FANDOM


Fire Nation emblem Firebending emblem
Azula była księżniczką Narodu Ognia, córką Władcy Ognia Ozaia i Ursy, młodszą siostrą Zuko, starszą przyrodnią siostrą Kiyi, ciotką Izumi, a także pra-ciotką Iroh. Była kluczowym przeciwnikiem Drużyny Awatara, ścigając Awatara Aanga i jej wygnanego brata przez najdalsze zakątki Królestwa Ziemi w towarzystwie swoich ówczesnych najlepszych przyjaciółek, Mai i Ty Lee.

Jako urodzony geniusz w magii ognia, Azula była sadystyczną i manipulacyjną osobą z obsesją na punkcie władzy. Była znana również jako zdolny strateg, przeprowadzając zamach stanu na stolicę Królestwa Ziemi, Ba Sing Se, a także powstrzymując inwazję w Dniu Czarnego Słońca.

Azula cierpiała na głębokie zaburzenia psychiczne, żyjąc w przekonaniu, że jej matka kochała bardziej Zuko niż ją. Wychowywana przez swojego ojca w środowisku bez żadnej matczynej figury, zadaniem Azuli było spełnienie oczekiwań jej ojca w byciu perfekcyjną, aby móc zdobyć jego uwagę. Po zdradzie jej dwóch najbliższych przyjaciółek Mai i Ty Lee, jej zaburzenia zaczęły wychodzić na światło dzienne. Przed przybyciem Komety Sozina, Azula miała być koronowana na Władcę Ognia; jednakże jej porażka z rąk Zuko i Katary sprawiła, że Azula ostatecznie wpadła w załamanie nerwowe.

Po tym wszystkim, Azula została umieszczona w zakładzie opieki zdrowia psychicznego w celu wyzdrowienia, choć ewentualnie dołączyła do Drużyny Awatara w poszukiwaniach Ursy, co było częścią jej sekretnego planu zdradzenia ich, a następnie usunięcia Zuko z tronu. Po ukończeniu zadania, Azuli udało się uciec spod kontroli swojej drużyny.

Jakiś czas po jej banicji, Azula powróciła do Stolicy Narodu Ognia w sekrecie. Po zaakceptowaniu faktu, że nie ma żadnych szans na zostanie Władcą Ognia, Azula uciekła się do zmanipulowania Zuko w zostaniu tyranem. Po utworzeniu grupy składającej się z kobiecych zwolenniczek, przyjęła postać mitycznego Kemurikage w celu zastraszenia Ukano w próbie odsunięcia swojego brata od władzy. Po porażce planu, Azula i jej zwolenniczki postanowiły zacząć porywać dzieci ze stolicy, wprowadzając do miasta sporo niepokoju. Choć Zuko i jego sojusznikom udało się uratować dzieci, Azula i jej grupa zdołali uciec.

Historia Edytuj

Wczesne Lata Edytuj

Księżniczkę Azulę urodziła Ursa, żona Władcy Ognia. Jest młodsza o dwa lata od jej brata Zuka. Dorastała w bogatej i zamożnej rodzinie, miała wszystko czego zachciała. Już w dzieciństwie była świetnym magiem ognia, przez co szybko zyskała szacunek i względy ojca stając się jego ulubionym dzieckiem. Ozai uważał, że będzie świetnym Władcą Ognia i uznał ją za swoją spadkobierczynie. Ufał jej i uczył polityki w Narodzie Ognia.

Young Azula and Zuko

Azula cieszy się z porażki swojego brata

Azula studiowała w akademii magi ognia. Była tam najlepszym uczniem w całej szkole. To właśnie tam poznała Mai i Ty lee, szybko się z nimi zaprzyjaźniła. Kiedy Azula i Zuko byli mali często bawili się w smoki z teatru na Żarzącej Wyspie, co oboje szczęśliwie wspominali. Jednak Kiedy Azula dorastała, często dokuczała Zuko i ich dobre relacje zostały przerwane. Jedną z przyczyn była zazdrość Azuli, że Ursa kocha bardziej jej brata niż ją, przez to Azula bardzo chciała zwrócić jej uwagę na siebie. Jednak próby te często wywoływały kłótnie rodzinne. W 94 ASC Ursa, Zuko i Azula chodzili razem po ogrodzie królewskim. Azula czuła się odtrącona, ponieważ Ursa poświęcała całą uwagę Zuko, wtedy w złości podpaliła krzew z różami by zwrócić uwagę matki. Ursa skarciła Azulę za brak szacunku dla ogrodów królewskich. Azula powiedziała wtedy do matki, że krzew zasłużył na to. Ursa kazała jej iść do swojego pokoju. Zuko zaśmiał się z niej więc Azula podpaliła mu spodnie. Ursa wściekła się, złapała Azulę za rękę i zaprowadziła ją do pokoju, potem wróciła do Zuka by go pocieszyć. Ukryta za filarem Azula po obejrzeniu zajścia rozpłakała się. Kilka dni później Azula, Zuko, Ursa i Ozai jedli wspólnie obiad. Azula chwaliła się ojcu o swoich umiejętnościach w magi ognia.

Young Azula

Azula manipuluje Matkę

Kiedy Zuko też chciał powiedzieć o swojej magi ognia Ozai skrzyczał go a Ursa stanęła w obronie Zuka, Azula śmiała się złowrogo z tej sytuacji. Po skończonej kłótni Azula powiedziała bratu, że jest ślepotą i głupcem. Ozai kazał ukarać Zuka za jego słabe umiejętności w magi ognia i kazał mu nauczyć się magi ognia tak dobrze jak Azula. Azula uśmiechnęła się z pochwały ojca wiedząc iż kolejny raz upokorzyła brata.

