FANDOM


Desna i Eska są bliźniakami - synem i córką Unalaq, wodza Północnego Plemienia Wody. Są spokrewnieni z Awatar Korrą, której ojcem jest brat władcy północy. Ze względu na swoje korzenie, Eska uważana jest za księżniczkę tej części plemienia. Przyjeżdżają do Południowego Plemienia Wody na festiwal z okazji Święta Duchów. Sama postać Korry nie darzy kuzynostwa sympatią - uważa Desnę i Eskę za irytujących. Z kolei, bliźniaki nazywają Awatar "wieśniaczką" - nie zważając na jej duchową pozycję w społeczeństwie .


Historia

Eska likes Bolin

Eska poznaje Bolina

W 171 AG , Desna i Eska towarzyszą ojcu podczas festiwalu duchów a biegunie

. Jako dzieci szefa Północy , usiedli przy stole honorowym podczas królewskiej uczty , która została urządzona na cześć ich ojca Z uwagą słuchali rozmowy Unalaq'a z Korrą, ale sami nie zabrali wniej głosu.

Po kolacji uczestniczyli w festiwalu Carnival, gdzie stał uroczyście , patrząc z obojętnością na przechodniów przed Eska podszedł Bolin , który próbował oczarować ją. Eska uważnie wpatrywał się w niego , powodującearthbender zostać wytrącony z równowagi , a Desna monotonnie stwierdził, że myślał Bolin próbuje nawiązać więź ze swoją siostrą . Rozbawiony pomysł spędzać czas z kimś takim różnych kultur , Eska szybko stwierdził, że teraz należy do niej . Jednak, gdy Bolin zapytał , czy chce go jako chłopaka lub niewolnika , pozostała niejasna i nakazał mu , aby wygrać swoje nagrody. Jakiś czas później, bliźnięta towarzyszyć ojcu , Korra , Mako , Bolin i Tonraq do centrum bieguna południowego , gdzie Avatar Korra otworzy Południowego Plemienia Wody uśpioną portal ducha powstrzymać mroczne ataki ducha.

Bolin drives Desna and Eska

Desna i Eska jada razem pomoc Korze z Bolinem

Desna i Eska były ustawione do podróży na wielbłądzie podbiegunowym , chociaż kiedy Bolin przyjechał na skuterze z boku samochód , Eska zapytał , czysamochód z boku miał zdolności do dwóch pasażerów . Bolin chętnie powiedział jej, że to na pewno nie, interpretując jej pytanie, Eska , którzy chcą jeździć z nim , jakby miał zamiar go jako Bolin jazdy zarówno ją i jej brata jako pasażerowie , ku rozczarowaniu Bolin jest .Jakopartia później się ich obóz na noc, Korra zapytał Unalaq gdyby miał teorię , dlaczego ciemne duchy atakują . Bolin Przestraszyłem się i przysunął bliżej Eska , kładąc głowę na jej ramieniu. Ona sucho stwierdził , że nie trzeba się martwić , jak ona go chronić , dubbing mu jej " słaby kaczka żółwia " .

Desna and Eska saving Bolin

Desna i Eska ratuja Bolina przed rozbiciem Snierznego Skutera

Jako grupa przeniosła się ponownie , zostali zaatakowani przez ciemne duchy , z których jeden wszedł na skuterach śnieżnych w silnik , powodując maszyny wariuje , wysyłając bliźniaków i Bolin przyspieszenie w kierunku góry. Bliźniacy chwycił Bolin i zeskoczył z maszyny , zanim rozbił się . Pozwolili Bolin przesuń w dół stoku na własną rękę , a kiedyś ich zginanie stworzyć jakieś buty lodu i skate w dół góry w doskonałej kontroli , zatrzymując się z resztą grupy . Jak Bolin zatrzymał się tam , jego Snowsuit został całkowicie zawyżone , a Eska pomógł mu spuścić powietrze , przebijając jego płaszcz z trzech lodowych kolców .

Bliźniacy jechał resztę drogi na wielbłądzie arctic Mako za , przeciągając Bolin , którzy siedzieli w skuter teraz rozbity .Po Korra udało się przywrócić południowe światło i wyszedł z lasu bez szwanku , Bolin był pierwszy ją przytulić . Jednak Eska połamał przez waterbending ściankę lodową pomiędzy earthbender i Awatara , przesuwając były do niej plecami , domagając się, dlaczego został inicjowanie kontaktu fizycznego z inną kobietą . Bolin nerwowo uśmiechnął się i Eska wydała go przed spacerem z bratem . 

