dalej. Zuko ucieka z Aangiem na plecach przed Sokką, Katarą i Yue
200px-Zuko and Zhao's rematch

Zuko walczy z Zhao.

goniących ich na Appie. Zhao planuję zabić ducha księżyca, a Aang porozumiewa się Duchem Kohem. Duch Koh ostrzega go przed Zuko i każe ochronić ducha księżyca. Zhao dostaję się do sanktuarium Plemienia Wody i pozbawia życia ducha księżyca. Rozpoczęło się zaćmienie księżyca. Magowie wody stracili moc i zostali uprowadzeni. Zhao już zaczął się chełpić zwycięstwem, wnet zaatakował go Iroh i zaczęli ze sobą walczyć. Tymczasem Sokka i dziewczyny złapali Zuko, zabrali mu Aanga i pomogli mu przeżyć. Gdy Aang z przyjaciółmi wrócił do sanktuarium, ujrzeli klęskę. Jednak Aang wszedł w Stan Awatara i z pomocą ducha oceanu, rozbił flotę Narodu Ognia. Yue oddała życie duchowi księżyca, sama się nim stając. Po oblężeniu, Pakku wyruszył do Południowego Plemienia Wody, a nasi bohaterowie do Wschodniej Bazy Wojskowej Królestwa Ziemi w sprawie eskorty do Omashu.

Azula Edytuj

Azula przychodzi do Zuka by mu powiedziec ze wraca do domu gdyz pozebuje go ojciec Zuko zgadza sie wrocic
200px-Zuko and Azula duel

Zuko walczy z Azulą.

.

Azula spotyka Zuko Azula czekala na pomoscie na swojego brata by moc go zaatakowac lecz wszystko sie wydalo przez Azuli kapitan statku .Azula zaczela walczyc z bratem unikajac wszystkich jego ciosow to wlasnie w tej chwili dowiadujemy sie ze Azula tka niebieski ogen. Kiedy Azula chciala strzelic w zuka blyyskawica Ihro wrzuca ja do wody.Azula wraca do narodu ognia ostrzegajac ludzi ze jesli pomoga Zukowi i Ihro spotka ich niebezpieczenstwo ze strony Azuli

Samotność Edytuj

200px-Zuko surrounded by flames

Zuko walczy z magami ziemi.

Zuko postanawia odejsc od stryja przychodzi do wioski w ktorej poznaje chlopca pomaga jego rodzicom i wspomina mlodsze czasy z matka i z siostra 
== Pościg za Awatarem
==

Bohaterowie gdy się budzą widzą rozrzucone kłaki, okazuje się że to Appa który linieje gdyż zaczeła się Wiosna, wieczorem gdy wszyscy kładą się spać Katara i Toph zaczynają się kłócić, gdzie Toph słyszy że coś do nich idzie, po czym uciekają, w drugim miejscu biwaku Toph też słyszy najazd gdzie zaczynają uciekać na góre, po czym myślą kto mógłby ich znaleść, Katara myśli że to Zuko ich śledzi, gdzie postanawiają pójść spać, ale
200px-Iroh and Zuko

Zuko z Irohem.

Momo i Toph słyszą najazd gdzie przyjeżdzają wozy Narodu Ognia, gdy nagle wychodzą z nich Azula, Mai i Ty Lee które chcą dopaść Avatara, przyjaciele uciekają gdzie widzą że słońce wstaje, gdyż nie spali, po czym zaczynają spadać gdyż Appa jest śpiący, Katara i Toph się kłócą z powodu tego że to przez kłótnie nie spali, Toph myśli że to kłaki Appy mogli sprowadzić Azule do nich..., Ale Aang nie wierzy że jest to i zaczyna krzyczeć do Toph, która sobie idzie, Aang jest smutny że nakrzyczał na Nauczycielke Magii Ziemi, Aang postanawia umyć Appe żeby kłaki znikneły, ale Appa nadal zaczyna linieć, gdzie znów przyprowadza Azule i przyjaciółki do Nich, w ślad za nimi rusza też Zuko, Toph zaczyna coś czuć, gdzie nagle kogoś atakuje, okazuje się że to stryj Iroh, tymczasem dziewczyny z Narodu Ognia znajdują 2 ślady, jeden to ślad który Aang porozrzucał, a drogie to Appa, Azula jedzie za śladami Aanga, a Mai i Ty Lee jadą za śladami Appy. Aang trafia do opusczonego miasta gdzie czeka na Azule, tymczasem Katara i Sokka szukają Toph, gdzie Sokka widzi że do nich sie zbliżają Mai i Ty Lee którzy zaczynają atakować, Appa jest zmęczony aby dalej lecieć, ale w końcu są daleko, ale Mai i Ty Lee znalazły ich, ale Appa ratuje Katare i Sokke, po czym uciekają, Ty Lee po uderzeniu mówi że Sokka jest ładny, Azula trafia do opuszczonego miasta gdzie spotyka Aanga

