Światło w mroku (ang. Light in the Dark) to dwudziesty szósty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 22 listopada 2013 roku w Stanach Zjednoczonych i 10 marca 2014 roku w Polsce.

Streszczenie[edytujedytuj kod]

Korra odkrywa sposób, że może ona być w stanie pokonać ostatecznego ciemnego ducha i uratować świat.

Opis[edytujedytuj kod]

Korra medytuje w Drzewie Czasu na kosmicznej energii wszechświata.

Raiko Prezes przygotowuje żołnierzy na wielkie niebezpieczeństwo uderzy Republic Miasto. Wkrótce Unalaq i Vaatu przyjechać i rozpocząć destrukcję miasta. Zjednoczonych Sił próbują bronić miasta, jednak nie są skuteczne w nauczyciel z dala wody i ducha.

Tymczasem Avatar Korra, Mako i Bolin nadal nieprzytomny przez atak. Tenzin i Bumi Kya Kya przyjechać i leczyć stosując trzy duchowe wody. Kiedy się obudzą, Korra mówi im Unalaq Raava zniszczył, a to jest ostatnia Avatar.

Unalaq nadal siać spustoszenie w Republic City, wykorzystując moc Vaatu wypełnić miasto z winorośli. Varrick, który był w jego wykonywaniu celi, zdaje sobie sprawę, że jednym z winorośli tworzy wielką dziurę w jego celi i pozwala na ucieczkę i Li Zhu.

Korra medytuje w swiecie duchow

Korra, który jest ranny utratą Raava Tenzin idzie z Drzewa Time. Wewnątrz, Korra zobaczyć wszystkie wspomnienia, które odtwarzane wewnątrz drzewa. Tenzin wyjaśnia, że drzewa przedstawia wspomnienia każdego człowieka i zapomina niczego. Mówi jej, że starożytni używane do medytacji na drzewie, aby połączyć się z energii kosmicznej, on zaleca medytacji wewnątrz drzewa i spróbuj sam jak stary przedtem. Patrzy jak Raava Wan pyta, dlaczego nie mógł po prostu zabić Vaatu co ona mówi, że nie może istnieć bez drugiego. Raz jeden jest zniszczony i odrodzić wchłonięte inne. Korra medytuje i widzi jego ducha Avatar. Jego duch sprawia, że ​​twoje ciało stają się większe, a ich dusza opuszcza świat ducha, aby sprawdzić Unalaq. Powrót w Republic City, Unalaq jest gotów do końca miasta, gdy duch Korra przychodzi i wypada.Dwa wydała przypływ energii, ale energia Korra przytłacza, że z Unalaq. Rzuca go na stronie pobliskiej góry i zacząć szukać Raava wewnątrz. Jednak Unalaq mówi mu, co ona szuka kogoś, kto nie istnieje i uderza plecami.

Tymczasem ciemne duchy zaczynają się dotrzeć do czasu drzewa.Zespół Awatar sobie sprawę, że są one w obronie drzewa, gdzie to Korra. Bolin wpada w kłopoty, ale został uratowany, gdy przyszedł Eska Desna i na ratunek i postanowił pomóc jej kuzyn Unalaq porażkę.

Jinora przynosi światło Raavy z powrotem do świata, oszczędzając Korra przez oświetlające światło Ducha wewnątrz Ciemny Avatar.

Ataki Korra Unalaq i przygotowuje się do skorumpowanych duszy. Kiedy masz zamiar zakończyć pracę, jasne światło padające z nieba. Ikki, Meelo i Pema, który obserwował bitwę z Air Temple Island, spojrzał przez teleskop i zobaczyłem, że światło jest rzeczywiście Jinora. Jinora odkrywa małą kulę światła wewnątrz Unalaq. Korra sobie sprawę, że światło jest Raava, przemierza Unalaq i przynosi Raava. Korra następnie zaczyna oczyszczać Unalaq technice własnej, i znika w wirze złotej energii. Raava Korra mówi Harmonic Convergence dobiega końca i że powinni wrócić do połączenia przed końcem.Duch Republic Miasto Korra pozostawia i wraca do swojego ciała.

Jinora powraca do świata duchów i mówi ojcu, że wkrótce. Jinora wraca do swojego ciała, gdzie Katara zależało na jawie. Mówi Katara, Asami, Senna Korra Tonraq i uratował świat.