Chciała pokazać, że Ozai kocha ją, a nie Zuka. Już jako dziecko wykazywała złą i straszącą osobowość kiedy manipulowała jej matką. W 95 ASC w czasie zabaw w ogrodzie Ty Lee udało się wykonać świetne salto a jej nie, postanowiła ją przewrócić gdyż była o to zazdrosna. Kiedy upadla, Azula śmiała się nie przejmując się urażoną Ty Lee . Potem zauważyła, że Zuko podoba się Mai więc postanowiła ich ośmieszyć. Wymyśliła zabawę, w której położyła na głowie dziewczyny jabłko, podpaliła je, a zadaniem Zuka było ugaszenie go. Bojąc się że Mai może stać się krzywda Zuko chwycił ją i oboje wylądowali w fontannie, co znowu doprowadziło do totalnego rozbawienia Azuli. Księżniczka często dążyła do władzy i dominacji. Uważała swojego dziadka za słabego Władcę. Kiedy Zuko i Azula dowiedzieli się, że syn Iroh'a zmarł na polu bitwy w Ba Sing Se i generał wraca do Narodu Ognia w żałobie. Azula stwierdziła, że prawdziwy generał zostałby na polu walki do samego końca, a nie uciekał.

Agni Kai audience

Azula cieszy się z cierpienia brata

Kilka dni po całej sytuacji Azula przyszła do Zuka mówiąc mu, że ojciec go zabije ponieważ przynosi tylko hańbę rodzinie. Wtedy też weszła Ursa i zabrała ją z pokoju, pytając skąd to wie. Azula odpowiedziała, że podsłuchała całą rozmowę Azulona i jej ojca. Kilka lat po tym jak Ursa została wygnana z pałacu, Zuko wchodzi na naradę wojenną odzywając się tam nie pytany. Karą za jego bezczelność było Agni Kai z Ozai'em. Zuko, nie mogąc walczyć przeciw ojcu w konsekwencji czego wypala mu on bliznę na pół twarzy przed całym narodem, gdy to się dzieje, Azula patrzy z satysfakcją i z uśmiechem na twarzy ciesząc się z porażki Zuka.

Zima 100 ASC Edytuj

Wkrótce po nieudanym oblężeniu generała Zhao w północnym Plemieniu Wody, Azula została wezwana przez ojca do sali tronowej. Ozai oświadczył iż Zuko jest nieudacznikiem, a Iroh zdrajcą. Wyznaczył jej misję: Znaleźć i schwytać jej stryja, brata i Avatara.

Wiosna 100 ASC Edytuj

Historia Azuli - Wiosna 100 ASC

Lato 100 ASC Edytuj

Historia Azuli - Lato 100 ASC


Dalsze losy Edytuj

Azula psichic

Azula rozmawia z Zukiem o Matce

Po przegranym Agni Kai z Zuko Azulę przeniesiono do placówki zdrowia psychicznego na pobliskiej wyspie, gdzie była stale monitorowana. Rok później odwiedził ją brat, który powiedział jej, żeby porozmawiała z Ozai'em na temat Ursy. Wiele razy próbował uzyskać informacje o miejscu pobytu swojej matki, choć bezskutecznie. Odpowiadając na jego prośbę, Azula powiedziała, że zrobi to i nie chce nic w zamian za pomoc, jako, że sama służba dla Władcy Ognia ją zadowala. Stwierdziła również, że odkąd została zamknięta w szpitalu psychiatrycznym zastanawia się co dokładnie stało się z ich matką sześć lat temu.

Ty Lee chi blocking insane Azula

Ty Lee blokuje Ki Azuli

Azula została umieszczona w sąsiednich pomieszczeniach z jej ojcem. Zauważyli, że Zuko przyszedł, by przynieść im herbatę, w celu uczynienia sytuacji bardziej komfortową. Azula chwyciła tacę zębami, a Zuko przewrócił się. Ona ze złością oskarżyła go o chęć zobaczenia jej pijącej napój niczym zwierzę, ponieważ nie miałaby żadnego innego sposobu, będąc ubraną w kaftan. Jej gwałtowne zachowanie spowodowało, że Ty Lee zablokowała jej Ki unieruchamiając ją.

Zanim sytuacja stała się gorsza, Zuko interweniował i stwierdził, że miał na myśli nic złego chciał ułatwić jej rozmowę z ojcem. Po umieszczeniu jej na krześle Ty Lee ponownie zablokowała Ki Azuli. Księżniczka arogancko stwierdziła, że jeśli jej brat chciał, aby ich rozmowa z ojcem była godna, powinien zostawić ich w spokoju.

Katara warning Azula to never harm Sokka

Katara zła na Azule gdyz zaatakowała Sokke

Gdy Zuko wziął ją z powrotem do starych dzielnic pałacu, gdzie obecnie przebywa, zapytał ją, czy była w stanie dowiedzieć się czegoś o miejscu pobytu Ursy. Ona unikała odpowiedzi na pytanie i zapytała w zamian, czy kiedykolwiek doświadczył tego uczucia mając zablokowane Ki. Gdy Zuko odpowiedział przecząco, ona zdołała skrupulatnie opisać uczucie, wspominając, że osoba ta staje się bardzo elastyczna. Aby udowodnić swoje słowa, że ​​skręconymi rękoma przez kaftan strzeliła błyskawicą w brata. W tej walce udało jej się uwolnić i udać do pobliskiego budynku. Za pośrednictwem tajnego przejścia, weszła do jednego z tajnych pokoi Ozaia, gdzie zauważyła stos listów, które Ursa napisała do byłego narzeczonego, ale nigdy nie zostały dostarczone do jej rodzinnego miasta. Na wypadek gdyby Zuko wziął je od niej, spaliła je zaraz po ich odczytaniu. Ukryła jednak jeden z nich, jednak jej brat uważał, że ​​wszystkie zostały zniszczone.

