FANDOM


Air Nomads emblem Airbending emblem
"Nie możemy zajmować się tym, co było. Musimy działać na to, co jest"
— Gyatso
Mnich Gyatso - jest Magiem Powietrza i przyjacielem Aanga. Aang uczył się u niego Magii Powietrza, oraz często spędzał z nim czas. Gyatso był przyjacielem poprzedniego Awatara - Roko oraz guru Pathika. Gdy Awatar Aang dowiedział, się że zostanie odebrany Gyatso załamał się psychicznie i postanowił uciec na latającym bizonie Appą. Głos Gyatso podstawia Sab Shimono.

Historia

Aang and Gyatso

Gyatso bawi się z Aangiem

Dwanaście lat po śmierci Roku, w Gjaco był obecny z resztą Rady Starszych, gdy tożsamość Aanga jako nowego Awatara został ujawniona. Gjaco był osobistym nauczycielem i opiekunem Aanga jest , stało się również jego obowiązkiem jest lepsze umiejętności airbending na awatara . Więź między nimi stała się bardzo silna i kameralny do punktu, w którym Gjaco zostałojcowska postać do Aanga , a takżebliskim przyjacielem i powiernikiem. Pomógł Aang z treningu airbending , grać w gry z nim, a wykonane Aang jest trudny czas w świątyni bardziej enjoyable.Even choć stan Aang został ogłoszony jako Avatar, Gjaco Uważa , że powinien nadal rozwijać się jako zwykły chłopak . Odmówił przyspieszyć szkolenie airbending Aang , a zapewnił Monk Tashi że Aang był zadowolony i miał czas na gry . Pozostali mnisi nie zgodził się z tym , wierząc, że miłość Gjaco dla chłopca została zmętnienie jego osąd. Zarządził , że Gjaco i Aang miały być rozdzielone i że Aang miał zostać wysłany do Wschodniej Świątyni Powietrza, aby zakończyć swój trening. Aang podsłuchał to i , że już ostracyzmu przez kolegów po jego tożsamości jakoAwatar zostały ujawnione, była w szoku , że mnisi chcieli odizolować go od jego ostatniego i najlepszego przyjaciela . Nie wiedząc, że Gjaco przeznaczony do zwalczania tej decyzji , Aang uciekł do świątyni z Appa , a następnie zamrożone do góry lodowej na sto lat. Gjaco nigdy nie widziałem Aang ponownie.

Gyatso's corpse

Szkielet Gyatso w świątyni

Drewniana statua Monk Gjaco został umieszczony na dziedzińcu świątyni Southern Air przed wejściem do korytarza prowadzącego do sanktuarium świątyni powietrza, doceniają jego airbending waleczność. Pamięć Gjaco mieszkała na w postaci Aang, który zasmucony jego śmierci bardzo, wchodząc w awatarze państwa na odkrywanie jego zwłoki w zgliszczach zniszczonego budynku w Southern Air Temple.When Aang próbował otworzyć swoje czakry, musiał uwolnić cały swój smutek w celu otwarcia czakry powietrza znajdujący się w jego sercu. Gdy Aang rozplanowany cały swój smutek w porę, wszyscy koczownicy z Gjaco powietrza z przodu, pojawił się przed nim. Dzięki za wskazówki Pathik, Aang był w stanie poradzić sobie z bólem, że śmierć Gjaco i upadek Nomadów Air dał mu, a on był w stanie puścić go.

Festiwal Yangchen

Aang and Gyatso kiting

Aang z Gyatso łapią ptaki

Z powodu oddania do Awatara Yangchen jej służbie jako Awatara, ma groźby wojny doszło do całego pokolenia po jej śmierci około 345 BG. W wyniku tego, była bardzo szanowany przez swoich ludzi, tak bardzo, że dwa posągi zostały wzniesione na jej cześć w obu Świątyń Wschodnich i Zachodnich. Powietrze Nomads uwiecznił również swoje osiągnięcia, z których jeden był jej zwycięstwo nad potężnym ciemnym duchem, oświadczając, festiwal w jej nazwie, która z czasem stała się należy uznać za jeden z najbardziej świętych uroczystości narodu.Gyatso ukazany jest z Aangiem puszczajacy latawce

Ciekawostki

  • Budda Dalaj Lama właściwie nazywaj Tenzin Gjaco. Możliwe, że mnich Gyatso został nazwany w nawiązaniu do tego buddy.
  •  Mnich Gyatso został zabity przez Naród Ognia. Kiedy Aang doleciał do Świątyni Powietrza i dowiedział się o jego śmierci, wszedł w Stan Avatara.
  • Aang często miał na sobie naszyjnik Gyatso po ukończeniu wojny.
  • W filmie Ostatni Władca Wiatru Gyatso jest przedstawiony jako młody, czarnoskóry mężczyzna bez brody ani wąsów.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.