i mówi mu kim jest, Iroh opowiada Toph o Zuko któremu się nie powiada i częstuje gościa Herbatą, gdzie mówi że Picie Herbaty z nieznajomym gościem jest najlepsze, Toph mu dziękuje za słowa które jej pomogły i idzie w dalszą podróż, do Opuszczonego Miasta również trafia Zuko który chce złapać Avatara po czym atakuje Azule, Aang zaczyna uciekać, ale Azula chce go dorwać po czym na ratunek Aangowi przybywają Sokka, Katara, Momo, Appa, Toph i Iroh gdzie dopadają Azule i chcą ją pokonać ale Azula znika gdzie przyjaciele widzą rannego Iroh, przyjaciele chcą mu pomóc ale Zuko nie chce pomocy, Bohaterowie odlecieli dalej gdzie wszyscy idą spać.

Trudna nauka Edytuj

200px-Lightning backfire

Zuko uczy się wytwarzać błyskawicę.

Zuko uczy sie wytworzyc blyskawice by moc pokonac siostre .Lecz mu to nie wychodzi gdyz jest za bardzo nerwowy ucieka by znalezc blyskawice potem udaje sie z stryjem do ba sing se
W Ba Sing Se Edytuj

Azula zdradza Long Fenga i odpowiada za przywódcę Dai Li. Zuko traci zaufanie swojego stryja i decyduje
200px-Zuko fight

Zuko wraz z Azulą walczą z Katarą i Aangiem.

zaatakować Awatara. Aang jest krytycznie ranny w wyniku walki z Azulą, lecz Iroh interweniuje i daje wystarczająco dużo czasu na ucieczkę. Król Ziemi "przepadł" i Ba Sing Se jest zdobyte przez Naród Ognia.Zuko udaje sie z azula do narodu ognia


Powrót do domu Edytuj

Zuko fires angrily at soldiers

Zuko atakuje dwóch strażnikow ogniem.

Po tym, Zuko był zaskakująco niechętnie wrócić do Narodu Ognia jako bohater. Niemniej jednak, po powiadomieniu jego siostrę o zamiarze pozostania w Ba Sing Se, księżniczka wyciągnął atut w postaci starego znajomego-Mai, którzy dzielili z Zuko wzajemnej sympatii jako dziecko. Po foliowanie Azula datę obiad skonfigurować, Zuko towarzyszy córka gubernatora na spacer po całym mieście, gdzie-po incydencie z udziałem Jin octofish i fontanna-dwa skończyło się całować i wspomnień.Następnego dnia, gdy zobaczył Mai się podczas inspekcji, Zuko poważnie rozważa powrót do domu z nią, patrzył przez Azula.Księżniczka zwrócił jej uwagę na Iroh prowadzony na pokładzie statku Narodu Ognia w łańcuchach i zastanawiał się głośno, czy będzie on w ogóle przetrwać podróż. Jak ona licytować jej brat pożegnanie, Zuko nagle wydał postanowienie, by się z nimi z powrotem do Narodu Ognia. Azula chytrze powiedział bratu robić, co chciał, a to jest jego decyzja.

200px-Ozai welcomes Zuko

Zuko wita się z ojcem.