W zamian za wiedzę na temat tego, co zostało napisane w rzekomo spalonym liście, poprosiła, o możliwość pójścia z nim na poszukiwania matki. Zgodne z żądaniem, Zuko zabrał ją ze szpitala i pozwolił jej mu towarzyszyć, niezależnie i z godnością. Gdy zobaczyła ją Drużyna Awatara, została natychmiast zaatakowana przez Katarę. Łatwo uniknęła jej ataku i zaczęła szydzić z Sokki. Nie doszło do starcia aż do następnego dnia, podczas którego Azula trafiła Sokkę małą, nie-śmiertelną błyskawicą, po tym, jak groził jej jego bumerangiem. Reszta zespołu natychmiast interweniowała i unieruchomiła ją z użyciem magii. Po uwolnieniu, Azula dumnie oświadczyła, że jeśli wszyscy będą po prostu trzymać się z dala od niej, dogadają się doskonale.

Ursa loves Azula

Azula nie jest w stanie poradzic sobie z faktem że Ursa ją kocha

Podróżowała z Awatarem na Appie do wioski Hira'a aby odnaleźć Ursę, ale jej nastrój był nieobliczalny i nieprzewidywalny, charakteryzował się objawami psychozy, ciągle opowiadała że "ona" kontaktowała się z nią odwołując się do swojej matki. Gdy zbliżali się do Hira'y, próbowała uciec, skacząc z Appy w przepaść. Aang złapał ją gdy spadali ale ona w akcie wściekłości podpaliła lotnię, zmuszając ich do upadku na ziemię. Uciekła, ale zatrzymała się, gdy zbliżając się do strumienia usłyszała głos matki pochodzący z wody. Krzyczała, oskarżając Ursę że ta chciał zniszczyć ją od dnia, kiedy się urodziła i była przywódczynią konspiracji by pozbawić ją mocy, twierdziła również iż jej matka była o to zazdrosna.

Jednak triumfalnie stwierdziła, że ​​dzięki listowi Ursy, miała teraz dowód, że wszystkie warunki potrzebne do zajęcia tronu przez Zuko nie są spełnione. W ten sposób ujawniła też swoje własne plany, aby znaleźć i zabić Ursę w celu powstrzymania jej raz na zawsze w faworyzowaniu Zuko. Jej obraz na wodzie potwierdził swoją miłość do niej, co skłoniło Azulę w akcie wściekłości do trafienia błyskawicą w miraż, uważając że jej deklaracja miłości byłą niczym więcej, jak ostatnią zdradziecką próbą Ursy, aby nastawić jej własny umysł przeciwko niej.

Azula chases off the moth wasps

Azula jako jedyna z Drużyny Aanga wymyslila sposob na pozbycie sie Ćmoos

W tym momencie, Zuko pojawił się i zapytał, do kogo ona mówi. Zareagowała agresywnie, chciała uderzyć, ale została zamrożona przez Katarę. Kiedy podeszła do niej, ona obwiniała dziewczynę, o to że jest jednym ze spiskowców Ursy. Jej wypowiedź został przerwana, gdy pojawił się duch wilka i zaatakował grupę. Zostali oni prawie pokonani przez Ćmoosy nadlatujące chmarami, Azula zapytała Zuko czy może ją uwolnić, by mogła pomóc w walce, przekonując go, że nie zamierzała zrobić im niczego złego i że jeśli on nie mógł ufać nawet własnej rodzinie, nie ma nikogo, kto jest godny zaufania.

Zuko stopił w końcu lód, a ona dotrzymała słowa. Stworzyła dużą błyskawicę i wystrzeliła ją z dala od grupy, skupione na świetle Ćmoosy i duch wilk podążyły za błyskawicą odciągając zagrożenie od drżyny. Tej nocy, Azula mówiła we śnie i drżała z zimna, ale otrzymała koc od Zuko, który pilnował ją do rana.

Azula demanding Ursa's letter

Azula wsciekła za zabranie listu

Następnego dnia Azula znalazła jej brata siedzącego z Aangiem na końcu urwiska. Sfrustrowana, wybuchła ogniem w Zuko zaczynając kolejną walkę. Została pochwycona przez Zuko który trzymał ją nad urwiskiem, a ona oskarżyła go o zabranie listu ich matki, który miała cały czas. Zuko przeprosił Azulę i poprosił o skończenie walki, Azula przystała na to i oboje wrócili do grupy. Po tym jak skończyli gasić ogień, cała grupa kontynuowała swoją podróż do Hira'a. Dotarli do granicy a Drużyna Awatara ubrała się w bordowe peleryny. Azula był jedyną, która wciąż miała na sobie swój własny strój.