Desna and Eska laughing

Eska smieje sie nietypowo z zart bolina

Jako siły Północy zaczęły zajmować południe, Desna i Eska jechali przez miasto w rikszy ciągniętych przez Bolina . Próbując żartować , Eska stwierdziła , że ona nienawidzi opuścić "osobliwy" Południowe Plemię Wody . Kiedy zapytał , czy Desna była szczera , natychmiast wyraziła ulgę nad opuszczeniem na południu, jak ona ogromnie lubił go . Jak bliźniacy zaczęli chichocząc sucho Eska nakazał Bolin śmiać się z jej żartu , jak również. Jak zatrzymał się przed budynkiem , Eska wywodzi się z rikszy na prowizorycznym schodów że Bolin wygięty dla niej.

Kiedy Bolin wyrażone jak smutny byłby kiedy odeszła , ona poprawiła go , stwierdzając , że będzie jej towarzyszył na północ, by przeżyć resztę swojego życia w " lodowych rozkoszy " .Od tego momentu , Eska stale groził lodowej Bolin się i karmić go piranie delfinów gdyearthbender próbował z nią zerwać . Tej nocy , Desna i Eska towarzyszyć Bolin , Mako i Korra na randkę.

Eska engaging herself to Bolin

Eska daje naszyjnik zaręczynowy Bolinowi

Podczas procesu rebeliantów Południowe Plemię Wody , Eska był w pokoju gdzieś w sądzie . Podczas recesji sędziego , Bolin ostrożnie zapytał ją , czy nie mogli mówić. Ona udzielone mu pozwolenie na swobodne rozmowy i słuchał , jak powiedział jej , że czuje sięmiędzy nimi iskra znikła . Zgodziła się na jego ocenie swoich uczuć , choć w przeciwieństwie do podejmowania go jako rozpadu jak to było przeznaczone , wzięła go jako powód do zaangażowania się z nim , widząc małżeństwo jako jedyną rzeczą, która może uratować ich związek. Księżniczka szybko zawiązał naszyjnik zaręczyny z czaszką i kolcami na nim wokół szyi Bolin , informuj będą one wed o zachodzie słońca wieczorem i że miał uprawnienia do wyrażania swojego radość przez łzy .

Ona następnie prowadził go, prowadząc go przez naszyjnik , i dał mu i Pabunowy strój i styl , tak , że on pasuje własne długi królewskie szaty Północnej Plemienia Wody .Po Eska znalazła się wstał na jej ślub przez Bolin , że dowiedział się o jego ucieczce wraz z Korra , Mako i Asami na jachcie Varrick za . Wściekłość i ból , dała pościg , napędzających się przez wodę z potężną falę w celu utrzymania się przy szybko poruszających statku.

Desna and Eska attacking Korra

Desna i eska atakuja Avatara

Bliźniacy zdołała dogonić ich kuzyna , kiedy jechał do Narodu Ognia łodzią motorową i uruchomiła kilka ataków na nią z ich zginanie. Eska obwinia Korra ponownie za zrujnowanie jej ślubie , i po uniku kontratak Korra jest , że zatrzymał się po obu stronach łodzi motorowej . Eska wyskoczył w powietrze i skierował strumień wody na łodzi Korra za , powodując przerwy w dwóch, a rzucanie Korra do wody. Korra wzbił się w powietrze na wody wylewka i rozpocząć firebending w duecie , ale byli w stanie uniknąć jej ataków i wystrzelił kolejny strumień wody w Korra , przewracając ją w powietrze .

Korra następnie tworzą większe wody wylewka, która ogarnęła dwoje rodzeństwa . Desna i Eska próbował bronić się przed wpływem zginania Korra , ale po plamienia świecące zielone światło pod wodą , przestali ich wykonywania i pociągnął do tyłu. Światło okazuje się byćogromny ciemny duch , który zaatakował Korra , w końcu naciska ją pod powierzchnię wody . Bliźniacy obserwował z daleka , jak ich kuzyn zniknął, a następnie uciekł z miejsca zbrodni . 

Eska tends to Desna

Eska wykazujące troskę o swojego brata, który został zraniony przez wyładowania energii z portalu.