Zuko i Azula są witani w domu jak bohaterowie, ponad to Lord Ozaigratuluje synowi jego zwycięstwa w Ba Sing Se i... zabicia Awatara.Zuko przyjety jest przez ojca do domu gdyz uwaza ze zuko zabil avatara .Potemzuko dowiaduje sie ze to Azula powiedziala.

udal sie do Azuli Azula powiedziala mu ze zrobila to dla niego .Azula cieszyla sie z tego i nie mniala wyrzutow sumienie

Nastepnego dnia Zuko razem z Mai mnieli piknik przerwala im Azula groznie powiedziala do mai zeby poszla Azula wiedziala ze Zuko wczoraj poszedl do stryja wiec przyszla gomostrzec i poszla
Pojedynek z ojcem i Inwazja Edytuj

Sokka przegląda plany, gdy przychodzą Katara i Hakoda. Po przyaltuje Aang i mówi że nie znalazł władcy ognia Ozaia.

Do zaćmienia pozostało już tylko 10 min, ale bohaterowie stwierdzili, że Ozai musi znajdować się na wyspie i
Zuko absorbing lightning

Zuko przekierowuje błyskawice Ozaia.

konttrolować obronę. Na poszukiwania wyrusza Aang, Toph i Sokka. Niewidoma wyczuwa w skale metalową kopułę. Wspólnymi siłami przechodzą prze korytarze z pułapkami i znajdują bramę. Za bramą znajdują tron, a na nim Azule... Zaczynają ją gonić, ale księżniczka jest bardzo szybka, zwinna, ma wyuczony każdy ruch, a w walce pomaga jej dwóch agentó Dai Lee.W pewnym momencie Sokka orientuje się, że ona tylko marnuje ich czas,ażeby nie mogli znaleźć Lorda Ozai przed końcem zaćmienia. Jednak wtedy Azula opowiada Socce o Suki, Sokka poruszony rzuca się na nią i próbuje wydobyć z niej gdzie jest jego dziewczyna, ale ta niczego nie mówi. Gdy zaćmienie mija Azula przy pomocy magi ognia uwalnia się i ucieka im. Okazuje się, ze Naród Ognia już od dawna wiedział o tej inwazji. Przed końcem zaćmienia inwazja zdołała dojść i zdobyć pałac, jednak gdy zaćmienie mija Naród Ognia używa ostatecznej broni - balonów i wielkich sterowców, z którymi inwazja nie ma szans. Aang i Katara początkowo próbują je zniszczyć, ale jest ich za dużo. Wszyscy wycofują się, ale sterowce niszczą ich transport - łodzie podwodne. Wojska Inwazji przegrały. Sokka chce jeszcze walczyć, ale Hakoda uświadamia im, że mogą wygrać, ale innego dnia. Sokka, Katara, Aang, Toph, Teo, Piącha i Haru (najmłodsi z inwazji) uciekajś na Appie by dać jeszcze nadzieje na zwycięstwo innym.

Mniej więcej w tym samym czasie (podczas zaćmienia słońca) Zuko spotyka się ze swoim ojcem. Mówi, że to nie on zranił awatara, i że Aang żyje. Następnie informuje, że nie chce walczyć po jego stronie i że będzie uczył awatara magi ognia. Ozai mówi Zuko, że jego matka nie zginęła, lecz została wygnana za zdradę. Ozai wykorzystując koniec zaćmienia strzela piorunem w Zuko, który odwraca go w kierunku ojca. Zuko ucieka, bierze jeden balon i odlatuje za drużyną awatara.

W drużynie Awatara  Edytuj

Katara threatens Zuko

Katara ostrzega Zuko.

Drużyna Awatara przybywa do Zachodniej Świątyni Powietrza. Katara, Sokka, Aang i Toph ustalają nowy plan, jednak potrzebują nauczyciela magii ognia.

W tym momencie do Świątyni przybywa Zuko, który podążał za Appą i planuje uczenie Awatara. Grupa nie zgadzą się na przyjęcie maga ognia i wyrzuca go. Toph, jednak przekonała się do Zuka i udała się do niego w nocy, który zaskoczony poparzył jej stopy. Następnego dnia Toph wraca do Klasztoru, gdzie uzdrawia ją Katara. Chwile później przybywa Człowiek-Spalina i atakuje Drużynę. Zuko udaje się do niego i każe mu odejść, jednak ten nie zwraca na niego uwagi. Sokka atakuje Człowieka-Spalinę bumerangiem i pokonuje go. Po tych wydarzeniach cała grupa zgadza się przyjąć Zuko do swojej grupy. Jednakże Katara nie jest przekonana do Zuko i ostrzega go o wszelkich konsekwencjach zdrady.