Grupa przybyła jak wydajność Miłości wśród Smoków został kończąc. Azula i Zuko przypomnieć czasy kiedyś zobaczyć grę i jak podejmie scenę bitwy; Azula chwalił zrobiła lepszą Cesarza, dlatego podjęła rolę między nimi. Spektakl zakończył, a Azula po innych. Spotkali przywódcę trupy aktorskiej Hira'a, Noren, który zaproponował im informacji o Ursa oprócz herbaty i zapraszam do jego i jego żony, Noriko, w domu. Azula i Zuko mówił do córki pary, Kiyi, o jej lalki. Księżniczka wspomniano użyła dać jej lalki "headcuts" zamiast fryzury, oferując jeden dla lalki Kiyi, który przestraszony młoda dziewczyna i spowodował Zuko krytykować jego siostrę. Potem zauważył, że firebender był "kuszony spalić całe miejsce w dół, ale opór dla [Zuko]". Myśl zwrócił gniew Katara, powodując dwie dziewczyny twierdzą. Rosnące napięcia między Katara i Azula spowodowało Zuko oświadczając, że Forgetful Dolina będzie ostatnim przystankiem w podróży.

Azula saving Sokka

Azula pali rosliny

Po przyjeździe, Azula próbował zrobić ścieżkę przez spalenie części doliny, rysunek ogień na resztę grupy po raz kolejny. Gdy Aang znaleziono nietoperza drgania, który przyniósł go do stawu, Azula i inni, a następnie tam dwa. Awatar powiedział, że to duchowe miejsce i wezwał wszystkich, aby go przestrzegać, ale Azula raz ujrzały halucynacji Ursa wzywając ją, aby zatrzymać zadanie. Księżniczka szybko poszedł na słowo Aang i piaskowane staw z piorunem w Aanga i krzyknął, że Ursa kazał mu przynieść je tam. Katara miał zamrozić ją w miejscu, ale deszcz dysków lodu w kształcie kwiatów zaczął atakować drużynę i pobliskie rośliny zaczęły ciągnąć drużynę w jeden po drugim. Azula zapisane Sokka z winorośli, twierdząc, że im więcej "Chłopi" wokół, więcej szans musiała przeżyć. Katara skontrował plantbending i nakazał kogo atakuje ujawnić się do zespołu.

Rafa i Misu, brat i siostra się, przybyli i rozbili obóz w grupie. Misu ostrzegł ich, że stawy zapominalskich potrzebne do doliny pozostał niezakłócony. Powiedziała jej, i historię Rafa do zespołu; obligacji rodzeństwo mieli spowodowało niepewnych spojrzeń z Azula i jej brata. Księżniczka cięcia opowiadanie i poprosił o Ursa, do którego Misu odpowiedział, że ani ona, ani Rafa widział jej. Jako Aang przygotowane do przejścia do ducha świata, aby szukać ducha wilka, Azula odeszła; w konfrontacji z Zuko, rzuciła się na niego, zastanawiając się, czy oni naprawdę zamiar znaleźć swoją matkę lub pomóc "parę włóczęgów". Zuko powiedział, że obowiązkiem Aang, aby pomóc ludziom, a Azula oskarżył Pożar Panem nie chce już trzymać się tronu, zamiast podróży z drużyny Awatara, aby pomóc ludziom. Jej umysł szybko przesunął znowu oskarża Ursa o wzniecanie Rafa i przyjazdu misu, aby wyrzucić je poza szlakiem. Przygotowała strzelać błyskawice na rodzeństwo, ostrzegając matkę, że jej plany nie powiedzie.

Azula breaks in

Azula atakuje Ikema i Urse

Jej atak został udaremniony przez Zuko, jednak i ona musiała się uspokoić, oczekując powrotu Aang jest. Kiedy Awatar przyniósł Matkę Twarze z nim, Azula przerwany zarzut misu do duchu przyznać jej brat nową twarz z żądaniem wiedzieć o Ursa. Dowiedziawszy się, że Matka Faces dał Ursa nową tożsamość jako Noriko, Azula szybko wystartował do Hira'a z bratem i Sokka w pogoni za nią. Wtrącanie się Norén and Noriko w domu, Azula mógł wreszcie skonfrontować matkę, domagając się, jeżeli Kiyi miał być jej wymiana, bo był taki potwór. Sokka odbyła ją tymczasowo, ale księżniczka ostatecznie uderzył Ursa do ściany i przygotował kulę ognia, chcąc ją zabić. Ona rozerwanie się po jej amnezję matkę przeprosił za nie kochając jej wystarczająco dużo, ale po oddzieleniu przez Zuko, zaczęła atakować go.

Azula zapytała Zuko, dlaczego on nie pozwoli jej przejąć tron, mówiąc, że będzie wolny od czegoś, co nie ma, a ona z "nieustannym dokuczliwy w [jej] głowę". Powiedział, że jest źle, firebender zaprotestował, przypominając mu, że miał okazję rzucić ją w przepaść i się pozbyć z niej i piśmie. Zuko odpowiedziało, że zna tron ​​było jego przeznaczenie i nadal twierdzą, że, bez względu na sposób niechlujny ich związek był, wciąż była jego siostra. Azula, rzuca łzy, spalił otwór, przez pobliskiej ściany i wybiegł na zewnątrz, upuszczając nas w procesie. Pobiegła w stronę zapominalskich Valley, nazywając jej brat słaby, gdy błagał ją, by zatrzymać się, aby mógł jej pomóc, zanim znika z pola widzenia. Aang, Katara i Sokka zauważył, że mają być na straży, gdy wróci, ale Aang był optymistą, że Azula zaczął się zmieniać, teoretyzowania, że ​​upuściła list do Zuko, aby ponownie mieć na celu, choć Sokka nie wierzył.