Korra ratuje Raave 

Korra liści drzewa i latać z Raava połączyć dwa portale i są ponownie zjednoczona. Wkrótce każdy będzie obejmować Korra za to, co zrobił. Następnie Korra zbliża kuzynów i daje mu kondolencje z powodu śmierci jego ojca do swoich kuzynów mówią, że nie zamierzają przegapić swojego ojca, ponieważ jego występki z jego dzieci i tak naprawdę nigdy nie dbał o nich. Eska Bolin prosi, aby przenieść się z nim do Republic City, jednak Eska odmawia. Myślenie nie pozwolił bratu, Bolin Desna zaproszeni do zbyt, ale Eska wyjaśnia, że ​​ona i jej brat powinien wrócić do Północnej Plemienia Wody. Eska Bolin mówi, że zawsze będzie mieć szczególne miejsce w "organu, który pompuje krew" i żegna mój "kaczka żółwia."

Korra caluje Mako

Korra Tenzin towarzyszy Portal Północna, więc mogłem go zamknąć. Przed zamknięciem, Tenzin pyta, czy odzyskała połączenie z ich poprzednich wcieleń. Korra mówi, że gra jest całkowicie zniknął, być może na zawsze. Kiedy Korra ma się zamknąć portal, że się waha. Ona pyta, czy Unalaq Tenzin miał rację, jak ludzie i duchy powinny żyć razem w harmonii. Tenzin Korra następnie mówi, że ona jest Avatar, niezależnie od jego decyzji w sprawie wsparcia. Następnego dnia, Korra jest w Zamku Królewskim Południowego Plemienia Wody z Mako i Mako mówi mu prawdę o jego walce. Korra mówi, że wiedział o walce i wyjaśnia, kiedy drzewo było w czasie, odzyskać pamięć. Mako to wyjaśnia, że powodem nie powiedzieć był, bo nie chciałem jej skrzywdzić, a jedna ręka chce zapomnieć walki. Korra Mako następnie wyjaśnił, że mają różne cele w życiu, i co ich związek nigdy nie będzie działać, co kończy ich związek. Korra Mako całuje i mówi jej, że ją kocham będzie zawsze.

Korra przemawia

Korra sprawia przemówienie w Pałacu wyjaśnić Civil War oficjalnie zakończył plemion wodne i Południowe Plemię Wody jest całkowicie niezależny od północy. Korra wyjaśnia, że Rada Starszych postanowiła Tonraq nowego szefa, i opuściła obie portale otwarte dla pokoju można wykonać oba światy, duchy mogą odwiedzić świat ludzi i ludzi może odwiedzić duch świata. Wyjaśnia, że ​​chociaż duchy i ludzie mogą teraz żyć w harmonii, walka z Unalaq przyniósł wiele nierównowagi na świecie, a ona nadal używać ducha Raava przynieść pokój i równowagę obu światów. Powiedziała, że ​​nie będzie pomostem między dwoma światami, i że rozpoczęła się nowa era. Wyjaśnia, że Harmonic Convergence spowodowała zmianę energii planety, i wiedzą, że nigdy nie będzie jak wcześniej i znów duchy swobodnie przemierzają świat fizyczny.

Tworcy[edytujedytuj kod]

  • reżyseria:
    • Ian Graham

Ciekawostki[edytujedytuj kod]

Okładka gry
  • W dniu 15 listopada 2013 r., Korra Nation zakwestionowane fanów reblog krótki film wysłana przez Janet Varney na ich Tumblr dziesięć tysięcy razy w ciągu dwunastu godzin od jego publikacji, jeśli nie tak, "Światło w ciemności" i "Darkness Falls" będzie dostępny na Nick.com na północy tej samej nocy. zadanie zakończone przez fanów Korra w ciągu dwóch godzin, co skłoniło odblokowywanie odcinków.
  • Na podstawie odcinka powstała gra Ciemność w Swiatło.
  • Tenzin, gdy Korra zastanawiała się czy zamknąć portale, powiedział "poprę każdą twoją decyzję", tak samo jak Katara powiedziała do Aanga, gdy ten zastanawiał się czy pozwolić Zuko uczyć go magii ognia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.