FANDOM


Linia 16: Linia 16:
 
*[[Profesor Zei]]
 
*[[Profesor Zei]]
 
[[Kategoria:Miejsca]]
 
[[Kategoria:Miejsca]]
[[Kategoria:Królestwo Ziemi]]
 

Wersja z 16:07, maj 26, 2015

250px-Wan Shi Tong's books

Biblioteka Wan Shi Tong.

Biblioteka Wan Shi Tonga - bardzo stara biblioteka, znajdująca się na Pustyni Si Wong w południowej części Królestwa Ziemi. Zbudował ją wielki duch wiedzy Wan Shi Tong. Jednak z biegiem czasu duch Wan Shi Tong zasypał bibliotekę w piasku pustyni ponieważ odwiedzało ją zbyt wielu „nieproszonych gości” (takich, którzy zdobywali wiedzę tylko po to, żeby pokonać innych ludzi). W bibliotece znajduje się wielkie Planetarium.

W jednym z odcinków trafił do niej Aang wraz z przyjaciółmi i biblioteka zaczęła się zasypywać. Wtedy zaginął Appa.

Historia

Z serii Aanga

200px-Wan Shi Tong's Library

Drużyna w Bibliotece.

Z pomocą profesora Zeia, Drużyna Awatara odnajdują bibliotekę. Wan Shi Tong niechętnie pozwolił im czytać. po każdej nie przyczynił się do gromadzenia, pod warunkiem, że nie ma wiedzy z biblioteki będą wykorzystywane do celów przemocy . Podczas wizyty , Sokka znaleziono mała uwaga czytania "najciemniejszy dzień w historii Narodu Ognia . " Tylko z tej małej linii i datę na górze , postanowił głębiej do biblioteki , aby dowiedzieć się, co stało się z Narodu Ognia w tym dniu .Po stwierdzeniu, żecały skrzydło biblioteki poświęcona Narodu Ognia został zniszczony przez firebenders , Sokka dalej wyraził determinację , aby dowiedzieć się więcej o tej notatce . Następniepojawił się Poszukiwacz Wiedzy i poprowadził grupę w kierunku kopułą planetarnego pokoju kalendarzowego w bibliotece . Ten kalendarz ujawnił datę nadchodzącego zaćmienia Słońca do zespołu Avatar , który wykorzystał te informacje do opracowania planu inwazji . Oburzony na zdradzie swojego zaufania , Wan Shi Tong całkowicie pochowany bibliotekę w celu " podjęcia się swoją wiedzą z powrotem " . Podczas Drużyna Avatara uciekł , Zei pozostał , oświadczając , że mógł spędzić wieczność .W 171 ASC ,duch ważka króliczek Jinora nazwał Furry -foot przywiózł ją do biblioteki w duchu świata . Młody Airbender zauważył, żebudynek , obecnie zawieszony do góry nogami na drzewach , wyglądał jak "Awesome domku na drzewie " , zanim zorientował , że tobiblioteka ducha . Gdy wszedł do budynku i rozejrzał się z podziwem , ona stwierdziła , że mogła spędzić wieczność tam , czytanie . Została przerwana przez przybycie Wan Shi Tong, który zwrócił uwagę, szczątki kostne profesora Zei , ostatniej osoby do takiego oświadczenia . Sowa przypomniał duch młody Airbender , że ludzie nie są już dozwolone w swojej bibliotece , ale kiedy Jinora objawił mu prawdziwe wewnętrzne funkcjonowanie radia i jej powiązania z Awatara , Wan Shi Tong pozwolił jej zostać.Nie można
Wan Shi Tong's Library in the Spirit World

Jinora odnajduje w Świecie duchów biblioteke

znaleźć mapy do portali spirytusowych , Jinora zapytał pobliski Poszukiwacza Wiedzy o pomoc, aistota natychmiast znaleźć Jinora książkę , która zawierała informacje o portalach . Jinora odkrył, że jeśli oba portale były otwarte , gdy wystąpił Harmonic Convergence , Vaatu będzie wystarczająco silny, aby uniknąć jego uwięzienie , umieszczając na ryzyko śmiertelnego świat raz jeszcze bycia pochłonęła w ciemności . Jinora próbował opuścić bibliotekę ostrzec Avatar Korra , tylko do czynienia z Wan Shi Tong i Unalaq . Airbender próbował się wycofać z waterbender , alewystępuje ciemna energia przekształca delikatny Furry -foot do ciemnego ducha , uchwycenie młoda dziewczyna na życzenia Unalaq za .

Z serii Korry

Powiązane artykuły

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.