Nauka magii ognia od Smoków Edytuj

Zuko próbuje uczyć Aanga Magii Ognia, lecz okazuje się że stracił całą moc, z powodu zmienienia strony - jego
200px-Dancing Dragon step seven

Zuko uczy się magii ognia.

gniew do Awatara, który była napędem do magii ognia skończył się. Postanawiają udać się do ruin miasta Magów Słońca, którzy już nie istnieją. Podczas gdy szukają innego, pierwotnego źródła magii ognia, Zuko wyjawia Aangowi że jego dziadek spowodował wyginęcie pierwszych magów ognia - smoków. Aang i Zuko dostają się do starej świątyni i uczą się Tańca Smoka. Wpadają w pułapkę, z której wyciągają ich Magowie Słońca. Aang i Zuko proszą magów o naukę magii, a oni odsyłają ich do mistrzów. Tymi mistrzami okazują się smoki! Dzięki Tańcowi Smoka mistrzowie nauczyli Zuka i Aanga pierwotnego źróła magii ognia i ukazali im, że ogień to nie tylko zniszczenie, ale i życie.

Więzienie Edytuj

200px-Boiling Rock battle

Zuko walczy z Azulą.

Sokka i Zuko lecą do więzienia "Wrzącej Skały"(Boilling Rock) znajdujący się na wyspie narodu Ognia, w nadzieji że znajdą oni tatę Sokki Hakodę. Cały czas szukali Hakody ale nie znaleźli go, lecz znaleźli oni Suki. Sokka i Zuko wymyślają plan ucieczki dla ich trójki. Potem dochodzi do nich inny więzień Chit Sang. Gdy byli oni blisko ucieczki zauważyli że nowi więzniowie przybili na Boilling Rock a wśród nich był Hakoda, więc Suki, Zuko, i Sokka postanowili zostać tutaj i uciec wraz z Hakodą. Chit Sang wraz z jego niektórymi towarzyszami postanowili uciec z Wrzącej Skały, lecz zostają oni przyłapani na ucieczce.Sokka, Zuko, Suki i Chit Sang ponownie odtwarzają plan ucieczki z więzienia, angażując Hakodę w ich plan. Ich planem jest wywołanie zamieszek pomiędzy więźniami i porwania Wardena. Jedynym problemem dla ich czwórki jest przybycie do Boilling Rock Azuli, Mai i Ty Lee. Gdy Zuko i reszcie podczas ucieczki groziło niebezpieczeństwo Mai pomogła im. Gdy stanęła twarzą w twarz z Azulą, powiedziała jej że bardziej kocha Zuko niż jej się boi. Azula zaatakowała Mai twierdząc że ta ją zdradziła, lecz po chwili Ty Lee interweniuje i powala Azulę na ziemię.

Wyprawrawa z Katarą Edytuj

Awatar i jego przyjaciele są zmuszeni uciekać przed Azulą obawiając się że może ona ich znaleźć. Zuko
Katara and Zuko hug

Katara wybacza Zuko.

konfrontuję Katarę o jej braku zaufania wobec niego i myśli o sposobie zdobycia jej przyjaźni. Postanawia on pomóc odnaleźć Katarze żołnierza który zabił jej matkę. Gdy odnaleźli oni mężczyznę Katara nie była w stanie zemścić się na nim. Po powrocie, Katara ostatecznie odpuszcza Zuko i akceptuje go. Po powrocie Zuko i Katary avatar jest zly że i ch wyprawa się powiodła ale tagrz jest zazdrosny o Katare i Zuko.

Teatr Edytuj

200px-Aang and Zuko awkwardly watch play

Zuko i Aang zdziwieni.

Aang i Zuko ćwiczą Magię Ognia. Przyglądają się temu Toph i Katara. Katara pyta się Zuko o dom na wyspie. Tymczasem przychodzą Suki i Sokka i pokazują plakat o sztuce przyjaciół w której oni występują. Pokazani na nim są Sokka, Katara, Aang i Zuko. Katara pyta się Sokkę czy ma jakiś pomysł. Wszyscy idą do teatru. Aang chce usiąść obok Katary, ale Zuko go wyprzedził. Suki i Sokka siadają w wyższym rzędzie chcą być sami.

