Katara - to młoda członkini  Południowego Plemienia Wody, postać pierwszoplanowa. Ma 14 lat. Straciła matkę Kyę podczas ataku Najeźdźców Narodu Ognia. Jest siostrą Sokki.

Historia przdstaiona w filmie[edytujedytuj kod]

Katara odajduje Aanga.

Gdy Katara przy swoim bracie ćwiczy magie wody słyszy dziwne odgłosy po chwil lód pod ich nogani zaczyna pękać, a oni zaczynają uciekać. Z pod lodu wyłania się kula w której zamrożony jest jakiś chłopiec. Katara łamiąc zakaz brata zbliża się do kuli i uwalnia zamrożonego w niej Aanga. Po czym razem z nim i bratem wraca do domu. Jednak tam na nich czkają żołnierze Narodu Ognia którzy porywają chłopca. Katara i Sokka dowiadują się, że był to Avatar. Zdecydowali go uratować, ponieważ jest jedyną szansą na wyzwolenie świata spod władzy Narodu Ognia. Zabrali więc bizona Appe i na nim polecieli na okręt na którym więziony był Aang. Po tych ciężkich wydarzeniach rodzeństwo i Avatar lecą do południowej świątyni powietrza, gdzie Katara informuje Aanga, że w tej kóli był sto lat i przez ten czas zaczeła się wojna w której zgineli wszyscy z jego ludu. Chłopiec przez to wchodzi w stan Avatara jednak Katara go uspokaja. Następnie dróżyna rusza do Króletwa Ziemi by wyzwolić małe wioski z pod władzy Narodu Ognia. Od ostatniej wioski którą uratowali Katara otrzymała zwój magii wody dzięki któremu podszkoliła się w jej używaniu. Po paru dniach wszyscy ruszają na biegun północny gdzie Katara i Aang uczą się magii wody. Jednak nie trwało to długo bo przybył książe Zuko i jego żołnierze któży (nieudolnie) podbili biegun. Do jego uratowania Katara bardzo się przyczyniła.


Magia[edytujedytuj kod]

Katara na początku słabo panowała nad magią wody jednak podszkoliła się na biegunie

Katara tka wode

dzięki czemu stała się w niej zawodowcem.Posobnie jak w serialu potrafila zamrazac , tworzyc macki wodne, bicze i panowac nad sniegem

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.