Stare rany (ang. Old wounds) to trzydziesty drugi odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 18 lipca 2014 roku w Stanach Zjednoczonych i w 2015 roku w Polsce.

Streszczenie[edytujedytuj kod]

Lin Beifong jest zmuszona stawić czoła swojej przeszłości .

Opis[edytujedytuj kod]

Rano grupa idzie na sniadanie lecz przerywa je Wing i Wei ktorzy mowia ze wygrali w gre Dysk Mocy, pytaja sie Korry czy chce z nimi zagrac jednak ta odpowiada ze nie umie Magii Metalu. Suyin jest tym zaskoczona i pyta sie Korry czemu Lin jej nie zaproponowala treningu. Korra odpowiada jej ze byla zajeta Magia Powietrza. Suyin oferuje jej szkolenie magii metalu, takze proponuje trening Bolinowi lecz on odmawia.Suyin akceptuje tę wymówkę, ale dodając, że może do niego dołączyć, jeśli zmieni zdanie. W tym czasie Lin upominba kilku straznikow mowiac im ze Sao Fu jest niebezpeiczne. Pojawia sie Aiwei ktory wrecza Lin wizytowke do specjalisty od akupunktury. Lin waha się, ale wtedy bierze kartę.

Gang Zaheera probuje uciec z Miasta Republiki.

W opuszczonym kompleksie apartamentów zajęły przez winorośli spirytusowych znajdujących się w Miescie, Zaheer i jego gang dyskutuja, jak iść do przodu z planami. P'Li karci Zaheera do narażania się na wyspie i narażania pobytu grupy, stwierdzając, że incydent skłonił policję i zaczeto ich szukać. W świetle ostatniej imprezy, Ghazan pyta, czy grupa powinna kontynuować swój plan zaatakowania prezydenta Raiko, operacji, które Zaheer decyduje opóźnić, aby skupić się na określaniu wyjście z miasta. W tym celu grupa tworzy zasadzke na kierowce ciężarówki, którego Ming-Hua grozi przemycić.

W tym samym czsie Suyin zaczyna trenowac Korre w magi Metalu. Najpier pokazuje jej kilka przydatnych ruchow po czym daje Korze kawalek metalu ta skupia sie i nagle widzi Bolina lecz on zaprzecza ze tu jest, jednak potem wychodzi i pyta sie czy moze popatrzec , Korra zgadza sie i pochwili zaczyna tkac Magie Metalu stajac sie pierwszym awatarem o zdolnosciach metalu. Lin udaje sie do specjalisty ktor wytlumacza jej na czym wszystko bedzie polegac, Lin boi sie lecz zgadza sie, nagle zapda w trans i przypomina sobie wszystko z dziecinstwa. W jej myslach widzac mloda Suyin bardzo zbuntowana ktora razem ze swoja banda kradnie krysztaly jednak Lin nie zatrzymuje jej bo to siostra.

Gang Zaheera kiedy zbliza sie do mostu zatrzymuja go policjanci ktorzy chca sprawdzic co ma w pojazdzie kerowca caly spocony wychodzi z auta i nagle ucieka . Policjanci otwieraja samochod tam Zaheer atakuje magia powietrza, gang ucieka a za nimi policja Ghazan topi ziemie a P' Li atakuje magia ognia. Gang ucieka.

Toph zla na Lin i Suyin.

Lin nadal jest u terapelty lecz te wspomienia sa dla niej tak ciezkie ze wychodzi lecz po minucie wraca. W myslach widac Lin ktora goni samochod okazuje sie ze w samochodzie jest jej siostra ktora cos ukradla. Lin chce ja aresztowac lecz ta idzie w spokoju, Lin zatrzymuje ja metalowa linka lecz Suyin z sila zrywa ja a Lin otrzymuje cios w twarz potem zostaja skarcone przez Toph. W 141 AG, Lin złapala Suyin kiedy próbowala uciec z aresztu za kradzież, siostry zostały sprowadzone do biura Toph. Nie chcąc słowo przeciekać, że ma córkę w więzieniu, Toph zniszczyla raport policyjny Suyin i wysłał ją do życia z rodzicami. Odeszła z policji rok później z powodu poczucia winy. Suyin później podróżować po świecie, w końcu buduje miasto metalu, Zaofu. Toph i Suyin później pogodzily sie, choć Lin odmówił udziału. Po odejściu z policji, Toph odwiedzila Suyin w Zaofu od czasu do czasu, racząc wnuczkę, Opal, z opowieści o Lin, aż wyjechała do podróży po świecie w poszukiwaniu oświecenia.

Opal zatrzymuje walke Lin i Suyin.

Lin wstaje i idzie do ogrodu, wyzywa Lin na pojedynek, Suyin zaprzecza lecz Lin atakuje zaczyna sie walka, Lin uderza Suyin kamieniemi lecz siostrajest lepsza w magi i bez trudu unika jej ciosow. Kiedy obie wziely potezne glazy zjawia sie Opal ktora zatrzymuje je magia powietrza i krzyczy na nie. Lin mdleje. Rano budzi sie z dobrym humorem i godzi sie z Suyin.

Lin przeprasza Opal ze na nia krzyczala.

Po dlugiej drzemce Lin wola Opal i wzywa ją, aby porozmawiać, natychmiast przepraszając siostrzenice o jej poprzednim wybuchu i przypominając, że jej związek z Suyin jest skomplikowany. Opal przyznaje, że musi to być trudne do czynienia z jej problemów, wzywając Lin pogratulować jej inteligencji i intuicji. Lin zachęca Opal aby zaczela trenować w Świątyni Północnej , ale wyznaje jej zmartwienie nad rozczarowującym Suyin. Lin zauważa, że jej własna decyzja, by stać się szefem policji nie dokonała Toph szczęśliwa, nalega aby Opal decydowala o własnej drodze, ostrzega ją, by nie popełniać tych samych błędów. Opal obejmuje ciotkę przed pujsciem do konfrontacji swoich rodziców w ich nauce.

W lesie poza Miastem, Ghazan, Ming-Hua oraz P'Li dyskutuja jak znaleźć Avatara natomiast Zaheer medytuje.Mag wody wyraża swoje ubolewanie z powodu tego ze nie wziąwszy policjanta jako zakładnika w celu przesłuchanai dla pobytu Korra, ale P'Li uspokaja ja , i że znajda ja w odpowiednim czasie. Wkrótce potem, Zaheer otwiera oczy i pokazuje, że wie, gdzie Korra jest, ogłaszając, że Avatar jest w Sao Fu z Klanem metalu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.