Osobowość Edytuj

Azula on warpath

Azula cieszy sie ze zabije brata

Jak i jej ojciec, Azula pragnie władzy. Zawsze dąży do doskonałości ( pamiętam jej słowa: " Prawie dobre - nie jest wystarczająco dobre " ) , i wymaga tego samego od swoich podwładnych . Jako dziecko była wrogo nastawiona do tych, którzy są w jakiś sposób lepsi od niej, jak wtedy kiedy popchnęła Ty Lee, kiedy jej ruch okazał lepszy niż Azuli. .

Azula uważa, że ​​władza i przewaga sprawia, że​​ człowiek jest silny. Jest absolutnie pewna, że jej przeznaczeniem jest władza , i nie wykazuje współczucia lub litości dla tych, którzy , jej zdaniem, nie zasługują na to . Charakter Azuli wykazać od najmłodszych lat . Jej matka , księżniczka Ursa uznać ją , według większości Azula , potwora . Kiedy dowiedział się , że wuj Iroh stracił syna , Azula zauważyłem, że daje jej przewagę nad jej teść Iroh tronowej . Azula bezgranicznie oddana swemu ojcu. Wierzyła , że Ozai byłby lepszym władcą niż Iroh , którego nazywała "przegrany , nie umieszczaj ich sprawy do końca " po podniósł oblężenie do Ba Sing Se . Azula podsłuchał rozmowę Azulona Ozaya i w którym ten wniosek o stwierdzenie jego spadkobiercy zamiast Iroh . Potem powiedział , że domagał się śmierci Zuko jego dziadka .

Należy zauważyć, że pomimo jej radosny dźwięk nadawany wiadomość , poradziła jej brata do ucieczki w sferę Ziemi , a następnie powiedział matce o wyroku . Spojrzała zadowolony, kiedy matka nie było, a mój dziadek zmarł , a jego ojciec był szczęśliwy Wniebowstąpienie na tron ​​. Trzy lata później , była świadkiem wstyd i Zuko spojrzał na niego z dziką uroczystości. Jej okrucieństwo czasem wykracza poza tym możliwe ; na początku drugiego sezonu , wybór między śmiercią z rąk magów i uderzyć ziemię przechwycony przez Azula , Iroh i Zuko wybrał pierwszy .

Pomimo swojej oczywistej wyższości , Azula zawsze myślałem brata jako głównego wroga , który może być wywołany przez kilka faktów . Po pierwsze,stosunek u matki. Zuko zawsze przywiązywała większą uwagę niż jego młodsza siostra , i , najprawdopodobniej , rozwinął go zazdrościć . Po drugie , fakt, że początkowo miał Zuko miał większe prawo do tronu . Z tego powodu , Azula nieustannie szydzili z Niego , niż pokazał swoją wyższość i że Zuko nie zasługuje rządzić . Jej nienawiść do niego może być również postrzegana jako seria "rasy" , wybrała pierwszy do ataku na Zuko , nie Awatar , chociaż był głównym celem ścigania . Błyskawica , według Iroh , wymaga pełnej kontroli nad emocjami . Azula jest w stanie powstrzymać , i pomógł jej opanować błyskawice . Może to zachować spokój i wyobcowanie w wielu sytuacjach . Ona jest w stanie kłamać , nie tracąc opanowanie.Życie w pałacu pozostawił swoje piętno na niej. Azula nie jest w stanie komunikować się z młodzieżą . Nawet jeśli ktoś ją lubi , nie może udowodnić, apodyktyczny .

Raz ona przyznała, że ​​zazdrości popularność Ty Lee z płcią przeciwną . We "Wrzeniu Skały " wstrząśnięty jej zaufanie . Pierwszy Azula było zamieszanie i wściekłość z powodu zdrady dziewczyn . Od Azula był absolutnie przekonany , że poszanowanie dla niej i trzyma Mei Tai Li podporządkować ich niespodziewany opór zapukał jej z koleiny . Po tym, staje się coraz bardziej niepewna Azula . W "Southern najeźdźców" podczas walki z Zuko była zaskoczona niespodziewanym władzy brata , ale szybko się opanował , ale jego ataki stają się coraz bardziej agresywne .

Azula relishes victory

Azula straszy ludzi swoim charakterem

Azula nawet kiedy grała w piłkę na plaży musiała wygrać znała każdy ruch przeciwnika kiedy przyspieszyła piłkę swoim ogniem zaczęła straszyć ludzi charakterem  i swoją mocą ognia a na imprezie kazała wszystko zniszczyć. Kiedy siedziała przy ognisku powiedziała, że matka uważała ja za potwora wydawało się, że tym się przejmuje jednak po chwili powiedziała, że to wie. W więzieniu narodu ognia Mai zdradza koleżankę Azula chce ja zabić lecz Ty lee blokuje jej chi obie Azula wtrąciła do lochu . Kiedy Azula ściga swojego brata coraz bardziej chce go zabić. Azula boi się najbardziej tego, gdy pokaże słabość lub gdy poleca jej lzy . 


Załamanie psychiczne Edytuj

Azula reminisces

Azula po raz pierwszy odczuwa smutek z powodu że Ursa kochała bardziej Zuka niż ją

Zdrowie mentalne Azuli nadal kruszy się w ostatnich tygodniach wojny. Kiedy zaatakowała Zuko i drużynę Avatara w Zachodniej Świątyni Powietrza, ewidentnie tracąc zdrowie psychiczne, jej ataki stały się znacznie bardziej okrutne i była pod wpływem pozornej obsesji zabicia Zuko . Oczywisty punkt zwrotny wystąpił podczas koronacji ojca jako Króla Feniksa, gdzie Azula powiedziano mi , że nie będzie pomagać w ataku na Ziemi Królestwa . Azula wydawało oszalały na to i wziął tę decyzję jako przestępstwo do niej i jej cześć .

