Dzień Czarnego Słońca, część 1: Inwazja (ang. The Day of Black Sun, part 1: The Invasion) to pięćdziesiąty i pięćdziesiąty pierwszy odcinek serialu animowanego Awatar: Legenda Aanga. Ich premiera miała miejsce 30 listopada 2007 roku w Stanach Zjednoczonych oraz 4 sierpnia 2010 roku w Polsce.

Streszczenie[edytujedytuj kod]

Sokka zaciekle przegląda plany Katara podaje mu wodę a Aang nareszcie się wyspał. Do ich urwiska przybywają okręty wody. Katara i Sokka biegną przywitać ojca.Katara spotyka Haru i przedstawia go Toph. Haru obiecuje pomóc w walce. Przypłynęli także magowie wody z bagna. Toph spotyka znajomych z dawnych lat. Do urwiska przybywa też Teo z ojcem, a także Knypek i Piącha. Teo daje Aangowi nową lotnie. Tymczasem Iroh przeżywa trudne chwile w więzieniu. Hakoda każe przedstawić Sokce plan ataku na naród ognia.

Pocałunek Katary i Aanga

Sokka jednak denerwuje się za bardzo i Hakoda musi ratować sytuację. Wszyscy przygotowują się do walki nawet Appa. Aang ścina włosy. W tym samym czasie Zuko pisze list pożegnalny do Mai. Katara ukrywa okręty pod mgłą, a wszyscy wchodzą na statki. Statki odpływają. Pierwszą przeskodą jest brama Azulona, którą inwazja mija statkami podwodnymi. Przed bitwą okręty musiały wypłnąć na powierzchinie ostatni raz. Przyjaciele żegnają się ze sobą. Zostają tylko Aang i Katara. Rozmawiają chwilę ze sobą po czym Aang znienacka całuję Katarę i odlatuje na lotni. Po zwodowaniu okręty za pomocą torped i magii wody prz

Wielkie Wrota Azulonu

ebijają kraty i wpływają na teren stolicy. Z łodzi podwodnych wyszła inwazja: gosięnnicowe czołgi Królestwa Ziemii, bagienni magowie wody, magowie ziemii, wojownicy z południowego plemienia wody i Katara na Appie. Czołgi Królestwa Ziemi z łatwością pokonały czołgi ognia. Siły inwazyjne początkowo łatwo wygrywały ale wieżyczki Narodu Ogania rozbijały małą armię. Katara, Hakoda i Sokka lecą na appie by zniszczyć wszystkie ostatnie wieżyczki. W trakcie walki Hakoda został ciężko ranny, jednak dzięki Katarze nie umarł, ale nie Hakodabył na tyle silny, aby dowodzić. Sokka postanawia przejać dowodzenie. Katara zostaje przy ojcu. Armia inwazji w końcu zdobyła dolną część portu i zaczęła kierować się do pałacu. W końcu Aang przybywa do dzielnicy pałacowej w której nie ma nikogo. Wchodzi do pałacu, gdzie także jest pusto. Aang wpada w furię.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.