Przedstawienie to jest mniej więcej parodia wszystkich wcześniejszych odcinków awatara, tzn. oczywiście nie wszystkich, ale większości. Oczywiście bohaterowie wychodzą w tej sztuce na idiotów, ponieważ Katara się wszystkim przejmuję, Sokka rzuca głupie teksty (głupsze i bardziej bezsensowne niż zawsze) Aanga gra kobieta, Toph mężczyzna i jako jedyny Zuko jest do siebie chodź troche podobny. Oprócz głównych bohaterów w teatrze występuje Azula, May i Tay Lee. Oczywiście w sztuce dobro przegrywa, a Władca Ognia Ozai zostaje władcą całego świata, ponieważ występ przygotował naród Ognia.

Kometa Sozina Edytuj

200px-Zuko augmentinfire

Zuko atakuje Aanga.

Wszyscy (z wyjątkiem Aanga i Momo) docierają na miejsce walki. Toph, Suki i Sokka postanawiają zaatakować wozy, Statki i Sterowce narodu Ognia, Zakon Białego Lotosu z Iroh na czele postanawia zaatakować na Ba Sing Se, gdzie tam równieź atakują żołnierzy Narodu Ognia. Katara i Zuko postanawiają zaatakować Azulę która jest teraz Królową Narodu Ognia gdzie nie radzi sobie z tym zajęciem, Aang i Momo opuszczają Bezludna Wyspę i trafiają do grona przyjaciół którzy walczą z wrogiem. Azula w swoim śnie widzi swoją matkę która jest bardzo dumna z córki, Azula po rozmowie z matką ze złości obcina sobie włosy, a Aang zaczyna walczyć z Lordem Ozai.

Podczas koronacji Azuli pojawia się Zuko z Katarą.Zuko wyzywa Azule na Agni Kai. Zuko wygrywa i prowokuje Azule do wywołania błyskawicy. Azula już ma trafić Zuko gdy zmienia cel na Katare. Zuko obrania Katare, ale sam zostaje poszkodowany.Aang przybywa na miejsce inwazji w czasie przelotu Komety Sozina. Następnie walczy z władcą ognia. Z początku przegrywa, ponieważ Lord Ozai, jest silniejszy. Władca Ognia cały czas udeża w Aanga, z coraz większą siłą, po czym avatar próbuje się ukryć.

200px-Comet-Enhanced Agni Kai

Agni Kai Zuko i Azuli.

Aang ukrył się w ziemnym namiocie, a Lord Ozai uderzał w niego ogniem, aż do granic wytrzymałości avatara. Gdy namiot został zniszczony, Aang został odepchnięty na ostrą skałę. Władca Ognia był już pewny wygranej, gdy nagle Aang wszedł w Stan Awatara, utworzył kulę z powietrza, ognia, wody i ziemi wokół siebie. Aang zaczął zdecydowanie wygrywać.

Tymczasem walka o Ba Sing Se nadal trwa. Mimo komety, Zakon Białego Lotosu zdołał opanować miasto, a Iroh spalał symbole narodu ognia na pałacu króla Ziemi. Aang walczący z Lordem Ozai. Zuko leżał ledwie przytomny po trafieniu piorunem, który wystrzeliła Azula. Katara próbuje go uleczyć, ale Azula atakuje ją uniemożliwiając to. Dziewczyna próbowała walczyć z Azulą, ale była sama i zbyt słaba, jednak po pewnym czasie udało jej się sprytnie złapać Azulę w lodową pułapkę i skuć ją łańcuchami, po czym uleczyła Zuko. Aang po pokonaniu Władcy Ognia Aang dogonił Ozaia i uwięził go za pomocą Magii Ziemi. Miał zadać ostateczny cios, jednak zatrzymał się wpół

200px-Zuko absorbs lightning

Zuko ratuje Katarę.

ruchu i zabrał mu moc tkania ognia za pomocą Magii Energii.Następnego dnia Zuko zostaje Władcą Ognia i uwalnia wszystkich więźniów. Ty Lee dołącza do wojowniczek Kyoshi. Już jako władca ognia Zuko spotyka się z ojcem w więźiennej celi i rozmawia z nim o honorze, po czym pyta się, gdzie jest jego matka Ursa. Na końcu jest wspaniała scena pocałunku Aanga i Katary.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.