Dla niej Ozai zawsze reprezentował władzę absolutną i doskonałość - cechy, które ona sama chciała nabyć. Jego odmowa przynieść ją ze sobą na misję , gdzie dwa z nich służą zasadniczo jako równa się jej zdać sobie sprawę , że jej żądza władzy nie tylko przestraszony jej przeciwników , ale być może jej ojciec również. Ozai odpowiedział powołując Azula jako nowy ogień Pana rządzić przez Naród Ognia , w przypadku jego nieobecności, tymczasowo zaspokojenia jej pragnienie władzy. Jednak nie była w stanie poradzić sobie z faktem, że tylko człowiek, który może kiedykolwiek ją kochał wstydził nie tylko z nią , ale także nadal posiadał władzę nad nią . Jej ojciec było ostatnią osobą, Azula myśl mogła zaufać , a odmowa Ozai do obejmują ją w swoim ostatnim podboju podawane tylko spowodować Azula jeszcze więcej wewnętrzny ból . Wiedząc , że jej ojciec nie przedłoży jej woli , ani kochać ją , na uścisk Azula w rzeczywistości zaczął systematycznie spadają .

Angry Azula yells

Azula wsciekla na Mai za to ze ja wyzwala.

W dniu koronacji, Azula się zbyt paranoiczne i dał jej do strachu przed zdradą i ginie. Oskarżyła jej sługą celowo pozostawiając dziurę w jej wiśni, tak, że będzie dusić i rozgniewał na Dai Li kiedy przybyli pięć minut po zostali wezwani, co sugeruje, że ich łagodna mógł pozwolić, aby wkraść się zabójca, jej zabić , i "być na jego wesoły sposób". Rozważania nad możliwością, że Dai Li mógł zdradzić i zabić ją, zdrada Mai i Ty Lee wciąż świeże w pamięci, że wygnał ich.

Okazało się również, że nie spał dobrze, jak ona miała podkrążone oczy. Po LO i Li przyjazdu do rady jej strach Azula za rozczarowania ojca było jasne. Stała się tak wściekły, gdy jej stare mentorzy zaproponował odłożenie jej koronacji, że na chwilę zapomniał, że nie były firebenders i kazał im walczyć z Agni Kai z siebie.

Po wysłaniu poza jej pracowników , ona została sama projektować własne włosy na koronację . Sfrustrowani jej niezdolność do blokowały jej kok włosy , że " stałe " sytuację, odcinając część jej włosy , pozostawiając mu postrzępiona bałagan . Dysząc z frustracji , że widziała matkę w jej lustrze w pozornym halucynacji . Ursa pochwalił ją , mówiąc, że ona zawsze miała takie piękne włosy , choć Azula oddalił komplement i zapytał matkę , dlaczego nie było . Kiedy Ursa powiedział jej, że nie przegap koronacji córki , Azula powiedziała jej , aby nie udawać działać dumny , stwierdzając, że wiedziała, że ​​jej matka myślała, że ​​jest potworem. Omamy z matką obalone , że , mówiąc , że nie sądziłem , że , że Azula po prostu mylić , i że ją kocha . Azula nie mógł poradzić sobie z tą deklaracją miłości i poszedł w głąb szaleństwa , rzucając jej pędzla w lustro , łamiąc go , zanim się uszkodzi crying.This incydent narażone skomplikowany aspekt do persona Azula jest .

Chociaż na zewnątrz utrzymując opinię zimnej i lekceważąco o jej matce , wygnanie Ursa za ostatecznie druzgocący wpływ na kruchej psychice Azula jest . W rozsądek Azula zaczęła ucieka od niej, to niemożność pogodzenia jej postrzeganą przekonanie, że Ursa rozważyć jej potwora prawdziwsze ( choć wyidealizowane ) matczyne uczucia miłości i wsparcia , że Ursa wykazane w halucynacji stworzył nieuniknionego konfliktu w umyśle Azula , że ułatwiło jej ewentualne załamanie psychiczne. Inny wątek tego argumentu badał możliwość , że Azula mogły żywić się do winy jeździł sumienie , długo tłumione lub utrzymywane w ryzach przez wiele lat jej nieugiętej woli . Jej sumienie , w postaci jej matka Ursa (którego miłość i poradnictwa potajemnie pragnął , ale nigdy nie może mieć ) hodowane sama silniejsza niż wcześniej. Delikatne , matczyne obawy Ursa nad użyciem Azula w strachu i okrucieństwa , jak jej tylko oznacza utrzymywanie kontaktów z rodziną i przyjaciółmi zarówno wywołanych gwałtowną załamanie psychiczne przed jej koronacji ; po rozbijając lustro , Azula upadł i szlochała głęboko przed odzyskaniem wszelkie pozory kontroli .

Azula's visions

Azula widzi swoją Matke.