Bliźniacy wrócili do bieguna południowego , gdzie odkrył ich ojciec wychodzi z portalu duchów. Jak Unalaq milczał o tym, co robił w świecie duchów , bliźniacy poinformował, że nie udało się uchwycić Avatara , wierząc jej się żyje.

Tydzień później szli do świata duchów z ojcem w próbie otwarcia portalu północnego duch . Gdy zbliżył się do zamkniętego portalu , Desna i Eska wątpliwość ich ojca , że nie było innego sposobu , aby otworzyć portal , biorąc pod uwagę , jak duchy, nie udało się zrobić w ciągu ostatnich dziesięciu tysięcy lat. Unalaq wyjaśnił im , że wprowadzając świata duchowego poprzez portal Południowej duchowej , wciąż mieli ich gięcie, coś duchy nigdy nie miał. Na nalegań ojca , waterbent Desna i Eska w portalu. Jednakatak spowodował energiczne tarcie występuje, i Desna został ranny od luzu . W trosce o dobro brata , Eska tendencję do niego, ogłaszając , że potrzebuje uzdrowiciela . Zignorowała polecenie ojca do urlopu Desna i wznowić jej atak na barierę portalu , i zabrał go z powrotem do świata fizycznego .

Eska kisses Bolin

Eska caluje Bolina

Po Unalaq został wyrzucony z Ducha Świata , Desna i Eska ubezwłasnowolniona Mako i Bolin , którzy pilnowali portal , aby pomóc w ich ojciec ponownie wprowadzić . Jak przeciągnięty braci z dala od portalu , zostały odrzucona przez nich , umożliwiając im ucieczkę . Jednak szybko odzyskać i ścigał braci dół do Ducha Świata , gdzie Eska zatrzymał ich ucieczki przez otaczającą je w ciągu bloków lodu . Z Unalaq połączone z Vaatu i zablokowane w walce z Korra , Mako błagał bliźniaków ich zwolnić , choć Desna skomentował jego przekonujące starań, aby być żałosne . Jednak, gdy Mako wskazał, że ich ojciec nie dbał o nich , Desna zaczął wątpić swoją pozycję , jak wspominał obojętność Unalaq do swoich ran odniesionych podczas próby otwarcia portalu Północna.

Eska stanowczo kazał mu zignorować Mako , ale zaintrygowała kolejnego wybuchu Bolin w emocji , w którym ujawnił , że zawsze ją kochał i nie tylko była przerażona , gdy opuścił ją na ołtarzu . Poruszony jego deklaracją miłości , Eska pocałowała go podczas topnienie lodowych więzienia braci . Podczas Eska patrzył, jak uciec z błogim uśmiechem na twarzy , myśląc o spędzeniu wieczną ciemność z Bolin , Desna cierpko zauważył, żebrat na pewno zginie , choć zrobił nic , aby je zatrzymać . Kiedy odszedł portalu sami byli świadkami ich ojciec się na ogromnych proporcjach Vaatu objawił się w funkcji ojca. Desna , Bolin i EskaPo Vaatu objawia się poprzez Unalaq , Desna i Eska włączone ich ojca , a po stronie zespołu Avatar.

Desna, Bolin, and Eska

Eska i Desna ratuja Bolina

Desna i Eska wrócił do ducha świata w czasie , aby zapisać Bolin z hordą ciemnych duchów , które próbuje dostać się do organizmu Korra jest wewnątrz drzewa Czasu. Twierdzenie, do zrobienia z duchami , że dołączył do obrońców . Jednak, jakliczba duchów była zbyt wielka , zostali zmuszeni do wycofania się z innymi do wewnątrz drzewa Czasu. Na granicy jest przytłoczony przez duchy , ale zostali uratowani przez powrót astralnej projekcji Korra , który rozproszona w ciemne duchy wszystkich na raz .

One następnie świadkiem ich bezpiecznik kuzyn z Raava , odtwarzając Avatar Ducha .Gdy zbliżył się do nich i Korra przeprosił za to, że nie można zapisać ich ojca , Desna i Eska byli niewzruszeni tym nowości , jako że nie będzie w ogóle go brakuje , ponieważ stał sięopłakany człowiek w końcu . Jednak Eska wyraziła zaniepokojenie , jak przełamać wiadomości do swojej matki . Zanim mogli już dłużej mieszkać w tym komentarzu , były podszedł Bolin , który poprosił Eska , aby przejść z nim do Republic City. Odmówiła swoją ofertę stwierdzając, że ona i jej brat musiał wrócić do Północnej Plemienia Wody . Wyjaśniła, że do earthbender z wiecznej ciemności na nich , stała się wciągnąć w tej chwili . Stwierdzając, że zawsze mają specjalne miejsce w swoim sercu , powiedziała jej pożegnania do Bolin , podkreślając , że będzie zawsze myśleć o nim z czułością .

