"Akceptuję bycie Awatarem."
— Aang

Aang mieszkał w Południowej Świątyni Powietrza. Będąc jeszcze dzieckiem ujawnił się jako awatar wybierając sobie za zabawki cztery relikty należące do poprzednich awatarów. Mnisi przeczuwając nadciągającą wojnę ujawnili Aangowi prawdę o jego przeznaczeniu gdy miał on dwanaście lat. Awatarzy zwykle dowiadują się o swoim brzemieniu mając 16 lat. Jednak przeczucie nadchodzącej wojny wymagało pomocy awatara. Aang spędzał więcej czasu na treningach niż na zabawie z rówieśnikami. Gdy dowiedział się, że ma zostać wysłany do Wschodniej Świątyni Powietrza by tam ukończyć trening bez Gyatso - swojego mistrza, Aang uciekł na swoim bizonie Appie ze świątyni. Niedługo po ich ucieczce rozpętał się ogromny sztorm. Jedna z potężnych fal wciągnęła Appę pod wodę. Aang nieświadomie wkroczył w stan Awatara i utworzył kulę powietrza otoczoną lodem. Kula dostarczała im powietrze i pozwoliła przetrwać pod wodą. Jednak nie wynurzyła się zaraz po nawałnicy. Dopiero kiedy Katara po stu latach zniszczyła kulę lodu, Aang zdołał z niej wyjść, po czym spotkał rodzeństwo.

Historia przedstawiona w filmie[edytujedytuj kod]

Aang odnaleziony przez narod ognia

Kiedy Katara zaprowadziła Aanga do swojej wioski nie wiedziała, że jest to avatar. Jednak, gdy do jej wioski przybył Zuko i porwał Aanga, babcia wytłumaczyła rodzeństwu, że jest to avatar i że muszą go uratować. Aang w tym czasie był na statku narodu ognia, gdzie przeprowadzano na nim test na avatara (który oczywiście zdał). Jednak gdy usłyszał, że z tego statku wypuszczony nie zostanie uciekł na jego dziób po czym skoczył na Appę (którym przylecieli Sokka i Katara) i na nim odleciał do południowej świątyni powietrza. W świątyni dowiedział się o panującej wojnie i że jego lud nie żyje. Gdy się o tym dowiedział ze łzami w oczach wszedł w stan avatara, jednak uspokoiła go Katara. Następnie wraz z Katarą i Sokką ruszył do Królestwa Ziemi, by je wyzwolić spod władzy Narodu Ognia. Z ostatniej wioski, którą uratował, dostał zwój magii wody, z którego nauczył się podstawowych ruchów magii wody, która nie przychodziła mu łatwo.


Podczas jednego z treningów Aang wymknął się do świątyni powietrza, w której wpadł w pułapkę i został porwany do Narodu Ognia. Z

Aang medytuje

niewoli wyzwolił go Błękitny Duch (później okazało się, że to Zuko). Potem z resztą drużyny ruszyli do północnego plemienia wody, gdzie Aang i Katara opanowali magię wody prawie do perfekcji. Jednak nauka nie trwała długo, bo plemie najechali żołnieże narodu ognia. Jednak Plemię Wody zwyciężyło, a Aangowi ukłonili się wszyscy mieszkańcy tego plemienia. Tak zakończyła się historia zawarta w filmie

Umiejetnosci[edytujedytuj kod]

Aang w stanie Avatara

Jako inkarnacja Awatara, Aang posiada zdolność zginania wszystkich czterech elementów, co czyni go najpotężniejszym Bender w świecie. Ponieważ duch Avatara opanował wszystkie elementy ciągu wielu wcieleń, Aang ma wyjątkowy talent naturalny kierunku zginania. Aang może zginać dwóch elementów w tym samym czasie. Jest również bardzo zwinny i szybki. Często może się bronić bez zginania po prostu uników i unikanie ataków. Czasem używa technik podobnych do sztuki walki Aikido, który jest wykonywanie harmonii w sytuacjach konfliktowych, a nie niszczenie lub pokonania przeciwnika. Aang może używać jego personelu szybowiec też z wielką wprawą, używając go czasami do ataku, obrony lub zginanie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.