Azula pojawiła się na jej koronacji zniecierpliwiona i niechlujnie uczesana. Podniosła chwila zostaje przerwana przez Katarę i Zuko, którzy zjawili się, żeby jej przeszkodzić. Nie wahała się wyzwać brata na pojedynek Agni Kai, chociaż jej stan niestabilny świeciło przez wyraźnie , jak Zuko może łatwo wybrać się na niego . Podczas bitwy Azula nieustannie prowokowała i obrażała duet, choć jej oczywiste szaleństwo zakłóciło jej zdolności bojowe, dzięki czemu Zuko był w stanie utrzymać gardę, a nawet zyskać przewagę nad siostrą. Ostatecznie została pokonana i przykuta do ziemi łańcuchem przez Katarę. Ostatnia scena Azuli w serialu ukazuje ją krzyczącą ze złości, ziejącą ogniem i rozpaczliwie próbującą wyrwać się z więzów, szlochając głośno - zdała sobie sprawę z porażki. Ukazało to jej kompletnego szaleństwa. Wyciągnęła się po ziemi bezradnie , jak Zuko i Katara patrzył z litością i zgrozą . Ten podział był zwieńczeniem jej nieudanego związku z matką i jej zazdrości wobec Zuko do przyjmowania bardziej uczucia matki , zdrada cierpiała z rąk Mai i Ty Lee, i wreszcie , jej klęskę przez Zuko i Katara . Azula został przyjęty do placówki zdrowia psychicznego na pobliskiej wyspie na Naród Ognia , gdzie był ściśle monitorowany i obserwowany .

Azula about to jum

Ze względu na jej psychozy , Azula straciła poczucie rzeczywistości , powodując jej działania lekkomyślnie .

Rok później ,wyraźnie psychicznie niestabilny Azula akceptowane zadanie namawianie pobytu URSA jest z Ozai z Zuko , stwierdzając, że nie jeden dzień minęło gdzie nie zastanawiał się, co stało się z ich matką . W zamian za to , że o zezwolenie dołączyć do brata w jego misji i aby móc podróżować i niezwiązany z godnością. Ogień Pan przyjął i Azula został zwolniony . A ona odzyskała większość swojego poprzedniego zachowaniu, jak ona wyniośle nakazał ludziom , aby zaspokoić jej potrzeby i mocno reaguje na sytuacje irytujące , choć od czasu do czasu , że nadal występują epizody psychotyczne , myśli , że wszyscy wokół niej było spiskowanie z matką w celu doprowadzenia jej w dół . Jednak ona ma się znaleźć i zabić Ursa w celu powstrzymania jej od ingerencji z jej planami na objęcie tronu z Zuko . W końcu jednak porzuciła zarówno z tych celów , gdy Zuko ujawnił , że będzie dbać o nią bezwarunkowo, bez względu na to , co . Pozostawiając Ursa żyje i daje Zuko powrotem list , które mogą potencjalnie przepędzić go z tronu , Azula uciekła od reszty grupy


Umiejętności Edytuj

Prodigy Azula

Dziewięćo-letni Azula ukazuje swoje wspaniale umiejetnosci Magii Ognia przed dziadkiem.

Azula była jednym z najbardziej doświadczonych magów ognia jej czasów, uznawana za cudowną zarówno przez Ozai'a i Zuko. Najbardziej zauważalną cechą Księżniczki Azuli była jej zdolność do tworzenia charakterystycznego niebieskiego płomienia, który był o wiele bardziej intensywny niż czerwony, pomarańczowy i żółty ogień normalnie używany przez magów ognia. Azula była znana tylko mieć wygięty ogniowej w dzieciństwie Azula używane również jej płomienie w pomysłowych sposobów, takich jak strumienie ognia, dyski wirujące, , a ostrza z ogniem. Azula często używa tylko dwóch palców do magii ognia, zamiast tkać go zamkniętą pięścią lub otwartą dłonią, jak powszechnie stosowane jest to przez innych magów.

Godna uwagi jest jej wytrzymałość, dzięki której wytwarza wielkie płomienie i powtarza ataki przez długie okresy czasu bez widocznego zmęcznia.Ona również wykazać zdolność do skroplenia jej płomienie, umożliwiając jej ogień do cięcia czyste przez różnych obiektów. Gdy tworzy się kule ognia, płomienie serwowane jest raczej Concussive, w stanie mocno rozdrobnić obiektów, takich jak kamień. Azula była w stanie generować potężne tarcze wirujących płomieni, które mogą wytrzymać pełną moc czterech jednoczesnych ataków żywiołów (i bumerang). Była nawet w stanie naładować jej ogień przed wypuszczeniem go, czego użyła podczas walki z Aangiem. 

Azula także zdolne do zwalczania i pokonując wiele Wojowniczek Kyoshi, z wykorzystaniem zarówno magię ognia i sztuk walki .Głębokość potencjału Azuli zostało pokazane w wykorzystaniu zaawansowanych technik, takich jak tworzenie dużych wybuchów płomieni , odparowanie fali wody, którą rzuciła na nią Katara , wykorzystując jej płomienie do poruszania się do przodu jak odrzutowiec ,i zdolność wytwarzania piorunów i błyskawic .

Azula's blue flames

Azula tka Niebieski ogień Ogeń

Podczas użyła firebending mniej po powrocie do domu , ona wykazać swoje zdolności kilka razy , na przykład , gdy użyła firebending dać dodatkowy napęd do kuli kuai podczas gry , tworząc wybuch. ona również jej firebending wyrwać jej kajdany , i krótko zaatakował Sokka , Aang i Toph . Azula zaangażowani w walce z dwuspadowym Zuko i Sokka , gdzie była jeszcze w stanie walczyć na równi z nimi , pomimo jej są w mniejszości . Oprócz tworzenia jej zwykłe potężne kule ognia , mogła strzelać jej płomienie za nią , w celu wprawienia się w powietrzu na gondoli . Azula był jednym z najpotężniejszych firebenders jej czasów jej moce firebending i cudowny umiejętność pozwoliła jej odeprzeć wielu napastników, przy niewielkim wysiłku , i pokonać jednego utalentowanego giętarki jak Aang .