Nowa Era

Desna and Eska fight Ming-Hua

Desna i Eska walcza z Ming-Hua.

Po klęsce ojca, Desna i Eska zastąpili ojca jako szef Północnego Plemienia Wody. Kilka tygodni po Hrmonicznej konwergencji , są odwiedzane przez  Zuko i  stryja Tonraq, który powiedzial , że są na ważnej misji. Bliźniaki są szczęśliwi, że maja coś ciekawego do zrobienia, jak to mówią, w celu uregulowania jest nudna praca.Zuko wyjaśnia, że w wiezieniu jest czterech przestępców, którzy porwali awatar. Aby utrzymać więźniów byli zamknięci w osobnych więzieniach . Po wizycie w głębokim więzieniu Tonraq, Zuko i bliźniaki wyszli na powierzchnię, gdy widzą, że ktoś nadchodzi do więzienia, okazuje się ze to Zaheer, Ming-Hua i Ghazan. Ming-Hua walczy z Desna i Eska , gdzie bliźniaki wykazania ich umiejętności kontrolowania wody, ale Ming-Hua jest szybsza i latwo ich pokonala.

Charakter

Enraged Eska

Eska wściekła na Bolina że z nią zerwał

Na chwilę obecną, niezbyt wiele wiadomo o bliźniakach - według Korry, są oni "niesamowicie irytujący". Można przypuszczać, że mają nieco zawyżone mniemanie o sobie, a do Awatara (i jednocześnie - ich rodziny) mają nikły szacunek. Twórcy serii opisują Desnę i Eskę jako osoby o androgenicznych skłonnościach i nieco przerażającym charakterze.Jednak w odcinku Obywatelska wojna czesc 2 Eska sciga Bolina za to ze z nia zerwal i bardzo glosno krzyczy imie Bolin.

Desna i Eska wydaja sie dobrym dla siebie rodzenstwem.Eska lubi sie rzadzic i mniec racje jest takze troche nerwowa a Desna jest cichy.Wydaje sie ze Desna i Eska komunikuja sie mimika np.gdy byli na kolacji z Korra,Mako i Bolinem spojrzyli sie na siebie i wyszli.Ale Desna i Eska bronia siebie na wzajem i ojca.Eska wykazuje troske w stosunku do Desny gdy zostal postrzelony sila Vaatu Eska szybko pobiegla i zabrala go ze soba.


Umiejętności

Desna and Eska skating

Desna i Eska uzywaja Magi wody do zjezdzania po sniegu

Wiadomo jedynie, iż oboje są magami wody,  zresztą dość potężnymi. Współpracując, mogą dokonać wielkich rzeczy - na przykładzie, uruchomienić sporą górę lodową, przeniesioną na wrogów.Takze potrafia serfowac na wodzie jak kiedys Katara.Eska potrafi tworzyc ogromne fale.Blizniacy potrafia takze serfowac na wodzie.

Rodzina

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Senna
   
   
Tonraq
   
   
Unalaq
   
   
Malina[1]
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Korra
   
   
   
   
   
   
Desna
   
   
Eska


Ciekawostki

  • Autorzy opisują rodzeństwo jako "androgeniczne i przerażające".
  • Są trzecią parą bliźniąt w serii. Wcześniej byli Poi i Ping (chłopcy, jeden jest magiem ziemi) oraz Lo i Li (kobiety, doradczynie Azuli). Są jednak pierwszymi różnych płci.
  • Eska jest swietna w sztuce sama stworzyla Zareczynowy naszyjnik dla Bolina
  • Są pierwszą parą bliźniąt, w których oboje mają umiejętności magiczne.
  • Są trzecim rodzeństwem z Plemienia Wody. Wcześniej byli Sokka i Katara oraz Rafa i Misu.
  • Wydawać się może, że komunikują się ze sobą bez mówienia.
  • Eska jest kolejną znaną nam księżniczką Północnego Plemienia Wody. Ostatnią była Yue - z poprzedniej serii.

                                               

  1. Official Family Trees. Nickelodeon. Źródło na styczeń 23, 2015.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.