Azula była biegły w bardzo trudnej techniki tworzenia i prowadzenia błyskawice , sub- umiejętności firebending , i był to pierwszy znak w serii w celu zademonstrowania zdolności . Ona również wyświetlane bardziej precyzyjną kontrolę tej umiejętności , wykonując minut migotanie błyskawica , która używała zarówno tymczasowo oślepić brata Zuko i komicznie
Azula performing an enhanced fire kick

Azula w czasie Agni kai tka potezny ogen

rozbroić Sokka jego bumerang na różnych okazjach . Z kolei , mogła również produkować duże, skompresowane kul błyskawica , jak opisano , kiedy stworzył taką piłkę odesłać rój os ćmy, które były przyciągane przez silne światło .

Jak Azula stopniowo straciła zdrowy rozsądek przed przybyciem Komety Sozin jej firebending się nieaktywne i dziki, który, w połączeniu z efektami uprawniającej komety, uczynił ją bardziej niebezpieczne. Jednak to również powodowało jej coraz łatwiej wyczerpany niż zwykle. Pomimo jej stanu umysłu, jej ataki na Zuko i Katara podczas jej ostatecznego pojedynku okazała się okrutny i destrukcyjny, a ona nadal w stanie wystrzelić piorun dokładnie. Jednak jej niestabilność psychiczna bitwy wciąż osłabiony jej sprawność, a to w końcu doprowadziło do jej klęska z rąk Katara. Ona wyświetlona zdolność oddychania ogień, kiedy walczył przeciwko jej sieci, ale było to tylko spowodowane przez jej szaleństwa i wściekłości w jej klęski.

Inteligencja Edytuj

Azula wykazała się niezwykłą inteligencją jako przebiegły strateg. Już jako dziecko była dobrze zorientowana w historii Narodu Ognia. Dzięki inteligencjii była w stanie manipulować skutecznie wieloma osobami. Azula była najlepszą uczennicą w szkole magii ognia. Inteligencja pozwalała Azuli być świetnym strategiem i magiem ognia znającym skuteczne techniki.Azula w komiksie the search wykazała się bardzo dużą inteligencja jako jedyna z Drużyny Aanga wymyśliła sposób na pozbycie sie cmoos i skutecznie się to powiodło. Ukazała także swoja inteligencje kiedy spadała w przepaść, wytworzyła płomień, który rzucił ją na skały dzięki temu przeżyła.

Zwinność Edytuj

Azula vs Suki

Azula unikająca ciosów Suki

Wysoki poziom umiejetnosci Azuli ukazuje ona w walce unikajac ciosow Zuka nie uzywajac magi ognia lecz prowadzac rece . Pozniej walczac z Suki walczyla nie tylko magia ognia lecz takze swoimi dwoma palcami pozbawiajac Suki broni a takze zakwiania jej rownowagi. Azula mniala takze niezwykle umiejetnosci z ukrywania broni podobnie jak Mai np. w czasie zacmienia gdy chciala zaatakowac sokke przechytrzyla go mowiac mu o suki wyciagnela noz z rekawalecz toph odczula wibracje.

Azula byla bardzo zwinna i szybka byla w stanie zrobic salto na scianie odbic sie od niej lud nawet przejsc po niej w biegu . Azula bez trudu unikala ciosow Aang . Aang powiedzial ze jest za szybka i nie moze jej zlapac.

Azula evades Team Avatar

Azula w dniu zaćmienia

Duza zwinnosc Azula ukazala na gondoli gdy Zuko ja podciol ona na dwoch rekach utrzymala cale cialo a nogi mniala w powietrzu i strzelila ogniam gdy chcieli przeciac liny od gondoli ona uzyla magi by muc latac i zrobila salto w powietrzu wskakujac na druga gondole.

Azula wykazala takze zwinos w czasie pojedynku Agni kai kiedy Katara strzelila ja woda ona uniknela tego robiac fikolka .Jednak duza zwinnosc Azuli ukazuje odcinek zacmienie a jej bardzo zwinna akrobacja bylo gdy stala Aang uzyl magi ziemi by ja zachwiac a ona odepchnela sie zrobila salto i jedna noga ustala na tronie.

Relacje Edytuj

Moj Artykul : Relacje Azuli

Drzewo genealogiczne Edytuj

Information icon Osobny artykuł: Rodzina królewska Narodu Ognia
Sozin
   
   
   
   
   
   
Roko
   
   
Ta Min
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Azulon
   
   
Ilah
   
   
Rina
   
   
Jinzuk
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Iroh
   
   
Ozai
   
   
   
   
   
   
Ursa
   
   
   
   
   
   
Noren
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Lu Ten
   
   
   
   
Zuko
   
   
Azula
   
   
Kiyi
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Izumi
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Iroh
   
   
córka
Izumi[1]


Ciekawostki Edytuj

Opening Azula firebending

Azula w czołówce

  • Azula pokazana jest w czołówce i tka pomarańczowy ogień.
  • "Azula" oznacza niebieski.
  • W mitologii mówi się, że niebieski płomień jest oznaką zła.
  • Gdyby Azula została władcą ognia byłaby pierwszą kobietą na tronie.
  •  Azula jest najpiękniejszą kobietą w obu seriach
  •  Na początku to ona miała zostać wygnana, a Zuko miał być zły, lecz zostało to zmienione.
  • Azula pojawi się w Trzeciej księdze Legendy Korry.
  • Azula jako jedyna w dwóch seriach tka niebieski ogień.
  • Można sugerować że Azula dorównuje zwinności Ty Lee

Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.